Imperium

Behemoth`s Lair

Odrodzenie HIVathii!

Permalink

Do końca został doprowadzony mój projekt naprawienia Heroes IV!
Z wielką radością mogę oznajmić, że udało mi się zrealizować 90% tego, co chciałem zrobić. Nigdy bym się nie spodziewał, że to się uda :O)) Tutaj muszę podziękować całej społeczności Might and Magic, bez której nic by się nie dało zrobić. Liczni miłośnicy serii na swoich stronach nie tylko zamieścili programy do wprowadzania zmian ale i podali jak je zrobić i gdzie! Zatem w żadnym wypadku nie można powiedzieć, że to moja zasługa. Ja tylko wykorzystałem możliwości do maksimum. Możliwości które oni dali :O)) Dziękuję wszystkim.

Wprowadziłem nowe miasta. Zamek ma dwie wersje. Tak samo dwie wersje barbarzyńców. Jest odrębne Nekro i Inferno. Wracają Wrota Żywiołów i Miasto Czarodziejki. Także Miasto Piratów i Bagienne Miasto jakiego jeszcze nie było. Oraz trochę zmieniona Forteca, czyli tytani i golemy. Zmieniony przyrost jednostek, żeby była równowaga.
Zmiana szybkości jednostek. Z innych parametrów obniżyłem zdrowie o połowę jednostkom aby przyśpieszyć bitwy, oraz kilka drobnych zmian typu osłabienie drakoliczy. Jednak statystyk nie ruszyłem poza tym. Zmieniłem za to umiejętności, np. berserkerami można już kierować! Poza tym trochę niespodzianek niech zostanie.
Obniżyłem koszty budynków, bo są olbrzymie a dochód tylko 1000. Dla siebie zrobiłem jeszcze
szybsze awansowanie bohatera bo wolno to idzie... Mnóstwo zmian. Na razie testuję.

Sprawdzę to mediafire. Coś nie mogę... Ładuje się i nic? Wrzucę na razie na 4share zobaczymy... Niestety tu chcą telefonu...
Chciałbym ale niestety nie mogę znaleźć serwera sensownego... Jak znajdę to wrzucę...
Przy okazji podam super program, który znalazłem:
mh 4 _ 096
http://depositfiles.com/files/70aaxhioe
O ile link jeszcze działa. Mh4, który jest w serwisach to wersja 32.006... I ona psuje plik! Znikają kampanie podstawki! To jest wersja poprawiona! Działa idealnie. W serwisach go nie widzę, więc można by zawiesić.
Idealnie pakuje.
Tu mój adres. Dodałem textedit, którym można przynajmniej zmieniać parametry. Trudno taki znaleźć.
http://www.supershare.pl/?d=FD5A42D32

A tu wreszcie adres do pobrania modyfikacji Odrodzenie HIVathii.

http://www.supershare.pl/?d=7B142FF22

Na wszelki wypadek... Trzeba ją rozpakować z formatu 7z. Programem do plików zip. To są darmowe. Po prostu kompresja zmniejsza ponad 60%. Pobieracie 3 razy krócej a rozpakowanie to moment. Zwłaszcza gdy są duże pliki nadzwyczaj pomaga.

>>>

Uwagi i problemy można zgłaszać na:
http://www.ungern.fora.pl/
Najlepiej do tematów o Might and Magic czyli głownie Heroes IV.

http://www.ungern.fora.pl/tam-gdzie-nie-ma-juz-drog,12/heroes-iv-zdruzgotane-arcydzielo,5446.html

Zatem wielu zwycięstw życzę! :-)

[img]http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/79/b7/70/79b7709970b3d1af0dce9ec3c4aeabf9.jpg[/img]

Silveres

http://pliki.jaskiniabehemota.net/avatars/users/11753

Przed znakami interpunkcyjnymi nie stawiamy spacji. Przykro mi to mówić, jednak zostałeś już wcześniej upomniany, także kolejne takie błędy poskutkują odsyłaniem postów do poprawy poprzez PW.

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 12.04.2015, Ostatnio modyfikował: Kammer

Permalink

Brzmi nieprawdopodobnie – zwłaszcza że to taki mod-niespodzianka (bez ogłaszania trwających prac wcześniej), sam też jesteś mało znany, a w dodatku Twoja ortografia czyni Cię mało wiarygodnym. :-P

Nie mam pod ręką Heroes IV i chętnie zobaczyłbym przede wszystkim screenshoty.


Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 25.04.2017, Ostatnio modyfikował: Tarnoob

Permalink

Trochę miałem pracy z ta publikacja i z tymi spacjami mogłem przeoczyć, tym bardziej, że spację robi się po każdym wyrazie, to odruch, i trudno często sprawdzić czy tam jest czy nie ma spacji. Jak najszybciej chciałem to to wrzucić. Przede wszystkim daję coś od siebie.
Robienie zdjęć w sytuacji modyfikacji statystyk niezbyt by coś wniosło. Tym bardziej, że nie dodałem żadnych grafik. Bez przesady. To są te same grafiki tylko układ zmieniony i to diametralnie. Trudno ocenić bez instalacji.
A z ta ortografią to na poważnie? Brak paru spacji powoduje, że modyfikacja nie jest wiarygodna :-) Czy informatycy np. z zasady są mistrzami ortografii? Raczej na odwrót. Siedzą w kodach nie w literaturze. Ale troskę o język polski pochwalam! Jak najbardziej. Dbajmy o nasz język polski.
Modyfikację zrobiłem dla siebie. Ponieważ mnie proszono zamieszczam. Chyba lepiej nic nie mówić i dać, niż rozgłosić i nic...
A ta druga opcja jest najczęstsza.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że wszystkie spacje wychwyciłem.

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 11.04.2015, Ostatnio modyfikował: Silveres

Permalink

Także nie mam w tej chwili HIV na dysku, i bardzo chciałbym zobaczyć zrzuty ekranu - tym najpewniej zachęcisz ludzi do ściągania i instalacji.

Wszyscy programiści, których znam, posługują się co najmniej dobrą polszczyzną, a wielu - perfekcyjną. Jeśli ktoś nie potrafi opanować gramatyki własnego języka, to jak się posługiwać językiem programowania?

I w języku polskim spacji nie stawiamy przed znakami interpunkcyjnymi takimi jak kropka, przecinek, średnik, wykrzyknik czy znak zapytania.


Permalink

Mówiłem już, że program mi robi automatycznie spacje po każdym wyrazie. Nie zawsze wychwycę.
Nie wątpię, że wśród informatyków jest wielu znawców języka polskiego. Jednakże można być perfekcyjnym znawcą języka polskiego i robić podstawowe błędy w angielskim... Tak samo znajomość języków programowania nie gwarantuje perfekcji w polszczyźnie. Tym bardziej, że te języki są oparte na angielskim jak już. Ale nie ma o co się kłócić bo popieram dbałość o polszczyznę. I jak widać przyjmuję uwagi.

Co do robienia obrazków to zajęło by mi zbyt dużo czasu i niewiele wniosło. Szybciej i sensownej można obejrzeć miasta po instalacji. Dałem tam mapkę z rozbudowanym miastem. Tu mogę pokazać przykład. U mnie jest podobnie, tylko zamiast pomiotów są zmory. I tak jest we wszystkich miastach. Reszty nie da się pokazać zdjęciem. To mod techniczny nie graficzny. Niestety zdjęcia nie oddadzą całokształtu. Zrobiłem to dla siebie i dla takich co grają.

http://www.vault.acidcave.net/screens/necropolis.png

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 11.04.2015, Ostatnio modyfikował: Silveres

Permalink

Wstępnie? Stworzenia mają z reguły połowę swojego życia, przyrosty są radykalnie zmienione, demosmoki mają 300 hp i 100-150 uderzenia.

Chaos w jednej wersji:

http://h4nowe.heroes.net.pl/uploaded//omg/hivatia2.PNG

Liczba modyfikacji: 6, Ostatnio modyfikowany: 11.04.2015, Ostatnio modyfikował: Taro

Permalink

Dzięki bardzo! Uratowałeś mnie z tymi obrazkami. Sporo się napracowałem aby to wydać i znaleźć serwis. Oraz aby oszlifować. Jeszcze jakbym miał robić zdjęcia i szukać serwisu gdzie je zawiesić...
To co widzicie to wersja miasta piratów. Czyli mamy pirata, zbója, obserwatora (podobnego do ośmiornicy), pomiot czyli pasujący do wielu konfiguracji, potwór morski. A zatem tematyka morza i miasta piratów. Alternatywnie jest meduza, syrena i hydra. Czyli też morze. Stąd miasto piratów udało mi się skonstruować :-) Mówiłem ...

Permalink

Hm, nie wiem czy to kwestia programu, ale gdy używałem jednego text edita nie mogłem zmienić pewnych wartości powyżej lub poniżej istniejących cyfr. Np: jeśli czarny smok miał 400 życia, to mogłem to zmienić na trzycyfrową wartość, np. 500, 600, 100 itd. Ale nie na 10, 1200 itd. Czy zmianę hp zrobiłeś swoim texteditem? A dodanie rudy do ceny dżinnów? Zmieniałeś to w tabelach czy babrałeś się w exe?

http://h4nowe.heroes.net.pl/uploaded//omg/hivatia3.PNG

A zamiast text edita dałeś drugi link do mh4 096 :(


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 11.04.2015, Ostatnio modyfikował: Taro

Permalink

Zrobiłem to tym texteditem, który wrzuciłem do paczki z Mh4.096. Możesz dodać dowolny surowiec i dowolną cenę. Bez hdedycji! Znalezienie texedita jest najtrudniejszą sprawą. :-) Znalazłem aż na stronie chińskiej chyba!
http://www.heroworld.net/dl.php?dl=77
Drugi jest w programie innym chyba H4ReEx, ale tylko do tych tabel wyjętych tym programem.
Jeśli wziąłeś program, który nie zapamięta linijek a tylko format to tak będzie. Możesz dodać tylko tyle cyfr ile jest.
Tak to jest wyższa szkoła jazdy, dlatego tak się ucieszyłem, że to zrobiłem.
Czyli są dwa texedity. Ewentualnie może jakiś inny, ale znaleźć go to ciężko. Trzeba różnych próbować.

Permalink

Azyl ma stwory jak z Zewu Cthulhu, nie dość że związane z morzem, to jeszcze takie mackowate dziwadła - jadowite pomioty, obserwatorzy.

Da się jakoś usunąć te ramki dotyczące przynależności? W którejś ze starszych wersji H4 w ogóle nie było tych ramek, a tło za portretem jednostek i bohaterów było całe czarne. Wtedy bardziej estetycznie by to wyglądało.


Permalink

Jeśli była taka wersja to musiał byś ją znaleźć. Tak żeby wziąć to co jest i zaczernić to nie ma. Podmienić można portrety bohaterów. Facetoolkit. To może ci coś da. Nie znam programów do zmiany grafik. A by się przydały. Można tylko zamienić na gotową grafikę z innej wersji. Np. jeśli ktoś ma inne HIV niż wersja polska to chciałbym wiedzieć czy rozdzielczość 600x800 ma owinięte ramki ekranu gry smokami czy nie? Bo w polskiej nie ma ich?

Co do miast to starałem się dopasować jednostki żeby nie było bzdury typu: rycerz, meduza, zombi w jednym mieście. I udało się! Miasto piratów i stworów morskich wyszło świetnie. A w drugiej wersji jest miasto bagien. Też świetne z roślinkami i owadami. Zupełnie jak bagna...

Permalink

Baronusie! Świetna sprawa! Każdy kolejny powód by powrócić do HIV jest dobry :) Postaram się potestować twojego moda w miarę wolnego czasu.


Permalink

Specjalnie z uwagi na brak czasu u ludzi obniżyłem zdrowie jednostek dwukrotnie i ceny budynków też. Zapomniacie więc o długich godzinach. Teraz wreszcie w Czwórce się pędzi a nie człapie. Lubię jednak jak gra jest dynamiczna.

Permalink

Agon, te czarne ramki były na obrazkach z bety. Od podstawki i dalej zawsze były kolory.


Permalink

To może wystarczyłoby wyciągnąć odpowiedni plik z bety i po sprawie. Tylko czy ktoś ma betę H4.


Permalink

Nawet jakby ktoś to miał, to i tak nie otworzysz w h4 żadnych grafik poza tłem w menu. Więc o zmianach tego typu po prostu zapomnij.


Permalink

Witaj Baronusie !
Czy zamierzasz kontynuować swoje prace nad swoim modem?
Czy nie gryzie się on z modem equiriblis?
Pozdrawiam
Erui

Permalink

Ha to tutaj sie wpisales! :0))) Na kwasowej przeciez tez jest temat.
Co do modu to teraz znacznie wiecej wiadomo i mozna by wiecej zrobic. Ponadto sa juz edytory grafiki. Z tym ze na razie glownie podmiana grafik czy nowe dekoracje. Do czegos takiego jak WoG daleko!
Do Eqilibrisa trzeba by ten mod dopasowac bo modyfikuje plik exe. Obecnie nie da sie miec tego i tego.
Trzeba by oczywiscie w Equlibrisie zmienic balans.
Mam nowy pomysl oczywiscie. I wiecej moglbym zmienic.
Wtedy to byl jedyny globalny mod. Ale teraz jest tez mod Nimo ktoremu tez pare rzeczy ujawnilem.
Ja robie raczej klasycznie. Przede wszystkim chcialem wykorzystac olbrzymia ilosc jednostek ktorymi nie dalo sie pograc. I usunac bezsensowna ,umiejetnosc' berserk ktora mnie irytowala. Reszty albo nie da sie zmienic łatwo albo nie jest zbyt znaczaca.
Mam nowy pomysl oczywiscie. I wiecej moglbym zmienic.
Zrobic 12 frakcji. 22 typy bohaterow. Uzyc 11 modeli bohaterow kampanijnych plus Elfa miecznika jako ,nowych' zwyklych. 12 w sumie modeli. Modyfikacja umiejetnosci. To glowne nowe pomysly.
I jesli ktos ma moj mod to prosze o wrzucenie bo serwer padl a ja chwilowo nie mam. A ludzie pytaja.

Permalink

Super! Szkoda aby zaginal! Wtedy w 2015 to byl najwiekszy mod i tylko Equilibris byl porownywalny. Dzis mozna wiecej bo rozkrecilem temat moddingu HIV na swiatowych forach jednak nie opublikowalem go bo jest po polsku. Nimo zrobil duze mody pomagalem mu jak umialem i super ze są! One sa jednak na innej zasadzie. Nimo odwraca wszystko. Moj jest klasyczny. Poszerza gre ktora jest jednak tak jak bylo dotad tylko ma wiecej opcji. Mysle ze wiekszosc tak chce pograc. Klasycznie ale troche inaczej. Wyciagnalem z gry co sie dalo. I co bylo mozna. Uporzadkowalem jednostki niebywale pomieszane w spojne frakcje itd. Wciaz jest swietny. Natomiast dzis potrafilbym wiecej.