Imperium

Behemoth`s Lair

Muzyka!

Permalink

Kiedy po raz pierwszy "weszłam" do zamku Sylvan to, aż mi dech zaparło.
Cudowna kompozycja dźwięków idelanie oddająca klimat miasta. Nic tylko słuchać i słuchać...


Permalink

Haav Gyr

Heh "arcydzieło"? tu bardzo polemizowałbym, bo arcydziełem jest muzyka w H3. Zwłaszcza jeśli chodzi o Haven(dla mnie tragedia). Ale jak to mowią gusta i guściku są;)

Wiem, że z opóźnieniem odpowiadam, ale przedtem nie miałem pomysłu na odpowiedź.

Wiesz, o gustach się nie dyskutuje. To prawda, muzyka z Heroes III jest rewelacyjna, ale ta z Heroes V zdołała ją przebić, moim zdaniem. Ale cóż, to tylko subiektywna opinia. Dla mnie jest to arcydzieło, a dla ciebie muzyka ta bardzo dobra to nie jest. Każdy ma odmienne gusta. Więc w czym problem?

Do postu powyżej: tak, muzyka w Sylvanie dla mnie też jest znakomita.


Permalink

Ja wprost kocham muzyke z Sylvanu...poprostu mogłabym jej słuchac bez przerwy...z Przystani i z Akademii tez sa calkiem fajne,ale ze zlych miast i z Fortecy to juz sie niezbyt sie tworcy postarali :(


Permalink

Muzyka w grach jest zawsze bardzo ważna, przynajmniej dla mnie a w H5 jest po prostu genialna! Jedyne zastrzeżenia mam do ścieżki z fortecy i z obszarów ośnieżonych.


Permalink

Kiedy pierwszy raz zagrałem w Heroes V, to już w menu głównym muzyczka mnie zauroczyła, doskonale wykonana, klimatyczna i jak patrzę na tego Kapłana, który się z tym Diabłem bije i słucham tej muzyczki... Nie potrafię tego opisać, wspaniałe uczucie, jakiego nie doznałem grając w żadnego innego Herosa...
Z kolei bardzo mnie się podoba muzyczka z Sylvanu, Przystani i Nekropolii - według mnie te muzyczki są jak najbardziej udane, po usłyszeniu tych muzyczek chce mnie sie dalej grać i naprawdę, czuje satysfakcję z każdego udanego ruchu... Muzyczka na mapie, podczas walki i w pozostałych miastach również jest doskonała, ale ta z Inferna mi podchodzi najmniej, ale i tak mi sie podoba ;)
Ogólnie, oprawa muzyczna w Heroes V jest wykonana idealnie, bezbłędnie, wręcz arcymistrzowsko... chociaż i tak moje ulubione utworki pochodzą z Heroes III (Twierdza, Cytadela, walka) i IV (Azyl, Rezerwat, Przystań, Twierdza), i już nic tego nie zmieni...

Permalink

Mnie jakoś się nie spodobała ta muzyka, zalatuje mi WarCraftem...nie wiem dlaczego. Ta z Heroes 4 była genialna i dla mnie najlepsza. Ta z Heroes 3 wprowadzała mnie bardzo płynnie w klimat całej gry, była chyba najlepiej dopasowana ze wszystkich części.

Permalink

W H5 Muzyka jest świetna. Pamiętam, że kiedy ściągnąłem DEMO od razu mi się spodobała. Jest bardzo klimatyczna i sprawia, że nastrój robi się naprawdę magiczny. A przecież o coś takiego chodzi w grach tego typu.

Niemniej jednak niedoścignonymi ideałami są z scieżki dziwiękowe z H4 (najlepsza natura) i z H3 (underground, stronghold, water, itd...- moje ulubione)


Permalink
Mi się podobała u Nekromantów i Sylvan, fajna jest w Akademii i Przystani. Ale to nie ta muzyczka co w h4, gdzie zatrzymywałem się by posłuchać muzyki, zwłaszcza na lawie. Ehhh.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 17.01.2008, Ostatnio modyfikował: Tabris

Permalink
Najbardziej spodobała mi się muzyka w Sylvan oraz Haven. Bardzo klimatyczne, po prostu świetne!
Permalink

Rzeczywiście, muzyczki z Sylvanu są niezłe, a do Przystani świetnie pasują. Ja osobiście najbardziej lubię muzykę przy rekrutacji jednostek, ale chyba powinna ona być taka tylko w Sylvanie... na przykład do Inferna nie pasuje, wprost gryzie się z tym miastem ;-)

Tristan

Ale spróbuj posłuchac muzyki z terenów pustynnych....grałem z bratem na jednej planszy gdzie teren był pustynny i nie mogłem już wytrzymac po 10 minutach...

Faktycznie, tereby pustynne są beznadziejnie zrobione, jeśli chodzi o muzykę. Prawie mi uszy odpadły...

Permalink

Przede wszystkim muzyka z menu z Hammer of the Fate, Have z kampani Hammers of the Fate , a także muzyka z menu Basic (1.6) , Haven w zamku.

Permalink

Mi muzyka w piątce bardzo się podoba :) fajna jest podczas oblężenia Przystani, w mieście Przystani i no i podczas walki neutralnej :)

Permalink

Odnośnie muzyki z H V to głównym zastrzeżeniem jak dla mnie jest zbytnie jej rozwarstwienie. Powinni ograniczyć się do muzyki z miast, z terenów mapy i z walki (dotyczącej również oblężenia) i ewentualnie jednej muzyki na kampanie (a nie jeszcze muzyki dla poszczególnych bohaterów). Wtedy lepiej by to wypadło tak to jest masa podobnych utworów.
Jeszcze w sprawie nieklimatycznej muzyki z Necropolis to przyznam że jest ona podobna do muzyki z 1 kampanii podstawki i nieznacznie skrzyżowana z muzyką Markala czy tez miasta Haven. Więc, moim zdaniem na ironię to właśnie klimat H V spowodował że jest ona nie klimatyczna (twórcy zepsuli muzykę z Haven, inspirowani zepsuciem mieszkańców Imperium Gryfa przez Markala - zepsuciem powstających nieumarłych).

Mówiąc o gustach to osobiście najbardziej lubię muzykę z Sylvan (muzyka walki jak dla mnie od miasta jest lepsza)
Nieco mniej lubię muzykę z Fortress i z Stronghold.
Ewentualnie jeszcze mogą być pojedyncze utwory z innych miast (np. z miasta w Inferno) oraz oczywiście muzyka z Menu (każda) i z kampanii Raelaga (+ utwór osobisty Agraela)
Reszta przeciętna.
O muzyce z terenów się nie wypowiadam (bo można przy niej przysnąć, co mi się kiedyś nawet podczas gry przydarzyło)

I na koniec stwierdzę, że i tak żadna badziewna muzyka i krzywdzące słabe zdolności nie zmienią tego że najbardziej lubię miasto Dungeon (te z H V, nie z innych części).
Bo mówi do mnie zew gada, ssss... ;)


Liczba modyfikacji: 5, Ostatnio modyfikowany: 2.04.2009, Ostatnio modyfikował: Vendral

Permalink

Mnie najbardziej podoba się muzyka z Meun wszystkich części, z miasta Academy, Sylwan (wraz z oblężeniem), nawet znośna jest także muzyka z Lochu i Nekropolis.

Permalink

Miker

Mnie najbardziej podoba się muzyka z Meun wszystkich części, z miasta Academy, Sylwan (wraz z oblężeniem), nawet znośna jest także muzyka z Lochu i Nekropolis.

Zdecyduj się czy piszesz po polsku czy po angielsku.
Jak dla mnie najlepsza muzyka, tak jak dla mnie atut tej gry. Najlepsza chyba w Sylvanie i Akademii oraz menu... mają klimat... Heroes V, lecz menu ani trochę nie pasuje do poprzednich części.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 2.04.2009, Ostatnio modyfikował: Konstruktor

Permalink

Muzyka jest calkiem niezla poza inferno, pustynia i niektorymi melodyjkami z kampanii(mam tu na mysli krasnoludy)
Szczegolnie podoba mi sie w haven i sylvan


Permalink

O przepraszam! Mi muzyka z Necropolis się bardzo podoba - no cóż mi pasuje do tych nieumarłych i podkreśla ich "zło".

Nie będę oryginalny i też powiem, że podobają mi się tło do Akademii, Sylvan oraz Heaven. Szczególnie operowy głosik do tego ostatniego jest bardzo przyjemnie przeze mnie odbierany.

Permalink

Muzyka w HoM&M5 jest bardzo ładna, szczególnie do gustu przypadła mi muzyka w przystani. Jedyne zakłócenie tej pięknej muzyki jest na terenach pustynnych, gdzie ona trochę rozprasza.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 13.04.2009, Ostatnio modyfikował: Feanor