Imperium

Behemoth`s Lair

Mapa z nowym celem

Permalink

Witam, mam pytanie, czy byłaby możliwość stworzenia takiej mamy, że żeby wygrać trzeba by przejąć zamek na środku mapy. Po drodze byłyby różne przeszkody bramy z potworami itp. Każdy z graczy by miał identyczną trasę do pokonania. Chodzi mi o taką mapę co była w Heroes 5.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 7.07.2017, Ostatnio modyfikował: Tabris

Permalink

Owszem, można taką stworzyć. Trzeba by stworzyć odpowiedni skrypt, tego typu mapą jest "Gateway" z zasobów Krypty, więc możesz ją sprawdzić pod tym kątem.


Permalink

Tylko że "Gateway" niekoniecznie robi to dobrze. Po pierwsze dlatego, że skrypt został napisany nieładnie (teraz np. nie wklepałbym dwustu linii, tylko wrzucił obiekty mapy do tablicy, a potem stworzył jedną funkcję i odpalał ją dla zwycięzcy). Po drugie - przez to, że jest to skrypt, komputer nie wie, że żeby wygrać, musi zdobyć miasto w centrum. Lepiej by było chyba ustawić to jako cel normalnie, przez właściwości mapy - tyle, że u mnie nie działało, a mapę chciałem mieć gotową na już (i chciałem dodać jakieś swoje własne elementy do zwycięstwa, czego nie mogłem dokonać bez oskryptowania wygranej).

EDIT: Specjalnie pobrałem mapkę jeszcze raz i wygląda na to, że ja już ten skrypt poprawiłem przed wysłaniem do Krypty. Ale i tak za długo by zajęło tłumaczenie, co i jak zrobić, żeby dostosować to do innej mapy.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 7.07.2017, Ostatnio modyfikował: Hayven

Permalink

Lub w mieście umieść ,,potwora" i zadanie pokonaj potwora. Ale przecież ,,zdobądź miasto" to wbudowany w edytor cel standardowy? To w czym problem? Ustaw po prostu.

Permalink

Z pokonaniem potwora to strzał kulą w płot, bo to nie ma prawa działać. Co do drugiej porady - niby tak, tylko właśnie nie wszystko zawsze działa tak, jak moglibyśmy chcieć. Poza tym, w H5 jest z tym jeszcze odrobinkę zabawy, bo nazwy skryptowe i w ogóle.

Z drugiej strony, nawet nie wiemy, o którą część gry autorowi tematu chodzi :p


Permalink

A ty mówisz o HV! Myślałem, że w HIII chcesz jak w HV :-) O tej grze wiem tylko z widzenia i słyszenia...