Imperium

Behemoth`s Lair

Wypakowanie i korzystanie z plików gry.

Permalink

Witam wszystkich użytkowników JB. Mam nadzieję że piszę w dobrym dziale. W rzeczy samej rozchodzi się o HIV więc mimo wszystko myślę że dobrze trafiłem. Przechodząc do meritum sprawy ostatnimi czasy naszedł mnie trochę szalony pomysł jak na brak umiejętności posługiwania się plikami gry, a mianowicie chciałbym podmienić jedne modele, konstrukcje itp na inne które już występują w grze. Zrobiłem co prawda małe rozeznanie i znalazłem program do zmiany opisów i wypakowywania plików gry. Programy te zresztą znajdują się w kategorii HIV na JB. No i tutaj mam kilka pytań:

1. Które/który plik otworzyć w programie by mieć dostęp do stworzeń, zamków oraz umiejętność.

2. Na jakie wartości zwracać uwagę (zakładam że po otwarciu pliku ujrze tony liter oraz cyfr).

3. W jaki sposób połapać się w tym wszystkim i podmienić np. rusałki na satyrów to samo pytanie kieruję do budynków i ich zdjęć/obrazów w panelu wyboru.

4. W jaki sposób działa program do zmiany opisów.

5. Jak zapisać w bezpieczny sposób zmodyfikowane pliki oraz jak zaimportować je do gry bądź jak sprawić aby były kompatybilne z daną mapą.

Jak na tą chwilę to tyle. Wiem o takie rzeczy najrozsądniej byłoby zapytać osobnika/ów którzy zajmowali się Eqlibrisem jednak no cóż takich kontaktów nie posiadam dlatego pytam tutaj. Mamnadzieję że osoba która posiada w tym zakresie pewne doświadczenie nieco mnie pokieruje/uchyli rąbka tajemnicy. Z góry dzięki za poświęcony czas. Do usłyszenia jaskiniowcy.

Permalink

Witaj! Trafiłeś znakomicie, bo na mnie :-) Forum raczej to:
http://imperium.heroes.net.pl/forum/3
Tu zamieściłem adresy:
http://imperium.heroes.net.pl/temat/4124
Największy mod:
http://imperium.heroes.net.pl/temat/4126
Obecnie Nimostar zrobił też bardzo duży, ale mój wciąż najbardziej poszerzył grę, o co mi chodziło najbardziej. Nimo dodał za to mnóstwo ciekawostek.
Niestety może cię zawiodę, ale Equlibrisowcy trzymają wszystko w tajemnicy. Może jakiś komuś pomógł nieoficjalnie. Generalnie trzeba odszyfrowywać to co oni zrobili.
A jak tam u ciebie angielski? Bo najlepiej poczytaj:
http://heroescommunity.com
Nie jestem w stanie podać wszystkiego, bo to już by trzeba pisać książkę. Dziś można już bardzo dużo w porównaniu z tym co jeszcze rok temu. Np. defy! Co było niemożliwe rok temu. Jedynie modyfikacja portretów wchodziła w grę. Zatem poczytaj. I powodzenia. A nawet może pojaw się na heroescommunity. Nie przejmuj się angielskim, bo tam na szczęście się nie czepiaja. Zresztą niewielu tam mowi jakoś znakomicie w tym języku :-) I masz translatory do dłuższych zdań. Ale naprawdę, zadać pytanie w stylu: ,,How to mod stats?", to nie jest językowy wyczyn...

Permalink

Trzeba wprowadzić pewien porządek pojęciowy. Programy, które są w naszym dziale pozwalają na edycję "tabel". Można tam zmienić statystyki jednostek (ale nie umiejętności), ceny budynków, pewne cechy czarów i opisy (choć to ostatnie jest mało przydatne). Swojego czasu zrobiłem film instruktażowy dla ludzi z Celestial Heavens. Co do zapisywania to obowiązuje stara zasada "zrób kopię plików, które modyfikujesz", potem próby i błędy i w sumie tyle.

Natomiast podmiany jednych jednostek na drugie, zmiana grafik itd. to dopiero raczkujący temat i o ile wiem opiera się na babraniu w pliku exe gry. Fakt, na Heroes Community ostatnio są o tym aktywne tematy i tam powinieneś szukać, ale łatwo nie będzie. Nimostar zrobił tzw. Greatest Mod, gdzie podmienił wiele jednostek w miastach, ale efekt jest delikatnie mówiąc paskudny i widząc ten bałagan odechciewa się grania. Facet ma jednak sporą wiedzę.