Imperium

Behemoth`s Lair

Problemy z kampanią w H5

Permalink

Turobert

Villmar: Ja mam problem z ostatnią misją kampanii Sylvan. To ta w której trzeba pokonać Wampirzego Lorde Nikolaja. Jeśli ktoś ma jakąś taktykę na tę mapę to proszę o pomoc.Plisssss....

Na poziomie ciężkim jest na prawdę trudno , ja sobie poradziłem łącząc armię Sylvan z jednostkami z zamku nekromaty konkretnie chodzi o jednostki "widmo i arcylicze " . Można ich nazbierać naprawdę sporo ze wszystkich zamków. W pierwszej turze Nikołaj strzela w smoki (od razu do piachu u mnie miał 17000 szkieletów i łuk pełnego zasięgu).
Jednostka widmo musi zastawić szkielety i wtedy już spoko:)
Dokładnie przed walką finałową miałem 586 szt. widmo i 202 arczyliczy.
Powodzenia życzę.
Jak by co to mogę sava przesłać tuż przed walką finałową .

Dzięki za pomoc.Bede dziś próbował.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 2.07.2006, Ostatnio modyfikował: Villmar

Permalink

I zwróć uwagę na feniksy - mnie udało się dopiero wygrać, gdy miałem w armii feniksy (dostajesz je w chatce maga zebrawszy cztery artefakty w podziemiach)
Pozdrawiam


Permalink

Mam jeszcze jedną sprawe.Najgorsze problemy mam gdy wchodze do podziemi.Tam gość ma 4000 szkieletów i nie mam szans.Macie może jaką taktykę na początek misji.Chodzi mi o rozwój miast początkowych, i atakowanie pierwszych wrogów.Bo żeby zebrać armie która może pokonnać Nikolaja trzeba zająć miasta nekromantów.

Permalink

Moja taktyka jest prosta - walczę tylko wojskami Sylvan (oczywiście Findanem) pozostali bohaterowie zbierają i dostarczają posiłki. Jasną sprawą jest, by nie tracić wojsk Sylvan (chociaz niezbyt duzo) wiąże się to z tym, że nie wszystkich neutralnych przeciwników można pokonywac od razu - krótko mówiąc walcz kiedy wygrasz bez strat (ew. b. małych). Dotyczy to również podziemi z wyjątkiem bohaterów przeciwnika.
Pozdrawiam


Permalink

Ja mam problem z 3 misją 2 kampanii. Mianowicię pokonuję elfów przy garnizonie, zdobywam zamek i kopalnie, staram się rozbudować zamek inferno lecz w pewnym momencie najeżdża na mnie komputer który ma o wiele silniejszą armię. Udało mi się jednego pokonać lecz po chwili przyjechał kolejny z jeszcze potężniejszą armią. Poradźcie co mam czynić.


Permalink

Tristan

To teraz moje pytanie:-)
Jaką amcie strategię na 2 plansze 3 kampanii Necro?
Na samym początku atakuje mnie(bodajże 6 dzień) bardzo silny bohater Academy
Moja armia skłąda się z 18 Liszy(tych co bronią kolosy), około 100 szkieletów łuczników(są tam dalej drogą na wschód) około 55 footmanów(przyłaczają się 48 footmanów do mnie w pewnej chwili) reszta armii to natomiast rekruci z zamku Haven(czyli prawie nic)

Nie walczyłem z Tytanami. Skubaniec do mnie przyszedł i chciał pokonać Godrica w zamku. Wycofałem go. Zabrałem armie trupiaków nekromancie, którego wycofałem, a Godrica (ma większą ilość many, trupy u niego miały morale 0, a Haven koło 3,4, u necromanty Haven ujemne morale), i zaatakowałem. Gdy tylko mogłam wskrzeszałem trupy (Haven nie warto). Uciekł z pola bitwy.

[scalenie: 11.07.2006 15:46]

Dopiero co zdobyłem Necropolis, a obok przy portalu stoi rój tytanów. Ciekawe co z tym zrobie.
Nie można zbyt długo zwlekać. Chyba, w misji z czołgiem, długo nie zdobywałem miasta. Chciałem sobie nazbierać jednostek, żeby wygrywać bez strat i z kilku diabłów przed aniołami i portalem zrobiło mi się 1700 diabłów. A ja tymczasem dorobiłem się 30 aniołów.

[scalenie: 11.07.2006 15:49]

To chyba na tej mapie, trzeba zdobyć wcześniej wspomniane buty do chodzenia po wodzie. Otuż, gdy tak zwlekałem nie mogłem wejść do krypty gdzie są schowane. Mieczyk czerwony był, ale heros ani myślał tam wejść. Musiałem rozpocząć misję od nowa i raz dwa ją zakończyć.

[scalenie: 11.07.2006 15:54]

Co do misji Haven, w której musisz bronić zamku - zamek przeciwnika można zdobyć nie pokonując garnizonu. Wystarczy posiadać czar teleportacji. Jeżeli dobrze ustawisz herosa /Przy normalnym ustawieniu kamery z lewej strony z tyłu zamku dasz radę się teleportować.

[scalenie: 11.07.2006 16:00]

Paveleczek

Ja mam problem z 3 misją 2 kampanii. Mianowicię pokonuję elfów przy garnizonie, zdobywam zamek i kopalnie, staram się rozbudować zamek inferno lecz w pewnym momencie najeżdża na mnie komputer który ma o wiele silniejszą armię. Udało mi się jednego pokonać lecz po chwili przyjechał kolejny z jeszcze potężniejszą armią. Poradźcie co mam czynić.

To zamek w podziemiach? Nie poszedłem go zdobyć. Najpierw zdobyłem zamek Elfów na dole elkranu. Rozwijałem go. Poszedłem w prawo. Tam wszedłem do podziemi i dopiero doszedłem do zamku inferno. Mój Heros pilnujący zamku Elfów Przegrał z Najazdem Elfów tylko przez to, że wybrałem ciut niewłaściwą taktykę. Przeciwnikowi został tylko jeden jednorożec. Wrrr....

Problem z rojem gigantów sam się rozwiązał.

[scalenie: 12.07.2006 15:13]

Lilavati

mam problem z 1 mapą kampanii nekromantów - uciekam herosem najkrótszą możliwą drogą, nic nie zbierając po drodze poza przyłączającymi się do mnie nieumarłymi jednostkami, wchodzę do podziemi, po 2 lub 3 turach spotykam hydry, które psują mi armię i zaraz w następnej turze atakuje mnie fioletowy gracz, z którym nie umiem wygrać. a jak zostawiam hydry i czekam aż fioletowy je zabije, to potem drań mnie dopada w ślepym zaułku. ktos ma na to jakiś sposób?

Nie biegnij tak szybko. Spokojnie wszystko zdobywaj. Wyczuj jak chodzą przeciwnicy, bez problemu można ich wymijać. Fioletowego wyminąłem idąc dalej do przodu, pognał tam skąd przyszedłem i wyszedł na górę.

Liczba modyfikacji: 6, Ostatnio modyfikowany: 12.07.2006, Ostatnio modyfikował: Andrazar

Permalink

Pierwsza misja Sylvan: "Uchodźcy"

Kiedy przyjdzie ten Demon Lord o którym jest napisane w poradniku????
Czekam i Czekam i nic...


Permalink

Dagon

Pierwsza misja Sylvan: "Uchodźcy"

Kiedy przyjdzie ten Demon Lord o którym jest napisane w poradniku????
Czekam i Czekam i nic...

Wkońcu przyjdzie :)
Moze nie kontrolujesz wszystkich garnizonów?

A ja mam spory porblem :P
Gdyż robiłem format dysku c a jak się okazało tam były profile i sejvy, a nie na E gdzie mam grę :/ Od początku grać mi się nie chce, ma ktoś może sejva z Kampani Sylvan? Doszedłem do 3 misji, ale może też być sejv z 1 misji tej kampanii...


Permalink

<[moonman: 2 misja / kampania inferno: koncowy pojedynek Agraela z (? - nie pamietam imienia) o artefakt, po ktory sie scigali cala misje. Przegralem, a mimo to kampania zaliczona (chociaz doslownie przegralem o wlos). Czy komus udalo sie wygrac? co sie wtedy dzieje? to samo?

Dokładnie nie pamiętam co sie dzieje, w każdym razie jak wygrasz to wchodzisz do krypty, gdzie leży Serce Gryfa, gdy je chwytasz pojawia się elf i od niego dostajesz kolejne zadanie - masz go znależć. Do końca kampani inferno pozostaje jeszcze około dwóch misji.

Swoja drogą ciekawi mnie, co by sie stało, gdyby skrecić wczesniej na prawo (chyba jest tam droga) i spróbować przeciąć drogę temu herosowi, czy jest to możliwe, czy są tam jakieś trwałe bonusy dla naszego herosa? Zrobił tak ktoś?

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 13.07.2006, Ostatnio modyfikował: Andrazar

Permalink

Kampania Sylvan: Uchodźcy

Guzik!
Czekałem tak długo aż praktycznie każdego z zasobów mialem po 1000 i ten cały Demon Lord nie przychodzi. to musi być jakiś błąd. Nie da się cekać w nieskończoność! Już tylko sam ENTER naciskam. wszystkich pokonałem i mam wszystkie garnizony!!!


Permalink

Napisałem to wcześniej. Podobnie miałem w jednej z misji Przystani. Nie mogłem wejść do krypty, w której były buty służące do chodzenia po wodzie. Zbyt długo przeciągałem zakończenie misji (neutralne diabły przyrosły do 1700 sztuk z pojedynczej liczby).Przeszedłem misję ponownie, szybko i wpuściło mnie do krypty. Być może u Ciebie pojawił sie podobny problem. Przejdź jeszcze raz misję???

Permalink

mam problem z 3 misją kampani nekromanty... na tej wyspie siedze i Markalem i Izabelą i rozwijam Newpost i Lorekeep jak tylko moge i gdy mam armie wypływam Markalem po 1 zamek zdobywam go i zmieniam na Nekropolis i dalej staram sie go rozwijac a moze za tydzien na południowy ląd nadpływa armia Sylvanu której nijak nie moge pokonać... co robie nie tak ?


Permalink

Kampania Sylvan: Uchodźcy

Alleluja! Udało się... Wystarczyło zmniejszyć poziom trudności.
Kolejny "bug" w grze. Mam nadzieje że kolejne patche to zmienią. Plzz.


Permalink

Gandzaq

mam problem z 3 misją kampani nekromanty... na tej wyspie siedze i Markalem i Izabelą i rozwijam Newpost i Lorekeep jak tylko moge i gdy mam armie wypływam Markalem po 1 zamek zdobywam go i zmieniam na Nekropolis i dalej staram sie go rozwijac a moze za tydzien na południowy ląd nadpływa armia Sylvanu której nijak nie moge pokonać... co robie nie tak ?

U mnie najpierw na morzu (na wschodzie) pojawił sie czarodziej. Miałem niedaleko, również na morzu kupionego bohatera. Markal również był na morzu. Izabela pilnowała zamków.
Aby wróg nie wyladował na wyspie, Izabelle od zachodu wysłałem na morze. Czarodziej pognał za kupionym bohaterem. Markal popłynął do walki z nim. Niestety kupiony po zawziętej ucieczce został złapany ,aby uratować posiłki, które dostarczał Markalowi poddał się. Jedna z jednostek przeciwnika - Gremliny liczyła 160 osobników.
Nie było potrzeby walczyć z nim. Markal podążył zdobyć miasto (prawe) czarodzieji. (...) Wróg wylądował na wyspie. Dopóki w miastach nie było jednostek nie zajmował ich (gonił za moimi bohaterami).
W miądzy czasie pojawił się komunikat o armii Sylwanu. Miała z nimi walczyć Izabella. Markal zawrócił aby przekazać jej armię.
Wróga zajął moje miasta na wyspie. Markal ruszył je odbić. Czarodziej bronił sie w Lolerkep (jedna z jednostek Gremliny - 560 sztuk).
Przekazałem armie Izabelli i wysłałem ją na morze.
Armia Sylwanu - 7 oddziałów w armii - jakoś stopniała i gdy wyladował na wyspie liczyła już tylko 4 jednostki. Izabella dopadła ją na brzegu.
W międzyczasie czarodziej odbił mi zajęte wcześniej na jego lądzie miasto. Jedna z jego jednostek - Giganci (o ile dobrze pamiętam) kilka sztuk - i ruszył na morze tuż za armią sylwanu. Dopadł kupionego bohatera - Giganci urośli do 50 sztuk.
Wszyscy moi bohaterowie uciekli poprzez moją wyspe (ze wschodu na zachód). Po przepłynięciu morza, lewym wejściem u góry wkroczyli na ląd.
Izabela troche postała na wyspie, aby czarodziej zechciał tam wylądować i zwiała na morze.
W miastach nie było jednostek, wiec czarodziej ich nie zajął (?) i zaczął zajmować kopalnie itp.
Na koniec tygodnia zakupiłem tylko tyle jednostek, ile mogłem teleportować.
Zająłem Markalem lewe miasto czarodziejów - strata 1 wampir i 45 "widm" liczy.:)) Byłem zmęczony 2 w nocy.
O ile tobrze pamiętam czarodziej wszedł na statek, chyba zamierza za mną gonić.
Ciekawe jak liczną teraz będzie miał armię ? Czy armie przeciwników zwiększają się co tydzień o określona ilość (mam wrażenie, że powiększają sie co tydzień o swoją początkową liczebność:)) Czy też po każdej bitwie osiągają z góry założoną liczebność (raczej ta dróga opcja), lub po każdym ważnym wydażeniu (np. zajęcie miasta) komputer dostaje nowe polecenia i stany armii? Czasem głupieje, gdy zachowujemy się niestandardowo???
Lipa. Nie przyszedł do mnie. Musialem osobiście się pofatygować. Miał 58 Gigantów, 448 Arcymagów (wczesniej było ich 333), 1000 z hakiem Gremlinów, 1000 Gargólców, 447 Golemów, 200 z hakiem dzinów), a trochę tygodni minęło, więc druga opcja odpada. Być może jedsnostki neutralne przyrastają według innego schematu (te 1700 djabłów swego czasu mnie dobiło), być może coś się pokiełbasiło w programie.

Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 17.07.2006, Ostatnio modyfikował: Andrazar

Permalink

Może taki post już był, ale mi się oczy męczą jak za dużo czytam na kompie- Jak można zdobyć duzo złota w 1 planszy kampanii Inferno? Jestem początkująca co do kampanii w V i szlak mnie za przeproszeniem trafia, kiedy braknie mi kasy na armię, a ściga mnie Godryk i przy okazji jak już ucieknę i wyjdę na powierzchnię rozwala mnie mój "kumpel z Inferno"... Może ktoś pomóc? Jakby co- Piszcie na kasa94@onet.eu ...


Permalink

Ja sobie grałem woczoraj w misje Łza dla Ossira.Mam pewien problem ponieważ pokonałem już gracza komputerowego i doszedłem na powierzchnie i szukałem tam Łzy ale jej nie mogłem znaleść.Ostatnia tabliczka którą przeczytałem to ta przy krypcie- "Tu zmądrzejesz".Prosze o pomoc.

Permalink

Villmar

Ja sobie grałem woczoraj w misje Łza dla Ossira.Mam pewien problem ponieważ pokonałem już gracza komputerowego i doszedłem na powierzchnie i szukałem tam Łzy ale jej nie mogłem znaleść.Ostatnia tabliczka którą przeczytałem to ta przy krypcie- "Tu zmądrzejesz".Prosze o pomoc.

To jesteś ciągle na początku poszukiwań. A gdzież można zmądrzeć (zwiększyć sobie poziom)? Następna tabliczka jest koło drzewa Sylann (nawet jeżeli odwiedziłeś je wcześniej to idź tam raz jeszcze).


Permalink

Witam. Mam naprawdę spory problem w pierwszej kampanii w ostatniej misji. Widziałem, że na początku ktoś też miał problem w tej misji, jednak akurat tamta osoba dość daleko zaszła niż ja. Kłopot w tym, że w tej misji jest masakrycznie mało czasu na jakiekolwiek rozbudowy zamku. Zdobywam zamek od razu, odwiedzam także punkt rekrutacyjny (strzeżony) gdziem ożna zwerbować Kapłanów i gryfy. Zamek zdobywam oczywiście bez żadnych strat i dysponuję cały czas składem takim jaki posiada Godryk na początku (kilku kawalerzystów, ponad 20 gryfów, grupka strzelców i krzyżowców). Jednak problem w tym, że gdy następuje pierwszy atak lorda demonów, te najważniejsze jednostki tracę (kawalerzyści, gryfy całkiem kaput, a obstawa ledwo tyra) ale... walkę wygrywam. No i teraz już w ogóle nie mam możliwości zrekrutować dobrych istot. Gdybym chciał kawalerzystów, musiałym zbudować wpierw stajnie (no problem) a potem ich wieżę (that's a problem). Brakuje mi tutaj NĘDZNYCH pięciu kryształów (czerwonych)! A na mapie, oczywiście, jest wszystko prócz czerwonych. Próbowałem także wybudować plac ćwiczeń jednak nie idzie podwyższyć poziomu kawalerzystów (do paladynów) bo niby "już trenowane". Tak więc najsilniejszą jednostką jest tutaj tylko Izabela. Koszmar.
W porónaniu do poprzednich misji, gdzie nie miałem absolutnie żadnych problemów, teraz zaczynają się schody (a co dopiero w następnych kampaniach - już się boję). Były archanioły, byli inkwizytorzy i w dodatku zero pośpiechu w rozbudowie zamku... A tutaj? Za każdym razem jak Arcydiabeł, z armii lorda, dotknie moich kawalerzystów to padają jak wróble.
Będę dozgonnie wdzięczny za ratunek, nie musi być żaden esej, ale po prostu jakieś info o tym jak WY przechodziliście ten etap. Bardzo proszę, męczę się już z tą misją od 3 dni.

Permalink

TMAC

Jednak problem w tym, że gdy następuje pierwszy atak lorda demonów, te najważniejsze jednostki tracę (kawalerzyści, gryfy całkiem kaput, a obstawa ledwo tyra) ale... walkę wygrywam.

Daj armię Godryka Izabeli, odbij nią kopalnię złota (straty minimalne), Godryka zostaw przy kopalni, Izabelą czekaj na atak. Możesz spróbować walczyć w zamku lub poza - gdzie uda się ponieść mniejsze straty, tam lepiej. Potem połóż nacisk na dalszy rozwój raczej Godryka niz Izabeli.


Permalink

Witam Wszystkich!
Temat 3 misji 2 kampanii (inferno), gdzie należy przedrzeć się przez ziemie elfów, był już poruszany, ale nie pojawiła sie żadna odpowiedź. Nie moge ruszyć tu w żaden sposob. Rozbudowałem swój pierwszy zamek, a także położony niedaleko zamek elfów, zdobyłem kopalnie, wydaje mi się, że robię to co trzeba i... przyjeżdża bohater z armią, której nie moge pokonać. Mogłby ktoś z Was napisać w jaki sposób przechodził/ła tą misję?
Z góry dziekuje i pozdrawiam!!