Imperium

Behemoth`s Lair

Guild Wars

Permalink

Krótki opis:
Gra niby MMORPG, ale tak naprawdę kompletnie inna. Z innymi graczami tak naprawdę spotykasz się tylko w miastach, poza nimi dostajesz swoją własną kopię świata. Gra się naprawdę wspaniale, szczególnie kiedy zaprosisz do drużyny innych żywych graczy (wtedy dostajecie wspólną kopię świata). Maksymalny poziom to 20 i osiągnąć go jest stosunkowo łatwo. Ale w tej grze rozchodzi się o wspaniały, wręcz idealny tryb PvP (gracz kontra gracz).
Nie jest tak jak w innych grach (ha! ja mam lepszą broń i poziom to wygram!). Tutaj liczą się twoje umiejętności jako gracza. Spostrzegawczość i refleks. Z tego powodu wielu ludziom ta gra może się nie spodobać, ale ja osobiście ja uwielbiam.
Gra niestety jest płatna. Ale spokojnie, nie zdzierają tak jak np. za WoW'a. Wystarczy kupić grę raz i więcej nie płacimy. Razem z grą dostajemy cd-key który jest nam potrzebny do stworzenia konta.
Nie ma żadnej możliwości przetestowania gry (no chyba że kogoś znam i bardzo ładnie poprosi o udostępnienie konta ;p). Nie istnieją też żadne prywatne, bezpłatne serwery. Jak dotąd wyszła podstawka (Guild Wars: Prophecies) oraz dodatek (Guild Wars: Factions). Są one od siebie niezależne (możesz kupić samo GW: F i grać bez problemu), oferują nam po prostu inne kampanie a Factions wprowadza 2 dodatkowe klasy postaci (no, są też drobne różnice - np. posiadając tylko GW: F nie zdobędziesz nigdy skilli elitarnych z GW: P, ale to zbyt drobne różnice żeby się nad nimi rozwodzić).
Podstawka i dodatek kosztują ok. 120zł, razem można je kupić już nawet za 200zł.
Cóż - zachęcam, bo gra jest naprawdę tego warta ;)


Permalink

Gra w tym momencie jest już dużo tańsza - Gram.pl. Wyszedł też kolejny dodatek - Nightfall - a trzeci Eye of the North jest w drodze. Sam mam Prophecies, lecz z racji braku czasu zdobyłem tylko 10 poziom. Myślę, że gdyby więcej osób z Jaskini skusiło się na grę, założylibyśmy gildię.


Permalink

Gildię powiadasz? To jestem chętny :D . Mam tylko Nightfall i Prophecies ale gra strasznie się spodobała. Pierwszy MMO w którym nie muszę grindowac aby się świetnie bawic. Co prawda przydałoby się jakieś dłuższe levelowanie (IMO 20 lvl to troszkę za mało) i rasy. No ale od tego będzie GW 2.


Permalink
W najbliższym czasie jest możliwość przetestowania Guild Wars. Serwis fileplanet.com udostępnia 14-dniowe kody zarówno swoim subskrybentom jak i wszystkim użytkownikom(oczywiście te pierwsze są lepsze, dają dostęp do wszystkich 3 kampanii). Podaję link, może są jacyś chętni ;)
Permalink
Grałam w GW. Gra nawet spoko. Jedyne co mnie sie nie podoba to sposob przedstawienia akcji, nie tyle grafika co wlasnie te denerwujące kółeczka, kwadraciki itd. Ale każdy lubi co innego.
Min. z tych powodów nie wykupilam pelnej wersji. Pozdro

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 29.03.2008, Ostatnio modyfikował: Dirhavana

Permalink

Odświeżam temat, może jednak znaleźli się jacyś chętni do gildii :P Smerfy z BPS'u(Brygada Papy Smerfa) rekrutują nowych członków. Gwarantujemy niepowtarzalny (smerfny) klimat, pomoc w grze, wspólne wypady na misje itp. Jeżeli ktoś chciałby do nas dołączyć to:
a) PW do mnie w JB;
b) kontakt w grze z graczem: Dragan Turandus, ew. Elandariel Tirius;
c) post w tym temacie;
d) GG w moim profilu;
Dla osób z JB rekrutacja otwarta cały czas oczywiście :) Serdecznie zapraszam.