Imperium

Behemoth`s Lair

Najładniejszy Feniks

Z której części najładniejszy jest Feniks??

  • Heroes of Might and Magic 1
  • Heroes of Might and Magic 2
  • Heroes of Might and Magic 3
  • Heroes of Might and Magic 4
  • Heroes of MIght and Magic 5
Permalink

Tu są grafiki Feniksów: link.
Mnie najbardziej podoba się ten z H2.


Permalink

Najładniejszy jest Feniks z 2 i 5 by 3DO/NWC.
Swoją drogą, jeśli ktoś grał w inną grę Nivialu, a mianowicie Etherlords II, na pewno zauważył pewne podobieństwo. Mianowicie, głos Feniksa i głos Olbrzymiego Nietoperza to TEN SAM, identyczny głos. Się chłopakom nie chciało nowego wymyślać:)


Permalink

Cięcie kosztów, Brim :) Bez tego nie można przeżyć :P
IMO Feniks z Heroes V jest taki... no... oryginalny... I dlatego najbardziej go lubię - i przez to jest według mnie najlepszy :) Nigdy nie grałem, mając w armii Feniksa, ale nieraz, nie dwa razy walczyłem z nimi i napsuły mi krwi, oj, napsuły :P


Permalink

Z HoMM V (Aż się dziwie, że powiem że w HV coś było najlepsze :-p). Chociaż ta część to już jakby nie Heroes, to feniksa fajnie zrobili. Widziałem ze screena.

A najmocniejszy jest z HoMM IV. Zadziwiająco dużo jak na feniksa pz, mocny atak, dość dobra obrona, no i odradzanie się z popiołów... Najlepsza jednostka z Natury.

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 26.01.2009, Ostatnio modyfikował: Hiro

Permalink

Z H5, ale z 3DO, na Drugim miejscu jest z H2.


Permalink

Według mnie to najładniejszy, najfajniejszy itp. jest Feniks z HV, oczywiście z 3DO. Bardziej przypomina dobrego, starego Feniksa, a nie puste, ogniste cielsko (bez obrazy). Jeśli nie widziałbym tego feniksa, to wybrałbym olbrzymiego ptaka z HII.


Permalink

W sumie feniksy ze starszych Heroesów to tylko zwykłe ptaszki z ognistą teksturką. Feniks HV jet bardzo oryginalny i ładnie zaprojektowany.


Permalink

Douger

W sumie feniksy ze starszych Heroesów to tylko zwykłe ptaszki z ognistą teksturką. Feniks HV jet bardzo oryginalny i ładnie zaprojektowany.

Bo feniks to ognisty ptak, a to coś Heroesa V to jakiś płonścy Pterozaur.
Mój głos powędruję na fenksa z Heroes V ale stworzonego przez 3DO. Z chęcią zobaczyłbym go w akcji.

PS Douger, poczytaj sobie mitologie, opowieści itp.


Permalink

Akurat to to mam w małym paluszku.( Nie sądzę zresztą, żeby był takim znawcą legend arabskich). Chodzi o to, że gra to fantastyczny świat skrępowany tylko wyobraźnią twórców i możliwościami technicznymi. I tu nie chodzi o to, żeby bezwarunkowo odtwarzać schematy (najgorszym tego przykładem jest feniks z H4, który wygląda jak płonący pisklak). Graficy HV chcieli się tym schematom wymknąć i w tym przypadku wyszło to na dobre.
Zresztą jakiego niby ptaka ma feniks przypominać? Orła, strusia, sowę czy pingwina? To jest stworzenie mitologiczne i nie ma swojego wzorca w naturze. Światy fantasy powstają dzięki wyobraźni, a gdybyśmy zaczęli je ujednolicać w końcu powstałby jeden,szary i nudny.


Permalink

Douger

Graficy HV chcieli się tym schematom wymknąć i w tym przypadku wyszło to na dobre.

Wątpię aby pomysłowość twórców HV sięgała by aż tak daleko aby wymykać się jakimś schematom.

Feniksy z H3, mi się najbardziej spodobały. Z perspektywy prostego pikiniera, widok szarżujących w jego stronę płonących ptaszysk, były na pewno czymś...Niezapomnianym.


Permalink

Douger

Światy fantasy powstają dzięki wyobraźni, a gdybyśmy zaczęli je ujednolicać w końcu powstałby jeden,szary i nudny.

Ale spójrz na feniksy z części I-IV każdy jest inny choć powstały na tej samej bazie. Również "stary" feniks z Heroes V.
Ptak na wzór... czapla, poczytaj sobie różne książki o tym.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 21.03.2009, Ostatnio modyfikował: Konstruktor

Permalink

Kordan

Wątpię aby pomysłowość twórców HV sięgała by aż tak daleko aby wymykać się jakimś schematom.

A widzisz? :D Jednak tworzyli coś innego niż poprzednicy.
Z tego co kojarzę to projekty robił Ubisoft. A wątpiącym w ich pomysłowość polecam grę Prince of Persia: Warrior Within.


Permalink

Douger

A widzisz? :D Jednak tworzyli coś innego niż poprzednicy.

Tylko wiesz. Jak pada hasło "feniks" to oczekuję zobaczyć płonącego ptaka, tak jak przyjęło się, a nie pterodaktyla. I tłumaczenia o pomysłowości raczej średnio mnie przekonują, bo tym sposobem mogą zrobić Minotaura z głową konia. Pomysłowość czy absurd?


Permalink

Tak swoją drogą, to Feniks nie jest płonącym ptakiem, on spala się gdy umiera i później odradza. Dlatego też Feniks w pierwszej części NIE płonął, był ładnym, czerwonym ptaszyskiem. Feniksy kolejne to już chmura ognia z dziobami, zarysowanymi skrzydłami oraz nogami. Ale i tak są ładne :)
Pozdrawiam


Permalink

Ta dyskusja nie mas zresztą sensu. Bo wygląd to sprawa gustu,a o gustach wiadomo... Zagłosowałem na HV, bo tu feniks jest ciekawy. Nie wygląda jak feniks w 50 innych grach. Bo zrobić typowy, oklepany projekt to naprawdę nic trudnego.


Permalink

A mi się najbardziej podoba ten z H3, ot co!


Permalink

Da mnie wymiata feniks z piątki. Ma fajny wygląd i trudno go dobić, z trójki też fajny ;D

Permalink

Feniks z H5 wygląda zupełnie inaczej niż reszta co sprawia, że jest jedyny w swoim rodzaju... No i wygląd kapitalny.

Permalink

Dla mnie najlepszy jest ten z 5-ki
silna jednostka i do tego fajnie wyglada