Imperium

Behemoth`s Lair

Problemy z kampaniami

Permalink

Dawno nikt nie dodał postu w tym temacie, więc go odświeżę... Mam pytanie co do kampanii "Oswobodzenie" w RoE, dokładnie mam na myśli misję "Tunele i troglodyci". Skąd mam wziąć teleskop? Jest on do zdobycia tak jak luneta w poprzednich misjach, czy znajduje się na mapie? Zdobyłem Tarczę Strażnika Niebios i udało mi się skończyć misję, ale gdybym posiadał również drugi potężny artefakt, oszczędziłbym sobie nerwów i poległych żołnierzy.


Permalink

Można było zdobyć tylko jeden z tych artefaktów. O ile pamiętam wynikało to z błędów popełnionych przez twórców przy przenoszeniu artefaktów.


Permalink

A mi wojenny zamęt nie chce się włączyć :(


Permalink

Ponieważ nie chcę zakładać nowego tematu, to zapytam tutaj. Mam problem z filmikami z kampanii RoE. Po wczytaniu zapisu gry i wybraniu kampanii "Wojenny Zamęt" gra wychodzi do windowsa. Obecnie posiadany system to win 7. Posiadam oryginalną wersję H3 ZE (Nowa eXtra Klasyka). Ktoś wie jak rozwiązać ten problem ?


Permalink

Tilogour

Ponieważ nie chcę zakładać nowego tematu, to zapytam tutaj. Mam problem z filmikami z kampanii RoE. Po wczytaniu zapisu gry i wybraniu kampanii "Wojenny Zamęt" gra wychodzi do windowsa. Obecnie posiadany system to win 7. Posiadam oryginalną wersję H3 ZE (Nowa eXtra Klasyka). Ktoś wie jak rozwiązać ten problem ?

A próbowałeś ustawić grę w zgodności z XP? Ja tak mam i nie mam żadnych problemów - również posiadam Win7, 64bity i Złotą Edycję z Extra Klasyki ;)


Permalink

Niestety nic to nie dało, natomiast uruchomienie gry pod patchem no cd działa (nie ma wtedy lektora, ani animacji, gdy uruchomię pod patchem). Dziwne, ale jednak wolał bym, żeby normalna wersja działała.


Permalink

A jesteś pewien, że masz działającą płytę w napędzie?


Permalink

H3 bez płyty się nie uruchamia u mnie : )
(więc jestem na 1000% pewien)


Permalink

nie wiem jak dawno temat nie był ruszany, ale mi Wojenny Zamęt nie chce się włączyć.
próbowałem na The Resoration of Erathia (Odrodzeniu Erathii) i nic. tylko się wyłącza. próbowałem na Gold Edition (złotej Edycji) i tak samo. myślę, że jak ta kampania ma jakiś błąd (np. Wrota żywiołów w Odrodzeniu) to nikomu się nie włączy. czy jest możliwe że nie mam odpowiedniego komputera?

Permalink

dobra zobaczę jeszcze na innym forum bo to mi nic nie dało. tam tylko działał dla mnie niemożliwy pacht. tak na prawdę Wojennym zamętem się nie przejmuje ale inne kampanie:\

Permalink

tam też nic. przeglądałem wszystkie pliki i nie widziałem Heroes33 o czym było w mojej ulubionej stronie bo z kodami Akademii Wojny.

Permalink

Tak jak Baronus napisał, wszystko to (i kody do gry również), mamy w dziale Heroes 3, tutaj.


Permalink

Może to dziwne, ale czy ktoś z Was miał problem z przejściem misji w której masz Kilgora i trzech jego kumpli (wszyscy muszą przeżyć) Walczysz z trzema innymi klanami, a w podziemiach jest miasto ze smokami .. utknąłem w tej misji. Ciągle mi ubijają jakiegoś herosa, jak nie jednego to drugiego. Irytujące!

Permalink

Alanter, ta misja jest raczej łatwa. Z tego co pamiętam wróg nawet nie wszedł na mój teren. Odpalę swojego sejwa i napiszę coś więcej, bo grałem w to lata temu.


Permalink

Zabawne, zapis akurat z tej mapy nie chciał się odpalić. Dobrze, że miałem inny z końca drugiej. Przechodząc do rzeczy:

1. Kilgor powinien mieć artylerię. W zwykłych mapach to słaba umiejętność, ale w kampaniach gdzie bohater ma wysoki poziom i duży atak sprawa wygląda inaczej. Warto mieć do tego łucznictwo. Ja nie miałem, a balista i tak robiła rzeź. Przydają się też logistyka, magia powietrza i ziemi (jak zawsze zresztą).

2. Premia? Pięć cyklopów.

3. Bohaterowie oddają Kilgorowi wszystkie jednostki. Gurnisson będzie blokowany przez hobgobliny więc Kilgor może je zniszczyć (u mnie się dołączyły, ale nie ma to dużego znaczenia). Balista musi trafić do Kilgora, który udaje się na północ od zamku. Są tam trzy budynki, gdzie za walkę z ważkami dostaje się wiwerny (ja zdobyłem dwanaście).

4. Kilgor idzie na północ, pokonuje ptaki gromu i przechodzi przez zielony portal. Klikając spację można trafić do kilku różnych wyjść (ja wybrałem zachód, gdzie jest zielony gracz). Pozostali bohaterowie zbierają zasoby (ze skrzyń tylko i wyłącznie złoto). Jeden powinien zgarnąć siedliska orków na południu, a drugi goblinów na północy. Przed końcem pierwszego tygodnia w początkowym mieście należy mieć gobliny, wilki, roki, behemoty, cytadelę i zamek.

5. Można poczekać dwa dni i kupić Gurnissonowi drugą balistę w mieście lub olać to i ruszyć na południowy zachód. W garnizonie jest osiem behemotów, ale idzie je rozwalić bez strat. Brązowy gracz zdobył u mnie sporo wiwern i zebrał silną armię, ale dałem radę go pokonać.

6. Tu już zależy jak zagra komputer ale w drugim/trzecim tygodniu gracz zielony i brązowy powinni być pokonani. Pozostali bohaterowie mogą dalej zbierać armie z siedlisk (dwa gniazda roków na północ od chat goblinów).

7. Zanim ogarnie się niebieskiego gracza, warto zniszczyć jego główną armię i stanąć przed zamkiem którymś z pomocników (wraz z silną armią) a potem spokojnie eksplorować mapę. Kilgor powinien odwiedzić wszystkie budynki ze statystykami, a w Lochach w podziemiu mogą trafić się fajne czary. Raz trafił mi się Miejski Portal, a innej okazji na coś takiego nie będzie.

Na pewno da się zrobić tę mapę bez artylerii, będzie po prostu trochę trudniej. Tu masz paczkę z sejwami gdzie widać jak to wyglądało na początku każdego tygodnia.


Permalink

Łał! Dzięki :)
Ja rzeczywiście słabo doceniam tą artylerię. Nie sądziłem że to ma aż takie znaczenie :)
Dałeś mi zupełnie nowe spojrzenie na ten etap, choć powiem Ci, że ciężko jest zrobić behemoty do końca pierwszego tygodnia. Wiele zależy od tego jakie surowce mi polosuje z ognisk. No i kolejna rzecz, jak udaje mi się zrobić behemoty to nie udaje mi się zrobić zamku w mieście :d
Ale będę próbował do skutku :)

Permalink

Proszę. Jednak dopiero teraz zauważyłem, że miałem niezłego farta z tymi kryształami z ognisk. Jeżeli znudzi Ci się restartowanie mapy to wybór ogrów zamiast behemotów nie będzie jakąś wielką tragedią (12 na początku drugiego tygodnia). W sumie dodam, że jeśli zaatakujesz brązowego wystarczająco szybko, to możesz zdobyć wiwerny z jego terenu przed nim. A wtedy ta strata w behemotach będzie nieodczuwalna.


Permalink

Hellburn

wszystko to (i kody do gry również), mamy w dziale Heroes 3, tutaj.

ale tylko download a ja szukam sposobów normalnych:P

przystan

myślę, że jak ta kampania ma jakiś błąd [color=#F57900]

jednak to nie porysowanie płyty

Myślę, że powinieneś popracować nad sposobem formułowania wypowiedzi, bo teraz już zupełnie nie rozumiem o co Ci chodzi. - Hell

Liczba modyfikacji: 5, Ostatnio modyfikowany: 13.07.2017, Ostatnio modyfikował: Hellburn

Permalink

A to czasem nie problem z językiem? Wyjmij kampanię z gry za pomocą MMArchive i zmień na zamet, bez ę. I zobacz w Dowolne.