Imperium

Behemoth`s Lair

Heroes 5 problem z uruchomieniem

Permalink

Witam wszystkich :p

Jak wyżej mam problem z uruchomieniem gry H5.
Od co najmniej 6lat jestem szczęśliwym posiadaczem H5 Złota kolekcja czyliH5+kuźnia+dzikie hordy+2xporadnik i taka karta z mobkami dla każdej frakcji poza krasnalami i drugim ulepszeniem jednostki.

Całość składa się z zestawu jak poniżej. Bonusy, H3 itp itd etc
TU WPISZ TEKST, KTÓRY BĘDZIE WYŚWIETLANY
Naszła mnie nostalgia na ponowne przejście całej przygody H5 z racji rozczarowań po 6tce i jeszcze większym rozczaruwaniu jakim jest 7demka. Cóż sukces nie zawsze jest powtarzalny.

A więc do źródła:
Wrzucam płytkę odrazu wyskakuje autorun instaluje raz dwa żadnych problemów niczego na końcu zamykam instalator oczywiście po zainstalowaniu gry. Odpalam z płytą w środku z racji, że jest wymagana klikam ikonkę pojawia się ikonka płyty przy kursorze słyszę cdrom pracuję wchdozi sb na obroty i i i i i i .......... mogę sb czekać i czekać, nie wiem w czym leży problem.

Odrazu dodam, że później doinstalowałem Kuźnię i na końcu dzikie hordy.

I tak Kuźnia też wymaga płyty ale launcher jest osobny i gra odpala się bez najmniejszego problemu.
Dzikie hordy nie potrzebują płyty o dziwo.... ale gra odpala się także bez najmniejszych problemów.

Raczej info na temat mojego sprzętu nie będzie potrzebne , dodam tyle, że Win 8.1 orginalny Laptop Asus ROG w najlepsze konfiguracji GTX 970M, 32gb ram, 4rdzeniowy procek po 8 wątków na rdzeniu całość o taktowaniu 2,5 do 3,5GHz .

edt: oczywiście wyprzedzę pytanie pobierałem sb samego cracka z chomika do H5 ale wtedy wyskakują błedy i wgl nawet nie ruszy. Chyba, że zła wersja ale nie wiem jak to sprawdzić.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Permalink

Siemandero!
Trochę dziwnym wydaje się fakt, że Kuźnia działa bezproblemowo, a podstawka nie chce...
A jak ze stanem płyty? Może jest gdzieś porysowana i cd-rom nie chce jej czytać? To pierwsze co mi przychodzi na myśl. Spróbuj może stworzyć stworzyć obraz tej płyty na innym komputerze i odpalać grę z obrazu?

Patchowanie gry do wersji 1.6 raczej w tym wypadku nie pomoże, ale na pewno też nie zaszkodzi. Spróbuj. Patche znajdziesz tutaj.

Innym wyjściem jest natomiast wgranie kampanii i pojedynczych scenariuszy z Podstawki i Kuźni do Dzikich Hord.
Istnieje mod dzięki, któremu możesz to zrobić. Wystarczy zgrać kilka plików. Jak to zrobić przeczytasz tutaj.
Korzystając z tego rozwiązania, będziesz mógł rozegrać kampanie z wcześniejszych odsłon w Dzikich Hordach. Różnica polega na tym, że w zamkach będziesz miał do wyboru alternatywne ulepszenia jednostek(ale tych wcale nie musisz wybierać) oraz poprawiony skillwheel.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 11.07.2018, Ostatnio modyfikował: Dagon