Imperium

Behemoth`s Lair

HoMM3 Complete vs Homm3 Gold

Co zrobić z HoMM3Complete z GOG

  • Zostaw bo da się z nią coś zrobić
  • Wywal to badziewie i zainstaluj prawidłową wersję X.X
  • Zrób ... [Dodaj do tematu jako wiadomość]
Permalink

Hej,
siedzę na Debianie i od kilku dni łoję w HoMM3 Complete (zakupiona w GOGu jakby kogoś interesowało, innej wersji niż ta nie mają).

Pytanie jak w temacie - interesuje mnie jaka jest różnica między wersją Gold a Complete bo zainstalowałem sobie na Complete HotA i niestety po instalacji nie udało się uruchomić hoty (jak wspominałem - siedzę na Debianie - czyli na linuksie).

Na linuxie nie podejrzę tak łatwo wersji pliku Heroes3.exe, jedynie w zapisie szesnastkowym znalazłem info o ProductVersion 4 (albo 4.0).
Wiem, że w zdecydowanej większości użytkownicy mają Windowsa ale przydały by mi się informacje czy wersja którą posiadam (4 / 4.0) jest zgodna z HotA z JB która pobrałem oraz informacje o różnicach między Gold a Complete.

Do przeczytania :)

Permalink

Coś, wersja z goga jest wersją international, w którą grają gracze z każdego świata. Wersja Gold wyszła wiele lat temu w jednym kraju położonym nad Wisłą. Mając to na uwadze - jak myślisz, z którą wersją HotA działa lepiej?
A wersja Complete to wersja 4.0, aczkolwiek dla działania HotY nie ma to znaczenie, gdyż wymaga ona jedynie jakiejkolwiek wersji opartej na SoD, gdyż i tak korzysta z własnego exeka.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 26.05.2020, Ostatnio modyfikował: Avatar

Permalink

Walcza z ostrym cieniem mgly

Podobno wszystko działa przez Wine. Upewnij się tylko, że masz Hotę zainstalowaną w tym samym folderze, co Heroes 3.

https://rogulski.it/blog/heroes-3-on-wine/

URL załatwił sprawę :-)
Teraz poszukam info o tym jak na jednym kompie odpalić WoGa HotA i inne mody :-)