Imperium

Behemoth`s Lair

PAH3 - sezon 5

Permalink

Wstępnie skończyłem dużą1, ale wynik chyba jest beznadziejny, bo nekromanta praktycznie nie wyrządził mi najmniejszych strat.. Z drugiej strony cięzko mi wcześniej się do niego przebić w ogóle, więc nie wiem, będzie trzeba coś wymyślić, w końcu zostało sporo czasu ;)

Permalink

Uff... Po długich zmaganiach przeszłam zwykłą mapkę i jestem bardzo szczęśliwa, że to już koniec uganiania się za komputerami.

Wynik raczej jest beznadziejny, na pewno można to było szybciej zrobić, ale jakoś już nie mam ochoty go poprawiać - dzisiaj siedziałam przy mapce przez ok. 6,5 godziny i mam trochę dosyć.

Smoki też pewnie mogłam wcześniej przejść, wtedy by się urwało z tydzień i szybciej by wszystko poszło...

Resztę opowiem jutro, albo jakoś w tygodniu.

Pozdrowienia dla reszty graczy.


Permalink

Wyniki mapki już są, tak jak i kolejna.

Zwyciężył, zupłenie niespodziewanie ;), Radclif. Gratki.

Po raz kolejny przypominam: nie jestem idiotą, więc proszę w "Uwagach" nie wpisywać rzeczy oczywistych. Przy tej mapce około połowy graczy wpisało coklwiek w "uwagach" i wszystko to było rzeczą oczywistą i bez znaczenia.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 5.10.2008, Ostatnio modyfikował: Eru

Permalink

O w mordę.. Spodziewałem się zwycięstwa Radclifa, ale 20 dni.. Masakra, gratulacje ;)

Jeśli kogoś to interesuje, to opiszę moją taktykę:
-za priorytet uznałem dostanie się na wyspę
-2 dnia, kupiłem Wystana i Halona i up gremliny, dzięki czemu zabiłem rozbójników i enty
-Wystan poszedł zdobyć stocznię, zaś boh od magów i halon ustawili się w łańcuszku. Po otrzymaniu nag, bohater ze specjalizacją magów przyłączył magów i wyrekrutował: z taką armią Wystan wyruszył do najbliższego miejsca na bagnach
- tam wziąłem więzienie, bazyle okazały się być bardzo potrzebne, a i 1 bohater więcej był bardzo ważny (codziennie na koniec dnia oczywiście ważka)
-fortecę rozbudowałem na kasę (zdobywając w 2 tygodniu również kopalnię kasy), zaś cytadelę na armię (hydry jakoś w 3 tygodniu)
-armię skompletowałem na rojowiskach ważek, i oparta na nagach wiwernach magach i gremilinach ruszyła w świat
-cytadela w zamku obroniła się przed najazdem jednego z komputerów, ktory wyszedł z podziemii, zaś Wystan pokonał smoki
-armia przekazana w łańcuchu, wystan poddał się na żyw. magii, wykupiłem w cytadeli i z resztą armii z cytadeli (i fortecy, która w tym czasie dopłynęła) ruszył na podbój
-samo dobijanie kompów odbyło się standardowo, najpierw Wystan zabił głownego, potem łańcuszkiem drugi hirek wziął armię i dobił tego kompa, który wcześniej rozbił sobie armię o moją cytkę
- poboczni dostali po niewielkiej armii i poszli w teleporty dobijać pobocznych, zaś gość z fortecy stacjonował cały czas, by nikt nie uciekł wodą (przy pierwszych próbach przejścia ciągle mi któryś uciekał i trzeba było czekać 7 dni..)

Wynik wyszedł jaki wyszedł, mam nadzieję, że nieco przybliżyłem mój pomysł na przejście tej mapki, no i oczywiście czekam na wskazówki Radclifa ;)

Permalink

No jak ludziska, szokujące?
Na pewno.

Świetny wynik Radclif, gratki.

Ciekawe czy Ty wogóle zdobywałeś cytadele i graala ?


Permalink

Kurcze... jak zwykle grubo :D 20 dni - kosmos.
Hmm, mój wynik nie dość że słaby, to co do graala to nawet go nie zdobywałem - nie wiem gdzie jest a nie chciało mi się szukac. Z ciekawościa czekam na opis Radclifa.

Permalink

Gratki Radclif ;] Danyt Tobie też się należy ;]
Danyt ale plan to Ty mega obmyśliłeś ;pp
U mnie to banalnie wyglądało :) Wystan, slow, Skorpeny i Magowie a potem buty mogłem trochę lepiej to rozegrać , ale i tak jestem zadowolony :) Następna M to istne pandemonium ... będzie dużo roboty bo nawet nie wiem z czym to się je . The devils czy jak mu tam 28 ataku i obrony i łącznie 49 diabłów i arcydiabłów . Jak dla mnie za dużo babrania się kompami będzie i te smoki na guardach na wstępie. Przypadła mi mniej do gustu niż ta M na bagnach i wyspach:) lepsze takie klasyczne scenariusze a tu trzeba będzie się troszczyć o wszystko ;]

Permalink

Gratulacje Radclif!
Wynik jak wspomniano porażający :)

Ps.Właśnie oglądam twojego sejwa, dedukuje i nie mogę wymyślić - jak zdobyłeś ten zamek w którym siedzi Theodorus? Naokoło jest nieodkryty teren.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 5.10.2008, Ostatnio modyfikował: Dagon

Permalink

Jak obejrzałem kilka savów to dopiero do mnie dotarło, jak wiele można było zyskać rezygnując z chodzenia po bagnach na rzecz pływania po morzu.. ;) 2 Mka mi się podoba znacznie bardziej niż 1, mam już nawet parę pomysłów na przyspieszenie wygranej.

A co do nieodkrytego terenu, to obwiniałbym o to całun ciemności z powierzchni mapy ;)

Permalink

Danyt

A co do nieodkrytego terenu, to obwiniałbym o to całun ciemności z powierzchni mapy ;)

No proszę... Nie wiedziałem, że to działa na 2poziomy.


Permalink

Danyt

A co do nieodkrytego terenu, to obwiniałbym o to całun ciemności z powierzchni mapy ;)

Tu chodzi o to, że za zamkami bagiennymi w podziemiach są teleporty łączące te 2 zamki, pierwszy odkrył, i obok drugiego się przeteleportował.

A tak w ogóle, to Radclif, jestem pod wrażeniem tych 20 dni, ja szczerzę mówiąc nie mam zielonego pojęcia jak tą mapkę przejść w tak krótkim czasie. Weź daj porządny opis, ze szczegółami, i jakieś sejwy, może spróbuję sama do tego dojść z Twoim opisem, bo mój wynik wygląda żałośnie...


Permalink

Dagon

No proszę... Nie wiedziałem, że to działa na 2poziomy.

Ja też nie, zasadniczo wręcz byłem pewny, że nie, ale nie widzę innego wytłumaczenia, bo skrolla z wrotami wymiarów nie widzę ;)

Męczy mnie teraz 2 zwykła, czy naprawdę trzeba mozolnie zbierać armię na te czarne smoki, czy może jest jakiś chwyt.. ;)

Permalink

Kastylia

Tu chodzi o to, że za zamkami bagiennymi w podziemiach są teleporty łączące te 2 zamki, pierwszy odkrył, i obok drugiego się przeteleportował.

Motyla Noga! Rzeczywiście! O_o
Dajcie mi przejść tą mapkę jeszcze raz :D
@Danyt - Widać Całun Ciemności działa tak jak myśleliśmy wcześniej :)

Danyt

Męczy mnie teraz 2 zwykła, czy naprawdę trzeba mozolnie zbierać armię na te czarne smoki, czy może jest jakiś chwyt..

A te Archanioły w podziemiach do których prowadzi portal? Tak przynajmniej mi się wydaję. Nie sprawdzałem tego jeszcze w praniu.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 5.10.2008, Ostatnio modyfikował: Dagon

Permalink

Haha, ale mnie te teleporty rozwaliły, jak w mordę strzelił kilka dni oszczędności xD Za następne mapki się nie biorę bez psa policyjnego, który mi na węch znajdzie wszystkie tego typu przejścia :D

@Eru, my sobie nie pomagamy, to tylko takie głośne rozmyślania, nikt żadnych info nie udzielił ;)

Permalink

Hehe też nic bym o tych teleportach nie wiedział , gdyby wróg mi nagle z jednego nie wyskoczył. Z tego co widzę to Sędzia przygotował na ten sezon trudne mapki. Cieszy mnie frekwencja, chociaż po cichu liczyłem na większą.
Co do 1 zwykłej, to moja strategią było pokonanie 15 dnia smoków no i nastepnie wroga. Theodorusem wsiadłem 2 dnia na statek, zająłem wrak (+4 do wiedzy) potem do więzienia, odwiedziłem grób (+2 do WiM), zająłem cytadelę, w której odnowiłem manę (100pkt) i popłynąłem do smoków. Rozbudowałem głównie rodzima twierdzę - wszystko do nag bez ginów + zamek. 14 dnia ustawiłem morski łańcuszek do Theodorusa co stał przy smokach i przekazałem mu zdobyte artefakty (+3 do WiM, kulę firmamentów, +3 do mocy). Theodorus miał chyba z 14 Mocy i jego strzała zadawała ok. 250 pkt uszkodzeń. Po walce zostało mi: 8 upg nag, 13 upg golemów i ok. 200 upg gremlinów. Następnie w ciągu 5 dni pokonałem wroga zdobywając jeszcze 6 wiwern z rojowiska kolo namiotu i dokupując bazyliszki z siedlisk, jakie były po drodze oraz rozbudowując nieco zajętą na początku cytadele, żeby pokonać niedobitki wroga. Wymagało to rozdzielania wojsk i artefaktów pomiędzy hirkami oraz przekazywania ich.

Permalink

@Eru
Wydaje mi się, że to żadna pomoc bo prędzej czy później każdy znalazłby te Archanioły. Tym bardziej, że strzelam w ciemno :)


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 5.10.2008, Ostatnio modyfikował: Dagon

Permalink

a mozesz podac jaka armia atakowales na smoki

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 6.10.2008, Ostatnio modyfikował: Predix 0.1 beta

Permalink

Przed atakiem na smoki miałem: 244 up gremlinów, 15 gnolli, 1 naga, 9 up nag, 33 up gargulce, 29 up golemy i 21 magów oraz wóz z amunicją, balistę i dodatkowo taktykę 1lvl. Mogłem miec mniejsze straty po tej bitwie, ale wydały mi się one na tyle zadowalające, ze odpuściłem sobie ich minimalizowanie wiedząc, że po drodze do namiotu jest jeszcze do nauczenia czar piorun, a miałem jeszcze naukę czarów u 2 czy 3 hirków.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 6.10.2008, Ostatnio modyfikował: Radclif

Permalink

Gratulacje Radclif, tradycyjnie masakra.
Trzeba mieć wyobraźnię, być zuchwałym i wierzyć w rzeczy niemożliwe:P
Mnie się wydawało, że bez grala i choćby 10 gorgon nie ma szans z tymi smokami.


Permalink

Witam. Jestem tu nowy, mimo rejestracji jeszcze na 'starej' Jaskini. Gratulacje dla Radcliffa za kosmiczny wynik. Mam pytanie: w jakiej wersji edytora można otworzyć mapki konkursowe, i ewetualnie skąd takie ustojstwo (patcha do edytora?) zassać ? Przypadek z teleportami uświadomił mi, ile rzeczy przeoczyłem, nawet nie wiedziałem, że na zwykłej_1 jest gral, jak wyczytałem wyżej. Ciekawe gdzie ? No i tu możliwość podglądu w edytorze oszczędziłaby czasu człowiekowi takiemu jak ja, który w ukochaną H3 pogrywa epizodycznie i z doskoku, nie 'zawodowo' jak większość tutaj ;)