Imperium

Behemoth`s Lair

Miasta

Permalink

Xian

Ok to może pytanie: Które z miast waszym zdaniem jest najtrudniej zdobyć?

To może i ja odpowiem. Wydaje mi się, że jednym z trudniejszych do zdobycia miastem jest Twierdza. Dlaczego? Ano dlatego, że posiada wytrzymałe Ogry i potężne Behemoty.

Gwynbleidd

Nie gniewaj się, racja Dragonthana jest niepodważalna.

Podobnie jak moje zdanie. Nie gniewam się.


Permalink

Jednym z najtrudniejszych zamków do zdobycia jest napewno Cytadela, ale to chyba wiecie za sprawą czego, więc nie musze tłumaczyć:-)

Permalink

Hydry? Hmm no napewno, poza tym reszta jednostek, który swoimi uniktowymi zdolnościami potrafią napsuć sporo krwi. Wogóle jednostki Cytadeli swoimi umiejętnościami nadrabiają niewyśrubowane statystyki, a jako że uaktywniają się one podczas walki w zwarciu pchnie się za mury tego zamku jest niebywale groźne.

Generalnie działa to na tej samej zasadzie, co w Twierdzy: 'wejdź, a nie wyjdziesz' ;)

Co sądzicie o zdobywaniu Fortecy z jej pokaźną liczbą strzelców?


Permalink

Panowie Xian i Drag, zaprzestańcie tej nieproduktywnej sprzeczki.

Xian wychodzi na to że to ty robisz offtopy. W tym temacie należy wypowiadać się o tym który zamek jest najlepszy a nie najfajniejszy.
Jest tu na forum temat o klimacie w zamkach, tam mógłbyś pisać o tym co jest twoim zdaniem fajne.
Przykład; Czarny Rycerz jest lepszy od cyklopa, chociaż Cyklop może być dla kogoś fajniejszy.


Permalink

Gwynbleidd

Jest tu na forum temat o klimacie w zamkach, tam mógłbyś pisać o tym co jest twoim zdaniem fajne.

Hmm, a gdzie jest ten temat? Znalazłem jedynie 'Najbardziej efektywny zamek na Random`ke', założony żeby było weselej przez Dragonthana.

Gwynbleidd

Xian wychodzi na to że to ty robisz offtopy.

Prześledź od początku ten temat i zrewiduj swoje zdanie. Zwróć uwage, że nie ja jeden próbowałem zakończyć tą nikomu niepotrzebą dyskusje.]>

PS. Mów do słupa...--

Edit do posta poniżej: To pozwól, że ja będę rozmawiał na temat Miast tudzież Zamków w tym temacie, szczególnie, że...

Macready

W starej JB były tematy o miastach, więc tu też zapraszam do dyskusji na temat miast, ogólne wrażnia, które wg. was najlepsze na duże mapy, na małe, <b>własne odczucia</b>.


Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 30.09.2006, Ostatnio modyfikował: Xian

Permalink

Xian

Hmm, a gdzie jest ten temat?

Dyskusje ogólne.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 30.09.2006, Ostatnio modyfikował: Gwynbleidd

Permalink

Haav Gyr

4. Dragonthan - możesz uważać 1 na 1 za małoprawdopodobne, ale są one bardziej miarodaje niż mowienie o zmyślonych rzeczach. Stąd te dyskusje, czasem niepotrzebne.

Małe nieporozumienie: nie zamierzałem oceniać tutaj walk 1 vs 1, ale przytoczyłem to jako przykład.

Xian

Nie krytykuje Haav Gyr`a, bo skoro dla niego kalkulacje walk '1v1' są odzwierciedleniem zdolności bojowych jednostek, to zamiast mu próbować wpajać, że jest w błędzie poprzez stek niepotrzebnych nikomu, zaśmiecających temat postów poprostu szanuje jego zdanie.

No widzisz, a kiedy ja zaczołem pisać, że porównanie 3 machin, ich przydatności na poczególnych etapach gry doprowadzi do wyłonienia ich plusów i minusów to zakończyłeś dyskusje słowami: "każdy ma inny styl gry", więc coś tutaj nie pasuje.

Xian

Zadałem je po to, aby skończyć ten über offtop.

Wiem, ale wyszła taka troche zabawna sytuacja :)

Xian

Nie przyzwyczajenie tylko upodobanie

Mój błąd :)

Apelowałem już kiedyś w tym dziale, aby dzielić tematy na dwie grupy: Temat o tym co komu sie podobna oraz temat o tym co jest lepsze w ocenie innych graczy, albo zostawić tylko jeden z takich tematów. Między innymi dlatego temat o jednostkach nazywa się "Najlepsze..." a nie "Ulubione..." (ten drugi został zablokowany). Moja uwaga została wtedy zignorowana, dlatego widać pełno dyskusji o gustach w tematach gdzie powinno się racjonalnie podchodzić do sprawy, mając w rękawie odpowiednie argumenty.

Gwynbleidd

Panowie Xian i Drag, zaprzestańcie tej nieproduktywnej sprzeczki.

Ja chciałem tylko racjonalnie podejść do sprawy, zresztą zwracam uwagę na pierwsze 3 komentarze jakie doprowadziły do tego bałaganu. Jak inni moderatorzy zdecydują się wyczyścić ten temat z moich postów (w tym tego) nie będę zaprzeczał.


Permalink

Co do machin oblężniczych musze stanąć w obronie Xiana-balista roxuje w 1 weeku.
Co do Twoich testów Dragonthan-na Twoich warunkach (atak +5, błogosławieństwo i balistyka na zaawansowanym) udało mi się 7 goblinami i balistą rozwalić 100 pikemanów.
Jak? trzeba być po prostu sprytnym (mam screeny ale nie wiem jak je tu wrzucić :/), baliście zostało jeszcze 133 HP.
A jakbym miał nie daj boże spowolnienie to w ogóle :D
Balisty nie powinno się używać jako dodatek do głównego bochatera tylko osobny oddział z 7 jednostkami 1 poziomu które czyści słabsze neutralne wojska (przyda się też osobny bochater który dostarcza mu nowe pojedyncze oddziały gdy wcześniejsze zostają zabite).
Później gdy już wyczyścimy to co słabe to można oddać głównemu bochaterowi już jako dodatek do armii.
Namiotem ani wózkiem czegoś takiego nie zrobisz, namiot uzdrawia ale nie wskrzesza a balista zadaje obrażenia i może zabić (nie ma tej granicy), a wózek to chyba tylko jak gramy towerem (w 1 weeku czyścimy ulepszonymi gremlinami zasłanianymi przez gargulce).
Co do walk 1 vs 1-to jest do niczego, tak samo jak 20 vs 20 i nic tego nie zmieni.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 30.09.2006, Ostatnio modyfikował: Kumbat

Permalink

Kumbat

Co do Twoich testów Dragonthan-na Twoich warunkach (atak +5, błogosławieństwo i balistyka na zaawansowanym) udało mi się 7 goblinami i balistą rozwalić 100 pikemanów.

Kumbat, jak goblin jest szybszy i chodzi dalej to sie dziwie, że sobie biegaliście w kółko :) Pomysł dobry, ale ma jeden mankament: albo będziesz walczył z jednym oddziałem albo z dwoma :)

A propo balisty, to walczyłem do ligi na random L. Wziołem sobie baliste do ostatniej batalii i oczywiście, że się opłacało, bo dobiła w odpowiednim momencie kluczową jednostkę przeciwnika, potwierdza to przydatność balisty w późniejszych etapatch gry jako dobijacza.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 3.10.2006, Ostatnio modyfikował: Dragonthan

Permalink

Zresztą balista może służyć jako wymiatacz jeśli ma się np. Christiana. Czasem moja balista odejmowała dla przykładu po 2 feniksy na uderzenie. Myślę że jej przydatność spośród 3 urządzeń jest najwyższa.


Permalink

Balista jest najlepszym urządzeniem, spośród tych tych trzech które mamy do dyspozycji, dlatego też jest najdroższa.
Ale
Przedmiotem dyskusji było jednak to, którą machinę najlepiej kupić w pierwszych tygodniach gry. Nadal twierdzę że grając na trudności 200%, kupowanie balisty to samobujstwo finansowe i zatrzymanie w rozwoju. Nie dotyczy to sytuacji, gdy nabywamy ją w pakiecie razem z bohaterem.


Permalink

To racja, balista jest dobra ale trzeba mieć Artylerię, także ja wole przeznaczyć to na inną biegłość. Na początku kupuje wózek głównie, zwłaszcza gdy gram Tower.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 5.10.2006, Ostatnio modyfikował: Haav Gyr

Permalink

Ulubione:
Dungeon, Fortress, Necropolis

Obojętne:
Inferno, Castle, Rampart, Tower, Stronghold,

Znienawidzone:
Conflux

Permalink

MOim skromnym zdaniem dość dobrym miastem jest " zamek z Archaniołami" Mnie się wydaje że są to najlepsze jednostki w grze ale drogie. Tani i dobry jest "zamek z Tytanami". Ale to zależy od mapki na której ile zasobów :-)


Permalink

Tower nie jest "tanie", może nie najdroższe, ale obok Castle i Dungeon najdroższy zamek.


Permalink

Moim zdaniem najlepszy jest Castle ponieważ: Halabardnicy to najlepsza jednostka 1 poziomu,2 jednostki o dwóch atakach na turę i rewelacyjne archanioły. Jedyna wada to cena oddziałów.


Permalink

Roland Ironfist

Moim zdaniem najlepszy jest Castle ponieważ: Halabardnicy to najlepsza jednostka 1 poziomu,2 jednostki o dwóch atakach na turę i rewelacyjne archanioły. Jedyna wada to cena oddziałów.

Nom castle jest silny ale akurat halabardnicy to ich jeden z mniej potrzebnych elementów... no i robią ich centaury;]


Permalink

To zależy:) bo być może Halabardnik w grach on-line nie odgrywa większej roli, ale w grach off-line już odgrywa i to mocno.


Permalink

Najlepszy zamek to Castle. Zacznijmy od początku. Na start dostajemy najlepszych na swojej formie Pikinierów oraz Łuczników (trochę słabi, ale strzelają, a ulepszeni to nawet dwa razy), czasami nawet Gryfy, (dodam, że ulepszone są najlepsze na swojej formie oraz zawsze kontratakują). Potem to sama poezja. Najlepsze Archanioły, które nie potrzebują żadnych surowców (fakt, że wszystkie jednostki nie są najtańsze, ale za siłę trzeba płacić). Jeżeli chodzi o budynki, to magia nie jest na najwyższym poziomie, ale lepsza niż w Twierdzy i Cytadeli. Jeżeli mieszkamy blisko wody, do naszej dyspozycji jest własny port i latarnia.


Permalink

No, jako już trochę starszy gracz (nie chodzi tu o wiek :P ale i tak słaby, niestety) wypowiem się :)

Zamek- dobre miasto, ale jakoś nie przypadło mi do gustu. Czempioni, Lyonis, Archanioły- niby bardzo dobre miasto, ale nim nie gram :P Na czwóreczkę
Bastion- przez bardzo długi czas nim grałem i często do niego wracam. Ta muzyczka... A jak ma się Gelu, to można pozamiatać ;] Piątka z plusem
Forteca- eee... Dobre, ale nie lubię ;) Trójka
Interno- Chyba tylko gogi i diabły je ratują. Do tego beznadziejna muzyka, beznadziejna sceneria. Dwója :D
Lochy- bardzo fajne miasto. Nie gram nim często, ale jest dobre i ma swoje zalety. Piąteczka.
Nekropolia- czyli to, co Crux lubi najbardziej ;] Ogólnie nekromancja to fajna sprawa, do tego ta upiorna muzyczka. Szósteczka (ZŁOOO :))
Twierdza- bardzo dobreee miasto. Silne i na eskę najlepsze ;] Kiedyś nagadałem kumplom, że nie umieją grać w H3 i graliśmy. Oni vs ja z kompem. Niestety, w mapę grałem pierwszy raz (nie lubię map z RoE) i grałem za "ostrożnie". A do tego nie wziąłem Twierdzy. Efekt- kapitulacja :P Piątka plus.
Cytadela- kolejne miasto, które lubię. Za oślizgi, za bazyliszki i gorgony ;]]] Piąteczka z duuużym plusem.
Wrota Żywiołów- jak dostałem na prezent od rodziców AB, grałem tylko nim. Teraz mi już trochę przeszło (dobrze, że nie miałem neta i nie słyszałem o pomysłach z Forge- jestem zdecydowanym przeciwnikiem), ale i tak na czwórkę z plusem wyrabia.

Oto ranking według amatora ;)