Imperium

Behemoth`s Lair

Rozpoznawanie Jaskiniowców/Weteranów/Osadników/Rezydentów - potrzebne?

Czy nowa opcja rozpoznawania przynależności użytkownika do jednej z grup jest potrzebna?

  • Tak
  • Nie
Permalink

Witam!

W związku z nową opcją na forum mam pewne wątpliwości.
Otóż nie wiem, czy w/w opcje są potrzebne? Czy czasem nie pogłębią/wywołają sztucznych podziałów?

Co o tym sadzicie?

Pozdrawiam


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 19.11.2006, Ostatnio modyfikował: MiB

Permalink

Bardzo fajna rzecz imho, ale proszę zrób Jaskiniowców, Weteranów itd. z dużej litery. Osadnicy są z dużej litery to czemu pozostali z małej?:-) Pozatym osobiście bym hmmm zabrał Osadników, ze względu na to że za dużo tych opisów by się porobiło, niektórzy by mieli np: Jaskiniowiec, Osadnik i jeszcze swój własny opis :-)

BTW kolejny błąd ankiety, jak się napisze najpierw post to nie można potem głosowac:-(


Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 19.11.2006, Ostatnio modyfikował: Tristan

Permalink

Osobiście uważam w profilu- tak jak wyświetla posty za hm, zbędne.

Brzydko to wygląda, wydłuża się post, rozjeżdza się strona.

Fajne by to było gdyby znalazło się w innym miejscu - tak jak było kiedyś, pokazanie kto jest na forum i zaznaczenie tych osób na liście kolorem. Ale nic więcej. Takie coś jest beznadziejne. Ot, moja opinia.


Permalink

Przede wszystkim, jak już Tristan napisał Weteran/Jaskiniowiec z dużej litery.
Dalej: maksymalnie jeden taki tytuł(tzn. ten osbistu, tudzież jaskiniowiec/osadnik etc) wyświetlany, bo inaczej brzydko się robi... może każdy decydowałby który z 'tytułów' byłby wyświetlany? albo przenieść je pod avatara?

Co do potrzebności, to mnie to objetne, bo znam mniej-więcej pozycję każdego użytkownika... może nowi uzytkownicy będą chcieli wiedziec z kim dyskutują...


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 19.11.2006, Ostatnio modyfikował: Eru

Permalink

Haha, pamietam te tlumaczenia kto jest kim i czym sie rozni Rezydent od Mieszkanca ;) Wedlug mnie przydatna funkcja jesli chodzi o rozpoznanie Osadnika. Wielu z nas nie wie, ze im ten tytul przepadl. Poza tym, nie moze nad avem pojawic sie wiecej niz 3 tytuly? Wiec az takiego rozciagniecia nie bedzie :)

PS. Przepraszam za brak polskich liter.


Permalink

Moim zdaniem wystarczyłoby oznaczyć Rezydentów, Jaskiniowców i Weteranów kolorem nicka, tak jak było kiedyś, to było proste i funkcjonalne. Za dużo napisów koło avatara wygląda nieładnie i niepotrzebnie powiększa całe forum.
Posiadanie rangi było specjalnym wyróżnikiem osób piastujących jakieś funkcje, myślę że tak powinno zostać, a w tej chwili rangi giną pośród pozostałych napisów. Czy ktoś jest czy nie jest Osadnikiem można sprawdzić w profilu, tak jak uczestnictwo w innych grupach.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 19.11.2006, Ostatnio modyfikował: Hubertus

Permalink

Tak jak teraz jest wygląda bardzo źle... zbyt dużo napisów, avatar odjeżdża w dół, forum jest niepotrzebnie rozpychane.

Najlepszym wyjściem wydaje mi się zrobienie listy aktualnie obecnych w Imperium wraz z odpowiednim kolorowaniem nicków, tak jak było w starym forum - co Wy na to? Lista nie będzie rzucała w oczy, a kto będzie chciał ją zobaczyć i sprawdzić - po prostu zjedzie na dół na głównej Imperium.


Permalink

Proszę państwa, czytanie ze zrozumieniem nie boli, naprawdę:

Ja, w informacji o nowej opcji zmieszczonej w Kantorku Herolda:
Jednak zanim zajmę się ostatecznym ostylowaniem tych informacji

Wydawało mi się, że pytanie w pierwszym poście i ankiecie zadałem konkretne,
a tu offtop od pierwszego postu..

@Tristan: od zgłaszania bugów jest inny stolik.

Pozdrawiam


Permalink

Jeśli chodzi o mnie, to uważam możliwość rozpoznawania Jaskiniowców/Weteranów etc. za bardzo korzystną.
Na starym forum zawsze oglądałem profil osoby, z która dyskutowałem, aby dowiedzieć się kim jest i jakie ma kompetencje w Imperium.
Dzięki temu osoby mające pewne pytania dotyczące Osady mogą zwrócić się osobiście do Osadnika, by nie zajmować czasu Sandro lub Crazy'emu.
Podobnie jest z Weteranem, Jaskiniowcem i Rezydentem.
Jeśli chodzi o formę graficzną to myślę, że ta informacja rzuca się w oczy, przez co można nabyć przeświadczenie, że jest to chwalenie się tym, kto kim jest.
Jeśli chodzi o mnie, to wystarczyłoby żeby ta informacja nie rzucała się w oczy.
A w poprzednim systemie kolorów pogubiłem się już na samym początku ;-)


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 20.11.2006, Ostatnio modyfikował: Islington

Permalink

Ja uważam, że w/w opcje nie będą wywoływać dodatkowych podziałów. Mogą natomiast ułatwiać komunikację i pomagać nowym użytkownikom, a nawet zachęcać do aktywności.
Jestem za.


Permalink

Właściwie to nie wiem jak było kiedyś (chodzi mi o oznaczenia kolorami), ale tak mi się podoba, rzekłbym - pobudza do działania.


Permalink

Hmm witam
w pradzie nie jestm już częstym gościem, ale byważe odwidezam Te strony i zaglądam to tu to tam i czasem pocykam przy ognisku. Bo miło jesy pogrzać sie przy starym dobym ogniu. Dawno juz przestałem byc Strażnikiem Ognia, jednak do tej pory nosiłem z zaszczytem miano weterana. Teraz został mieszkańcem i nawet ni ebardzo wiem czy to mieszkaniec osady czy imperium. Osobiście jestem emocjonalnie związany z osadą. jestem za tym by system pokazywał status osoby.

po edycie
hmm a na forum wszysko jest :) troche się zapędziłem sorki. tylko prosze o prządkowanie tego przy ogisku :)


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 20.11.2006, Ostatnio modyfikował: Valturman

Permalink

Popieram zdanie Hubertusa: Kolory nicków były świetne. Osadnictwo można oznaczać powiedzmy poprzez podkreślenie/kursywę, a specjalne tytuły pod nickiem.

Jeśli o samą opcję chodzi: Jestem na tak, też lubię wiedzieć, z kim się zadaję :) W profilu koniecznie, na samym forum jeśli już, to ukryte w szczegółach typu kolor nicka.


Permalink

Po pierwsze, nie jest najforunniejszym pomysłem wypisywanie wszystkich tytutłów, jakie dana osoba posiada. Stylistyka to jedna rzecz, ale poza tym jest kwestia wprowadzania mętliku. Nie jest szczególnie prawdopodobne, by tytuł osobisty posiadał niejaskiniowec. Z kolei nie widzę szczególnej potrzeby rozróżniania od siebie Jaskiniowców i Weteranów, jako że ci druszy różnią się tylko stażem. Proponuję co następuje:

1. osobom posiadającym tytuł osobisty odebrać informację o przynależności do grup Jaskiniowców bądź Weteranów (jako że jest to raczej oczywiste)
2. Jaskiniowóc i Weteranów ewentualnie rozróżniać kolorem.
3. Osadników pozostawić tak jak teraz, ewentualnie rozwiązać sprawę ich przynależności za pomocą jakiegoś graficznego znaczka, odsyłajacego do Osady.

Właściwie to nie wiem jak było kiedyś (chodzi mi o oznaczenia kolorami), ale tak mi się podoba, rzekłbym - pobudza do działania.

I dokładnie o taki efekt mi chodziło, gdym postulował umieszczenie na forum informacji o tym, kto jest Osadnikiem, a kto nie.


Permalink

Sandro

1. osobom posiadającym tytuł osobisty odebrać informację o przynależności do grup Jaskiniowców bądź Weteranów (jako że jest to raczej oczywiste).

Od każdej reguły jest wyjątek, ją potwierdzający. Patrz -> GreenMan (3 posty wyżej). Ani nie jest Jaskiniowcem, ani Weteranem, ale jest Pretorianinem.

Pozdrawiam


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 20.11.2006, Ostatnio modyfikował: MiB

Permalink

Sandro

rozróżniania od siebie Jaskiniowców i Weteranów, jako że ci druszy różnią się tylko stażem.

Nie żebym coś, ale i tutaj są wyjątki.


Permalink

Jestem za, pozostawieniem nazw, to zawsze pomagało w komunikacji, ale błagam niech te nazwy, albo będą wszystkie z dużej litery, albo wszystkie z małej - nie taki kogiel-mogiel jak teraz.
Po drugie: mniejsze odstępy pomiędzy nimi - ładniej by to wyglądało.
Nie ma dla mnie znaczenia czy nazwy będą na górze czy na dole.
Z kolorami radzę ostrożnie - nie chcecie przecież świecić jak choinka.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 22.11.2006, Ostatnio modyfikował: Infero

Permalink

Niech będą unikalne przydomki. Albo co najwyżej tytuł Osadnika. Teraz jest tego za dużo. Pomysł z kolorami może i dobry, ale czy Forum musi wyglądać jak choinka?


Permalink

Hm, pomysł IMHO dobry, tego mi brakowało przy porównaniu z poprzednim forum.

Teraz tak "offtopując", odnośnie wyglądu.
- odstępy zdecydowanie za duże (zakładając, że pozostanie więcej niż jedna nazwa)
- choinki można uniknąć, kolory nicków dając w odpowiedniej tonacji - żółty/biały/szary np; albo coś w tym rodzaju, bo przecież nie muszą być to czerwone/zielone/niebieskie ;)
- i tak - rozróżnianie Weteran/Jaskiniowiec/Mieszkaniec byłoby najlepsze kolorystycznie. Odnośnie Osadnika - mała ikonka jest świetnym pomysłem, ewentualnie inne oznaczenie (kursywa? nie wiem, nie wyglądałaby chyba najlepiej)
- w każdym razie - tytuł powinien być pod nickiem jeden i to ten osobisty właśnie, a jeśli ktoś będzie miał problem z zapamiętaniem poszczególnych kolorów to sobie zerknie do profilu interesującej go osoby.

I ot ;)


Permalink

Osobiście nie mam zdania, sądzę nawet, że może to faktycznie pogłębyć pdoział...