Imperium

Behemoth`s Lair

Kampanie w HOMM IV

Permalink

Taro

O, czyli też tak można. Swoją drogą pani Aanuk już dawno się nie odzywała. Jak tam idzie przechodzenie kampanii? :D

ha!
właśnie gram w winds of war - kampania "Najwspanialszy z Żyjących" - nie wiem czy to ostatnia czy przedostatnia mapa - w każdym razie trzeba "zniszczyć pięć źródeł mocy" i nie wiem co mam zniszczyć? odkryłam całą mapę i nic. miałam pokonać jeszcze wszystkich, i niby nikogo już nie ma a dalej mam wiadomosć, że mam wszystkich wyeliminować.
Ktoś ma jakiś pomysł??

Permalink

Witam. Jak ten czas szybko leci :D

Hmmm. Z tego co się orientuję, to tam chyba trzeba było podchodzić do fontann i one znikały. To były rzekome źródła mocy.

A tak btw: pogrywam sobie w kampanie z podstawki na czempionie. I została mi tylko kampania chaosu. Trochę się odnoobiłem od czasu gdy pisaliśmy ostatnio.


Permalink

na championie póki co się nie podejmuję;) zawsze zostaję zabita;)
faktycznie, jedna fontanna mi zniknęła, ale nie przeczytałam jaki komunikat mi wyskoczył po tym.
dzięki za podpowiedź:)

Permalink

Hmmmm. Jakbyś miała ochotę, to zagraj w fanowską kampanię pt. The Gambler. To jedna z najlepszych kampanii na świecie, jeśli chodzi o H4. Aż strach pomyśleć, co potrafi zrobić z Tobą komputer w tym przypadku :) Tu masz LINK.


Permalink

Taro

Hmmmm. Jakbyś miała ochotę, to zagraj w fanowską kampanię pt. The Gambler. To jedna z najlepszych kampanii na świecie, jeśli chodzi o H4. Aż strach pomyśleć, co potrafi zrobić z Tobą komputer w tym przypadku :) Tu masz LINK.

dzięki, ale na razie nie ściągam tego bo nie będę spała po nocach, a niestety trzeba do pracy chodzić;)

Permalink

Cześć. Mam problem z kampanią w heroes4, cena pokoju. w drugiej misji muszę przejąć wszystkie zamki i gdy już to zrobię to scenariusz włącza się od nowa i nie mogę iść dalej. szukałam łatek ale są nieaktualne:/ kod też nie działa. wcześniej nie miałam tego problemu a złotą edycję mam już kilka lat. pomocy!

Permalink

Dziś akurat skończyłem tą kampanię i w drugiej misji trzeba pokonać Solmyra tylko :)


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 24.08.2011, Ostatnio modyfikował: Kalidor

Permalink

A czy mogłabyś podesłać sejwa? Mógłbym go sprawdzić u siebie i ew. go skończyć jeśli się da i dać ci kolejnego już z trzeciej mapy. Napisz mi prywatną wiadomość to dam ci maila.


Permalink

Witam wszystkich

Przepraszam ale potrzebuję pomocy i nie wiem gdzie się zgłosic Gram w heroes IV od kilku lat ( uwielbiam IV część sądzę , że jest lepsza niż III ;p) jestem dosyć dobry i postanowiłem przejść kampanię Winds of War na poziomie arcymistrzowskim , wszystko już poszlo jak spłatka ale pozostała mi kampania natury , przeszedłem początkowe misje i stoję na jednej . . . "Gniew Natury" Jak to bywa na poziomie arcymistrzowskim początkowo nie ma się ani jednej sztuki złota ,mapka jest najmniejszego rozmiaru, w zamku można rekrutować rusałki oraz wilki , na zewnątrz jest budynek do rekrutowania elfów a przejścia na dalsze tereny broni kompania krzyzowców co przez dłuższy czas jest przeszkodą nie do ominięcia oczywiście komputer ma 8-9 krotną przewagę w wojsku.po jakimś czasie zbierania kasy na rekrutację jednostem i budowanie budynkow przychodzi jednostka komputera , rozwala ten oddział krzyzowców odslaniając mi drogę jednocześnie na dalsze tereny i atakuje mój zamek , jest to tak silna armia , że mam tylko dwie opcje albo uciekać i zostawić zamek bez opieki albo zginąć w jego obronie , gdy szwendam się po mapce z moją skromną armią bez możliwośc rekrutacji jednostek wszystie budynki i przejścia są tak silnie obstawione , że nie mogę nic zrobić Czy jest tutaj jakiś kozak , który przeszedł tą misję na poziomie arcymistrzowskim ? Jeżeli tak to możesz powiedzieć jaką stosowałeś taktykę do wygrania tej misji ? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

PS:Mogę udostępnić save z początkiem misji może chętny spróbuje ;)

Permalink

Tak, jest taki jeden ;)

Po pierwsze - ten poziom nazywa się: Czempion, a nie Arcymistrozwski. I da się ukończyć kampanię na 5 poziomie, choć to bardzo trudne. Zależy też, jak rozwijałeś bohatera. Najlepszą kombinacją z tego co pamiętam, jest M. Natury na arcymistrzowskim (bez um Przywołania) i Walka oraz Łucznictwo na jak najwyższtm poziomie. Na początku też się wystraszyłem tej kompanii krzyżowców, ale są do rozwalenia. Atakujesz ich samym bohaterem, niemniej musisz mieć kilka czarów: przywołanie ż. wody, oraz prz. osetnic. Przywołujesz żywiołaki wody, oni rzucają Zmęczenie na krzyżowców. Dalej ostenice, które siekają krzyżowców na dystans. Jeśli krzyżowcy podejdą blisko, przywołujesz rusałki albo jakieś inne słabe stworzenia, by krzyżowcy marnowali ataki na nich. Po jakimś czasie osetnice wystrzelają zakute łby. Jak to zrobisz... to napisz :) A - ż. wody powinny potem rzucać Lotne piaski. To spowolni marsz wroga.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 18.09.2011, Ostatnio modyfikował: Taro

Permalink

Witam, wczoraj zaczęłam grać w Heroes IV w kampanie gathering storm w misje magnetyzm przeciwieństw i utknęłam. Odkryłam wyrocznie, mam zwój jestem w punkcie gdzie mam przywołać statek i nie wiem jak to zrobić. W którymś poście jest napisane że zwój trzeba założyć - jak to się robi ? Pomóżcie

Permalink

Należy umieścić go w slocie " Lewa ręka " i wykonać czar, klikając dwukrotnie na bohatera w oknie armii bądź jeden raz na ikonkę " Rzuć czar ", mając Kozussa ( bo to on ma ten zwój, jeżeli grasz tak, jak ja, czyli wszystko robi główny bohater ) przygotowanego do ruchu ( zaznaczonego na pasku bohaterów ) i w księdze czarów wybierając zakładkę Zaklęcia przygody, czy jakoś tak. Ewentualnie szukaj na karcie Wszystkie Zaklęcia.

Taro

Po jakimś czasie osetnice wystrzelają zakute łby. Jak to zrobisz... to napisz :) A - ż. wody powinny potem rzucać Lotne piaski. To spowolni marsz wroga.

Ja stosowałem podobną strategię przechodząc Nadciągającą Burzę ( bo tak chyba nazywa się ostatnia kampania The Gathering Storm ) na Czempionie, z pewną różnicą - Lotne Piaski robili Bohb i Agraynel, przywoływali też Osetnice i dawali różne dobre czary Doggwoglowi, który prowadził ciągły ostrzał. Jak łączyłem ich z Kozussem i Alitą, oni dawali swoje czary Doggwoglowi i... tak to właśnie było.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 28.05.2012, Ostatnio modyfikował: Hayven

Permalink

Przechodząc ostatnią kampanię TGS wolałem rzucać zaklęcia kontrolujące tłumy (zamęty, hipnozy itd.). Potem wzmocniony Dogwoggle siekał niemiłosiernie. Co ciekawe miałem nim walkę i m. życia na najwyższych poziomach więc w razie potrzeby mógł się sam wzmacniać i leczyć. Przywoływanie stworów byłoby zbyt czasochłonne.


Permalink

Witam.

Mój trzeci post na forum i trzeci z problemem z kampanii. Tym razem przechodzę H4.

W podstawowej wersji, w pierwszej misji kampanii "pół martwy", żeby dostać się do niebieskiego klucznika i przejść przez bramę i pokonać niebieskiego, należy pokonać zielonego (tylko w ten sposób przepuści nas gość w posterunku).

Problem w tym, że grałem 2 razy i za każdym razem dostaje komunikat, że mam wrócić, gdy zielony zostanie pokonany. Problem w tym, że za każdym razem zająłem mu zamek, pokonałem bohatera, poprzejmowałem wszelkie kopalnie i budynki, które miały jego flagę. Jednak, nie pojawił się komunikat, że zielony odpada z gry, mimo że nie pojawia się jego kolor podczas zmiany kolejki. Nie jest możliwe, że ukrywa się gdzieś, bo

1) do niebieskiego wejść może tylko niebieski od strony portalu, zielony nie ma dostępu do klucznika, czyli od strony bramy też nie wejdzie tam.
2) wpisałem kod na odkrycie mapy i go zwyczajnie nie było na mapie.

Z tego co zauważyłem, ktoś na pierwszej albo drugiej stronie pisał o takim samym problemie, przechodził mapę 6 razy i (co mnie najbardziej zastanawia) miał tak "PRAWIE" za każdym razem... Czy to oznacza, że to jakiś błąd i mam grać aż do skutku? Czy jak wpiszę kod na przejście tej mapy, będzie mi się ciągnął oszust potem? Czy ktokolwiek spotkał się z takim problemem i wie jak go rozwiązać?

Przeglądając patche widzę, że pierwszy patch z 1.0 do 1.3.1 umożliwia przejście jednej kampanii. Próbowałem go zainstalować, jednak wyskakuje mi "nieznana wersja". Próbowałem zainstalować patch Elvin i Sharea, bo przeczytałem, że jest dla Złotej Edycji (takową posiadam), to wyskoczył komunikat, że wersja została zaktualizowana wcześniej.

Nie mam pojęcia jaką mam wersję, wiem, że to wydanie H4 Złota Edycja.

Z góry dziękuję wszystkim, którym będzie się chciało poświęcić chwilę czasu na przeczytanie i zastanowienie się nad moim problemem.

Pozdrawiam.

Permalink

No tak, stary dobry błąd. Miewałem go, ale akurat nie w tej mapie. Z reguły było tak, że grałem sobie do czasu aż komunikat o porażce danego gracza załączył się sam. I chyba tobie pozostaje niestety zrobić tylko coś takiego. Najlepiej wyłączyć kompa i grę, wczytać i mieć cichą nadzieję.

Co do kodów - tak, po wpisaniu kodu będziesz miał oszusta (a dokładnie zero pkt. za przejście kampanii). Także nie polecam.

Na pewno nie jest to wina patcha, bo HIV ZE jest automatycznie wersją 3.0. Jeśli komunikat dalej nie wyskakuje, zrób sejwa i zacznij grać na nowym sejwie od nowa. Jakby w nowym przypadku pojawiło się to samo będziesz mógł wczytać starego i być może jakimś cudem komunikat się załapie.

To tylko sugestie, nic nie obiecuję.


Permalink

Aselto

Czy jak wpiszę kod na przejście tej mapy, będzie mi się ciągnął oszust potem? Czy ktokolwiek spotkał się z takim problemem i wie jak go rozwiązać?

Przeglądając patche widzę, że pierwszy patch z 1.0 do 1.3.1 umożliwia przejście jednej kampanii. Próbowałem go zainstalować, jednak wyskakuje mi "nieznana wersja". Próbowałem zainstalować patch Elvin i Sharea, bo przeczytałem, że jest dla Złotej Edycji (takową posiadam), to wyskoczył komunikat, że wersja została zaktualizowana wcześniej.

Jeśli wpiszesz kody będziesz miał Oszusta i 0 pkt. jedynie za pierwszy scenariusz, a więc tylko zaniży Ci średnią. A rzecz chyba nie w patchach i wersjach, bo grając na H4 1.0 spokojnie przeszedłem scenariusz.


Permalink

No i po kolejnym wczytaniu save'a wyskoczył mi komunikat, że zielony został pokonany. Tylko, że nawet chcąc zacząć od nowa teraz tą kampanię, mam cały czas odkrytą mapę.

Moje kolejne pytanie, czy będę ją miał w następnym etapie i w kolejnej kampanii jaka mi została (córka pirata), czy tylko na tej mapie, bo rozumiem, że ta już spisana na straty, ale gram dla siebie, nie dla wyniku.

Ewentualnie, jak wyłącza się ten kod, może mi pisać sobie oszust, ważne bym nie widział przeciwnika.

Permalink

Aselto

Ewentualnie, jak wyłącza się ten kod, może mi pisać sobie oszust, ważne bym nie widział przeciwnika.

Kod wyłącza się wpisując go ponownie, w przeciwnym wypadku każda mapa będzie odkryta od początku.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 4.07.2012, Ostatnio modyfikował: Tabris

Permalink

Dzięki wielkie za pomoc. Nie jest to mój pierwszy raz z Heroesem, ale pierwszy raz mam do czynienia z kodem i zwyczajnie nie mam pojęcia o co w tym chodzi. Czyli jak wyłączę kod i zacznę kampanię od początku (nie reset mapy, ale włączę jak od początku z menu głównego), to będzie wszystko ok?

Permalink

Aselto

Czyli jak wyłączę kod i zacznę kampanię od początku (nie reset mapy, ale włączę jak od początku z menu głównego), to będzie wszystko ok?

Dokładnie tak, będzie.