Imperium

Behemoth`s Lair

Battle for Wesnoth

Permalink

Bitwa o Wesnoth to całkiem ciekawa gra, jak komuś znudziło się już granie bez przerwy w heroesy, a chce zagrać w strategię turową osadzoną w świecie fantasy.
Gra jest nieco podobna do szachów, w odróżnieniu od heroesów nie zbieramy surowców, a mapa przygody i pole walki to jedno i to samo, jednostki zyskują doświadczenie i mają własne imiona(trochę mi to przypomina Majesty),a główny bohater jest jedną z jednostek i jego śmierć oznacza porażkę.
Grę można pobrać stąd: http://www.wesnoth.com.pl/downloads.php?cat_id=1


Permalink

Niby fajna gra, ale szybko się nudzi :/
Kampanie się kończą zbyt szybko.
Gdybyś znalazł jakąś fajną kampanię po polsku to napisz tytuł (jeśli jest do ściągnięcia przez grę, lub linka(jeśli wersji polskiej się nie znajdzie).

Edit:
Dopiszę coś teraz. Gra się idealnie nadaje do modyfikacji. Oświeciło mnie po tym, jak znalazłem genialną kampanię. Do gry można dodawać nowe jednostki, a nawet tereny. Można też dawać artefakty, które dają jednostce jakiś bonus, jednakże tylko jej jednej. W WoGu też da się dodawać bonus dla jednostki w 'jakiejśtam' wieży, ale całemu typowi. Tutaj tylko jednej. Teraz drugie porównanie do WoGa: tam do się dodawać, a raczej zamieniać jednostki (przykład - Grove), ale to raczej niszczy grę. W BfW można dodawać jednostki, ale są one tylko w tej kampanii (ew. Erze Wieloosobowej). Można też dodawać własne rysunki (np. góry), które nie mają żadnego działania na grę, ale to wygląda naprawdę świetnie. Wracając do owej henialnej kampanii: Jest tam mnóstwo nowych jednostek (praktycznie żadne nie są stare) i jest wypełniona rysunkami autora (dzięki temu z początkowo widoku z góry, można być np. W pałacu i wędrować wzwyż. Kampania zwie się "To Lands Unkown" i naprawdę daje uczucie, że gra się w zupełnie inną grę. Jedyny minus gry, to to, że Polak ją tworzył (główna osoba w projekcie), ale i tak trzeba w nią grać po angielsku ;P.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 20.07.2011, Ostatnio modyfikował: Pikodragon