Imperium

Behemoth`s Lair

[Heroes IV] Equilibris

Permalink
Żeby wywołać menu nekromancji/przywołań musisz zaznaczyć swojego nekromantę/druida i nacisnąć alt+e (wszystko wykonujesz na ekranie mapy przygody).
Permalink
Hejka! Mam mały problem z instalacja Equilibrisa. A dokladniej nie mam zadnego pojecia o tym. Robie to dla mlodszego brata ktoremu gra zaczyna sie nudzic. Mam wersje 1.0.
Czyli tak
rozpakowac heroes4_sfx.exe
zainstalowac equilibrisa

I o co w tym chodzi?

Znajdź katalog "Data" w katalogu gry. Będzie tam plik "equi.h4r", który należy skopiować do tego samego folderu z nową nazwą: "x2.h4r".

Prosze o pomoc bo niedokonca to rozumiem.
Permalink
nie ma wersji (o ile mi wiadomo) 1.0 ja mam wersję 3.51.
Permalink

Też mi się tak wydaję- ja też mam taką wersję jak Szkielet.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 18.06.2008, Ostatnio modyfikował: Ynaf

Permalink

Dziś zainstalowałem Eq 3.51 :) Fajnie, że nie zmienili całkowicie Herosów jak w WoGu, tylko postarali się, aby rozgrywka była bardziej wyważona :D I o to chodziło panowie!!!
Ogólnie, HoMMIV + Eq 3.51 + losowy gen.map = DUUUUŻO NIEPRZESPANYCH NOCY :D

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 16.06.2008, Ostatnio modyfikował: Sulia

Permalink

Ja mam Equilibris od ponad dwóch lat. Nie zmienia radykalnie rozgrywki, lecz moim zdaniem polepsza ją. Nadal wielu graczy ma wątpliwości co do tego dodatku i samej gry multiplayer, dlatego dziwi mnie skasowanie postu:"jak grac w H4 online". Uważam, że powinien być to pierwszy na samej górze post, żeby jak najwięcej graczy mogło tego spróbować...

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 10.06.2008, Ostatnio modyfikował: Filus

Permalink

Equilibris wprowadził wiele zmian, m. in. zmieniono klasę niektórych artefaktów, przenosząc je np. z Pomniejszych (Minor) do Głównych (Major), czy na odwrót. Mam tu pytanie; niedawno odkryłem w Kufrze Maga Laskę Czarnoksiężnika, a szkielet dał mi jedną z Różdżek. Pytam się wiec, bo nie napotkałem informacji o zmianie statusu tych przedmiotów, czy w Eq Laski są Pomniejszymi artefaktami, czy po prostu można je znaleźć w Kufrze maga? Analogiczne pytanie co do Różdżek. Przy okazji, czy artefakty z TGS sa klasy Major, czy nawet po udostępnieniu ich w Edytorze nie pojawią się losowo?


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 12.06.2008, Ostatnio modyfikował: Tabris

Permalink

Mógłby mi ktoś dać link do generatora map poprawnie działającego do Heroesa IV EQ?
Gram w Heroesa V, już mi sie nudzi.
Do H3 nie ma uaktualnień.
Wiec znów trza będzie do "czwórki" powrócić.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 15.06.2008, Ostatnio modyfikował: Filus

Permalink

Szkielet podaj maila to ci wyślę:). Działa z Eq wystarczy skopiować do katalogu z grą, dodać skrót na pulpicie, potem dopisać linijkę w "elemencie docelowym" i uruchomić generator map:). Potem możemy wszystko ustali jak tylko chcemy, bądź użyć "randomize";).

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 15.06.2008, Ostatnio modyfikował: Filus

Permalink

Zjawa03@wp.pl
Dziękuję z góry.

[color=red]Na forum NIE piesze się post pod postem, do "uaktualnień" służy opcja EDYTUJ. - Filus[/color]


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 15.06.2008, Ostatnio modyfikował: Filus

Permalink

Szkielet i co działa tobie ?? Zresztą, powinno :)

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 16.06.2008, Ostatnio modyfikował: Enifus

Permalink

Mam pytanie. Czy Equilibris działa na wersji polskiej? Chciałbym sobie kupić H4 z dodatkami, ale trudno znaleźć wersję angielską. Na oficjalnej stronie Equilibris pisze, że obsługuje tylko wersję angielską, rosyjską i francuską. Nie chcę niepotrzebnie kupować H4, jeśli nie będę mógł mieć Equilibris. Proszę o pomoc.

Permalink

@Atom: Możesz kupić wersję polską. Kiedy na nią zainstalujesz Equi po prostu dostaniesz drugą ikonkę, jak zwykle. Zwykłe H4 będzie działać po polsku, Equilibris zaś po angielsku.


Permalink

Mam problem nie działa mi Generator.


Permalink

Mam equilibrisa i gdy gram w to,uczę się paru czarów,ewentualnie wpisuję kod i pojawiają się takie czary:
Water walk-jakieś chodzenie po wodzie(z magii natury)
Acid-pewnie jakiś kwas
i inne.(Najłatwiej to mogłem zauważyć na przygodowych,gdzie powinna być jedna strona,a mam dwie niecałe strony)Te dziwne czary zwykle mają ikonki jakiś buteleczek,nieprzypominających eliksiry.
Wiem też,że ten mod dodaje 8-10 czarów,a widziałem ich z 20 a nawet 35.
Skąd się one biorą?


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 2.08.2008, Ostatnio modyfikował: Tytanik

Permalink

Ja nie rozumiem paru rzeczy. Heroes 3 i 5 jest cały czas publikowane, że robią do gry mody, dodatki. a do Heroesa 4 nic. Parę lat temu zrobili EQ i koniec. Zero newsów. Czemu nie modują czwórki... ja uważam, że Heroes 4 udał się i jest naprawdę dobrą grą...


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 5.08.2008, Ostatnio modyfikował: Filus

Permalink

Szkielet

(...) Czemu nie modują czwórki... ja uważam że heroes 4 udał się i jest naprawdę dobrą grą...

To, że Ty tak uważasz nie oznacza, że inni też tak myślą. Powiedzmy sobie wprost: (nie licząc 5) HoMM 4 to najsłabsza część serii. Jest to co prawda tylko subiektywna opinia, ale nie zmienia to faktu, że większość graczy tak uważa. Dlatego też jeśli coś się komuś nie podoba (lub podoba najmniej), to chyba logiczne, że raczej za pracę związaną z danym tytułem brać się nie będzie.


Permalink

Jakby nikomu nie zależało na H4, to by Eq nie robili.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 5.08.2008, Ostatnio modyfikował: Filus

Permalink

Szkielet

jakby nikomu nie zależało na h4 to by Eq nie robili

Najpierw służba. Tak więc przypatrz się swojej wcześniejszej wypowiedzi (zacytowanej teraz przeze mnie) i jej wersji po poprawce. Chyba widać różnicę. Już nie wymagam ażebyś stawiał przecinki. Ale zdanie zaczyna się z Wielkiej litery. Podobnie pisanie nazw własnych, nawet jeśli to skrót. Jeśli piszesz skrót Eq. z dużej, to dlaczego skrót od drogiego Twemu sercu HoMM 4 piszesz z małej? To forum to nie gg i panuje tu zasada o dbaniu o własne wypowiedzi. Czyli krótko: dbaj o własne posty. Potraktuj to jako przyjacielską radę...

A co do samej wymowy Twoich słów. Widzę w tej wypowiedzi jeszcze jeden błąd. Oni nie "robili" tylko już [color=red]z[/color]robili. Czyli jest to czynność dokonana. O tym, że 'moding' w przypadku H4 upadł dawno temu świadczy choćby to, że nigdzie nie ma żadnych wzmianek nt. tworzenia nowych wersji Eq. czy też jakiegoś dodatku/moda. Ludzie po prostu zapomnieli o H4. Wielu woli albo grać w starsze jej części (np. ja) lub grać (o zgrozo) w H5. Myślę, że na tym należy zakończyć ten offtopic.