Imperium

Behemoth`s Lair

H6? - a czemu nie, czego oczekujesz po kolejnej grze?

Permalink
W Heroes I są tylko 4 miasta, a gra mi się nie nudzi...
Moim zdaniem lepiej, żeby było na przykład 6 miast, grywalnych, dobrze zrobionych i zróżnicowanych, niż 14 miast monotonnych, niegrywalnych i po prostu nudnych.
Permalink

Fentrir

W Heroes I są tylko 4 miasta, a gra mi się nie nudzi...
Moim zdaniem lepiej, żeby było na przykład 6 miast, grywalnych, dobrze zrobionych i zróżnicowanych, niż 14 miast monotonnych, niegrywalnych i po prostu nudnych.

Lepiej być mądrym i bogatym... Miast i tak powinno być góra 8, aby fabuła działała sprawnie. Ale wszytsko zależy od ich wykonania, bo im miast więcej, tym łatwiej zawalić sprawę.


Permalink

Tabris

Ale wszytsko zależy od ich wykonania, bo im miast więcej, tym łatwiej zawalić sprawę.

Zgadzam się. Jednak jeśli panowie programiści będą mieli dużo naprawdę fajnych pomysłów, mogliby zrobić nawet z 11 miast (to jest możliwe przy dobrej wyobraźni... i budżecie :]). Wtedy powstawałoby tylko jedno pytanie: czy twórcy nie za bardzo prze... pieprzą sprawę?

Nie wiem czemu, ale np. zawsze dziwił mnie Centaur w Mocy (HoMM IV i przyzwyczajenia z HoMM III). To było dla mnie coś niezrozumiałego, ale panowie z NWC i 3DO jakoś tam spowodowali że nawet, nawet tam pasowały. Kierowałbym się już tu Cenaurem z lasu (jak jest w wielu grach, m. in. HoMM III czy Disciples II: Bunt Elfów).

No a może teraz odpowiem na temat, czyli moje oczekiwania po Heroes VI.

- nie zmieniać klimatu (klimat jest OK)
- dobre zbalansowanie zamków (pod względami siły, kosztów, budynków specjalnych)
- ciekawych kampanii - choć to wcale nie jest najważniejsze
- zwroty akcji (to mi się podobało w Disciples - kiedy już np. jesteś o dwa kroki od wykonania celu, pojawia się dialog i cel jest zupełnie inny)
- rasy Hybryd (nowość) - jedno miasto dla Centaurów, Gryfów. Sfinksów może... i takie tam....
- wymagań sprzętowych PODOBNYCH jak w Heroes V
- takiej samej muzyki
- po 3 rasy bohaterów (jak w KotORze - tyle że tu byłby Mag, Wojownik i Mag Bitewny (np.))
- czytelniejszych ekranów miast
- braku przesady w swobodzie (to spowodowało upadek H4)
- parukrotnych ulepszeń
- 6-9 miast, choć na pewno można by było panów programistów stać na więcej.

I żeby gra nie okazała się niewypałem, portal stworzony przez Ubisoft, na którym pisaliby gracze o tym, co im się podoba, a co nie.


Permalink

Od Heroes VI oczekuję:

-Dużo miast (około 10)
-7 poziomów bestii z miast + JEDNO ulepszenie dla każdej
-Powrót do HOMM III jak chodzi o bitwy (heros czaruje kiedy chcesz itd)
-Takiej samej muzyki jak w HOMM V
-Grafiki 2D i rzutu izometrycznego na miasto - marzenia :(
-2 klas herosów na każde miasto
-Karawan
-Rozwoju umiejętności jak w HOMM V

Jednym słowem - z każdej części wziąć to co było w niej najlepsze

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 24.07.2008, Ostatnio modyfikował: Sheogorath

Permalink

JA bym chciał żeby Heroes 6 było nieco mroczniejsze. Jakaś smutniejsza muzyka i żeby jednostki wyglądały mniej cukierkowo niż w Heroes 5


Permalink

Kordan - dobrze mówisz - H V miało kiepski klimat - pograłem 3 godziny i odinstalowałem.


Permalink

Ja wypowiem sie moze nieco inaczej hehe
Chcialbym aby H6 jesli mialoby wyjsc posiadalo klimat serii od 1 do 4 bo 5 uwazam za najgorsza... Niech powroca do izometrycznego rzutu (przeciez mozna osiagnac przepiekna grafike rowniez w izo... rzucie :P) Bez zbednych animacji (glupia kamera kinowa w walce, czy rozmycie ekranu przed walka LOL po co to komu??) Dalej pojde stereotypowo :)
Min. 7-8 miast, dwa typy boh.na miasto, 6 poziomow jednostek ale na podobe IV czesci z mozliwoscia wyboru i ulepszeniami :) (tak tak :) mi sie to rozwiazanie podobalo, dodalo to wiele taktyk hehe), bohater bez udzialu w walce, miasta w jednym rzucie a nie jak w V trojwymiarowo (ach te widoki calkowicie rozbudowanego miasta w HoMM3 i 4 to bylo cos pieknego), system umiejetnosci z 4-tej czesci (byl/jest genialny), co do przyrostu to mi to obojetne bo zarowno tygodniowy jak i dzienny ma swoje wady i zalety :D, szkoly magii dla kazdego zamku osobny (viva la HoMM4) no i oczywiscie generator map ktorego w wspanialej 4 zabraklo :( a szkoda bo bym gral i gral i ... :D

Permalink

Ja tylko wtrącę do wątku o wyglądzie Heroes VI tyle:
- oczekiwałbym połączenia funkcji bohatera z III z IV częścią. To znaczy w armii można byłoby wybierać bohatera dowodzącego(niezniszczalnego jak w III), przy jednoczesnej możliwości włączania zamiast jednostek zgodnie z uznaniem innych bohaterów (śmiertelnych jak w IV). Przy tym po pokonaniu wszystkich oddziałów armii niebędących bohaterami dowódca staje się normalnym bohaterem (takim jak IV)
- wprowadzenia jednostkom latającym możliwości wybrania miejsca lądowania po wyprowadzeniu ataku w ramach zasięgu ruchu po odjęciu odległości przelecianej przed atakiem (nie dotyczy jednostek lewitujących) lub zawiśnięcia nad przeciwnikiem unosząc się w powietrzu byłyby odporne na ataki w zwarciu i niektóre czary lecz traciłyby szybkość (tę z V) z powodu "zmęczenia" lub jed. lewitujące inicjatywę z powodu "zużycia energii" z każdą kolejna turą tego stanu.
- możliwość przedzierania się przez lasy,wydmy,wzgórza i inne przeszkody w zamian za znacznie pomniejszony ruch zależny od rodzaju oddziałów (przyporządkowane miastu związanemu z danymi przeszkodami). Ruch wyliczany podobnie jak w IV. Z tym że można byłoby dodać jeszcze funkcje wyznaczania oddziału flagowego który byłby zajmowany wyłącznie przez bohatera (domyślnie dowódce) od którego to umiejętności zależałby najbardziej ruch całej armii i który to reprezentowałby armie swoim modelem na mapie przygody.
- miasto podwodne z bohaterem i jednostkami pływającymi po wodzie - armia miasta nie musiałaby mieć statku, a jeśliby już miała jed.lądowe to mogłaby nie tracić ruchu przy wychodzeniu ze statku. W czasie bitwy jed.wodne mogłyby po zejściu z okrętu od razu płynąć w stronę wrogiego statku (lądowe najpierw wchodziłyby do łódek)
- Przy oblężeniu miasta (lub ataku na okręt) dodałbym dla mniejszych jednostek drabiny (większe takie jak tytan musiałby się wspiąć lub być wciągnięte przez dźwig zamontowany przez mniejszy oddział będący już za murem), Dla obrony przeciwko drabinom (tylko w oblężeniu) można by na przykład zbudować fosę lub kotły z gorąca smołą. Bramę niszczyłoby się podobnie jak w IV (etapowo) z tym że szybciej od jed. robiłby to taran.
- przy walce na morzu działa powoli zatapiałyby wrogi statek obniżając jego burtę, liny dałaby niektórym humanoidalnym jed. możliwość wskoczenia na burtę, a specjalne harpuny zbliżałyby statki do siebie co turę aż do opuszczenia pomostów do abordażu, jed.latające (bez lewitujących) mogłyby unosić się nad wodą tak długo jak miałyby możliwość wylądowania nie na wodzie.
- jednostki miałyby parę podstaw. umiejętności które mogłyby udoskonalać (lub tez nabywać całkiem nowe zdolności) co każdy poziom ich doświadczenia (coś jak w III Wake of Gods) lub płacąc za nie.
- takie drobne rzeczy jak większa ilość oddziałów w armii, Bohaterowie o innym wyglądzie (przynajmniej podczas bitwy), ulepszenia jed. bardziej różniące się wyglądem (również umiejętnościami) od nieulepszonych form.
- w Kampanii jednego porządnego filmiku na początku (coś jak w III tylko w stylu StarCraft), mapy regionu w którym gramy (jak III tylko z cała mapą świata od początku) oraz przynajmniej jednego wyrazistego bohatera na kampanie (czyli wyjątkowego w swojej nacji i z wyjątkową specjalnością w swojej klasie).

Pewnie znalazłbym jeszcze coś ale nie chce zanudzać. Jak w tekście są błędy w pisowni to z powodu obszerności tekstu. :p


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 30.08.2008, Ostatnio modyfikował: Sulia

Permalink

W większości kwestii Heroes V spełnił moje oczekiwania. Mam 3 propozycje:
1) Zróżnicowanie wyglądu miast tej samej rasy, tzn. by oprócz standardowego rozbudowywania miasta można byłoby wybierać miejsce, gdzie stawiamy dany budynek. Moglibyśmy budować mury wg naszego uznania, tworzyć różne fortyfikacje obronne (wieże, fosa, itp.). I oczywiście zastąpić tego kloca z Przystani czymś mniejszym :P.
2) Możliwość budowy kilku budynków tego samego rodzaju, by móc tworzyć armię z takich jednostek, jakie chcemy. Jedyne ograniczenia to max. liczba budynków szkolących najlepsze jednostki i maksymalna liczba wszystkich budynków szkoleniowych łącznie.
3) Zmiana w bitwach. Zlikwidować inicjatywę i wprowadzić system "szachowy". Gracz wykonuje jeden ruch wybraną jednostką lub bohaterem, następnie ruch przeciwnika. Gra podzielona byłaby na "większe" tury, gracz musiałby w danej turze przesunąć każdą jednostkę - decydowałby natomiast o kolejności. Dzięki temu mielibyśmy większy wybór doboru taktyki. Oczywiście wymagałoby to stworzenia bardzo dobrego SI. Poza tym każda jednostka powinna mieć czary lub zdolności, a niektóre z nich nawet po 3-4.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 18.05.2008, Ostatnio modyfikował: Macielos

Permalink

Z tą wizją miast mógłbybyć spory problem, ale system szachowy podczas bitwy podoba mi się. Nie chce narzucać swojego zdania ale przy wszystkich jednostkach specjalne umiejętności... to zrobiłoby się trochę nudne.


Permalink

Miasta można zrobić w prosty sposób: budować je tak jak w RTS-ach :). A co do specjalnych umiejętności, nie muszą być to zaklęcia, tylko jakieś szczególne umiejętności, które działają automatycznie.

Permalink

Wizja Vendrala + RTSowa budowa miast (taka, że można mieć kilka takich samych budynków. Chodzi tu o siedliska i dodatkowe generatory surowców itp.) brzmi ciekawie i nawet chętnie bym zagrał w coś w tym stylu. Ale jest to mało Heroesowe. A czwóreczka pokazała nam, że fani HoMM są bardzo (IMO zbyt) konserwatywni.


Permalink

Chciałbym jeszcze, by mury odgrywały ważniejszą rolę. Tzn.:
- będą mogły na nich stacjonować jednostki;
- strzelcy prowadzący ostrzał z murów będą zadawali dodatkowe obrażenia;
- jednostki schowane za murami można będzie namierzyć tylko czarami obszarowymi;
- w murach za dodatkową opłatą będzie można ulepszyć fosy, dobudować wieżyczki czy postawić ukryte bramy;
- pojawią się drabiny i wieże oblężnicze, ale przebywające na nich jednostki będą odsnosiły dodatkowe obrażenia;
- będą bardziej nieregularne (a nie linia prosta)

I to na razie tyle


Permalink

Ja bym chciał interfejs taki jak w Heroes III, ale nowoczesny jak w grach KDE4 (czyli jeśli nawet okno powiększymy do 8000x8000 to interfejs wciąż wygląda ładnie - SVG). Trudno mi się przyzwyczaić do tego dziwnego interfejsu Heroes IV - nie wspominając o 3D Heroes-ów V.

Ale pomijając gusty graficzne (o nich się nie dyskutuje):
- zbalansowanie gry (ci którzy grali Infernem przeciw Nekropolis - wiedzą doskonale o czym mówię)
- wieloplatformowość
- codziennie nowe potwory (i już się nie będzie mówiło o przewadze czerwonego)
- kilka miast (8-9)
- system poziomów z Heroes IV (dzięki takiemu systemowi dopiero po 99 poziomach - nie licząc zdarzeń specjalnych - będziesz miał wszystkie zdolności na max)
- bohaterowie walczą - ale tak, że może go ktoś zabić (Heroes IV)
- przycisk dziel oddziały (początkujący skąd mają się dowiedzieć, że dzieli się Shiftem)

Oczywiście chciałbym jeszcze dodatkowe skrypty które można włączać/wyłączać jak w WoGu - ale zapewne tego nie dostanę :(.


Permalink

Z obydwoma poprzednikami się zgadzam :) Dobre pomysły ;)


Permalink

najlepiej żeby fabuła była związana z HoMM III
i żeby była w miarę przystępnej cenie


Permalink

Apropo budowy budowli w zamku, teoretycznie istnieje możliwość taka, że każdy budynek budowałby siię przez kilka tur(co turę zabiera część surowców), dzięki temu można by zacząć budowę kilku budynków naraz. Mogłaby być opcja przyśpieszenia budowy za cenę wydania większej ilości surowców.

Podobny system istnieje w kilku grach turowych(Cywilizacja, AoW, ST: Birth of federation)
Na taką metodę budowy chętnie bym przystał, jeśli istniałaby opcja wył/wł.


Permalink

Jeżeli miałaby już istnieć opcja budowy w wielu turach jednego budynku optymalnie, to wątpię czy można by było ją wyłączyć, ale taki pomysł na rozwiązanie jest bardzo dobry i chętnie spróbowałbym rozgrywki z taką opcją. A oto, czego oczekiwałbym od HoMM VI :

- 7< zamków z możliwością wznoszenia budynków w wielu turach (w szczególności fortu, cytadeli i zamku)
- Znaczącej ilości bohaterów (50<) z unikalnymi wyglądami na mapie przygody oraz w trybie taktycznym
- Potwory mogłyby chodzić bez bohatera, lecz wtedy byłyby narażone na różne ujemne modyfikatory (na przykład morale i szczęście -2 oraz 10% potworów przed walką uciekałoby)
- Nowych, oryginalnych potworów z ulepszeniami, najlepiej gdyby ulepszeń było kilka (chodzi o to, ze budynek ulepszamy 2 razy i za każdym razem możemy rekrutować coraz lepsze potwory, nie chodzi o ulepszenia alternatywne)
- System walki z HoMM III z tym wyjątkiem, że bohater może walczyć w czasie boju
- Nowych, wyjątkowych artefaktów, z których każdy należałby do jakiegoś zestawu
- Zakończenia wątku z demonami, walka wciąż prawie z tym samym wrogiem po pewnym czasie staje się nudna
- Prostego w obsłudze, lecz dającego wielkie możliwości edytora map i kampanii
- Nową opcję potyczek na mapie świata (Coś w stylu Bitwy o Śródziemie II), całkowicie poza kampanią, jako niezależną opcję (jak pojedyncze scenariusze), a najlepiej gdyby światów było kilka :D
- Możliwość gry wieloosobowej na jednym komputerze, jak i przez internet
- Powrót do wątków z HoMM III oraz jego dodatków
- Kilka różnych kampanii w wielu wyjątkowych dodatkach do Heroes of Might & Magic VI!

Pozdrawiam Setish!


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 13.08.2008, Ostatnio modyfikował: Nicolai

Permalink

Z tym walczącym bohaterem w czsie boju to już przesada :P H4 to jak dla mnie była całkowita żenada z tym nagrobkami ich zbieraniem i innymi rzeczami związanymi z tym że bohaterowie brali czynny udział w walce i mogli zginąć.

Napewno chciałbym więcej zamków min. 8 + po 2 w każdym dodatku , bardziej urozmaicone możliwości bohatera, z tym murem i zwiększeniem jego roli w grze to dobry pomysł , machiny wojenne powinny mieć obsługe bo nigdy jeszcze nie widziałem strzelającej katapulty czy balisty bez załogi no i przede wszystkim urozmaicenia ataków każdej z jednostki to sprawi że gra będzie znacznie ciekawsza