Imperium

Behemoth`s Lair

Dyskusje ogólne

Permalink

Temat do swobodnych rozmów z innymi graczami na temat Heroes III. Ciekawe spostrzeżenia, zdarzenia, wszystkie tego typu sprawy "na luzie" mogą się znaleźć właśnie tutaj.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 17.01.2014, Ostatnio modyfikował: Hellburn

Permalink

Hmmm... o wszystkim? Powiem tyle, że właśnie dzisiejszego dnia przeszedłem komplet pięciu podstawowych kampanii AB i muszę przyznać, że ta gra jest nieśmiertelna. Nigdy się nie (z)nudzi.

Ponadto H3 stało się główna przyczyną mojego nieprzygotowania na szkolny poniedziałek. :P


Permalink

hehehehe
Jedna z gazet wypuściła płytkę na której oprócz 176 map do H2 i 418 do H4 jest 1014 map do trójki... :D Częśc z nich jest z naszych zasobów, ale i tak zestawik niezły. Prawie mi zaimponował i musiałem policzyć swój zbiór. Ja mam ich 459, ale za to same XXL bo innych nie zbieram :P


Permalink

A można taką małą reklamę dotyczącą tejże gazety? :)


Permalink

i tak ja uznaję tylko "Random maps" :P
Ja niestety stwierdzam, że jestem cienki w te klocki... ostatnio grałem z bratem duela ;) Ja Inferno a on Stronghold :P Niestety sromotnie przegrałem... za sprawą legiona ogre mage oraz 44 ataku :/ mogę się tylko pochwalic tym że moja implozja zadawała 6k dmg :P


Permalink

Hm, XXL i żadne inne. Za szybko się konczą. Niestety, modyfikuję sobie randomki, dodaję komputerom miasta, silnych bohaterów, niewielkie armie, daję arcymistrza i dodatkowe zasoby i na nic. Grają jak ciapy i nie można sie pobawić :(

Gren, masz jakąs ciekawą, trudną XXLkę? Tylko nie taką, że pół mapy to woda a podziemia na trzy kratki :)


Permalink

Ja jestem w trakcie robienia fajnej XXl :D dużo trzeba się umnie nazbierać artefaktów żeby posunąć się dalej :D jeszcze jakieś 2 dni i ją może skończe :D


Permalink

mah - gazeta ma "extra" w nazwie :D
Aryene - poszukaj "Soul Market" - jest sporo wody, ale za to na początku są b. silni przeciwnicy :D


Permalink

@Aramil
Podzielisz się skończonym dziełem? :>

@Gren
Dzięki :D

Teraz co trzecia gazeta ma jakieś extra w nazwie :P


Permalink

A mi wszystkie płytki poczawszy od h3 poprzez dodatki aż do h4 gdzieś wysiało :(

Chyba czas najwyższy zakupić ekstra klasykę :) Ale to przy okazji zlotu w krakowie może dopiero ;)


Permalink

U mnie jeżeli chodzi o stuff "namacalny" to wszystkie płytki (H1-H4, CoMM, dodatki) trzymam w najbardziej zaszczytnym ze wszystkich miejsc -- w kieszeni od CDA. :) Jest tylko jedna rzecz, której nie mogę sobie wybaczyć -- cudowne pudełka do H4, GS i WoW zostały wyrzucone na śmietnik przez mojego brata, a ja nie powstrzymałem go na czas. Miałem nawet taki specjalny ołtarzyk ze wszystkimi dewocjonaliami serii. Niestety -- profan nie umie docenić tej gry.

Ja z kolei nie przepadam za zbyt wielkimi mapami. Często jest bowiem tak, że autor nie miał pomysłu jak ją dokończyć czy wręcz zapełnić. Są co prawda prawdziwe arcydzieła, jak np. 3. część kampanii AB, czy nieśmiertelna Ultima. Nazw innych map nie pamiętam, bo potraktowałem je "skonsumowałem" -- przeszedłem i zapomniałem. Najlepszy rozmiar mapy to wg mnie L.

@Aramil
Ja też proszę o mapkę.

@Gren
Mógłbyś podać więcej szczegółów?

PS Przepraszam za tak denne posty, ale człowiek musi się rozruszać. :P


Permalink

http://ksgry.redakcja.pl/extra_homm/ - ten link to nie reklama ;P

A co do mapek - przeglądam te serwisy, gdzie jest pogląd. Jak komuś chciało się posiedzieć nad terenem, to jest to już połowa sukcesu. Nie ściągam hurtem wszystkich tylko jak zainteresuje mnie teren, czasem tytuł...


Permalink

Hmm, kuszące :)

Masz racje, to nie reklama, to tylko drogowskaz dla zabłąkanych wędrowców.

Ja z eXtra najbardziej kojarze klasyke i nie wydawany już chyba gra (w którym były fajne gry :))

Ciekawe czy będzie w najbliższym kiosku:)


Permalink

Ja najbardziej lubię M-ki. Powiedzmy że mam tylko godzinę czasu, to włączam sobie M-kę poziom Hard lub Expert i kończę (z przeciwnikami lub oni ze mną). Podobnie wybieram M-ki gdy gram przez internet, bo trudno żeby obu graczy naraz mogło przebywać przed kompem więcej niż 3 godziny (wiem wiem - od czego jest noc? Ale ja nie pijam kawy.)


Permalink

Ostatnio z kompem grałem dawno temu (wole żywych przeciwników) ale jeśli lubicie pograć z kompem i jednocześnie szukacie rozwiązania na poziom rozgrywki to proponuje tak jak Aryene dodawać komputerowi różnego rodzaju bonusy.
Kiedyś napisałem sobie dokładną ilość bonusów jaką komp powinien dostać...dzisiaj poszperałem w moim archiwum i się znalazło, oto lista:
-2 jednostki 6 lvl
-5 jednostkek 5 lvl
-8 jednostek 4 lvl
-15 jednostek 3 lvl
-25 jednostek 2 lvl
-50 jednostek 1 lvl
-dodatkowe 1000 złota dziennie
-8 drewna i kamienia
-4 reszty surowców
-5000 doświadczenia
-5 do ataku i obrony
-wybudowana cytadela
Jednostki powinny być nieulepszone...
Ta lista jest dość stara i wtedy grałem nieco gorzej ale sprawdzcie jak chcecie jak się w ten sposób gra, oceńcie i poprawcie jeśli czegoś za dużo/za mało.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 29.05.2006, Ostatnio modyfikował: Kumbat

Permalink

Ja to zawsze się bałam przesadzić :P
Dawałam mu co dwa tygodnie 2000 złota, 10 drewa, kamienia, po 5 reszty surowców. Na starcie też dwa zamki i po dwóch bohaterów 5 poziomu z podniesionymi do 5 cechami. Ale jak widać faktycznie za słabo. Taki już cykor ze mnie :D

Dzięki, następnym razem wypróbuję Twoją metodę. Zdecydowanie lepiej opracowana. Liczyłeś to jakoś czy jak? :>


Permalink

Nie liczyłem po prostu ta lista kształtowała się na metodzie doświadczeń, po każdej grze oceniałem w czym byłem lepszy od kompa i zmeniałem nieco liste aby zmniejszyć te różnice.
Ta lista jest bardziej podporządkowana na random i na niej to testowałem, na normalnych mapach różnie może być.
Ale jak mówiłem dawno listy nieaktualizowałem i chyba nie do końca jest dobra, wydaje mi się że premie są troche za słabe ale to już wy oceńcie...


Permalink

Tak czytam Wasze posty, jak zrównać możliwości komputera do gracza..

OMG. Toż to ja, jak mi się zdarzy HIII odpalić, to zastanawiam się, jak zrównać moje szanse względem przeciwnika, a nie na odwrót :]. To świadczy chyba tylko o tym, że moje Konwentowe wygrane były tylko dziełem przypadku :>.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 30.05.2006, Ostatnio modyfikował: Hexe

Permalink

Swoją drogą: Ktosie wspomniały, że lepiej gra się w Multi niż Singiel, ale to nie do końca prawda. Jeśli grasz w Płonące Pośladki, musisz się liczyć z konsekwencjami wygranej: Żaden komp cię nie spieże za zabicie dobrego bohateraL)

Permalink

Mastorious

Ja najbardziej lubię M-ki. Powiedzmy że mam tylko godzinę czasu, to włączam sobie M-kę poziom Hard lub Expert i kończę (z przeciwnikami lub oni ze mną). Podobnie wybieram M-ki gdy gram przez internet, bo trudno żeby obu graczy naraz mogło przebywać przed kompem więcej niż 3 godziny (wiem wiem - od czego jest noc? Ale ja nie pijam kawy.)

A ja z kolei bardzo lubie XL-ki. Nauczyłem się i polubiłem na nich grać, ponieważ zawsze grałem z dużą liczbą osób(nie zawsze, aczkolwiek często) i tak mi zostało. Innymi rozmiarami map też nie pogardzę;) Po za tym na XL-kach można rozwinąć swojego bohatera do porządnego levelu, zdaję mi się też, że na tych mapkach bardziej się przeżywa to, co się dzieje w całej grze. Natomiast na M postępuje się wg wyznaczonego schematu.