Imperium

Behemoth`s Lair

Faza pucharowa [MP 2018]

Permalink
https://i.imgur.com/JzbM8MK.png

Faza grupowa za nami. Prawdziwa gra dopiero się rozpoczyna!

DRABINKA PUCHAROWA: ARKUSZ

Schemat raportu:

 • Gracze i wynik meczu
 • Wybrana mapa i miasta
 • Opcjonalnie: krótki opis rozgrywki
 • Wszystkie problemy zgłaszamy w tym temacie lub na naszym jaskiniowym Discordzie. Przypominam, że główną platformą komunikacyjną między graczami jest właśnie Discord.

  Oficjalna strona Mistrzostw - tam zawsze znajdziecie aktualny regulamin oraz wymagane pliki.
  GOG.com - tam możecie zakupić Heroes III i inne gry z serii.

  Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 21.03.2018, Ostatnio modyfikował: Mateusz

  Permalink

  1/256 finału:) 1/128 finału :P ~przypis moderatora

  Pancho23(red) vs knorek(blue)
  Cove(Eovacius) vs Twierdza(Dessa)
  zwycięstwo: knorek

  Opis:
  FB w 137. O mojej porażce przesądziło późniejsze wyjście na pustynie, ja w 133, przeciwnik w 127. Nie miałem żadnego bohatera z nauką czarów, mimo że kilku usunąłem i próbowałem znaleźć takiego w karczmie, a Slow był tylko w kapliczce nie po drodze do wyjścia z biomu. Nie chciałem robić breaka bez spowolnienia i straciłem przez to 2 dni, żeby iść mainem do kapliczki. Okazało się, że te 2 dni były kluczowe, gdybym wyszedł w 131 prawdopodobnie wygrałbym. Przeciwnik miał bardzo słabo bronione arty na pustyni, min. Glaudius tytanów, Tarcza lwiej mocy czy naszyjnik boskiej mocy. Jakby tego było mało, dzień przed FB w utopi zdobył książkę magii ziemi, która przesądziła o mojej porażce. Jedną imlozją zabił moich ponad 70 wilków morskich, które były moją największą nadzieją na zwycięstwo. Chciałem rzucać klonowanie na nie i rozstrzelać przeciwnika, bo akurat współczynnik obrony miał dosyć słaby. Podsumowując zabrakło odwagi, bez slowa też bym zrobił tego breaka ale chciałem wyjść na pewniaka i to się zemściło. Knorkowi życzę powodzenia w dalszej fazie turnieju:)

  Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 17.03.2018, Ostatnio modyfikował: Mateusz

  Permalink

  1/128 finalu

  Brzytew vs Tsar Konrad

  Mapa - Arena Konwentowa 2.5

  Postanowiliśmy zagrac bo5

  1 gra
  Tsar Konrad (Inferno) vs Brzytew (Conflux) 1-0

  2 gra
  Brzytew (Inferno) vs Tsar Kondrad (Conflux) 1-0

  3 gra
  Tsar Kondrad (Castle) vs Brzytew(Necro) 0-1

  4 gra
  Brzytew(Castle) vs Tsar Konrad(Necro) 0-1

  5 decydujaca gra
  Tsar Konrad(Tower) vs Brzytew(Rampart) 0-1

  Ostatecznie, ciezkiej i zacietej walce wygrywa Brzytew 3-2

  Dziekuje za gre

  Permalink

  SiNuS (Blue) vs Marevo (Red)

  mapa Jebus Cross
  SiNuS Zamek Valeska (Eovacius)
  Marevo Cytadela Drakon (Wystan)

  wynik: wygrana SiNuS
  FB 136, ogólnie mapka średnia mało dwelli dużo kasy, 1 anioły i 2x piki
  wyjście na pustynie 134 robiłem 2 topki na biomie, a przeciwnik jak mnie zobaczył uznał że zaatakuje ale moje 11 archów + pro klon zrobiły swoje

  dzięki za gierkę

  Permalink

  Mrudi vs Witu92
  1:0
  h3dm1
  Cytadela vs Cytadela
  Wystan vs Tazar
  Ciekawa i bardzo wyrównana gra. Witu wygrał licytację i wziął Tazara. Nie łatwa strefa i strażnicy. W stronę, w którą poszłam była druga cytka z dwellem do hydr, Witu zaś zgarnał anioły z konserw.
  FB 127 Wystan miał mądrość i dostał z puszki czary ognia, a przeciwnik niefortunnie rozłożył równo wszystkie anioły i wiwerny. Miałam ifryty na tę okazję z dwella więc po chwili obijania jednostek przeciwnika, gdy już miałam pewność, że zamiotę do końca odpaliłam armageddon.

  Permalink

  Br0var (cytadela) - Edge (twierdza)
  jebus, wygral br0var

  1/128 zaliczone

  Permalink

  1/128
  materaldo vs Wawrzyniec [PS]
  template h3dm1
  Cove
  Corkes vs Casiopeia

  Wygrał Wawrzyniec [PS] przez poddanie w 113, w 111 Wawrzyniec miał już anioła, ja pomyliłem templaty, nie znałem mapy (nigdy na niej nie grałem) więc nie widziałem sensu grać tego meczu.

  Permalink

  1/128

  Renifer vs xestylenc

  Mapa: Arena Konwentowa 2.5

  1. Loch vs Inferno 1:0
  2. Inferno vs Loch 1:1
  3. Forteca vs Inferno 2:1

  Wynik koncowy 2:1 dla Renifera
  Zwyciezca: Renifer

  Przebieg: jak to arenka troche myslania, doscyc dlugo gralismy.

  Permalink

  Yarzapp (blue, tower, Aine -> Wystan) def Gase (red, cyta, Drakon) Mini-Nostalgia 211

  W pierwszym tygodniu rozwaliłem sobie sobie wszystkie gremliny o Alamara broniącego się w lochu i straciłem przez to na tempie, ostatniemu kompowi zająłem zamek pod koniec 1 tygodnia, kilka golemiarni wszystkie wataha. W karczmie widziałem, że przeciwnik ma też ciężką przeprawę z kompem i mimo kiepskiej sytuacji mam przewagę, toteż nie spieszyłem się z niepotrzebnym ryzykiem. Dobiłem kompa i poustawiałem, żeby wszystkie banki opieprzyć 131-132. W 135 wyleciałem na środek, ale tam nic nie było ciekawego poza dwellem giganta. Dwie topie dały mi ogólnie kupę gówna (nie licząc kajdan), do tego były minimalne i nie nazbierałem 63 000 zł na ulepszenie moich 21 gigantów w 4 tygodniu, w 144 zająłem przeciwnika główny zamek, w 145 w bocznym zasadziła się na mnie z armageddonem (był w stanie go rzucić ze względu na artylerię - kontrola wieżyczki). Straciłem 5 aniołów i 13 wywern. Dobrze, że przeciwnik nie miał many na kolejny armageddon. W 147 złapałem Gase'a tuż przed utopią, która jak się okazuje, była minimalna, ale szczęka mi opadła: księga ziemi, płaszcz +2 do ruchu, rękawice do logistyki. Potem już pobiegłem dobić ostatnie miasto w 211.

  Dzięki za grę, do wglądu na Twitchu przez najbliższe 2 tygodnie:
  https://www.twitch.tv/videos/239787372
  https://www.twitch.tv/videos/240108254
  https://www.twitch.tv/videos/240891882

  Permalink

  Aiss [PS] vs szogi
  1:0
  Jebus cross
  Fortress vs Rampart

  Permalink

  Mecz 1/128 Kiryl - maajin; arena 2.5; win Kiryl
  Pierwszy pojedynek: Kiryl, cytadela, Drakon - maajin, conflux : win Kiryl
  Drugi pojedynek: Kiryl, conflux, Labetha - maajin, cytadela, Merist: win Kiryl
  Wynik Kiryl 2:0 maajin

  Permalink

  Miodzio001

  heavystyler vs Miodzio001
  0:1
  Jebus cross
  Twierdza vs Zamek

  tak było potwierdzam, dodam że wygral miodzio ;)

  Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 21.03.2018, Ostatnio modyfikował: heavystyler

  Permalink

  Frua vs CEBI MISTRZ zwycięża Frua

  Jebuss Cross
  Stronghold, Crag Hack vs Fortress, Wystan

  Ciężka gierka... bez ziemii, na wyjsciu kryształowe smoki... miałem pare drzewek u siebie, wychodziłem z 33 wiwernami, + 2 siedliska behemotów od 2giego tygodnia.. wyjście w 1.3.1, w tresure zonie zrobilem 1 drzewko wywiern i od razu zobaczylem przeciwnika... przypał że nic nie zebrałem stamtąd... Generalnie znaczna przewaga w statach u przeciwnika ... około 10 defa, przy podobnych statach offensywnych. Przeciwnik miał mistrza ziemii i powietrza... gdzie ja podstawowego ziemniaka... lipa totalna. ale zagrał dość pasywnie, dodatkowo jego ujemne morale a moje dodatnie (naszyjnik +3 morali +3 lucka z biomu mvp) ułatwiły mi rozgrywke.. ja na jego miejscu zagrałbym trochę inaczej, ale zagrał jak zagrał. generalnie wygrana ze stratami około 20 wiwern (połowa stacka) i behemotem.. fb w 1.3.3

  Ogólnie w porównaniu z poprzednimi grami, o wiele wyższy poziom :) dobra gierka gg

  Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 21.03.2018, Ostatnio modyfikował: Frua

  Permalink

  Kacpersky191 vs Narius Balance 2.0

  Cove ( jeremy - derek vs Tower - solmyr )

  Wygrał kacpersky191

  Nie ma się co dużo rozpisywać, słaba gra z mojej strony, mapka tak trollowa, że aż szkoda gadać 121 2 aniołki potem rush supertreżak przez boczną ( bo guard teleportu haspidy ) chyba ze 3 dni poszukiwania wejscia do ST, tak trollowego wejścia do tak gównianej strefy w życiu nie widziałem - niecałe 30 wiwek - 0 cyców, 0 kons 0 golemiarni xDDD, nie dosc że ledwo kilka to jeszcze minimalne ogólnie mówiąc niezłe jaja xD. Dzięki przeciwnikowi za grę i oczekuję na gracza Brzytew.

  Permalink

  DeamonCK vs. vennti

  Balancve 2.0:
  Stronghold/Tyraxor(Mephala-Main) - DeamonCK
  Tower/Solmyr-Main - vennti

  wygrana: DeamonCK

  Rozpocząłem od podbicia koloseów na własnym biednym biomie i zdobyciu sąsiednich (tylko 1 konsa 3 anioly).
  Dalej postanowiłem zdobyć dodatkowy biom przeciwnika (123) co zapewniło przewagę w dochodach (chociaż sporo natraciłem w głupi sposób na bankiach). Przeciwnik pokazał się dopiero w 3 tygodniu, a ja korzystając z dodatkowego czasu znalazłem dwell behemota na pustyni - jednak banki były źle położone i musiałem z nich zrezygnować.

  Wróciłem kiedy przeciwnik zdążył zając mój główny zamek po czym zaatakował mnie kiedy po prostu go minąłem chcąc wymienić główne miasta. Pierwszy final battle 145 rozpoczął mass slow z mojej strony vs osłabiony o 30% resista chain... Szybka redukcja armii przeciwnika po czym drugi chain na do widzenia i odzyskałem ofensywę. Pozostały mi 3 ancienty + 1 z dwella, ok. 50 orkow i sporo mięsa, dzięki którym odzyskałem utracone miasta i zrobiłem wieże z 1 feniksem (212).

  Jak się potem okazało się było to kluczowe zagrania, które pozwoliło następnego dnia zwiększyć ruch(stajnia+rekawica+ptaszek) i złapać solmyra na samych dżinach, a pozostałą armię 5 gigantów + golemy + mięsko na bohaterze pobocznym. (idealny zasięg ruchu) Tym razem obyło się praktycznie bez strat, a przeciwnik po 4-5 godzinach stwierdził, że nie będzie przedłużał rozgrywki, kiedy musiał się po raz drugi wykupić, a ja pozostałem z 7 ancientami i sporą ilością armii.

  Przeciwnikowi dziękuję za dobrą i wyrównaną grę.
  Grę zrobił nowy magic resist, którego przeciwnik się nie spodziewał (nie był na bieżąco z updatem i zmianami)

  Permalink

  kacpersky191

  Kacpersky191 vs Narius Balance 2.0

  Cove ( jeremy - derek vs Tower - solmyr )

  Wygrał kacpersky191

  Nie ma się co dużo rozpisywać, słaba gra z mojej strony, mapka tak trollowa, że aż szkoda gadać 121 2 aniołki potem rush supertreżak przez boczną ( bo guard teleportu haspidy ) chyba ze 3 dni poszukiwania wejscia do ST, tak trollowego wejścia do tak gównianej strefy w życiu nie widziałem - niecałe 30 wiwek - 0 cyców, 0 kons 0 golemiarni xDDD, nie dosc że ledwo kilka to jeszcze minimalne ogólnie mówiąc niezłe jaja xD. Dzięki przeciwnikowi za grę i oczekuję na gracza Brzytew.

  Potwierdzam. Wygrał Kacpersky191

  Z mojej strony gra była jeszcze słabsza :P Największe zdziwienie miałem pod koniec kiedy nie zauważyłem (sic!), że przeciwnik stoi już pod zamkiem a ja bez golda na wykup jednostek XD i pozostało już tylko pogratulować :)

  Dziękuję za grę i powodzenia w dalszych rozgrywkach.

  Permalink

  blaszka13-igi328

  Zwycięzca: blaszka13

  blaszka: Forteca (Neela) - igi: Lochy (Shakti)

  Jebus XL

  Final fight: 133 zaatakowalem przeciwnika w zamku na jego terenie.

  Dziena za Gre IGI

  Permalink

  1/128 finału

  TheSlandex(niebieski, cytadela, Wystan) vs Stlife(czerwony, twierdza, Jabarkas)

  Template: Balance 2.0

  Wygrana: TheSlandex

  Dwa szybkie restarty po stronie przeciwnika, po czym grany był właściwy mecz. Oprócz cytadeli na strefie była jeszcze jedna obok w mini biomie (łącznie 3), przez co w final battle miałem >110 jaszczurów. Na 2 lvlu wpadła magia ziemi. Do treżaka miałem wbijać w 3-cim tygodniu, ale zobaczyłem opponenta i skierowałem się w jego kierunku. W 143 po final battle opponent poddał.

  Permalink

  mr_krzychu1 (Blue) vs vhkv (Red)

  mapa Jebus Cross
  mr.Krzychu inferno calh
  vhkh Cytadela Wystan

  wynik: wygrana mr.Krzychu

  Bardzo ciekawy mecz z epickim comebackiem w końcówce, którą bardzo polecam obejrzeć pod tym linkiem (od 38 minuty) https://www.twitch.tv/videos/241608272

  Propsy dla vhkh, bo gdyby się nie zgodził na dokończenie w innym terminie, to być może nie wpadł bym na to zagranie i bym to przegrał z kretesem.