Imperium

Behemoth`s Lair

Jaki świat w Heroes VI?

W którym ze światów miałaby się toczyć akcja Heroes VI

  • Antagorich
  • Axeoth
  • Ashan
Permalink

H VI raczej pozostanie w Ashan. Tylko że jak zaznajomicie się z fabule MM I-V (w szczególności V) i porównacie z najstarszymi legendami Ashan to można by dość do przedziwnych wniosków. Tzn. pierwotne kosmiczne jajo Tieru trochę mi przypomina przemianę płaskiej planetoidy Xeen w kulistą planetę. W tym kontekście smok Asha który ucieka na trzeci księżyc może być Smoczym Faraonem, czterech władców żywiołów obudzonych podczas spełniania się przepowiedni Xeen to Sylath,Sylanna,Arkhat i Shallasa. Urgash to królowa tajemniczych demonicznych stworzeń spotykanych na Xeen, a teraz uwięzionych w wnętrzu planety. Gdyby tak było to pozostałe smoki (Elrath,Mallasa) byłyby sługami Asha który po nierozstrzygniętej walce z Urgash'em odleciał piramidą na jeden z księżyców planety w celu nawiązania połączenia z Starożytnymi (The Ancients) i wybudowania nowej placówki do nadzoru. W tym czasie wysyła Mallasa'e w celu zapanowania nad podziemnymi rasami które mają chronić mieszkańców powierzchni przed wydostaniem się demonów. Niestety jakiś czas później najpotężniejsi sojusznicy Mallasa'y Beztwarzowi (Faceless) zdradzają i przejmują w podziemiach władze (Mallasa ukrywa się w "cieniu"). Zaniepokojony Asha wysyła nowego sługę Elrath'a który z aniołami (ludźmi zmodyfikowanymi techniką starożytnych) udaje się na planetę w celu przywrócenia porządku. Itd....

W tekście tym chciałem tylko nakreślić że H6 będzie ciągnąć fabułę świata Ashan. A byłoby miło gdyby w kolejnych epizodach okazało się że Ashan to świat Xeen po spełnieniu proroctwa, na który przybyła grupa uciekinierów z Antagarichu których wodzowie mając przodków pochodzących z Xeen właśnie tam otworzyli portale ewakuacyjne (o ile uciekinierzy nie uciekali dwa razy - najpierw podczas rozliczenia, potem po opanowaniu Axeoth przez Kreegan), Demony Urgash'a to coś jak Kreeganie tylko inna rasa (uważam że Kreeganie to jedna z wielu ras demonów służących Kreatorom - starożytnym wrogom Starożytnych), ale to już czyste domysły.


Permalink

Jestem pewien, że twórcy wybiorą Ashan, z kilku powodów:
Po pierwsze, wątki Antagarichu (czy jak mu tam :)) właściwie już się zakończyły. Przybyli kosmici, dali łupnia, wszystko zrujnowane... niewiele już można tam zrobić, ewentualnie historię jakichś uchodźców, ale byłoby to już nudne i ograne.
Po drugie, tworząc swój własny świat Nival Interactive nie musi co chwila zaglądać do historii świata poprzednich części w obawie, że coś pokręci. Ciągnąc wątki Antagarichu panowie z Nival prawdopodobnie zrobiliby kiepską grę pełną błędów i sprzeczności w fabule - tak przynajmniej ją dopracowali.
Po trzecie, w piątce wiele wątków się nie zakończyło: Co dalej z Izabelą i Mesjaszem Demonów (jej świecące oczka w ostatnim filmiku to jednoznaczny sygnał :D)? Co z Imperium Gryfów, które nie ma następcy tronu? Dajmy Nival "rozkręcić" to Ashan i zobaczymy, czy faktycznie będzie to tylko kolejna powtórka z gier typu Warcraft, Diablo i inne, czy też twórcy szarpną się na coś oryginalnego.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 7.07.2008, Ostatnio modyfikował: Macielos

Permalink

Macielos

Po trzecie, w piątce wiele wątków się nie zakończyło: Co dalej z Izabelą i Mesjaszem Demonów (jej świecące oczka w ostatnim filmiku to jednoznaczny sygnał :D)?

Odpowiedź masz w ToE i Dark Messiahu.

Macielos

Co z Imperium Gryfów, które nie ma następcy tronu?

Również w ToE to wyjaśniono.

Macielos

Dajmy Nival "rozkręcić" to Ashan i zobaczymy, czy faktycznie będzie to tylko kolejna powtórka z gier typu Warcraft, Diablo i inne, czy też twórcy szarpną się na coś oryginalnego.

To nie Nival stworzył Ashan, tylko Ubisoft. I to Ubisoft jest odpowiedzialny za fabułę tego nowego uniwersum. Nival co najwyżej może zaproponować swoje pomysły odnośnie Ashanu, ale ostatecznie to Ubisoft musi wszystko zaakceptować (bądź też nie).
A jak na razie, "oryginalność" tego świata za bardzo przypomina mi skrzyżowanie H3 z Warhammerem (plus jeszcze z kilku innych gier).


Permalink

Ja jestem za tym, aby były we wszystkich trzech, najlepiej 3 różne kampanie, które będą się dzielić na podkampanie, które będą się dzielić na scenariusze pojedyncze :P


Permalink

Myślę, że wybiorą świat Ashan.
Spoiler!
W Dzikich Hordach o ile się nie mylę Izabela zrzekła się tronu i oddała go Freydzie a więc można by było wymyślić nowe zagrożenie dla Ashan.

[color=red]Ostrzegaj przed ujawnianiem zakończenia fabuły. Nicolai[/color]


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 13.08.2008, Ostatnio modyfikował: Nicolai

Permalink

Zagrożeń można wymyśleć od groma i od czegokolwiek :D

całkowity przykład: Zehir został opętany przez złe duchy, które prowadzą go gdzieś tam i w końcu skończy jak Yog (HoMM III)
albo
całkowity przykład: Ornella powraca z otchłani i przez przypadek wskrzesza Nimbusa (też HoMM III), który odkrywa jakomś tam intrygę i ble ble ble :D

Skutek:
przykład 1: Przenosimy bohatera z HoMM V do któregoś świata z HoMM III-IV
oraz
przykład 2: Przenosimy bohatera z HoMM III do Ashan :D

Wszystko jest możliwe

Pozdrawiam Setish!


Permalink

a tak wogóle to wpisałem w google heroes VI might and magic i kompletnie nic mi się sensownego nie wyświetliło, macie może link?


Permalink

Kiedyś na coś wpadłem o Hereos VI, ale jeżeli to było autentyczne, to zapowiadało się na najgorszą kaszanę w historii! Niestety strony nie pamiętam :D

Pozdrawiam Setish!


Permalink

przykład 1: Przenosimy bohatera z HoMM V do któregoś świata z HoMM III-IV
oraz
przykład 2: Przenosimy bohatera z HoMM III do Ashan :D

Wszystko jest możliwe

Nie, to jest niemożliwe. Równie dobrze możesz przenieść Frodo do "Świata wg Kiepskich".


Permalink

frodo w świecie kiepskich byłby kapitalny :) haha haha


Permalink

W 100% wolę Ashan. gdyby akcja toczyła się znów gdzie indziej, to było by to totalne bagno.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 14.10.2008, Ostatnio modyfikował: Vinrael

Permalink

Chciałbym Axeoth[ dobrze?]. Ale będzie Ashan.


Permalink

Osobiście chciałbym, by fabuła gry wróciła do świata Enroth (poprawcie błąd w ankiecie - nie dość, że npisane jest Antagorich, to na dodatek jest to tylko kontynent w świecie Enroth), chociaż raczej będzie kontynuacja w Ashan.
Świat znany z dawnych, jeszcze NWC-owskich czasów to coś do czego się przywiązałem - żaden Axeoth (chociaż to też robiło NWC), ani tym bardziej Ashan go nie zastąpi.


Permalink

Głosuję na (K)Ashan. Historia i całość świata mnie zaciekawiła i chętnie dowiedziałbym się co stało z Raelagiem :)
Stary świat jest OK, lecz trochę odrzuca mnie ważny motyw SF.


Permalink

Jaki świat w Heroes VI? Z pewnością Ashan. Dlaczego? A dlaczego nie? Wtedy będzie łatwiej zrobić sequel V części. Nie sądzę, żeby Ubisoft i Nival wracali do któregoś ze starych światów. Raczej pójdą na łatwiznę.

Jaki świat Heroesowy ja bym chciał? Z pewnością ten, na którym jest Jadame, Antagarich i Enroth.

Jaki świat z MM ja bym chciał? Z pewnością Xeen, ale nie sądzę, by twórcy podołali temu zadaniu. Ciekawie było by zobaczyć HoMM na światach typu Terra, CRON czy właśnie Xeen...zwłaszcza że ten ostatni to cały glob, pełnoprawna więc planeta.
Pozdrawiam


Permalink

Zdecydowanie Antagarich ! Jest to już tradycyjny dla Heroesów klimat. Zawsze byłem za przełomem, ale nie w klimacie!

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 26.11.2008, Ostatnio modyfikował: Hiro

Permalink

Ja to bym chciał, żeby zrobili w nowym świecie, bo ten Ashan jakiś dziwny, Antagarich zniszczony, a Axeoth jakoś nie pasuje.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 1.01.2009, Ostatnio modyfikował: Gem

Permalink

Jakim nowym? W świecie MM mamy mnóstwo miejsca (Enroth, Xeen, Terra, Jadame, Avonu, weź coś wymyśl). Poza tym trzeba pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy – wydarzenia nie muszą być chronologiczne. W H6 bardzo chętnie zobaczyłbym Antagarich przed rozliczeniem, Enroth paręset lat po nim albo Axeoth w czasach Starożytnych.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 15.09.2016, Ostatnio modyfikował: Tarnoob

Permalink

Zgodzę się z Tarnoobem. Jako że podobno Antagarich został zniszczony, to by umieścić na nim akcję gry trzeba by było przenieść się do przeszłości. Ciekawe okresy, to według mnie Czasy Cudów i wojny drzewne między AvLee i Erathią. Te drugie byłyby moim zdaniem świetnym czasem to umiejscowienia weń kolejnej części Warriors of Might and Magic.