Osada

Behemoth`s Lair

Manifest Naczelnego

Permalink

Witam,

Wiem, że ów manifest wydać powinienem dużo wcześniej, muszę jednak przyznać, że dawno już utraciłem nadzieję na odbudowę Imperium. Nadzieję, która ostatnimi czasy powoli odradza się.

"Czas Imperium" w pewnym momencie przestał się ukazywać. Powodów było kilka, najważniejszym jednak było moje zniechęcenie wynikające z pracy bez pomocy w dziedzinie, w której pomoc jest niezbędna. Czy gazeta, którą w ponad pięćdziesięciu procentach pisze jedna osoba jest w ogóle gazetą? Dla mnie teatr jednego aktora w tym przypadku nie ma sensu.

Chciałem - i nadal chcę - żeby "Czas" przestał być aperiodyczny. Przez pewien czas udawało się to - niestety często kosztem jakości. Teraz "Czas Imperium" ponownie będzie się ukazywał, jednak już nieregularnie. Częstotliwość wydawania nowych numerów zależeć będzie tylko od tego, czy ktokolwiek poza mną i dwoma-trzema osobami zechce czasem napisać coś do gazety. Jeśli otrzymam wystarczającą ilość materiałów, dodam swoje własne i złożę nowy numer. Jeśli materiałów nie otrzymam, a manifest ten pozostanie bez odzewu - "Czas Imperium" umrze.

Wniosek jest prosty. Chcesz czytać? Zależy Ci na "Czasie Imperium"? Pisz.

Wszelkie dane kontaktowe znajdują się w moim profilu. Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam,
Redaktor Naczelny "Czasu Imperium!" DruidKot

Tematu nie zamykam, coby zostawić miejsce na ewentualną polemikę. Mam argumenty tłumaczące moje stanowisko, jeśli więc ktoś uważa je za nieodpowiednie lub wręcz naganne czy skandaliczne - zapraszam do kulturalnej dyskusji.


Permalink

Hmmmm muszę przyznac, że bardzo lubię czytac CI, szczególnie wywiady. Bardzo źle by się stało gdyby się rozpadł...


Permalink

Pisanie do CI to nie takie hop siup.

W sumie chyba właśnie wywiady były i są najłatwiejszą częścią z tej gazety..


Permalink

Nami

W sumie chyba właśnie wywiady były i są najłatwiejszą częścią z tej gazety..

No właśnie najłatwiejszą a zarazem i najciekawszą częścią CI. Helian zbytnio juz wywiadów nie robi, dobrze by było jakby znalazł się ktoś kto mógłby takie wywiady poprowadzic.


Permalink

Witam,

A ja Was zapewniam, że wywiady wcale łatwe nie są. Trzeba namierzyć ciekawą osobę, zapoznać się z jej historią, osiągnięciami, funkcjami, przygotować kilkanaście pytań, znaleźć czas na zadanie ich, opracować tekst, przesłać do autoryzacji. Kiedyś to robiłem i gwarantuję, że proste to nie jest. Powiedziałbym, że jest to jedna z trudniejszych rubryk. Nie mniej jednak da się ją prowadzić sprawnie.

Tristan, może chcesz spróbować swoich sił? :)

Pozdrawiam,
DruidKot


Permalink

DruidKot

Tristan, może chcesz spróbować swoich sił? :)

Heh, wybacz DruidKot ale niestety nie. Po pierwsze mój poziom znajomości języka polskiego jest daleki od doskonałości a po drugie czasu mi brak :( Ale jakby ktoś chciał przeprowadzic wywiad ze mną to proszę bardzo jestem do dyspozycji :-)


Permalink

Ech, znowu?

Prawdę mówiąc, to nie poskładasz nic normalnego z czegoś, co nie ma formalnej redakcji i która dodatkowo nie jest zarządzana.
A że poprzednio też było źle, to nie wróżę świetlanej przyszłości CI!.

Dlatego albo zarzucamy Czas, albo musi znaleźć się ktoś, kto to weźmie za mordę i poukłada.


Permalink

Jak pisałem DK na pirvie, mogę mu pomóc, przynajmniej postaram się pomóc, w prowadzeniu Czasu. Ale to wciąż za mało.


Permalink

Czy ktoś, coś, ma jakiegoś plana aby ruszyć CI ponownie? Aby jednak jakaś nasza gazetka wychodziła, od czasu do czasu ale jednak...


Permalink

Tyle było tych reform - zbierania nowej załogi, nowe designy etc. Nie udało się nigdy tego pociągnąć przez dłużej niż pare numerów, taki już jest urok CI. Do dziś zagadką pozostaje jak Starless prowadził Czas! przez tak długo? Jednak w końcu też się wypalił (czy wyjechał gdzieś? Już nie pamiętam dokładnie).

Ghost

Dlatego albo zarzucamy Czas, albo musi znaleźć się ktoś, kto to weźmie za mordę i poukłada.

Czarno to widzę - nikt przez ponad pół roku się nie zgłosił.
Żeby nie było, że o niczym nie pomyślałem przed odpowiedzią. Jak dobrze pamiętam to najtrudniej było dopilnować, aby każdy podesłał materiał na czas do składającego CI!. Można by potworzyć swego rodzaju sekcje składające się no nie wiem - z 3 osób? W której jedna pisałaby swoją pracę i pilnowała terminów dwóch pozostałych. Na koniec tyg. czy tam w innym terminie, w zależności kiedy byłby wydawany Czas! opiekun "drużyny" podsyłałby 3 gotowe materiały do RedNacz'a.
Jak pomieszałem to sorry.


Permalink

WorldDragon

Do dziś zagadką pozostaje jak Starless prowadził Czas! przez tak długo?

Bo wtedy CI było pismem aperiodycznym. Schody zaczęły się, kiedy próbowano narzucić sztywny harmonogram wydawniczy (2 tygodnie/tydzień).
Nie bez znaczenia był początkowy informacyjny charakter pisma
(na początku CI opierało się jedynie o informacje z forum/ognia/osady - recenzje i felietony doszły dopiero później).

WorldDragon

Można by potworzyć swego rodzaju sekcje składające się no nie wiem - z 3 osób?

Odpada - doszłoby do typowego przerzucania odpowiedzialności: "Bo on miał nas pilnować".
Aby CI miało rację bytu, potrzeba redaktorów z zapałem i prawdziwymi chęciami,
gotowych poświęcić swój czas na skrobnięcie tych kilku zdań do CI.

I potrzeba RedNacza.

Pozdrawiam


Permalink

Hej!

Nie wiem, czy CI nadal jest potrzebne. Informację o nowych postach i tematach przejęło "pokaż nieprzeczytane", recenzje i felietony są w osadowych Dysputach, na Ognisku i tak nic się nie dzieje, a wywiady... to mało na całą gazetę.

Wydaje mi się, że Czas! nie jest już niezbędny. Ba, więcej: wydawanie jego w poprzedniej formie mija się z potrzebami Imperium. W każdym razie ja na taką zbędną robotę już czasu nie mam. Jeśli zaproponujecie jakąś naprawdę ciekawą wizję CI - spróbuję pomóc. Kto wie, może nadal będę naczelnym.

Pozdrawiam,
DK


Permalink
Witam,

Cóż... wygląda na to, że Redakcja została znów zebrana i wiele wskazuje na to, że będzie ona dość stabilna. "Czas Imperium!" będzie ukazywał się jednak rzadziej niż ostatnio, z przerwami od dwóch tygodni do miesiąca między poszczególnymi numerami. Mam nadzieję, że w sposób wymiernie pozytywny odbije się to na jakości naszego (a)periodyku.

Wszystkich chętnych do współpracy proszę o śmiały kontakt, drogą mailową tudzież przez Prywatną Wiadomość.

Pozdrawiam,
DruidKot