Imperium

Behemoth`s Lair

Pytania i problemy

Permalink

To moze podam wszystko co trzeba miec aby obejsc sie bez AB calkowicie.
W SoD nie ma plikow kampanii AB!!! Musicie wyjac te 6 plikow h3c i wlozyc albo do folderu maps albo do h3bitmaps.
Brakuje tez obrazkow zaczynajacych kampanie! Bedzie wam wyrzucalo brak ich w komunikatach co jest brzydkie.
Zaczynaja sie na Camp1...pcx. Trzeba je wyjac za pomoca MM Archive. I albo dodac do bitmaps albo polozyc jako pcx w folderze data. Brak tez 6 animacji menu kampanie ale tu juz nie rzuca bledami a wymienione obrazki je zastepuja. Trzebas je dodac do pliku vid.
Te 18 plikow zapomnieli wlozyc do SoD i sa tylko w AB. Wtedy gra zajmuje najmniej miejsca co na tablecie akurat jest cenne.

Permalink

Witam wszystkich. Nie moge resetowac mapy w rozgrywce online w Hocie. Wyrzuca mi okienko gdzie jest napisane o problemach ze znalezieniem pliku "map." czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Permalink

1) Czy jest możliwe, żeby graal wypadł w miejscu gdzie leży jakiś surowiec/artefakt? W sensie podnosimy, wchodzimy na to pole i tam kopiemy? Mówię o mapach do SoD Gold Edition, z graalem ustawionym losowo lub w promieniu iluś tam pól od wyznaczonego miejsca? Czy graal musi zawsze być na wolnym polu?
2) Mapy ze świata wiedźmina, które polecacie? Głównie pod SoD Gold Edition (tą naszą, pod HotA już znam ;) )? W pierwszej kolejności patrzę na jakość wykonania mapy, dbałość o detale, dopiero w następnej kolejności na biografię bohaterów i fabułę.

Permalink

Cześć wszystkim! To mój pierwszy post, szukam rozwiązania na nietypowy problem który często się pojawia podczas mojej rozgrywki i zabiera frajdę z gry.

Problem polega na tym, że czuję, że w late-game vs komputer, gra staje się dla za łatwa, a tym samym nudna. Mając armię typu 25 archaniołów i 20 tytanów jestem w stanie latać przez mapę i odpowiednio używając czary (slow, wskrzeszenie) niszczyć każdego przeciwnika bez względu na armię. Skutkuje to tym, że w pewnym momencie nie odkrywam już dalej mapy (najczęściej zostaje około 50%) tylko po kolei wszystkich zabijam i kończę grę.

Czy to normalna przypadłość grając na komputer, czy można coś tutaj wykombinować? Nie chciałbym rezygnować z niczego co stosowałbym w grze przeciwko innemu graczowi, tak żeby móc ćwiczyć te umiejętności na późniejszą grę ze znajomymi. Domyślnie gram na przedostatnim poziomie trudności, ale z tego co wiem AI na ostatnim gra podobnie, więc jedyne co się zmieni to early z powodu braku surowców.

Permalink

SI jest skrajnie głupie. Robiąc moją ostatnią mapę byłem (Smoczka krwawica) tym debilizmem aż wstrząśnięty. Graj z ludźmi. Nawet gra przeciwko mojemu 8 letniemu synkowi bywa bardziej wymagająca niż z SI na najwyższym poziomie trudności...

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 25. marca, Ostatnio modyfikował: aniollech

Permalink

aniollech

SI jest skrajnie głupie. Robiąc moją ostatnią mapę byłem (Smoczka krwawica) tym debilizmem aż wstrząśnięty. Graj z ludźmi. Nawet gra przeciwko mojemu 8 letniemu synkowi bywa bardziej wymagająca niż z SI na najwyższym poziomie trudności...

PVP też gra się na zwykłych mapach czy raczej głównie specjalnie przygotowanych bo te pierwsze są niezbalansowane?

Permalink

trzasku

Czy to normalna przypadłość grając na komputer, czy można coś tutaj wykombinować? Nie chciałbym rezygnować z niczego co stosowałbym w grze przeciwko innemu graczowi, tak żeby móc ćwiczyć te umiejętności na późniejszą grę ze znajomymi.

Jeżeli grasz mapy robione pod PvP, to normalne że komp na nich głupieje (albo raczej: nie wykorzystuje pełni możliwości).
Poszukaj lepiej tych map, które są robione dla graczy solo. Istnieją pewne możliwości danie kompowi drobnego boosta w edytorze i twórcy czasem z tego korzystają. Oczywiście cudów nie będzie, nie wymagaj nie wiadomo jakiego AI od 21 letniej gry :D Ale na pewno będzie to poziom ciut wyżej niż mapy pod pvp.
Jakbyś miał problemy ze znalezieniem czegoś trudnego, to odezwij się na pw, podeślę kilka linków do map, które uważam za trudne.