Imperium

Behemoth`s Lair

Faza pucharowa [MP 2018]

Permalink

Potwierdzam zwyciestwo TheSlandex.

Stracilem troche czasu na pobocznych przeciwnikach co bylo bledem, dzieki temu przeciwnik przejal kontrole nad mapa. Do tego uparcie magia ziemi nie chciala wejsc na experta przez co pare walk skonczylem z stratami co odczulem w final battle.

Gratuluje przecwinikowi i powodzenia dalej :)

TheSlandex

1/128 finału

TheSlandex(niebieski, cytadela, Wystan) vs Stlife(czerwony, twierdza, Jabarkas)

Template: Balance 2.0

Wygrana: TheSlandex

Dwa szybkie restarty po stronie przeciwnika, po czym grany był właściwy mecz. Oprócz cytadeli na strefie była jeszcze jedna obok w mini biomie (łącznie 3), przez co w final battle miałem >110 jaszczurów. Na 2 lvlu wpadła magia ziemi. Do treżaka miałem wbijać w 3-cim tygodniu, ale zobaczyłem opponenta i skierowałem się w jego kierunku. W 143 po final battle opponent poddał.

Permalink

Mrudi

Mrudi vs Witu92
1:0
h3dm1
Cytadela vs Cytadela
Wystan vs Tazar
Ciekawa i bardzo wyrównana gra. Witu wygrał licytację i wziął Tazara. Nie łatwa strefa i strażnicy. W stronę, w którą poszłam była druga cytka z dwellem do hydr, Witu zaś zgarnał anioły z konserw.
FB 127 Wystan miał mądrość i dostał z puszki czary ognia, a przeciwnik niefortunnie rozłożył równo wszystkie anioły i wiwerny. Miałam ifryty na tę okazję z dwella więc po chwili obijania jednostek przeciwnika, gdy już miałam pewność, że zamiotę do końca odpaliłam armageddon.

Do 127 kontakt byl tylko na szczurach jednak przeciwnik w jednej z walk pokazal swoje chyba cale wojsko bijac jednego z moich szczurków wiec domyslalem sie ze mam duża przewage z 7aniolami w 2tygoniu jednak ku mojemu zaskoczeniu rywalka miała seta do hp. Mialem blisko 10? zamkow podczas gdy przeciwnik 5? Kontrole mapy farmilem na 3 fronty(wojo podzielone) zamki i pickety, ziemniaki były hajs był wojo było jakies 2x jak przeciwnika i 'nagle' :D po 5h grania zamiast zajac zamek przeciwnika mainem połasiłem sie na +1do obrony i braklo 60ruchu zeby zajac zamek przeciwnika i farmic szczury do okola zeby bylo bezpiecznie. Reszta jak w opisie Mrudi. Zmęczenie i piwka dały w kość :D
Dzieki za gierke powodzenia dalej i do nastepnego ;)

Permalink

1/128

Narmalcil vs Matrido
Mapa: Jebus cross

Narmalcil (Tower, red) 1:0 Matrido (Fortress, blue)

Dzięki serdecznie oponentowi za walkę do końca ;)

Permalink

1/128

JB

PenTus (Blue) vs. Traktorek (Red)

Dung - Shakti vs. Strong - Crag

Restart z mojej strony 111, potem od traktorka agresywne 112 (na coś się chyba za bardzo połasił ;) ) i zaczęliśmy.
Nie restartowalem bo było widać i siedlisko smoków, i chimer i piketa i ważkarnię.

Kiedy gdzieś w połowie drugiego tygodnia zamiast poddać Shaktiego na mobach, z przyzwyczajenia - na szybko, kliknąłem "NIE" w odpowiedzi na pytanie czy chcę uciec to zrobiło się gorąco. Nie odzyskałem go już do końca gry, wiadome było że muszę przeciągać, no i szukać maina :)

Oczywiście jak zawsze przy takich akcjach, mnóstwo chaosu i niepotrzebnego, nieprzemyślanego biegania herosami, ale postawiłem na Dereka. Shakti mial exp earth i adv air + sporo niezłych artów, a tu wracamy do gry golasem.
Dodatkowo strażnik to 20-49 Firebirdsów - 15 speeda. Buahaha.

Eksplorując bardzo dokładnie (bo to była ostatnia deska ratunku) znalazłem bocznego strażnika - 10-19 Arcydiabłów. Buahaha 2.

Na szczęście w ostatnim możliwym miejscu gdzie mógł być strażnik było 50-99 nix warriors i udało się przebić.

Wydawało się, że nie wyciągnę tej gry, na szczęście finalnie się udało :P

Traktorek, dzięki za grę! Było miło.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 23.03.2018, Ostatnio modyfikował: PenTus

Permalink

Grimbaron (red, castle, Valeska) vs Nadziej (blue, rampart, Kyrre)

1/128 finału, JC.

Wygrywa Grimbaron.

Dzięki za grę i powodzenia w dalszych fazach! :)

Permalink

1/128 Kryshaq vs Red94

wygrana Kryshaq

gra w stylu one step short, przeciwnik po pokonaniu nixow nie siegnal czajnika, wpadl w moje rece, pozniej dzieki zdobytemu wczesniej air book na biomie poszlo z platka

Kyrre + stajnie + rekawiczki + buty

Permalink

Jelen117 (czerwony, tower, Aine) def arcisas (niebieski, tower, Solmyr), h3dm1, 114
Przeciwnik potracił armię na dość biednej generacji - u mnie 3 bohaterów z bonusem do złota i gra z wysokim tempem od samego początku, Astral z exp powietrzem 114.
Dzięki za grę.

Permalink

Jelen117

Jelen117 (czerwony, tower, Aine) def arcisas (niebieski, tower, Solmyr), h3dm1, 114
Przeciwnik potracił armię na dość biednej generacji - u mnie 3 bohaterów z bonusem do złota i gra z wysokim tempem od samego początku, Astral z exp powietrzem 114.
Dzięki za grę.

Cóż, potwierdzam. Dzięki za grę i powodzenia dalej!

Permalink

1/128

Spartakus vs TptalA233

Balance 2.0

Cove( Kaśka) vs Dungeon( Gunnar)

Zwycięzca: Spartakus

Permalink

1/128

Adiq (twierdza) vs Nyggus (forteca)

Jebus Cross

Wygrał Adiq

Permalink

1/128

Mythox - Krokodyl

Arena Konwetrowa 2.5

Zwycięzca: Krokodyl (0:2)

Zaczęliśmy banować mapy i ku zaskoczeniu została arena w której okazałem się zwycięzca.

Permalink

Aurinek (dungeon,shakti,blue) vs victorius (stronghold,dessa,red)
mapa Jezus Cross
wygrana: Aurinek

Permalink

Kampaj (Red, Rampart, Kyrre) vs SkajuGdańsk (Blue, Dungeon, Gunnar)

mapa Jebus Cross
wynik: wygrana Kampaj

Wyszedłem w 131 na pustynie, przeciwnik dopiero 137 - do tego czasu porządnie sie już zboostowałem, dodatkowo przeciwnik podobno sporo wtopił gdzieś na moralach. Dużo mi pomogły na początku 2 dwelle elfów i dungeon jako jeden z bocznych zamków :)

Permalink

1/128 finału h3dm1
Bohatyr vs Kashanka
wygrał Kashanka

Graliśmy towerem, krótko mówiąc wyszedł mój brak doświadczenia na tym templacie :D. Zaczęło się bardzo dobrze, wziąłem armor +1 all, tarczę +4 i 111 wyszedłem na biom twierdzy, który okazał się niestety bardzo biedny. Kashanka pomyślał i spierdzielił stamtąd czym prędzej na lawę, a ja zostałem przez co zmarnotrawiłem około tydzień czasu niewiele przy tym zyskując. W 123 poszedłem dalej i zacząłem zbierać trochę cycków, ale w 127 przeciwnik z zaskoczenia wjechał mi do zamku. Zmuszony do tułaczki po mapie próbowałem jeszcze zbierać jakieś banki, jednakże złapany przez kashankę musiałem skapitulować. Różnica w statystykach nie była jeszcze aż tak duża, natomiast w armii jak najbardziej. Gratuluję oponentowi wygranej i życzę dojścia jak najwyżej w drabince pucharowej.

Permalink

erwu (niebieski rampart kyrre) vs DanielDen (czerwony dungeon shakti)
Zwyciężył erwu.
Mapa Jebus
Do pierwszego spotkania doszło na początku tygodnia 3.
Ja wyszedłem z biomu 131, przeciwnik znacznie wcześniej. Ja zaatakowałem jako pierwszy. Minimalna przewaga po mojej stronie w atak/obrona, duża przewaga w armii. Przeciwnik miał za to chyba 13 aniołów i implozję przy mocy 23 :). Niestety dla Daniela miał manę tylko na jedno rzucenie (zdjął mi 26 cyklopów).
Po kilku turach walki uciekł tracąc pojedyncze mięso i kilka aniołów. Po ucieczce zebrałem jedno smocze miasto (miecz sprawiedliwości i hełm boskich mocy :)) i odpoczywałem w zamku.
Gra wyglądała tak, że przeciwnik jedną implozją mógłby zdjąć mi każdą jednostkę, ja miałem przewagę armii (ale już niewielką) i ogromną przewagę w statystykach (dzięki artom). Generalnie chciałem zbierać pustynie ale będąc cały czas w zasięgu zamku na pustyni (żeby się tam bronić w razie przyjścia wroga)
Daniel po kilku dniach na koniec tygodnia 3 zaatakował mnie w zamku, udało się obronić i wygrać.

Permalink

Dawidu91 Castle Red def Olushieqz Dung Blue Jebus
wbilem na pustynie 123 z archami i w 126 do przeciwnika TFP!

Permalink

128

szczodrowsky poddaje walkowerem nie miał ochoty na dalszą grę

Permalink

1/128 Balance 2.0
mqnabz7 vs MrSayan
Inferno, Calh vs Cytadela, Tazar --> Solmyr
wygrał mqnabz7

Przed resem biom był bdb na dodatek w tavernie był bron z 7 bazyliszkami :p, ale przeciwnik zrestartował w 112. Po restarcie zdecydowałem się już grać bo trafiło się siedlisko gogów, choć biom nie był za specjalny - głównie problemy z surowcami, mało banków, krypt itp. Drugie miasto zdobyłem w 3 turze. Wszystko w zasadzie było tak strzeżone, że musiałem kombinować z rozdzielaniem wojska (Głupie minerałki), a przeciwnik tylko się denerwował, że tak długo tury robię :D Siedlisko Gogów pomogło i miałem ich po zdobyciu 2-giego zamku ze 45 chyba. To pomogło mi coś tam pozdobywać. Na pocz. 2-giego tyg. postanowiłem wyjść na pustynię. Miałem jakoś 79 Magogów, trochę zerberów, 12 demonów itp. - generalnie armia z 2 tyg bez ifrytów, bo te wzioł inny bohater, żeby coś innego zdobywać. Widziałem 2 konserwy na pustyni i 2 ważkarnie, dlatego postanowiłem zaryzykować i zaatakować strażnika na pustynie (49 war unicorn zdaje się) Oczywiście nie miałem magii ziemi dlatego uznałem, że to ryzyko :D. Miałem natomiast exp. fire magic. i taktykę - bez niej na pewno nie zdecydowałbym się zaatakować. Pole bitwy pomogło, bo umożliwiło skampienie się w rogu. W 1 turze przyspieszenie na magogi, warunicorny podeszły i tak się ustawiły, że miałem 3 na pełnej strzale. Jako, że miałem 10 speeda potem zaczynałem i znowu w 3, także zeszły akurat 3x7 warunicorna. Walkę rozegrałem mega dobrze, tak że na koniec przeżyły wszystkie magogi, parę demonow i z 50 impów. No i teraz był mój błąd bo poszedłem na konserwe, w której było 150 gryfa. Nie miałem juz many i nie powinienem tego atakować. No ale się zdecydowałem i przegrałem tą walkę. Myślałem wtedy, że już przegram ale jeszcze się nie poddałem bo stwierdziłem, że wcale nie musi być tak źle jak dobije te gryfy i zrobię kolejną konserwę + 2 ważkarnie. zostało chyba z 50 gryfa. Wykupiłem się w zamku i miałem na innym bohaterze 4 ifryty. Z tym i jakimiś śmieciami (19 pikemanów, parę impów, 3 gryfy) postanowiłem dobić te 50 gryfów co zostało. Mass curse pomógł i nie straciłem żadnego ifryta. Wtedy jak już miałem 3 anioły zrobiłem 2 konse i 2 ważkarnie (1 anioł + 10 wivek) Postanowiłem wtedy przekazać wojo i się zabić i wykupić w 3 zamku, który wcześniej zdobyłem tym boh z ifrytami. Zdobyłem 1 kopalnie złota na pustyni jeszcze i łańcuszkiem przekazałem całą armię z powrotem do calha tak gdzie się wykupiłem. Koło tego zamku była konserwa (2 anioły). Gdzieś tam sie jeszcze pokręciłem i postanowiłem pójść na pustynie z powrotem i superstrażaka. Miałem już mass slow a przejścia broniło 10 kościanych smoków i 4 duchowe. No a tam czekało na mnie 9 ważkarni, pełno banków z goldem itp. W sumie zebrałem 66 wivek i 16 cyklopa :D

Spotkaliśmy się z przeciwnikiem dopiero w 2 miesiącu ale zapomniałem dokładnie kiedy :p (W 223 jakoś chyba)
Miałem dużą przewagę w woju pomimo, tej straty w 2 tygodniu.

Generalnie przeciwnik grał mega szybkie tury (2-3 min) a ja dłuższe, stąd trochę się denerwował. No ale cóż... Ja też normalnie gram szybciej ale ten turniej zmienił u mnie trochę myślenie n/t heroes 3 i jakoś dłużej przez to myślę - staram się wykorzystywać timer do końca jeśli to konieczne.

Dzięki za grę

Permalink

1/128

kszlegion(red) vs Domizzi(blue)

mapa h3dm1, Stronghold
kszlegion(red,Jabarkas -400) vs Domizzi(blue,Crag Hack +400)

zwycięstwo: kszlegion

gierka rozegrana dosyć szybko gdy wbiłem do main castle przeciwnika z zaskoczenia i zrekrutowałem przyrost z 2 tygodni nastąpiło poddanie