Imperium

Behemoth`s Lair

FAQ - Najczęstsze problemy z WoG

Permalink

Niestety, to można tylko kupić, ale wyszła chyba kolejna złota edycja wraz z H5. Kosztuje grosze.


Permalink

Nowa Złota Edycja kosztuje 15 albo 20 zł, a są w niej: H1; H2, PoL; H3, AB i SoD.


Permalink

Goraxnet !! To nie tylko offtop, ale na dokładkę zachęcanie do piractwa.
SoD można kupić legalnie za niewielką kasę na przykład na allegro. Można też nabyć większy pakiet - "Gold edition" lub "Saga of Heroes".

Permalink

Witam wszystkich :)
na początek wspomnę iż nie mam dużej wprawy w pisaniu na forum i mam nadzieje iż swoje pytanie zawieram w dobrym temacie...
Mianowicie mam problem. Mam złotą edycje Herosa oraz wog'a pobranego z waszej stronki. Tworze pojedynczy scenariusz i wog'uje go, gram jakiś czas i zapisuje grę, jak ją wczytuje pojawia się problem i wychodzi do windy :( przy standardowych ustawieniach wog'a ten problem się nie zdarzał, pojawił się po wprowadzeniu zmian w opcjach wog'a. wprowadziłem całkiem sporo zmian i próbowanie teraz na zasadzie kombinacji zajmie mnóstwo czasu którego nie mam :( Czy jest może jakaś opcja której nie powinienem zmieniać, albo może któreś się gryzą i dlatego pojawia się błąd?
Błąd o którym mówię to:

Microsoft Visual C++ Runtime Library
Runtime error
tu jest podana ścieżka do h3wog.exe
abnormal program termination

Permalink

Teoretycznie żadna kombinacja żadnych skryptów nie powinna powodować błędu na poziomie biblioteki C++. Jeśli już, to coś zakodowanego w grze, aczkolwiek tych opcji jest wystarczająco niewiele, żeby były już wielokrotnie przetestowane.

Jeśli między zapisaniem, a wczytaniem gry coś w niej zmieniałeś (np. instalowałeś jakikolwiek patch), to prawdopodobnie przez to.

Jeśli nie, to spróbuj wysłać mi (acidcave@o2.pl) plik z sejwem oraz (koniecznie) plik z ustawieniami WoGifikacji i *może* dojdziemy cóż to za błąd, aczkolwiek to raczej mało prawdopodobne, aby był to globalny błąd WoGa.


Permalink

Już myślałem że będzie dobrze. Złapałem sassera (wirusa restartującego kompa co 60s) wszystko poszło pod format i na nowo zainstalowałem na czystej partycji woga, pograłem i teraz się znów pojawił ten błąd...
Napisałeś iż koniecznie mam dodać plik po za zapisem gry, który to jest?

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 5.01.2009, Ostatnio modyfikował: Fentrir

Permalink

Ja dodam tylko, że ów błąd, w którym przewija się "runtime library" pojawia się u mnie dość często, wirusa można właściwie wykluczyć, bo miałam go i na moim PCie i na maminym i na laptopach bez podłączenia do internetu. WoGa używałam wtedy najnowszego, Herosy z podstawowych płytek z pierwszych (a przynajmniej jednych z) wydań.


Permalink

Mytos - sam nadajesz nazwę temu plikowi, zapisując ustawienia WoGa stan gry. Pliki zapisu gry znajdują się w folderze 'games', plik z ustawieniami WoGa domyślnie jest zapisywany w głównym folderze gry.

Ary - czy aby nie mówisz o zwogifikowanych kampaniach?


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 17.05.2007, Ostatnio modyfikował: Acid Dragon

Permalink

Nie. O zwykłych scenariuszach granych z komputerem bądź drugą osobą. Kampaniom o dziwo udaje się wybrnąć przy minimalnej liczbie nieszkodliwych alertów.


Permalink

W sumie w takim razie analogicznie - sejwa sprzed wystąpienie błędu bym prosił przesłać to może dojdziemy do tego, co jest nie tak.


Permalink

Witam jestem nowy:D niestety WoG'a nie mogę włączyć... zainstalował się fajnie ale jak próbuje go włączyć to wyświetla mi się komunikat ze Windows musi zamknąć tej aplikacji...

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 5.01.2009, Ostatnio modyfikował: Fentrir

Permalink

Ja , gdy włączam instalator i już wybieram język (mam te opcje) , to po tym pisze main1.wog is broken i tak z każdym plikiem. Co robić ?

Permalink

Guthbert, po prostu ściągnij jeszcze raz wszystkie pliki do WoG'a. Żeby dobrze zainstalować musisz mieć "świeże". Miałem ten problem z instalką i łatkami.

Permalink

Witam, w edytorze WoGowym naciskam prawym klikiem na jakiś obiekt (żeby dowiedzieć się co to jest). Wyskakuje komunikat że nie można odnaleźć tego pliku i czy chcę odnaleźć go własnoręcznie. Więc klikam "Tak" i szukam. Nie może znaleźć i mówi mi żebym sprawdził czy ten plik istnieje. Jeśli nie, należy go ponownie zainstalować.
I co robić? Instalować od nowa, czy da się coś zrobić innego?

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 7.04.2009, Ostatnio modyfikował: Fentrir

Permalink

Nie wiem czy to dotyczy tego tematu, ale mam pewien problem.

W trzeciej misji kampani "Zło wraca do domu", po pewnym czasie (gdzieś tak w 7 miesiącu) podczas tur przeciwnika, pojawiają mi się na ekranie komunikaty z jakimiś chyba skryptami.
Po kilku minutach wciskania entera wszystko niby jest ok, ale ciągle się pojawiają przy każdej nowej turze.

I jeszcze taki mały problemik z "Life of A-D-V-E-N-U-T-R-E".
Niby mam zbrojnego i maga, idę na tych 3 strzelców na południu. Niestety z trzema strzelcami są jeszcze lisz i mag.

Wie ktoś o co chodzi?

P.S Nie posiadam save'a :(

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 2.07.2009, Ostatnio modyfikował: Jig

Permalink

Trang Oul mógłbym cię prosić o podania kolejnego linku do ulepszonej animacji krwawego smoka bo poprzedni link nie działa?

Permalink

Mam pytanko
ściągnąłem sobie sporo dodatków do WoGa nie wiem czy możne to być przyczyna tego, że mi nie działa ale np. ifryt radża ma statystyki i dźwięki strzelca arktycznego ...
oprócz tego mam jeszcze kilka podobnych przypadków których nie pamiętam wie ktoś o co może chodzić ?

Permalink

Tak. To wina nadmiernej ilości dodatków - czasem wystarczy zainstalować je w odpowiedniej kolejności, żeby nie wyskoczyły takie kwiatki, a czasem nic nie pomoże, bo co dodatek, to nowe skrypty, które mogą się ze sobą gryźć.

Najłatwiejsze rozwiązanie? Reinstalacja WoGa ;)


Permalink

Field

Najłatwiejsze rozwiązanie? Reinstalacja WoGa ;)

właśnie tego chciałem
no ale dobra , dzięki za szybkie info

Permalink

zainstalowałem WoG'a i próbowałem uruchomić plik H3WoG. wyświetliło się "initialization failed!". właczyłem plik wogzone (zmieniła mi się ikonka Heroes3 na takie oko) no i właczyłem. Gdy wybierałem mape nie dało się otworzyć opcjii WoG'a a gdy właczyłem pierwszą lepszą mape to niczym (prócz Polskich znaków) się nie różniła (nie dało się niszczyć budynków , kupywać kapitanów itd.). na dodatek gdy chciałem spolszczyć to wg. instrukcji włozyłem to do pliku UPDATE, właczyłem H3wUpd i napisało coś po Ang. że nie może znaleść pliku z rozszeżeniem .wog mimo że były tam 2 (łatka polonizująca i polskie znaki). ikona gry spowrotem zmieniła sie na tą tarcze a H3WoG dalej nie działał. Jak coś to mam Windowsa 7. co mam robić???

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 28.12.2010, Ostatnio modyfikował: Qwerty