Imperium

Behemoth`s Lair

MM7-Artefakty

Permalink

...tak jak w temacie...gdzie udaje wam się znaleść zazwyczaj najlepsze artefakty ?


Permalink

Najlepsze artefakty, czyli jakie?

W MM6-8 artefakty (i relikwie) można podzielić na dwie kategorie:

1. Zawsze znajdujące się w tym samym miejscu (np. nagroda za obeliski czy Arcomage) - nie chce mi się przepisywać lokacji, co gdzie da się znaleźć - jak będziesz grał uważnie, to i tak prawie wszystkie znajdziesz (bo grając ścieżką ciemności nie zyska się miecza Setaga, a ścieżką światła maski cienia).

2. Losowe - można jest znaleźć przy zwłokach smoków i tytanów.
W MM7 poza tym w grze są dwie skrzynki, gdzie zawsze jest artefakt - Laboratorium Clankera (Las Turleański) oraz Kolonia Zod (Kraina Olbrzymów)
Czasem artefakty można znaleźć także w skrzyniach w Twierdzy Tytanów (Avlee) i w Lincolnie (Płycizny).
Przez artefakty losowe należy rozumieć to, że gra ma jakąś listę i przy przeszukiwaniu zwłok/ładowaniu mapy lochu, istnieje jakaś tam szansa, że dany artefakt/relikwia będzie w skrzyni/przy zwłokach potwora.


Permalink

Avonu de Odihs

bo grając ścieżką ciemności nie zyska się miecza Setaga, a ścieżką światła maski cienia).

Tutaj się nie zgodzę bowiem maskę cieni można zdobyć także grając ścieżką światła. ;)
W MM7 jest naprawdę wiele miejsc gdzie można zdobyć artefakty czy relikty. Choćby w Temple of Baa czy w jaskini megasmoka w Krainie Olbrzymów. Praktycznie w każdej krainie można jest znaleźć ich co najmniej kilka.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 16.01.2007, Ostatnio modyfikował: Altair

Permalink

Altair

Tutaj się nie zgodzę bowiem maskę cieni można zdobyć także grając ścieżką światła. ;)

Ciekaw jestem jak, skoro miejsce gdzie ten artefakt się znajduje, "otwiera" dopiero otrzymanie zadania awansu na ninję? Chyba, że to tylko w mojej wersji gry.
Wierz mi, próbowałem zdobyć tą maskę drużyną światła i była tam tylko lita skała (bez przycisków).

Altair

W MM7 jest naprawdę wiele miejsc gdzie można zdobyć artefakty czy relikty. Choćby w Temple of Baa czy w jaskini megasmoka w Krainie Olbrzymów. Praktycznie w każdej krainie można jest znaleźć ich co najmniej kilka.

Patrz - artefakty w stałych miejscach.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 17.01.2007, Ostatnio modyfikował: Avonu

Permalink

...no ja też jestem ciekawe jak otworzyc ten grób grając ścieżką światła...


Permalink

Aramil

...no ja też jestem ciekawe jak otworzyc ten grób grając ścieżką światła...

Czy ja pisałem coś o otwieraniu grobu? ;)
Po prostu można ten artefakt zdobyć ze smoków czy tytanów. :D


Permalink

Altair

Po prostu można ten artefakt zdobyć ze smoków czy tytanów. :D

Raczej nie - chyba, że wersje MM7 wydane w Polsce, różnią się czymś więcej niż tylko tłumaczeniem czy brakiem muzyki. Ewentualnie, nieoficjalny patch mógł coś zmienić (albo miałeś po prostu "szczęście" i komputer pomylił coś na liście).
Zresztą Maska Cieni nie jest z gatunku artefaktów, ale przedmiotów specjalnych - chyba właśnie po to, żeby nie można jej wylosować ze zwłok (bo po co bawić się w szyfry i resztę, skoro wystarczy zabić potwora i, mając dużą dawkę cierpliwości, wylosować potrzebny przedmiot).


Permalink

...maska cieni z resztą nie jest w cale aż tak dobra ...a ja juz wolałbym ją zdobywać w tym śmiesznym grobowcu niz zabijać setki smoków czy tytanów żeby dostać takie coś :P...no ale z drugiej strony exp idzie za zabijanie potworów...


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 17.01.2007, Ostatnio modyfikował: Aramil

Permalink

Pogrywam teraz w M&M8, ale mój problem tyczy się właśnie artefaku. Chodzi o Tarczę Zaćmienia(misja) - otóż wiem że powinna być w Gildii Nekromantów, tylko gdzie?:/ bo nie mogę jej z chiny ludowe znaleźć, rozwaliłem już całą Gildie i nic, w skrzyniach nie ma jej. Chyba że znajduje się ona gdzie indziej? Zawsze była, może zapomnialem już gdzie konkretnie...


Permalink

Tarcza "jest' w którejś skrzyni w pokojach na piętrze. "Jest" - jeśli masz szczęście, bo z tarczą jest związany bug - czasem nie ma jej w skrzyni.
Łatwo ten błąd obejść - zapisać stan gry przed otworzeniem którejkolwiek skrzyni w pokojach i wczytywać dopóki tarcza się nie pojawi.

Nie wiem, czy trzeba mieć w drużynie tego zwerbowanego kleryka, by błąd nie wystąpił, ale na wszelki wypadek radzę go "wynająć" - tak dla pewności.


Permalink

Spóbuje, ale wiem że ten trick działa na ciałach(smoki np) ale z tego co do tej pory zauważyłem to w lokacjach(małych - jaskinie itp..) skrzynie są losowe ale tylko przy pierwszym wczytaniu obszaru. Ale sprawdze...

Mam też inne pytanie z tym związane, bo w "skarbcu" jaskini smokow, leżą artefakty i gdy do nich dotarłem(wybralem łowców) to były wśród nich, takie które już wylosowałem w Jaskini Ithilgora na Pustyni trolii, ale nie odpowiadały mi, więc losowałem na smokach inne. I tu moja uwaga, bo Jaskine Smoków w Wąwozie już znacznie wcześciej zwiedziłem, stąd wniosek że te artefakty w ich skarbcu są losowe. Tylko czy losują się przy wejściu do jaskini czy przy odkrywaniu obszaru?


Permalink

Komputer zawsze losuje skład danej skrzyni/obszaru podczas pierwszego wejścia na dany teren (np. podczas pierwszego wejścia do jaskini smoków). Później te artefakty są już przypisane na stałe.
Czyli by oszukać grę, musisz zasejwować przed pierwszym wejściem na dany obszar (np. przed pierwszą wyprawą na Pustynię Ironsand czy do Ravenshore lub wejściem do jaskiń smoków) i wczytywać dopóki nie będziesz zadowolony z artefaktów.
Ta sama zasada obowiązuje w pozostałych częściach (tj. MM6-7 oraz 9).


Permalink

To się jednak coś niezgadza;P Bo Jaskinie Smoków w Wąwozie odwiedzilem wcześniej(brak save) i potem na pustni Ironsand ze smoków i skrzyń losowalem np: Skrzydła Anioła, które zgodnie z tą teorią już dawno leżały w skarbcu smoków, przy pierwszym wejsciu.

P.S. Tarcze już mam, wszedłem do Gildii po jakimś czasie i się znalazła:)


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 18.02.2007, Ostatnio modyfikował: Haav Gyr

Permalink

Może inaczej - artefakt w danej lokacji zawsze jest losowany przy pierwszym wejściu na dany obszar, ale nie znaczy to, że w innej lokacji nie może się pojawić kopia. MM6-8 ma to do siebie, że można (mając "szczęście") losować wszędzie ten sam artefakt - po prostu dany przedmiot nie jest usuwany z "listy artefaktów". Dopiero w MM9 to poprawiono.

Aha, na Pustyni Ironsand też jest artefakt - przeszukaj kamienie. ;)


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 18.02.2007, Ostatnio modyfikował: Avonu

Permalink

Hmmm... a mógłbyś przybliżyć mi, co to za artefakt lub gdzie go szukać?(konkretniej) i czy na mapie jest zaznaczony na niebiesko?


Permalink

Oczywiście, że nie jest zaznaczony na niebiesko - oto chodzi, by samemu ten artefakt znaleźć. BTW - jest to "losowy" artefakt.
Znajduje się on pod tym kamieniem - wystarczy kliknąć na kamyk.


Permalink

THX - ale chyba wyczerpałem listę artefaktów losowych, bo na smokach już nie wylosowalem. Bo jedyna co zdolem znaleźć to jestem Pałasz w Bazie Piratów, ale to stały artefakt.
Teraz próbuje znaleźć tego króla Jadnorożców, ale jakoś nie pojawia się(mam wszystkie obeliski i korone), sprawdzałem 22,23 i 24 czerwca i nic:P ale szczerze to robie raczej z ciekawości. Bo mimo że gralem już sporo razy, to nigdy nie interesowała mnie ta "misja".


Permalink

Widocznie wyczerpałeś, ale to wcale nie znaczy, że w tej skrzyni nie ma artefaktu. Jeśli odwiedziłeś ten obszar wcześniej (zanim skończył się limit artefaktów), to na 99% w skrzyni znajduje się losowy artefakt.

Król pojawia się w ostatnim z tych dni - ale nie "wśród swoich poddanych", ale na innym miejscu tego obszaru. Łatwo go znaleźć - szukaj symbolu przywoływania na mapie.
A za tą "misję" dostaniesz kilka artefaktów.