Imperium

Behemoth`s Lair

Poligon - chat RPG

Permalink

Poligon zniknął!!!oneoneone

A tak poważnie:
Nawiązując do dzisiejszej rozmowy na Ognisku, padła moja uwaga, że większość graczy, aby zagrać w sesję RPG online, musi ściągać jakieś programy lub rejestrować się na zagranicznych portalach, gdzie są zwykle poważne problemy z hostem (ścinające się połączenia, problem w płynności rzutów kością etc).

W związku z tym pada moje pytanie, czy jest jakaś opcja przywrócenia Poligonu? Jako gracz RPG sądzę, że Poligon miał naprawdę wielki potencjał. Miał kości, nie ścinał się (a jeśli już to bardzo rzadko), można było zarówno napisać priv do innych graczy, nadać tytuły/nicki tymczasowe do gry i tak dalej i tak dalej i tak dalej... Generalnie wszystko, co było - jest - kluczowe dla takich czatów do rozgrywki online, było i dobrze się spisywało. Trochę szkoda, że inni gracze nie wiedzieli też o takiej stronie, bo sądzę, że Poligon mógłby się sprawdzić.

Zapytuję tutaj, jako że nie wiem, do kogo oficjalnie mogłabym się z tym zwrócić.


Permalink

Nagłe zniknięcie poligonu to odpowiedni moment na chwilkę zastanowienia. Było to miejsce technicznie doskonałe na rozgrywki. Jedyną wadą był właśnie brak zorganizowanych graczy i mała popularność (spowodowana również brakiem bezpośredniego przeniesienia np. z osady).

Jestem za jak najszybszym rozwiązaniem tego technicznego problemu i poświęceniu samemu poligonowi chwili uwagi. Chętnie bym wziął udział w jakiejś chociażby krótkiej sesji. Moje doświadczenie z internetowymi rozgrywkami nie jest duże, dlatego chciałbym trochę poćwiczyć i wczuć się w ten klimat, aby w przyszłości samemu zarządzać partyjkami.

Życzę powodzenia w naprawie i proszę o widoczne drogi na poligon!

Permalink

Dzięki za słówko wsparcia tej inicjatywy ;)

Dodatkowym problemem wpływającym na nierozpowszechnienie poligonu jako czatu RPG jest też to, że RPG nie jest tak popularne w JB. Nic dziwnego, z jednej strony to portal poświęcony zupełnie innym celom, z drugiej - aż szkoda tego potencjału nie wykorzystać. Gdyby jeszcze bardziej dopracować ten pomysł (kiedyś, pewnego dnia...), rozpowszechnić nieco bardziej, można by liczyć na napływ (niewielki, ale jednak) kilku nowych graczy.

Sama planowałam ostatnimi dni jakąś niewielką sesję (chyba KRŚ), moja koleżanka wspominała coś o Maskaradzie, mamy graczy, ale póki co wszystko staje pod znakiem zapytania, skoro nie ma linka do poligonu. Czekamy. :)

P. S. Fimrysie, jeśli chcesz w jakiejś sesji wziąć udział, zapraszam ;) jeśli będę wiedziała coś więcej, dam znać.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 17.07.2016, Ostatnio modyfikował: Ignis