Imperium

Behemoth`s Lair

Mafia: The City of Lost Heaven

Co wolicie, Mafię czy GTA

  • GTA
  • Mafia
Permalink

Ostatnio mam właśnie zajawkę na tą grę. jest ona dosyć stara, no ale bez niej nie byłoby GTA (Moim zdaniem Mafia jest lepsza), a jeśli nie pomija się filmmików , gra okazuje się mieć ciekawą fabułe. Mnie jednak przyciągnoł, naprawde dobrze zrobiony klimat lat trzydziestych. No i oczywiście nanbardziej lubie thompsona i colta 1911. Grał ktoś może w tę gre i chciałby się podzielić spostrzeżeniami?A i mam pytanie, co wolicie, Mafię czy GTA


Permalink

No co zrobić, taki gimnazjalista myśli że świat jest u jego stóp (albo odwrotnie - przypadek depresyjny) i zaczyna uwielbiać gry typu GTA. Sam nawet nie wiedząc jakie problemy pojawiają się choćby po ukradnięciu jednego samochodu (zwrócić uwagę na tytuł - gta). Życie przestępcy to ciężka praca, a nie lekka i przyjemna rzeźnia na ulicy. A mafia to mroczne oblicze polityki. Kiedyś to się zemści na ludziach. Ale nie będę się bawił w proroka.
Zamiast tego przyznam że jako gra takie GTA jest wielce innowacyjne i właśnie to niestety przyciąga do niej tak wielu. A odnośnie pouczeń Nebirosa to napiszę tak. Jeśli Nebiros wie co jest piękne i dobre to mu GTA nie zaszkodzi, jeśli nie wie to mu już nie pomożemy co najwyżej jak dostanie od życia po dupsku to go oświeci (jeśli mu te oświecenie jest pisane). Czyli jak dla mnie może grać w GTA (więcej nie napiszę bo nie jestem jego rodzicem).

ps. Mam nadzieję Nebiros że się nie uraziłeś, że cię podałem jako przykład (ale pozostałych się tu wypowiadających albo mało znam albo nie mieszczą się w odpowiednim przedziale wiekowym).
Po za tym temat chyba do zamknięcia. Chociaż właściwie takie GTA jest niezłym szajse fiction nie to co inne produkty tego typu jak np. M jak Miłość (a jednak przeciwieństwa mają czasem ze sobą coś wspólnego) :/

I żeby nie było że się wymądrzam to przyznam że nie miałem doświadczenia z mafiozami ala mafia, ale z recydwistami, degeneratami i z innymi typami to już parę sytuacji miałem gdzie mój zmysł manipulacji na szczęście nie zawiódł. Chociaż pewnie bym tego nie doświadczył gdybym nie chodził sam tylko w bandzie jak dresiarscy tchórze (bez obrazy dla paru kumpli, ale taka prawda).
Jej ale się zrobiło, zupełnie nie magicznie.
Koniec nie wracajmy do tego


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 6.04.2009, Ostatnio modyfikował: Vendral

Permalink

Litości, ludzie. Ja zaglądam i sprzątam, nikt mi nie musi mówić co mam robić.
A temat otworzę. I tak mało się w Kresach dzieje, można i o Mafii porozmawiać.
Posty niezgodne z regulaminem ulegną autodestrukcji w przeciągu 48 godzin.


Permalink

Mafia to jedna z gier w które gram najchętniej. Bardzo ciekawa fabuła, zwroty akcji, bohaterowie posiadający swoje osobowości, które ulegają zmianom... Do tego dochodzi wspaniały gangsterski klimat. Bardzo mi się podobają samochody w grze. Wyglądają jak prawdziwe, każdym niemal jeździ się inaczej, są bardzo zróżnicowane. Broni nie jest ani za dużo, ani za mało, misje przemyślane i niekiedy dość trudne. Największe wrażenie zrobiła na mnie warstwa fabularna, wszystko wydało mnie się takie... prawdziwe. Gdy grałem pierwszy raz wspomniane zwroty akcji potrafiły mną wstrząsnąć. Potrafiłem idealnie "wczuć się" w rozgrywkę. A najlepsze jest to, że Mafia, jako całokształt ma w sobie przesłanie (wygłaszane na samym końcu). Muzyka pasuje idealnie, zwłaszcza gdy jeździmy po mieście (świetnie wykonanym zresztą).
Polecam tą grę wszystkim... Chociaż nie, może prawie wszystkim, bo fani grafiki być może będą uważali że jest za mało krwi, a całość zbyt kanciasta. Osobiście uważam, że grafika dzisiaj daje radę, ale dla mnie nie to jest najważniejsze. Genialna fabuła, bohaterowie i "prawdziwość" w wielu momentach sprawiają że to jedna z najlepszych gier na PC.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 14.05.2009, Ostatnio modyfikował: Fentrir

Permalink

Mafia jest leprza poniewarz jest więcej akcji i poprostu więcej się dzieje.
Pozdrawiam.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 19.05.2009, Ostatnio modyfikował: Batista

Permalink

Mafia przechodzi w przeszłość. Mafia 2 to dopiero będzie hit! Mafia,jest klasykiem z życia wziętym.:)