Imperium

Behemoth`s Lair

Pytania i problemy

Permalink

taki błąd mi wyskakuje podczas próby dołączenia/stworzenia gry w gamerangerze, problem nie dotyczy samych heroesów, ale i innych gier.
windows xp, router tp-link, zapora wyłączona,
dodam że wcześniej działało normalnie, od pewnego czasu nie grałem, miałem przerwę(i w tym czasie raczej nic nie zmieniałem) i gdy dziś chcę coś zagrać z kolegą to właśnie ten error mi wyskakuje ;( pomocy

Permalink

Twój antywirus, bądź zapora sieciowa Windows, zablokowało Tobie sieć, bądź nie masz odblokowanych odpowiednich portów w routerze by grać.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 16.01.2017, Ostatnio modyfikował: Tabris

Permalink

aha super...
-zapora wyłączona jak już mówiłem
-wyłączenie antyvirusa nic nie daje
-jakie porty odblokować i w jaki sposób? bo jeśli chodzi o udp 16000 to już to miałem wcześniej ustawione

Permalink

Begrezen

-jakie porty odblokować i w jaki sposób? bo jeśli chodzi o udp 16000 to już to miałem wcześniej ustawione

To pytanie padało wiele razy, zarówno tutaj, w Polsce, w Jaskini, jak i w zagranicznym internecie. Niestety nikt nie potrafił udzielić odpowiedzi lub przynajmniej pomóc w rozwiązaniu tego problemu :(.


Permalink

no właśnie...
bo zwykle takie tematy stoją bez odpowiedzi, albo "wyłącz zaporę" i tyle,
gdyby to było takie proste to bym nie marnował czasu na szukanie po necie rozwiązań, a jak dotąd nic nie pomogło ;c

Permalink

Mam pytanie co do budynku na mapie przygody. Mianowicie do więzienia. Chodzi o to, że po wejściu do niego otrzymuję komunikat iż więzień został zwolniony przez króla. Czy jest to wina ilości moich bohaterów, a jeśli nie to czego? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Permalink

Jeżeli posiadana przez gracza ilość bohaterów wynosi 8 nie można ich uwolnić.


Permalink

To jest bug. Jeśli masz ośmiu bohaterów, będziesz mógł uwolnić więźnia gdy jednego z już posiadanych się pozbędziesz. Informacja o zwolnieniu przez króla pojawia się, gdy gra z jakichś względów uzna, że na mapie dany bohater już sobie hasa. I nic nie możesz z tym zrobić.

Permalink

Wielce zatrważająca informacje, lecz także pomocna. Jeszcze raz wielkie dzięki.

Skoro tak, to czy może ktoś pamięta jaki bohater znajdował się w więzieniu w podziemiach w ostatniej misji kampanii Adrienne, bo tu miałem ten bug i nie sądzę abym to jeszcze raz ogarnął, a po prostu mnie to ciekawi?

Edit: Dzięki za info o edytowaniu. Także pozdrawiam.

Tabris

http://pliki.jaskiniabehemota.net/avatars/users/7244

Jeśli parę minut po napisaniu posta przypomni Ci się coś proszę najedź na post a wówczas wyświetli się opcja edytuj, dzięki której dodasz to co uznasz za stosowne.

Pozdrawiam

Liczba modyfikacji: 4, Ostatnio modyfikowany: 11.02.2017, Ostatnio modyfikował: Drajner

Permalink

Teraz już rozumiem w czym był problem, bo po pierwsze miałem Drakona z poprzedniej misji, a po drugie wykupiłem w karczmie Broghilda z portretem Alamara właśnie. Dropbox niestety odmówił mi posłuszeństwa i nie jestem w stanie pobrać pliku. Tak właściwie to skąd masz mapy z kampanii?

Permalink

U mnie są w H3ab_bmp.lod. Jeśli w MMarchive zaznaczysz opcję "sort by extension", powinny pojawić się na samej górze.

Permalink

mamy problem z grą online. Ruch gracza komputerowego się nie kończy.
Gramy na Złotej edycji plus poprawki Hellburna plus HD+Mod. Używamy zamiennie Hamachi i Gameranger, problem występuje w przez przez sieć jak i przez Internet.
Kiedy gramy na mapie z wrogami komputerowymi, niezależnie, czy oryginalnym scenariuszu, czy mapie losowej, co jakiś czas, co kilkanaście dni gracz komputerowy ma taki ruch, że się nie kończy. Mamy szybkie komputery i zazwyczaj tura gracza komputerowego to mniej niż sekunda. Przypadek, o którym piszę, trwa co najmniej kilkanaście minut i nic. Komputer się nie zawiesza, proces gry działa, pochłania coraz więcej pamięci i zagrzewa procesor. U graczy wygląda to tak, że u tego, w komputerze którego wystąpił błąd, jest informacja, że dalej trwa tura wroga komputerowego, a tymczasem innym ludzkim graczom już się wyświetla, że to ludzki gracz ma turę.
każdy z graczy ma dokładnie te same pliki gry, mamy różne systemy operacyjne (win10 64, win xp 32bit). Czy ktoś się już z tym zetknął, jak to rozwiązać?
Zwłaszcza kuriozalne jest to, że w opisie HD moda jest podane, że w nim rozwiązano ten problem, a le w polskim ani w angielskim Internecie nie znalazłem tematów traktujących o przyczynach.

Permalink

@Drajner W folderze z grą powinieneś mieć edytor kampanii, coś w stylu h3ccmped.exe. Otwierasz w tym kampanię (o zakończeniu .h3c) i z menu "plik" wybierasz "eksportuj mapy scenariusza". I już.

Permalink

Próbowałem otworzyć ten plik edytorem kampanii, lecz u mnie nie jest to folder z zapisanymi kampaniami typu .h3c tylko mam plik H3ab_bmp.lod, który znajdował się w folderze Data, więc nie działa mi to w żadnym wypadku. Dodam jeszcze, że mam złotą edycję gry z zainstalowanym WoGiem na wypadek gdyby mogło to w czymś pomóc.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 12.02.2017, Ostatnio modyfikował: Drajner

Permalink

Drajner, pliki lod otworzysz programem MMarchive (skarbiec kwasowej groty), i mozesz wyekstrahować pliki kampanii.