Imperium

Behemoth`s Lair

Civilization V

Permalink

Czołem,

twórcy Civilization V stworzyli świetną koncepcję gry mulitplayer dla zapracowanych ;) Mianowicie zakładamy serwer z grą a gracze którzy się do gry dołączają mają skonfigurowany serwer poczty elektronicznej oraz konto na jakie mają przychodzić powiadomienia o tym, że teraz kolej na nasz ruch w danej turze. Możemy w każdej chwili rozłączyć się z serwerem a gra jest cały czas utrzymywana na serwerze abyśmy mogli w dogodnym dla nasz czasie podłączyć się i kontynuować ruch.

Rozwiązanie to przywodzi na myśl grę po @ w Panzer General. Takie samo rozwiązanie jest stosowane w grze FreeCiv ale w mojej opinii lepsze doznania estetyczne :P oferuje płatna civka V.

Co do wersji gry nie ma znaczenia czy z dodatkami czy bez.

Jeśli znajdą się chętni to mogę taki serwer uruchomić i na jakiejś małej planszy 2-3 osoby można zagrać.

Fakt, że gra się będzie ciągła wieczność bo tura w zależności od wolnego czasu jaki mają gracze może trwać nawet kilka dni :D Ale lepszy rydz niż nic.


Permalink

Wiesz, przeciętna partia trwa dobrych kilka godzin, a w każdym razie sporo więcej niż gra w Heroes ;) Taki serwer to ciekawa rzecz, ale takie rozwlekanie mapy może trwać w nieskończoność :D Przecież taka zwykła gra to około 250 tur - i teraz dajmy na każdą ze dwa dni, to wyjdzie z półtora roku :D

Ponadto, w moim osobistym odczuciu Civ 5 w ogóle strasznie się wlecze. Nie dość, że gra się ciągnie, że grafika nie powala (chociaż sceny walk wyglądały fajnie na początku), podobnie muzyka, to jeszcze gra się włącza przez kilka minut i przegrzewa mi komputer (być może za słaby, żeby pociągnąć przez dwie godziny grę TEGO formatu, ale co tam - przecież H6 nie rozgrzewa mi lapka do czerwoności ;P).

Słowem, nie wyobrażam sobie jeszcze dłuższej gry MP :D

Permalink

Mam Civ5 i chyba sobie niedługo zainstaluję na miejsce 4, po za tym mam dzisiaj urodziny i dostałem coś ''do klimatu'' mianowicie Heroes of Might and Magic 1-4 EXCLUSIVE Complete na 1 płycie <3 NARESZCIE ODZYSKAŁEM 3 a co za tym idzie profesjonalny Edytor Map Z Herosa 3, czekam więc teraz na otwarcie krypty ;).