Imperium

Behemoth`s Lair

Avatar

Nie wiem czy to jest dla wszystkich oczywiste, ale Sienkiewicz nie dostał nagrody Noble za Quo Vadis. Dostał nagrodę za CAŁOKSZTAŁT twórczości.
Zawsze miałem trudności w wymyslaniu nicków - więc zwiąłem pierwszy lepszy z brzegu wyraz podczas rejestracji na jakimśtam forum :shock:
Polecam wszystkim domowy, niedzielny gorący rosołek z kluskami (broń boże z makaronem) naszych mamuś. Palce lizać :twisted:
<[Aiwelosse: Więc tak... Tolien jest - bez wątpienia - autorem mojej ukochajnej książeczki - znaczy, Silmarillionu. Jest człowiekiem, który sprawił, że fantasy stało się tak popularne. Jest człowiekiem, który zrewolucjonizował ten gatunek...]> Tolkien, owszem,...
<[Grenadier: A tak się akurat składa, że Tolkien ZAPOCZĄTKOWAŁ światową fantasy, więc porównanie jest nieadekwatne.]> A co z twórcą Conana? z Burroughem? C. A. Smithem?
<[Werden: Sapkowski to naprawdę według mnie najlepszy autor książek fantasy w europie. ]> Tą tezę opierasz na znajomości autorów fantasy wydanych w Polsce czy może znasz dokonania nieznanych w naszym kraju fantastów z np. Grecji, Hiszpani, Turcji itd..?
Kto mi powie, co to za dziwny obiekt w mapie AB Czempioni Gelei (Gelea's Chamions)? Znajduje się w podziemiach i ma współrzędne w edytorze map x - 29, y - 70. W grze to działa jako Chata Gnolli, która oczywiście inaczej wygląda! Czyżby to był kolejny zapomniany projekt, jak ten na mapie...
Offtopic: <[Thurvandel: mąka jest wytwarzana w młynie, nie w wiatraku.... ]> To po co ludzie wynaleźli wiatraki? Chłodzić się od upałów?
To ja też postaram się to wszystko jasno wytłumaczyć. Kiedyś, we wcześniejszych wersjach WoGa tak było, że skrypty trzeba było wklejać do zdarzeń czasowych. Ale od wersji 3.58 na szczęście już nie jest to potrzebne, gdyż możesz zrobić swój własny plik *.dat, który to...
Ojej, jest tego trochę więcej: * Dark Crystal - film Jima Hensona z 1984 roku (to ten pan od Muppetów). To film kukiełkowy. Śliczny wizualnie. Fabuła oryginalnością nie grzeszy (jak większość fantasy), to zwykła zagłada świata i mini-drużyna, ale wrażenia estetyczne są...
A kto powiedział, że nie można wówczas mapy zWoGifikować? Treść takiego skryptu ładujemy do któregoś ze zdarzeń czasowych i można korzystać z dobrodziejstw WoGifikacji.
<Czy to jest tak, że jedynym walorem większości książek fantasy jest jeno to, że dobrze się je czyta?]> Tak właśnie uważam.
Wydaje się, że ostatnio w WoGu nic się nie dzieje. Nie wiadomo, kiedy ruszą prace nad wersją 3.59, a informacji o postępach w tworzeniu nowych miast brak. Taki stan rzeczy wynika z lektury oficjalnych forów (for?). Jednak to zastój pozorny, gdyż ciekawe rzeczy dzieją się u Rosjan....
No tak, aż strach pomyśleć ile fajny projektów tworzy się na lokalnych forach w różnych krajach, które nigdy nie ujrzą światła dziennego :( . I fakt, Polacy akurat w tym względzie nie mają powodów do kompleksów. Acida mod Nowe Ulepszenia jest świetny, a dodatkowo wiążę...
Jeżelisz ściągniesz i przejrzysz plik, który podałem w swoim ostatnim poście - on ci wiele wyjaśni. Zresztą, ja nie wiem, czy ERM pozwala na zastkryptowanie funkcji np. e do potęgi minus x kwardat/2, ale tak wyczytałem na forum.