Imperium

Behemoth`s Lair

Postacie fabularne Heroes 3

Permalink

Moim faworytem jest Gelu, jest bardzo tajemniczy i ma bardzo fajną zdolność przeistaczania innych strzelających elfów w strzelców. Najbardziej niepodoba mi się ten barbarzyńca co to miał tam zabić jakiegoś króla, niepamiętam jak ten bohater się nazywał, ale niepodobał mi się.

Permalink

Wszystko zależy od zamku, którym gram. gdyż praktycznie w każdym mam swoją ulubioną postać. Jednych lubięza umiejętności, specjalność, drugich za łądnego avatara. Po wielu, wielu godzinach spędzonych przy HoMM mam już swoich ulubieńców.

I tak:

Castle: Loynis (poprawcie mnie, jeżeli się pomyliłem, ale nie pamiętam jak jego imięsię pisze)
Rampart: Mephala, Ivor
Stronghold: Oris (po kampaniach SoD polubiłem także Craga Hacka :) )
Fortress: Verdish
Tower: Astral
Dungeon: Jeditte (za umiejętność Wskrzeszania)
Necropolis: Moandor (jakżeby inaczej, skoro mój jaskiniowy nick od tego bohatera właśnie pochodzi)
Conflux: Monere
Inferno: Rashka


Permalink

Bardzo lubię Gelu i Yog'a.
inferno -Rashka
tower - Solmyr
Rampart -ten gościu od jednorożców
castle - Tyris
Dungeon - Alamar


Permalink

Zdecydowanie Gelu i Sandro. A także Crag Hack. Na zakończenie kampanii był taki napakowany, że aż strach...


Permalink

Finneas.... gdyby nie on Antagarich upadł by na kolana przed Sandro ale nie! On musiał rządzić sam i co z tego wyszło? Wszyscy wiedzą. Ps. plan z wskrzeszeniem króla Erathi był w jego wykonaniu genialny! Kto by pomyślał że marny nekromanta nie da rady utrzymać lisza;] gdyby robiłby to Sandro rozumiem:) Tak faworyzuje ów lisza bardzo ale niesłusznie trafił do lochu!!:D


Permalink

Chodziło mi tu raczej o bohaterów od strony fabularnej, ale skoro tak się temat rozwinął...

Zamek: Orrin
Z tym gostkiem kusznicy i kapłani po prostu wymiatają.

Bastion: Ivor, Ryland, Mephala
Wszyscy mają świetne umiejętności początkowe (zwłaszcza Ryland -- szkoda, że zabroniony), a ponadto Ivor i Mephala mają dobre specjalności (+1 szybkości dla elfów jest dość ważne).

Forteca: Solymr, Neela, Astral
Specjalność w takim zaklęciu i taki wygląd... Poza tym Solymr rozpoczyna z super umiejętnościami (tzn. nie ma Nauki czarów). Jak każdy bohater z 4-poziomowym czarem jest zabroniony. Neela ma dobrą specjalność, a Astral świetnie dobrane umiejętności początkowe.

Inferno: Zydar, Xarfax
Pierwszy nieźle nawala czarami, a drugi jest jedynym bohaterem magii, który rozpoczyna z Dowodzeniem (wyjaśnia to biografia).

Nekropolia: Starker, Sandro, Lord Haart
Nie wiem czemu lubię Starkera. Wydaje się mi taki... konkretny. Sandro -- wiadomo, natomiast Haart daje czarnym rycerzom tak nieprawdopodobny bonus do obrażeń, że... nie mam słów. :)

Loch: Gunnar, Damacon
Gunnar świetnie się nazywa, ma rewelacyjną specjalność a na dodatek wygląda... perfekcyjnie. :) Damacon ma dobre umiejętności.

Twierdza: Dessa, CH
Dessa to mój ulubiony bohater w ogóle. Crag pod koniec "Nieświętego przymierza" ma taki poziom, że ze swoją specjalnością zniszczy dowolną armię nieumarłych.

Cytadela: Tzar, Alkin, Wystian, Bron, Drakon
Ci bohaterowie zaczynają z fajnymi umiejętnościami (np. Drakon ma Dowodzenie), a ponadto Bron a Alkin przyspieszają potężne jednostki. Bronek zaczyna z bazyliszkami (bardzo ułatwia grę na początku).

Conflux: Luna, Thunnar, Erdamon
Z tą bohaterką można fajnie bawić się Ścianą ognia -- wtedy ten czar do czegoś się przydaje. Thunnar i Erdamon różnią się tylko płcią. :) Dają 5 do obrażeń żywiołakom ziemi -- poważne wzmocnienie.


Permalink

Malekith i Sandro(obaj mają świetną specjalność-talent magiczny.) A poza tym fajnie być takim złym magiem lub liszem.
Nienawidzę Gelu.


Permalink

Swoją drogą, czy to nie idiotyczne, że w Tower nie ma ani jednego bohatera ze specjalnością Talent magiczny, podczas gdy tacy są nawet w Stronghold i Fortress? Poza tym -- dlaczego w Castle (bardzo szybkie miasto) jest bohater dający +2 do szybkości?


Permalink

Bardzo lubię Sandro może dlatego, że to jeden z najstarszych bohaterów ni i jego SA. Poza tym Christian - zdolność Balista potrafi przeciwnikowic spędzić sen z powiek, Tiris - poprostu ją lubię, Vidomina - bo ma SA Nekromancja no i jest Nekromantka hyhy

Nie lubie
Yoga, tego czarnego od magów - nie pamiętam jak sie nazywa i nie jestem rasista)


Permalink

Vidomina i Gelu za idealne skile jakie im podchodzą, a Kilgor za całokształt (ah ta buźka:P). No i bardzo mi pasował Finneas chociaż nie pamiętam jakiego miał speca. Strasznie żałowałem, że w fabule taką rolę ma.


Permalink

Jeżeli wezme pd uwage tylko strone fabularną, to zdecydowanie nie lubie Kilgora i Gelu, za pyche która zgubiła Antagarich. Zresztą już od AB już mi się nie podobali.


Permalink

Moim ulubionym bohaterem od zawsze był Crag Hack taki fajny troglodyta dużo w barach mało w głowie.Bardzo też lubięYoga gdyż to bardzo ciekawy motyw .Dżin który ucieka z Bracady by dołączyć do barbażyńców Krewlod.Polubiłem też Sandro(Mimo iż walczył po drugiej stronie barykady)Jest to mistrz manipulacji i zwodzenia.Za to nie lubię Gelu i Gem.Gelu nie trawię temu bo wygląda jak ludzie z Kiss a ie lubie tego zespołu i ma za wielką moim zdaniem przewgę nad innymi bohaterami a wole wyrównaną grę,no a Gem nie lubię bo H2 walczyła przeciwko Archibaldowi.

Permalink

Mój ulubiony bohater to Thant, bardzo go lubię ponieważ ożywia nieumarłych(w prawdzie ma mistycyzm, no ale przynajmniej ma dużo many).
Nie znoszę i nienawidzę Grindan,a (tego z żywiołaków) nie cierpie go z powody że raz pojechał mnie armią feniksów, a sam miał 2 czy 3 poziom.


Permalink

Ja najbardziej lubie Tarnuma z Sarzy Smokow.Ma specjalizację strzelcow i jest z bastionu:)Jezei chodzi o zwyklych to zawsze biore Jenove bo jakos ja tak polubilami i tez ze jest z bastionu.


Permalink

Dessa

A pozatym wszyscy z logistyką w specjalności.


Permalink

Ja jako, że bardzo lubię grać w HoMM III.
Uważam, że najlepszym bohaterem jest Astral.
Lubię nim grać ponieważ jest magiem, a ja osobiście uważam, że dla maga nie ma przeszkód w wygrywaniu walki, zwłaszcza jeżeli chodzi o liczebność armii. Jeżeli ma dobrze rozwinięte umiejętności to można pokonać wszystkich!


Permalink

Jak sie ma dobrze umiejętności rozwinięte to każdym bohaterem można pokonać wszystkich.

Najczęściej gram Melphą, Orrinem i Crag Hagiem. Mają dobre specialności i nie mają zbędnych umiejętności typu sokoli wzrok czy nauka czarów na początku gry.


Permalink

Nauka jest akurat przydatna:P pozwala się uczyć czarów, nie wracając do zamku. Przez co wojska i czary idą razem, przy wymianie między herosami.
Owszem są lepsze umiejętności, ale czasem lepiej mieć coś przydatnego niż wylosować nawigację na mapie bez wody;P


Permalink

Nauka czarów na głównym bohaterze to głupota chyba, że los sprawil że wybieramy między nią a nawigacją. Morze się przydać na przybocznym bohaterze. Tych których wybieram na początku traktuje jako głównych dlatego np. nie lubie Nelli chociarz ma dobrą specialność.


Permalink

Lubię Gelu(za specjalność), Solmyra-bardzo potężne zaklęcie początkowe, Yoga(ciekawa metamorfoza), a ponadto najlepsi moim zdaniem herosi, którzy specjalizują się w Logistyce lub Talencie Magicznym