Gorące Dysputy

Piwniczka pełna niespodzianek - kulinaria

Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Piwniczka pełna niespodzianek - kulinaria
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka

Piwniczka pełna niespodzianek - kulinaria


Wędrując po Jaskini w błogostanie, znajdujesz w sobie w końcu na tyle odwagi, aby udać się do rynsztoka i poszukać legendarnej piwnicy...

...cztery utraty świadomości później, czując w ustach nie tylko smak ziemi, otwierasz jedno oko aby ujrzeć stare, zmurszałe drzwi. Zanim zdążasz wyostrzyć wzrok, słyszysz dźwięk, który do skrzypienia stuletniego drzewa ma się jak wrzask upiorzycy do śpiewu rusałki.

Gdy decydujesz się podjąć kolejną próbę otwarcia oczu, w drzwiach ukazuje Ci się okropny staruch... właściwie karzeł... jednooki karzeł. Spoglądasz w jego mętne błękitne oko i od raz zdajesz sobie sprawę jak wiele czasu kosztowało go wypracowanie tak wyrafinowanego skrzypienia. Na ramieniu karła, na jedynej nodze stoi obleśny gołąb, zamiatający swoją widmową nóżką świeżo zrobioną kupkę. W ręce karzeł trzyma butelkę z wetkniętą płonącą świecą. Butelka zdaje się stanowić jedność z dłonią karła, gdyż wosk ścieka mu aż do łokcia.

Po chwili przerażającej ciszy, bulgot wydobywający się z ust karła układasz w słowo: "Podejdź". Wypowiedziawszy te słowa, szkaradna postać znika w ciemności.

Nazwa wątku Autor Ostatnia wypowiedź
Przyklejony: *Po kilku minutach wędrówki ciemnymi korytarzami piwniczki...* Behemoth 9.03.2012
Autor: Architectus
Kulinarne (nie)wypały Silveres 14.12.2022
Autor: Saruman
Sztuka bez muzy - kulinaria Tarnoob 18.11.2014
Autor: Laxx
Tajemne laboratorium Mirabell 30.08.2011
Autor: Mirabell