Imperium

Behemoth`s Lair

Kiedy wyjdzie H6?

Permalink

Tarnoob Jedwabislav

Mimo, że też nie przepadam za grafiką H5, to jest to dla mnie raczej zła wiadomość. Nival potrafił robić naprawdę świetne gry (patrz: Etherlords), był w ostrej opozycji przeciw Ubisoftowi, który chciał z H5 zrobić RTS-a i który odpowiada a podrabianie Warhammera.

Co racja to racja... szkoda chłopaków z Nival :/ Pozostaje tylko czekać co zaoferują nam Węgrzy. Przyznam szczerze ,że nawet czekam na jakieś informacje lub artworki. Przypomina mi to okres kiedy czekałem na HoMM5 i wyszukiwałem każdego kolejnego newsa ;)

P.S: RTS!? O rany... Dobrze ,że tego nie przeforsowali (westchnienie ulgi)


Permalink

Musi wyjść. Ubisoft nie wyrzuciłby aż tylu pieniędzy w błoto.


Permalink

Odsunięcie Nivialu od Herosów nie jest dobrą wiadomością i nie wróży dobrze. A przynajmniej w moim mniemaniu.
Bo to właśnie Nivial przeforsował wiele z aspektów H5 które definiują tą grę jako herosów.
Kolesie jakby nie patrzeć wykonali kawał dobrej roboty. Główne założenia oparli na H3 wzmacniając te elementy które tam szwankowały i dodatkowo wsparli to poszczególnymi elementami z H4. To znaczy że wiedzieli co robią. Osobiście uważam że gdyby nie przymus od Ubisoftu, Nivial zostałby przy starym świecie M&M przez brak którego ostatni herosi tak wiele stracili. Rosjanie to w końcu wielcy fani Herosów.

Moje jedyne zastrzeżenia co do Nivialu to słabe wsparcie patchami dla wydanej już gry. Największą bolączką jest to, że mało jest oficjalnych łatek gry w kwestiach wymagających jeszcze poprawek.


Permalink

Osobiście optowałbym za Katauri. Gdyby tylko dać im wolną rękę-są w stanie zrobić dobrych Heroesów. A co do samej gry: grafika powinna być bardziej mroczna, i bardziej baśniowa tam, gdzie jest to potrzebne. Tytuł widzę gdzieś w latach 2010-2011.


Permalink

Tarnoob Jedwabislav

Musi wyjść. Ubisoft nie wyrzuciłby aż tylu pieniędzy w błoto.

Po Ubisofcie wielu rzeczy bym się spodziewał. Nawet zarzucenia projektu. :(

Permalink

Już lepiej, żeby kolejną część wydał Ubisoft - Przecież programiści z Nival'u potrafią tworzyć bardzo dobre gry.
Natomiast tragedia byłaby dopiero wtedy, gdyby za robotę wzięli się EA, lub Activision - nawet nie chcę o tym myśleć.

Permalink

Hiro

(...) Przecież programiści z Nival'u potrafią tworzyć bardzo dobre gry.

Hiro patrz wyżej :) Programiści z Nivalu zostali odsunięci od projektu HoMM. Jak mówiłem może to spowodować poważne opóźnienie w wydaniu kolejnej cześci serii.

Permalink

Rzeczywiście odsunięcie Nivalu od Heroesów może poważnie wpłynąć na datę premiery H6. Zalezy to od tego w jakiej fazie prac był Nival i co z ich projektem zrobi Ubi, czy wykorzysta, czy porzuci.
Nie podzielam jednak opini części z was. Jak dla mnie jest to dobra wiadomość, chciałbym, żeby nowego Heroesa zrobili ludzie z bardziej poważnym podejściem. Dobrze, zgadzam się, że HV to dobra gra, ale niektóre jej elementy mnie przytłaczają.
Po odsunięciu Nivalu liczyłbym na ekipę, która stworzyłaby bardziej mroczny klimat i lepszą fabułę.
Katuri raczej H6 nie zrobi ponieważ należy do Atari, a nie do Ubisoftu.

@Down
1C należy do Atari. Poza tym przy włączaniu KB: L pojawia się nam logo Atari.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 18.02.2009, Ostatnio modyfikował: Nicolai

Permalink

Hmmm… Atari? Myślałem, że 1C…

Nicolai, nie wiemy, czy zmiana będzie na lepsze. Możliwe, że po sukcesie „piątki” Nival dostał więcej swobody, a to by pozwoliło na stworzenie b. dobrej gry. Tym bardziej, że Fabrice już dawno odszedł, bawić się papierowymi żołnierzykami, a H6 miał robić projektant „Dzikich Hord”…


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 15.09.2016, Ostatnio modyfikował: Tarnoob

Permalink

Nicolai

Po odsunięciu Nivalu liczyłbym na ekipę, która stworzyłaby bardziej mroczny klimat i lepszą fabułę.

To bardzo prawdopodobne, wręcz niemal pewne z dwóch względów. Jak to niektórzy określają "cukierkowa" grafika w H5 była na tyle kolorowa, że bardziej się już w grze tego typu co HoMM nie da, po drugie zaś po fali krytyki jaka spadła na twórców grafiki w H5 ze strony fanów klimatu M&M za "upudrowanie" H5 nie wydaje mi się, aby konwencja zastosowana przez Nival się ostała. Trudniej by z tym oczywiście było gdyby studio nie zostało zmienione- zawsze trudno jest się przyznać do błędu- ale w przypadku zmiany wykonawcy, wydaje mi się, że nie zaryzykuje kontynuowania rozwiązań graficznych z H5.

Permalink

Nicolai

Po odsunięciu Nivalu liczyłbym na ekipę, która stworzyłaby bardziej mroczny klimat i lepszą fabułę.

Nic z tego - fabuła oraz ogólny "klimat" Ashanu to działka Ubisoftu, choć faktycznie nowy producent może spojrzeć na te rzeczy pod innym kątem - trochę zabawy światłocieniem, bardziej "mhoczne" szkice jednostek, itp. Jednak ogólna fabuła itd. zależy od Ubisoftu, a w HV mamy przykład co oni (nie)potrafią wymyślić.


Permalink

Na mroczniejszą grafikę możemy liczyć i jak to już powiedział Sanctum jest to bardzo prawdopodobne. Jednakże fabuła faktycznie zależy od Ubisoftu i tutaj możemy tylko liczyć na to iż wysłuchają próśb fanów na świecie. Niestety trzeba też zauważyć iż nie będą chcieli się przyznać do popełnionego błędu i będą ciągnąc kAshane dalej. Poza tym przygotowywane są kolejne "dzieła" Ubisoftu o nowym świecie.


Permalink

Jeśli H6 byłoby grą dobrą to chciałbym żeby wyszło jak najszybciej.

Permalink

Wiadomo że jak ruskie się za coś wezmą to spieprzą.


Permalink

Tia...Twoja siła argumentów mnie poraziła. Argument był - "wiadomo"...
Ruskie jak się za coś biorą to zazwyczaj działa - spójrz sobie na Kałasznikowa chociażby :)
Jako, że nie "zgadywałem" już daty, palnę prawdopodobną cyferkę - koniec 2009.
Pozdrawiam


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 6.04.2009, Ostatnio modyfikował: Hellscream

Permalink

Hells, ale Kałasznikow to nie gra strategiczna. Choć długą tradycję ma :P


Permalink

Ponadto jak było wspomniane, nad herosami nie będą pracować synowie mateczki Rosji, ale jakaś ekipa z Węgier.
Nie liczyłbym na koniec 2009 roku... Już byłoby coś wiadomo w tej kwestii. Pamiętam, że prace nad h5 były ogłoszone w niedługim czasie po wydaniu h4 i od tego momentu minęły jakieś 2 lata. A w przypadku H6 nawet plotek jeszcze nie było.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 6.04.2009, Ostatnio modyfikował: Dagon

Permalink

Raczej nie wyjdzie pod koniec 2009 roku. Za wcześnie na to:(. Powinno ewentualnie wyjść w 2010 roku, choć w 2011 też może wyjść. Ale wolałbym żeby trochę popracowali nad szóstką. Nie żeby miasta ludzi wyglądało np. tak:

1.Rolnik-Farmer-Kosynier
2.Ślepy Łucznik-Celny Łucznik-Kusznik
3.Głodny Pies-Wygłodniały Wilk-Król Wilków
4.Chłop z mieczem-Miejscowy Zbir-Rycerz
5.Ptak-Złoty Orzeł-Hipogryf
6.Ksiądz-Arcyksiądz-Mistrz światła
7.Aniołek-Mroczny Aniołek-Krwawy Seraf.

Takie miasta nie są na poziomie i nie chciałbym ich widzieć w Heroes 6. Ale jeśli zrobią coś w rodzaju H3 to mógłbym wydać kasę na Heroes 6. Jeśli zajmą się nią Rosjanie to nie będzie tak źle. Znowu z Węgrami też nie jest źle. Mogą zrobić coś lepszego nawet od H3.


Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 7.04.2009, Ostatnio modyfikował: Nebirios

Permalink

Neb, uparte wyręczanie moda nie pomoże ci zostać Jaskiniowcem :) Bądź sobą, zachowuj się normalnie, lecz poprawnie - Twoje zachowanie jest w moim odczuciu "na okres", pokaz i sztuczne jak piersi Dody. Tyle dygresji.

Dagon, może i masz rację. Jak nawet plotek czy "przecieków" nie było, to się chyba rzeczywiście nie pojawi w tym roku. Nie żebym jakoś niecierpliwie wyczekiwał...:)
Pozdrawiam


Permalink

Nebirios

Broghild: Wiadomo że jak ruskie się za coś wezmą to spieprzą.

Proszę o kulturę na forum. To forum ma klimat, nie wolno tu kląć. Po przeczytaniu proszę o PW. Potem to usunę.
edit: To nie tymczasowość. Chcę zostać modem:).

Nebiriosie, nigdy nie zostaniesz moderem przy takim zachowaniu, narzucaniu się. Poza tym sam musiałbyś się poprawić w 100% aby zająć jakieś stanowisko. Przez takie zachowanie oddalasz od siebie perspektywę jakiegokolwiek awansu na jakiekolwiek stanowisko.
Pozwolicie, że na chwilkę i ja poudaje moderatora i powiem:
Nebiriosie jeżeli nie zmienisz postępowania zasłużysz sobie na bana albo obniżenie nawet obniżenie rangi.

Natomiast co do wyjścia HVI... Myślę, że nie możemy tutaj myśleć o pojawieniu się go w 2010 roku, chyba, że owe Heroes VI będzie totalną katastrofą. Jakieś zajawki na temat premiery może pojawią się pod koniec tego roku.