Imperium

Behemoth`s Lair

Historia Ashanu, a sytuacja w świecie Hereoesa III

Permalink

Tutaj piszcie co wiecie lub chociaż przypuszczacie o historii Ashanu od jego początkach przed Sar-Elamem () rok kalendarza Ashańskiego) aż do 1500 roku kiedy królestwa walczyły o zasoby w Heroes Kingdoms.
Po za tym mile widziane opinie który rok był od Wielkiej Ciszy kieyd na Ashanie był 0 rok.
Tak aby powiązać fabuły dwóch światów.
:)

Permalink

Ja to tak widzę.
Ze względu na fabułę WoG gdzie Ivan chłop wraz z Goryniczem śnił o podbojach zaburzając równowagę mocy co działo się kilka lat przed rozliczeniem. Zakładam że Ivan z Hereos VII to jego poprzednia Jaźń. Dlatego akcja Heroes VII toczy się w 500 roku na Ashanie i w 1100 roku na świecie Heroes III.
Czyli wojna Phynaxian z Leśnymi Elfami w 600 roku w świecie Heroes III dzieje się w 0 roku na Ashanie.
Inaczej mówiąc Phynaxianie to wczesne Mroczne elfy (mają białą skórę) przodkowie Raelaga.
Zaatakowali świat Heroesa ze względu na Stalt (pewnie w Ashanie Gwiezdne Srebro lub Smoczą stal).
I tak się splątały losy obu światów.

Permalink

Nie rozumiem, dlaczego zakładasz, że to H1-4 działo się przed H5-7, skoro podczas HK doszło do potężnej rekonfiguracji Ashanu. I właśnie w ten sposób powstało World of Enroth.


Permalink

A to informacje jeszcze nie oficjalne.
Historia Ashanu.
- 1800 rok przed Sar Elamem
Kha-Beleth żeni się z Anielicą z Krainy Starożytnych Shatrini.
w prezencie ślubnym Anielica dostaję małego Czarnego Smoka.
Przyszłą przyczynę wojny Demonów z Smokami.
- 1400 rok przed Sar Elamem
Kha-Beleth kłóci się z Tytanami o to kto jest najważniejszą Boginią Wszechświata.
On uważa żonę, Tytani przywódczynię Zakonu Światła Anielice Elrath.
Zaczyna się wojna Demonów z poddanymi Tytanów (Ludźmi)
- 1200 rok przed Sar Elamem
Mroczne elfy z Ashanu dostają misję założenia niezależnego państwa Magów odzielając ich
od protektoratu Tytanów.
- 1100 rok przed Sar Elamem
Grupa magów wraz z Tytanami Shatrini tworzy niezależne państwo wyganiając Smoczego faraona.
Ten ucieka światostatkiem. Kha-Beleth uwalnia Leanne z rąk podległych Tytanom Geniuszy.
Dochodzi do schizmy u Geniuszy część staje po stronie Demonów zostając Ifrytami.
- 1000 rok przed Sar Elamem młody mag po wygraniu wyścigu smoków przez jego Błękitnego Smoka
ucieka do podziemi Mrocznych elfów. Na krótko jednoczy Mroczne elfy. Zostaje zabity przez Istotę Chaosu.
- 900 rok przed Sar Elamem
Trwają poszukiwania przez Smoczego Faraona Strażnika Starożytnych wśród roju Skorpionów.
- 800 rok przed Sar Elamem
Istota chaosu gubi Oko chaosu artefakt kontrolujący roje owadów. Artefakt dostaję się w łapy Trójgłowego Smoka mutanta. Ten atakuję Szarego Smoka (późniejszą Asha). Dochodzi do starcia między Mutantem a Szarą Smoczycą (dopiero demony nazwały Smoka-robaka Urgashem).
700 rok przed Sar Elamem
Wielki mędrzec Istot chaosu Sar-Agreth odzyskuje Oko chaosu.
600 rok przed Sar Elamem czyli Wielka Cisza
Morka Geniuszka jednoczy morskie istoty zakładając Republikę. Koniec wojny Demonów z Tytanami. Demony zostają pokonani po tym jak Smoki zgadzają się pomóc w zamian za otrzymanie tytułu Boga dla ich władcy.
Powstają Słoneczne Smoki. A ich przywódca otrzymuje imię boga Elrath.
500 rok przed Sar Elamem
Powstaję partyzancka organizacja terrorystyczna mrocznych elfów. Te wysadzają i walczą z Morskimi elfami z republiki aż do wysadzenia pani Prezydent (Morskiej Geniuszki).
Król Nekromantów zabija Drzewo Życia. W zemście Zakon Światła robi ostateczny egzorcyzm po którym wszystkie Upiory znikają. Ich wódz Banshee wchodzi do ciała robota. Nekromanci się wycofują.
Smok Mutant powołuję do życia Smoka Chaosu i wyznacza go władcą Podziemia.
400 rok przed Sar Elamem
Tarnum pobił Nekromantów i Demonów na świecie Heroesa III. Następnie ratuje Drzewo Życia przed całkowitym zniszczeniem przez zbuntowanego Przodka. Demony wycofują się do piekieł Ashan. W czasie przeprowadzki niszczą miasta na powierzchni Ashanu. Nekromanci przybywają do dolin Hereshu. Pod okiem Robota zwanego Matką Ziemią budują wiele potężnych machin bojowych. Trwa wojna między Smokami Chaosu, a CZzarnymi Smokami (cienia).
300 rok przed Sar Elamem
Gavin Mangus zleca Tarnumowi pokonanie Żywiołaków. Zniszczone żywiołaki zbiera Upiór Nekros budując armię Lodowych Demonów. Król Nekromantów ogłasza się bogiem i jako Sar Elam rozpoczyna atak Nieumarłych na Imperium Ludzi (żniwa śmierci). Smoki chaosu pokonują Czarne Smoki chroniące Oko chaosu. Smok Mutant tworzy przerażający rój sterowany przez olbrzymią Pajeczycę. Ostanie Szare Smoki (młode Czarne Smoki)
odlatują wraz z Smoczym Faraonem na księżyc (ich wodzem jest Asha).
200 rok przed Sar Elamem
Do Sar Elama dołączają Mroczne elfy (późniejsi Phynaxianie). Sar Elam prowadzi nauki wśród Orków ogłaszając się dawno wyczekiwanym Ojcem Niebo. W tym celu pokonuje Smoczego Faraona i zmienia Upiory w Przodków). Orki nawracają się na Ojca Niebo i Matkę Ziemię. Sar Elam udaję się na spotkanie Tarnuma jako przywódca Przodków. Asha w tajemnicy kontaktuje się z Ojcem Smoków i planuje zemste.
100 rok przed Sar Elamem
Trwa atak Robotów, Nieumarłych i Orków na Imperium Ludzi. Do walki przyłącza się Tarnum. Ten obiecuję pomóc w zamian za pomoc w walce z Demonami. Ginie Anielica Elrath, Tytani wycofują się z Ashanu. Imperium ludzi wraca do barbarzyństwa. Asha w zemście ogłasza się Bogiem Smoków (wcześniej przystraja się w świecidełka).
Bunt Smoków przeciwko Mrocznym Elfom i Nieumarłym. Smoki zostają spacyfikowane przez Tarnuma który wtrąca Ashe do więzienia w wnętrzu Księżyca.
0 rok Sar Elama
Sar Elam przy pomocy magii spełnia obietnicę daną Tarnumowi blokuję piekielne bramy demonom wierząc ich w Sheoghu. Kha-Beleth nieopacznie zostaje uwieziony. Dochodzi do wojny Demonów z Sar Elamem. Ten triumfuję jako najwyższy Bóg. Równocześnie zleca atak Mrocznych elfów na Leśne elfy nie chcące płacić Staltu Nekromantom z Deyja. Powstaje Phynaxia.
100 rok po Sar Elamie
Zaognia się konflikt między Sar Elamem, a Leśnymi Elfami. Ci obalają Córkę Pani Jeziora (żywiołaczka wody) Sylanne (żywiołaczke natury) nazywając jej imieniem posąg Smoka. Posąg Smoka ożywa twierdząc że jest córką Ashy. Leśne elfy odstępują od wiary w Boginie Natury (na rzecz Smoka).
200 rok po Sar Elamie
Grupa Książąt Ludzi od gapia się od Leśnych elfów i tworzy żywiołaka powietrza o wyglądzie Smoka, a następnie ogłasza go bogiem Ylathem. Powstaje Imperium Sokoła.
300 rok po Sar Elamie
Herezja dotyka Krasnoludy tworzące z ognia Smoka Arkatha jako ich boga. Podobnie czynią Nagi ogłaszając zwykłego Plezjozaura Boginią Shallasą.
400 rok po Sar Elamie
Sar Elam zdegustowany sytuacją udaję się do Kha-beletha i mówi mu że włączy piekielne bramy. Aby to zrobić udaję się do 0 roku i otwiera bramy. Z bram wychodzą Demony. Ale bunt Tarnuma sprawia że Orki je pokonują.
Tarnum po tym wraca do świata Heroes III. Tymczasem demony zbierają się do drugiego ataku w 400 roku po Sar Elamie. Tym razem pomaga im Smok Mutant obdarzając Smokami-robalami. Ale i jego przegrywają przez nagły atak elitarnej grupy Smoczych rycerzów służących Ojcu Smoków (wyznawców Ashy). Sar Elam odchodzi na Księżyc żeby pilnować więzienia Ashy. Podobnie czyni Matka Ziemia (jej odziały robotów są niezastąpione w tym celu). Po przegranej demony w obawie przed Smokami ogłaszają Smoka-robala Urgasha ich bogiem.
450 rok po Sar Elamie
Nieumarli w obawie przed Smokami odgapiają się od Demonów i ogłaszają wielką pajęczycę bogiem. W tym celu doprawiają jej pół-ciała kobiety aby nie obrazić Sar-Elama. Kha-Beleth wściekły na sytuację w Sheoghu zabija Urgasha i jego popleczników Władców Demonów. Następnie atakuję Imperium Sokoła doprowadzając do jego końca. Mroczne elfy w obawie przed Smokami składają chołd posłanej przez nią Smoczycy Mallasy (rzekomej córki Ashy) uznając ją za boginie. Zbuntowani Beztwarzowi zostają uwięzieni (np. Erebos)
500 rok po Sar Elamie
Grupa książąt oddaje się w opiekę Aniołów składając hołd Elrathowi. Powstaję Imperium Gryfa. Jeden z jego członków Ivan tworzy radę przedstawicieli ras Ashanu. Zabija Valayora Mrocnzego elfa który chciał upolować Ashę aby wyzwolić Mroczne elfy z pod kultu Mallasy. W raz z nim Mroczne elfy pogrążają się w okultyzmie.
Zostaję wygnany z Heresu Sandro zastępca Sar Elama. Od tamtej pory Nekromanci stają się heretykami.
550 rok po Sar Elamie
Sar Elam wraz z Matką Ziemią zabija Ivana. Grupa Leśnych Elfów Tuidhany buntuje się i przechodzi na stronę Mrocznych elfów. Grupa Książat Gryfów ratuję wraz z Aniołami ludzi z Imperium Sokoła przed śmiercią przez co Imperium Gryfa staję się głównym państwem ludzi z Ashanu. Arachanielica Sara na zlecenie Kha-Beletha likwiduje bibliotekę Bezimiennych (Kha-Beleth myślał że tym sposobem oduczy Ashan wiary w Smoki).
Sar Elam uderze w Irinę przywódczynie Nag, następnie pokonuję Kirina. Nagi zostają pokonane, a mieszkańcy podwody wracają pod rządy Republiki.
600 rok po Sar Elamie
Rozlicznie w świecie Heroesa III doprowadza do tego że Demony niszczą Drzewo Życia zarówno na Ashanie jak i w Świecie Heroesa III. Sandro otrzymuję od Kha-Beletha władzę nad żywiołakami tym sposobem powołuję do istnienia nową frakcje Colector (Zakon Pustki). Wcześniej na chwilę zarządza Deyją.
650 rok po Sar Elamie
Wojna Krasnoludów z Mrocznymi elfami. Zmienia ziemie Mrocznych elfów w nowe królestwo Ygg-chall (po ich przegranej). Część Mrocznych elfów wraz z Prydenem udaje się na tułaczkę po Axeoth (świat Heroes IV). Sandro robi czystki wśród Nekromantów za pomocą Zakonu Pustki. Nekromańscy okultyści wymierają.
700 rok po Sar Elamie
Starcia między Zakonem Smoczych Rycerzy, a Zakonem Pustki i Demonami.
750 rok po Sar Elamie
Sandro wraz z Zakonem Pustki przekonuję magów do wygnania zbuntowanych Nekromantów Okultystów z ich ziem. Powstaję Liga Srebrnych Miast.
800 rok po Sar Elamie
Liga Srebrnych Miast wraz z Zakonem Pustki pokonują Nekromantów Okultystów Belketha. Pozostają im tylko niejasne proroctwa.
850 rok po Sar Elamie
Demony ostatecznie pokonują Imperium Sokoła. Pozostałości przejmuję Imperium Gryfa.
900 rok po Sar Elamie
Próba stworzenia ósmego Smoka ukazuję się pogłębiająca paranoję mieszkańców Ashanu którzy do tego stopnia popadli w heretyzm że powołali Inkwizycję zmuszającą do wiary w Smoki.
950 rok po Sar Elamie
Kolejne Zaćmienie okazuje się przegrane przez Kha-Beletha z względu na ospałość demonów twierdzących że już zwolenników nieba pokonali. A ci paranoicy z Imperium Gryfa sami się pozabijają.
1000 rok po Sar Elamie
Paranoja w Imperium Gryfa zostaję wykorzystana przez Biarę. Ta podszywa się pod Izabele i ogłasza się świętą.
Tym sposobem Imperium Gryfa samo się wykańcza. Na nie szczęście Duncan z Księstwa Jelenia ratuje sytuację
pokonując Biarę. Niewiele czasu potem Sareth (Mroczny Mesjasz) uwalnia Leanne przed ostatnim heretykiem smoczym Arantirem (zamiast Kha-Beletha).

Permalink

Kammer

Nie rozumiem, dlaczego zakładasz, że to H1-4 działo się przed H5-7, skoro podczas HK doszło do potężnej rekonfiguracji Ashanu. I właśnie w ten sposób powstało World of Enroth.

Więc tak najbardziej pasuję. A ta cała rekonfiguracja namieszała. Tak jakby ktoś chciał żeby nigdy nie odnaleziono czasów akcji Heroesa V czyli końcówki. Bo to przecież najważniejsza. "Kto by się przejmował resztą".
Po za tym jak by ktoś spojrzał to Heroes to smutna historia schodzenia nacji do barbarzyństwa.
Mieli wysoką technikę, ale się od wrócili od Ojca Niebo i Matki Ziemi i tak stracili wszystko stając się popychadłami kapłanów głoszących wiarę w Smoki. Jak ktoś widział mapę oczyszczonego Raelaga w kampanii Heroes V (podstawki) to wie że za tych czasów to nawet w piekle było lepiej niż na Ashanie (demonów było legiony).
Dopiero Heroes Kingdoms dało Ashanowi Renesans (500 lat później).
Ale nie martwcie się, na Ziemi było podobnie. Czas Bogów (Olimp, Asgard) też przeminął i męczyliśmy się w średniowieczu.
Obecnie posłaniec Ashanu jest Wargor (ten z reklamy Wedla) i żyję całkiem dobrze. No może po za tym że ma kwas zamiast krwi i laser zamiast pistoletu. Dzieci też ma.
Rozpatrzcie że to obca planeta o nieco innym rozwoju niż naszym. Choć pewne schematy się powtarzają (np. epoki). My mieliśmy paranoje Jezusa, oni Smoka. Obecnie Wargor już nie wierzy w Smoki i chce normalnie żyć jak każdy mieszkaniec wszechświata (wiecie z Jezusa i Krzyżowców się wyrasta).

PS
Jak ktoś ma jakieś pytania odnośnie historii to proszę pytać.

Permalink

Że się tak spytam... kto i dlaczego usunął mój post? Dobra... to spytam się jeszcze raz. Drogi Sar Elamie, czy dobrze zgaduję żeś orodreth vel Vendral? Jeśli tak to po co drugie konto?

Tabris

http://pliki.jaskiniabehemota.net/avatars/users/7244

Przepraszam, ale porównanie IP tego nie wykazało. Biję się niniejszym w piersi.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 19.06.2016, Ostatnio modyfikował: Nicolai