Imperium

Behemoth`s Lair

Defense of the Ancients

Permalink

Shadow, Tarnum, Admini - za zamknięcie topicu o Warcrafcie jesteście przeznaczeni do odstrzału. Lok Tar Ogar! Krew za krew, życie za życie!:)]
Ale póki co..

DotA jest szumnie nazywana modem do Warcrafta III. Cóż, to tylko 2 MB mapa...ale jaka mapa.
Obecna wersja Doty zawiera 91 grywalnych bohaterów. Każdy może osiągnąć 25 poziom, zdobyć trzy 5 poziomowe zdolności i 3 poziomowy ultimate. Postacie są bardzo różne. Dzielą się na dwa stronnictwa - Plagę i Strażników. Strażnicy to siły nocnych elfów, którzy bronią drzewa życia. Plaga natomiast idzie pchana wolą Króla Lisza. Zadaniem drużyn jest odpowiednio zniszczenie drzewa życia lub tronu mrozu (w którym to zamknięty jest Nehr'zul). I tu zaczyna się zabawa...
Jakich bohaterów preferujecie? Czy gracie w lidze? Co w ogóle sądzicie o Docie? Które stronnictwo wybieracie? Jakie przedmioty tworzycie? Czy gracie z AI?
Zapraszam do dyskusji.


Permalink

DotA stanowi ciekawą rozrywkę i odskocznię od standardowego trybu. Gdy dojdzie do tego jeszcze Skype to już jest na maksa wesło :)
Heh... :) Za pierwszym razem musiałem się nieźle naprosić znajomych żeby spróbowali w to zagrać. Teraz to oni grają w to po tyle godzin, że aż mam wyrzuty sumienia :P I teraz to ja się do nich czasem dołączam :)
DotA jest idealnym przykładem tego, że do stworzenia niesamowice popularnej gry nie trzeba wydawać milionów - wystarczy dobry pomysł.

Co do gry to mam dwóch ulubionych bohaterów:
Traxex, Drow Ranger - pierwsza postać jaką wybrałem w ogóle. Do tej pory mam nią rozegrane jakieś 90% gier. Postać potrafiąca się dostosować do niemal każdego przeciwnika a zarazem wymagająca sporych umiejętności od gracza. Autorska(super tajna) technika sprawdza się prawie zawsze.
Mortred, Phantom Assassin - ahh ta przyczajka między drzewami i criticale po 1800dmg :)
Czasem zdaża mi się też wybrać Warlocka albo Lucifera.


Permalink

Moje zdanie o Docie - muszę kupić Warcrafta i z wami w tą mapkę zagrać :D W "Łorcia" nie grałem od wieków...
PS. czy dota wymaga dodatku?


Permalink

DotA jest specyficzną mapką do Warcraft 3 TFT. Jest to mapka, w której chodzi o zniszczenie najważniejszego budynku w bazie wroga: odpowiednio Drzewo Życia lub Tron Mrozu. Mapka wygląda następująco w dwóch naprzeciwległych bokach znajdują się dwie wrogie bazy. Z baz automatycznie wychodzą grupy stworzeń, które podążają każdą z trzech łączących owe bazy dróg. I tutaj pojawia się gracz/e, który wybiera sobie swojego herosa. Każda ze stron o ile się nie mylę posiada po 45 unikalnych bohaterów. Każdy posiada inne umiejętności, inaczej też gra się różnymi "klasami" herosów. Uczestnicząc w walce owi bohaterowie osiągają wyższe poziomy doświadczenia, a za zdobywane dzięki walce pieniądze można kupować coraz to lepsze przedmioty, dzięki którym nasz heros staje się jeszcze potężniejszy. Cała zabawa polega na tym, że bohaterowie pojawiają się po obu stronach i w sumie tylko od tych herosów zależy, która ze stron wygra. W jednej grze może brać udział do 5 herosów na stronę czyli maks. 10 graczy. Zabawa jest przednia, a konieczność częstej współpracy tylko zwiększa grywalność.

To oczywiście skrócony opis, bo w mapce (często też nazywanej minimodem do wara) jaką DotA jest istnieje wiele niuansów, których przedstawienie zajęłoby wiele czasu, najlepiej jest to sprawdzić (i nauczyć się) samemu - w praktyce.

Do tego chciałbym nadmienić, że istnieje jeszcze system, który jest znacznie wydajniejszy niż tworzenie WLANów poprzez Hamachi. Nazywa się to GGC, często zwanym po prostu Gareną. Garena umożliwia granie ze sobą ludzi, którzy za pomocą Hamachi nigdy by komfortowo nie pograli. Charakteryzuje się dość dużą stabilności i przy dobrym hoście praktycznie zerową ilością lagów. Do tego Garena oferuje system zdobywania doświadczenia, dzięki czemu można się mniej więcej zorientować z jakim graczem mamy do czynienia.

Piszę tutaj ponieważ chciałbym zaprosić ludzi, którzy lubują się w grze Warcraft 3 do grania w Dote. Jest to świetna zabawa, a i sama gra (o ile ktoś lubi takie gry) praktycznie nie jest w stanie się znudzić. W grze dostępnych jest multum herosów i przedmiotów, dzięki czemu możliwości do rozwinięcia herosa (często w oparciu o jakiś przedmiot/y) jest na prawdę wiele. Przy czym należy nadmienić też, że jest to owszem coś w stylu RPGa, jednak duże znaczenie ma tutaj refleks i szybkość klikania. Średnia gra (przy zbliżonym poziomie graczy) trwa góra godzinę, więc nie jest to jakoś strasznie "czasożerna" gra, choć nie powiem potrafi wciągnąć.

Mam nadzieję, że zainteresowałem innych ludzi i że zechcą spróbować Doty. Jeśli ktoś chciałby spróbować służę pomocą i radą. Sam jestem zaawansowanym początkującym;), więc nie zamierzam na nikim się wyżywać. Mam też dość dużą cierpliwość więc chętnie wprowadzę totalnego nowicjusza w grę. Jeśli ktoś byłby zainteresowany niech się do mnie odezwie na PM/Maila, bądź też napisze w tym temacie. Ludzie, którzy zetknęli się już z DotA też mogą się tu wypowiedzieć (i zachęcić;p). Jeśli jest tu na forum osoba, która potrafi grać też może dać znać o sobie, przy czym z góry mówię, że nie jestem pro graczem więc nie wymagaj/cie ode mnie cudów;).

Post przekopiowałem z mojego tematu - nie zauważyłem tego...

============================================

Od siebie. Ptakuba: tak TFT jest wymagany. Zresztą teraz już legalnego Wara 3 nie dostaniesz bez TFT;p. A ode mnie do tematy założonego przez Hella: ja ostatnio testuję Snipfera i idzie mi nim całkiem nieźle. Może nie jest jakimś wielkim killerem, ale fajnie się nim gra. Inni hero, których lubię nie zdradzę;p, bo jeszcze się możemy spotkać w grze i będziecie mieć mnie na tacy;).

BTW. Gracie na GGC? Jesteście dobrzy? Jeśli niekoniecznie to zapraszam do sparingów;).

Często gram tez w mapkę w wersji z botami, może nie są one jakieś strasznie dobre, ale potrafią skopać tyłek... poza tym preferuję gry do maks 3v3, bez żadnych zbędnych komend dotyczących graczy. Niech każdy sobie wybierze kogo chce, byleby nie grał jedną postacią przez np 3 gry pod rząd. Jeśli bylibyście chętni na grę zapraszam na Priva lub Maila.

Pozdrawiam


Permalink

Pierwsza gra z człowiekiem (2vs2) sromotnie przegrana :(
Zdecydowanie z mojej winy, aczkolwiek mapa fajna;)

grałem na Garenie nick dla zainteresowanych- idler19

PS:
Ten golem na 25 poziomie to jakaś specjalna postać czy zwykły potworek tyle że mocny?


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 11.09.2008, Ostatnio modyfikował: Reldi

Permalink

Icarium

PS: Ten golem na 25 poziomie to jakaś specjalna postać czy zwykły potworek tyle że mocny?

Jeśli możesz, to uściślij. Pytasz o tego "golema", który zwie się Roshanem, czy tez o herosa nazywającego się Tiny? Mówiąc o 25 levelu wydaje mi się, że chodzi Ci o Tinego. Nominalnym poziomem Roshana jest 20. Ma on bodaj 9000 HP. O którego Ci chodzi?

W celach wyjaśnienia. Tiny jest rodzaju "Stone Giant". Jest to dość upierdliwy hero, który przy pomocy swoich dwóch skilli potrafi zabić niemal każdego hero w walce 1v1. Roshan z kolei jest jedynym stworkiem na mapie, który jest przedstawiony na minimapie jak stwór wysoko poziomowy (czerwona kropka). Do tego za pokonanie Roshana dostajesz artefakt, który daje herosowi, który go będzie posiadał jednorazową reinkarnację po śmierci (teleportuje Cię od razu do fontanny po śmierci, nie tracisz kasy ani czasu na wskrzeszenie). Oczywiście można Roshana pokonywać wielokrotnie, jednakże większość graczy chodzi na niego prawie całym teamem, a i dopiero wtedy, gdy mają herosów na powyżej 12-16 lv.

No i zapraszam do gry ze mną;). Ja nie wyzywam nowych i słabszych od siebie graczy od noobów (są też tacy "ludziowie" każdego newbie banują, jeśli nie prezentuje sobą jakiegoś wysokiego poziomu. Takim pseudo pro dziękujemy;)). Najlepiej jest grać ze znajomymi. Jeśli chcesz mogę z Tobą potrenować i co nieco Ci podpowiedzieć. Mój nick na Garenie jest taki sam jak tutaj, czyli Filus.

PS. Gram tak na patchu 1.21, jak i najnowszym 1.22. Dla zorientowanych to chyba dość wymowne jest;).

Pozdrawiam.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 11.09.2008, Ostatnio modyfikował: Filus

Permalink

Ten granitowy golem to enigma - nigdy nie odwarzyłem się próbować go zabić:)
Jest jednak zwykłą jednostką, bo ma tylko jeden slot ekwipunku.

Co do Doty. Świetna mapka. 91 postaci w ostatniej wersji z AI (często z nim gram). Wolę grać Strażnikami niźli plagą. Co do mych ulubionych herosów:

1. Kardel Sharpeye - Dwarven Sniper
Praktycznie nie używam jego zdolności specjalnych. Take Aim i Headshot - możliwość zadawania wybornych obrażeń i zasięg pozwalający ostrzeliwać wieżyczki bez ich kontrataku.
2. Azwraith - Phantom Lancer
Wyposażony w nowe ikony i nowy model. Wybitnie "Mistrzowo Ostrzowaty". Szybki, silnie atakuje, możliwość stworzenia klonu podczas ataku...
3. Gondar - Bounty Hunter
Bohater praktycznie nieprzydatny do gry z IP lub gry 1vs1. Ale w innym przypadku...Gondar jest szybki, zadaje duże obrażenia, ma świetną Jinadę no i potrafi wytropić dowolnego bohatera wroga. Przymknijmy oko na resztę dosyć cienkich specek.


Permalink

Chodziło o Roshana :)

Właśnie minęła moja 2 gra na Garenie... przyznaję nie reprezentowałem wysokiego poziomu aczkolwiek po kilkunastu minutach nastąpiła gra 1 vs 3 co niestety spowodowało wielokrotnie rzeź na mojej osobie:(

Ja także gram w wersji 1.22 rano stoczyłem zwycięską batalię o zaktualizowanie wersji gry :)


Permalink

Tiny po osiągnięciu 3 poziomu "Growth!" nie jest już tiny, lecz huge:P
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, czym jest Garona, skąd to ściągnąć, jak założyć konto, jak zagrać za pośrednictwem?
Najczęściej grałem na Battle.net lub LAN.
Moja wersja - 1.21
Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc


Permalink

Brimstone

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, czym jest Garona, skąd to ściągnąć, jak założyć konto, jak zagrać za pośrednictwem?
Najczęściej grałem na Battle.net lub LAN.
Moja wersja - 1.21

Jeśli Twoja wersja to 1.21 to najpewniej grałeś na ebnie, a nie na zwykłym bnie... I teraz do rzeczy. Wejdź sobie tutaj i poczytaj.

W skrócie. GGC lub po prostu Garena to platforma do gry w Dote (i nie tylko). Jest to zajmujący niecałe 12 mb program, dzięki któremu po zalogowaniu możesz grać z innymi ludźmi podobnie, jak za pomocą Hamachi w wirtualnej sieci lokalnej. Garena oferuje przy tym darmowe konto, licznik doświadczenia (który ma informować jak zaawansowany jest dany gracz) i bardzo dobrą jakość połączenia. Przy dobrym hoście jest możliwa praktycznie gra pozbawiona lagów. Więcej poczytaj sobie w linku.


Permalink

Brzmi jak P.I.M.P PVP. Gdzie ja wsadziłem Warcrafta... zaduma.


Permalink

Co prawda niezbyt rozumiem akronim P.I.M.P, ale owszem jest to klasyczne PvP, przy czym do osiągnięcia pewnego poziomu rozegrania proponuję skupić się, póki co na grze z botami, coby nie denerwować pseudo pro graczy, (których można roznieść w drobny mak, jak się ma swoją ekipę;) - ale to tak btw)że nowy gracz z nimi gra i owi pseudo pro się oburzają, bo nie odczuwają przyjemności z gry... Proponuję, jeśli się zdecydujesz kontakt na gg (odezwij się na priv, to go otrzymasz;)) tam wyjaśnię wszystko, czym jest GGC, jak się logować, jak grać, a potem pogramy we 2, 3 (zależy czy Hells będzie chętny, ale sądzę, że tak;)).
Pozdrawiam. F.


Permalink

Wejdź na BattleNet ;). Tam są gry oznaczone jako P.I.M.P albo DoT. Stąd kojarzę nazwę. Szczerze mówiąc muszę rozpocząć od odnalezienia płyt (po 3 latach będzie problem), a teraz nie bardzo stoję z czasem ani na szukanie, ani na granie... ale będę miał w pamięci na pewno.


Permalink

Możesz poszukać na necie patcha 1.2.3, bodajże w nim wchodzi plik, dzięki któremu nie trzeba już płyty do grania. No, chyba że nie masz Wara na kompie, to wtedy trudno...
Pozdrawiam


Permalink

No i dodać też chcę, że zaproszenie dotyczy każdego, kto chciałby się nauczyć grać w Dotę. Tak nowych i nie potrafiących grać, jak i tych, którzy coś tam potrafią. Zapraszam;).