Imperium

Behemoth`s Lair

Nasze mapy

Permalink

Od jakiegoś czasu Krypta Map nie działa. Wierzę jednak, że wielu z nas nadal tworzy swoje mapy, ale nie ma możliwości opublikowania ich na JB. Dlatego właśnie zakładam ten temat. Jeśli ktokolwiek publikuje swoje mapy gdzie indziej, niech poda linki do nich właśnie tutaj. Na początek coś ode mnie:

Rafaello - H4.

Partisans in the wood - H3.

Druid Slayer - H4.

Dragonsand - H4

Bad luck! - H3.

Na szczególną uwagę zasługują Partisans in the wood oraz Dragonsand, bowiem zapewniają naprawdę duże wyzwanie. Pliki publikowałem na stronie przeklej.net głównie dlatego, że owe pliki nie są kasowane wraz z upływem czasu. Wszystkie powyższe mapy można znaleźć również na Celestial Heavens, aczkolwiek Rafaello znajduje się tam w wersji zbugowanej.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 14.10.2012, Ostatnio modyfikował: Taro

Permalink

Przedstawiam Challenge for Haters. Jeśli myślisz, że komputer w czwórce nie potrafi być agresywny, to sam zobacz :)


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 1.01.2013, Ostatnio modyfikował: Taro

Permalink

http://hostuje.net/file.php?id=3da85215074701f54c99b3ee95eecc92
To adres do pobrania mojej mapy. Jakbyście chcieli skrytykować lub pochwalić, to piszcie w Prywatnych Wiadomościach w profilu.

Mateusz

http://pliki.jaskiniabehemota.net/avatars/users/9827

Pamiętaj o korzystaniu z opcji URL przy wklejaniu linków :)


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 27.01.2013, Ostatnio modyfikował: Mateusz

Permalink

A to moja druga mapa. Sądzę, że się będzie podobać tym, którzy lubią wypowiedzi u potworów.
http://przeklej.net/file_details/53897.html


Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 1.02.2013, Ostatnio modyfikował: Erenol

Permalink

Chciałbym zaprezentować wam moją nową stronkę gdzie umieszczam wszystkie moja mapy i kampanie. Na razie wszystkie są do H4 ale kto wie co będzie w przyszłości. Strona jest po angielsku tak jak i mapy.

Megom Chronicles Project


Permalink

Erenol

A to moja druga mapa. Sądzę, że się będzie podobać tym, którzy lubią wypowiedzi u potworów.
http://przeklej.net/file_details/53897.html

Cóż. Dzisiaj grałem trochę w Twoją nową mapę "Na ratunek elfom!".
Sam początek wyglądał zachęcająco. Okolica przyjemnie zielona, jednostki atakujące tuż pod samym zamkiem.
Łudziłem się, że będzie bardzo ciekawie. Niestety.

Choć widzę, że ustosunkowałeś się do paru moich rad (Mapa rozmiaru S, więcej zdarzeń, misji u proroków) to jednak nadal jest coś nie tak. Nie mówię, że mapa jest do wywalenia. Wiele rzeczy można z łatwością poprawić.

Po pierwsze i najważniejsze:
Spójrz tutaj
Z zaznaczonych przeze mnie na czerwono pól można wejść do zamku, więc wieża strażnicza nic w tym przypadku nie daje. Warto poprawić takie niedociągnięcia. Księgę magii ognia można zabrać bez walki z Ifrytami. Zresztą po tym widać, że nie testowałeś swojej mapy.

Rozumiem zabieg z brakiem przeciwnika komputerowego, chociaż znacząco ułatwia rozgrywkę. Na Twoim miejscu utrudniłbym delikatnie początkową fazę bo wszystkie potwory na mapie poza Arcydiabłami można łykać z rozpędu. Z drugiej strony lekko zmniejszył garnizony. Możliwe, że moje wrażenie ich zbytniego przeładowania wynikło z tego, że grałem na 5 poziomie i w dodatku na szybko, bez zastanowienia.

Co do graficznej strony. Postaraj się bardziej zapełnić mapę, w niektórych miejscach jest pusto (przede wszystkim tereny wulkaniczne) Można to łatwo naprawić dodając więcej roślinności, strumieni (np. lawy, bądź zamulonych na pustyni), skał, gór czy jakichś budynków.

Tyle na razie ode mnie. W razie pytań lub czegokolwiek, pisz tutaj bądź na priva.

Pozdrawiam.

Permalink

Dzięki za pokazanie ,,wielbłądów''. Wkrótce wyślę link z mapą z poprawkami.
***
Edit:
Proszę, oto mapa, że tak powiem ,,w wersji 0.9'' która mam nadzieję zostanie zaakceptowana i będzie ją można nazwać wersją finalną :)
http://przeklej.net/file_details/86580.html


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 27.04.2013, Ostatnio modyfikował: Erenol

Permalink

"Lot trzmiela" - mapa do Heroes II (dostępna tylko w Cenie Lojaności) rozmiaru średniego, sceneria leśna, duża liczebośc zasobów i potworów, pięciu graczy - jeden komputerowy-barbarzyńca, pozostali do wyboru przez was, losowe miasta. Ilośc zdarzeń nieliczna.


Permalink

http://przeklej.net/file_details/90303.html - link do pobrania kolejnej mapy. Hasło pobrania to wojnaipiach.

Druga stworzona przeze mnie mapa do Heroes 2 (także Cena Lojalności) jest rozmiaru dużego, przeciwników jest 6, w tym jeden najpotężniejszy to czarodziej-komputer, reszta do wybrania losowo. Żeby wygrać, trzeba zdobyć najpotężniejszy artefakt w ciągu 12 miesięcy. Obeliski są strzeżone przez potężne lisze. Sceneria głównie (choć nie tylko) pustkowia i góry. Przeogromna liczba zasobów i artefaktów strzeżonych przez bardzo liczne stwory. Zdarzeń mało.

Testowałem swoją mapę i dobrze się zabawiłem (grając zamkiem czarnoksiężnika, rozwalałem wszystkich kulą ognia i 20 czarnymi smokami), lecz musiałem wydłużyć limit czasowy z 6 do 12 miesięcy. Wciąga!


Permalink

Biednie. Mapa wygląda (i prawdopodobnie była) na generowaną przez komputer, 0 pomysłu, niekonsekwencja, robione na "odwal". Jeżeli naprawdę chcesz robić mapy to zacznij od najmniejszych 36x36 i postaraj się bardziej.


Permalink

Ten cały "Lot Trzmiela" widziałem, i było słabo. Na następną nie chciało mi się patrzeć :P

Erenol, popraw pustynię, by nie wyglądała jak robiona pędzlami (najlepiej zmaż ją gumką i wstaw wszystko ręcznie). No i uzupełnij podziemia, bo tam też jest pusto.

Ogólnie jeśli zaczynacie robić mapy, starajcie się dorównać wyglądem mapom z gry. Potem próbujcie robić lepsze. Ale żeby nie było, to sam publikowałem różny chłam na odwal się. I chciałbym cofnąć czas, by tak się nie stało.

Zrobienie dobrej mapy wymaga jednak trochę czasu i warto ją doszlifować.


Permalink

W waszych opiniach cieszy mnie to, że zagraliście w moje mapy. Teraz będę wiedział, że moje mapy bez problemu da się ściągnąc i mój wysiłek nie poszedł (przynajmniej w całości) na marne.

Hellburn - tutaj jestem obrażony, bo wcale jej nie tworzyłem w edytorze map, sam ją tworzyłem. Co do reszty mógłbym okazac więcej zrozumienia, bo jestem początkujący - chodzi o to, że za dużo jednolitej przestrzeni? Akcja "Lotu" toczy się w leśnej krainie, ale w "Wojnie i piachu" faktycznie przeoczyłem fakt, że gra ma miejsce na spękanej ziemi, a w zdarzeniu początkowym i opisie ostrzegałem przed burzą piaskową! A jeszcze tytuł nieadekwatnie ochrzciłem mianem "Wojny i PIACHU"! Niekonsekwencja - gdzie? Mógłbyś wyjaśnic. Robione na "odwal" - no wiesz co? Wypruwałem z siebie flaki, żeby na obu mapach znalazło się jak najmniej pustego miejsca! Jedyne zastrzeżenia mógłbym miec co do tych "złomowisk" artefaktów strzeżonych przez różne stworki w "Wojnie i Piachu". Masz jednak rację - powinienem tworzyc mniejsze mapy. Robienie dużej to była istna mordęga! Powinienem też dodac więcej zdarzeń czasowych i umiejscowionych, żeby mapa była ciekawsza, ale żadnych zmian w tych mapach już nie będę wykonywał, gdyż uważam, że są prawie idealne.

A poza tym, Taro - co ci szkodzi ściągnąc i zobaczyc chociażby w edytorze map "Wojnę i piach"? Super mapa! I nie dramatyzuj, bo wysłana źle zrobiona mapa ci nie zaszkodzi. A poza tym są to na pewno dobre mapy, jedynie ty nie doceniasz swego dzieła.

Obecnie tworzę trzecią (i na razie ostatnią) mapę do H2, ale nie zdradzę wam szczegółów, żeby nie podpierac się waszymi pomysłami i stworzyc oryginalną, według własnej wyobraźni mapę. Będzie dostępna zarówno do Wojny o Sukcesję, jak i do Ceny Lojalności. Rozmiar średni.


Permalink

Przypadkowo zdublowała mi się wiadomośc, przepraszam.

Mateusz

http://pliki.jaskiniabehemota.net/avatars/users/9827

Zdublowana wypowiedź już skasowana. Pozdrawiam


Permalink

Ten temat ma służyć umieszczaniu swych map, a nie natrętnemu zachwalaniu tworzonych prac, a także wysnuwaniu wniosków co do jakości tworzonych dzieł. Dlatego też OSTRZEGAM Ratinisa przed tym pierwszym i upominam jego fanklub. Temat został mniej więcej oczyszczony, a żeby nie było, link do mojej jedynej sensownej mapy od H5, luźno oparty na tej z H3:

Nowy wspaniały świat

Hellburn

http://pliki.jaskiniabehemota.net/avatars/users/1631

Nie rozumiem - przecież od tego jest forum, by dyskutować. A jeżeli ktoś robi nędzne mapy to trzeba mu to powiedzieć i dać jakieś rady, by jakość jego map się polepszyła. Gdyby ten temat zawierał wyłącznie linki do map to byłoby to bardzo jałowe, 0 kreatywności, konstruktywnej krytyki. Wybacz Tabrisku, ale mylisz się i nie mam zamiaru brać Twojego upomnienia na poważnie.


Permalink

Mapa wygląda ogólnie ładnie, choć sprawdzałem ją tylko w edytorze map, póki co. Najbardziej martwią mnie te ogromne puste przestrzenie wodne... :(


Permalink

Tabris, robiłeś kiedyś kampanię do czwórki. Błysk Ciemności czy jakoś tak. Mógłbyś ją tu dać.


Permalink

Tabris z tego co pamiętam robił także mapę do Heroes 4 opartą na legendarnym scenariuszu "Wszyscy za jednego" pochodzącego z części trzeciej. Ponad to, ostatnio wspomniał o jakiejś nowej mapie (h3)... :)

Zatem, śmiało, dziel się.