Imperium

Behemoth`s Lair

Pytania i problemy

Permalink

Jeżeli zakupisz na GOGu wersję Complete to nie będziesz musiał już nic aktualizować - tamtejsza wersja jest finalną.

Wersja 1.4 jest finalną wersją Odrodzenia Erathii, możesz grać przez internet, ale nie możesz dołączać do gier stworzonych na dodatkach (Ostrze, Cień, Complete/Złota Edycja).

A poniższe napisałem, bo myślałem, że NIE masz 1.4. Nie będę kasować, bo może się komuś przyda.
Jeżeli natomiast chcesz zaktualizować Odrodzenie Erathii to w pierwszej kolejności musisz sprawdzić w jakiej wersji jest Twoja gra:
1. Wejdź do folderu z plikami gry.
2. Zaznacz plik rozruchowy Heroes (w Odrodzeniu chyba jest to Heroes3.exe), kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "właściwości".
3. Kliknij zakładkę "Szczegóły" i spójrz na wersję pliku.
4. Ściągnij od nas z serwisu Heroes 3 Łatki do RoE.
5. Rozpakuj archiwum i wybierz tę łatkę, która odpowiada wersji obecnego pliku Heroes 3. Np. Jeżeli wersja pliku to 1.2 to wybierz łatkę 1.2 do 1.4.

Po tym zabiegu powinieneś móc grać przez Gamerangera (pomijając możliwe problemy z połączeniem, ale to już inna historia).


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 6.04.2016, Ostatnio modyfikował: Hellburn

Permalink

No właśnie o to chodzi, że po co mam kupować wersję complete z goga jak już tą grę kupiłem 10 lat temu. Nie da się po prostu pobrać tego dodatku shadow of death na którym wszyscy grają na GR i dodatkowo HD moda ? Interesują mnie takie profesjonalne rozgrywki a nie for fun z kolegami.

Permalink

Linka do pirackiej wersji na pewno tu nie dostaniesz. Nie popieramy piractwa, co również odzwierciedla nasz regulamin.

Jezeli chodzi o profesjonalną scenę H3 to obawiam się ze na RoE już nie gra nikt. Wszystko odbywa się na Complete lub Złotej Edycji. Możliwe, że z okazji Heroes 3 HD Edition coś tam może być organizowane, ale ja osobiście o niczym takim nie słyszałem.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 7.04.2016, Ostatnio modyfikował: Hellburn

Permalink

Czy jest możliwość w H3 Złota Edycja (bez dodatku HOTA) za pomocą jakiegoś moda wyświetlenia podczas walki informacji ile jednostek zginie podczas ataku? (Ktoś pisał kiedyś, że w HOTA takie coś dodali - opcja all statistics), ale czy w "gołej" wersji H3 z ewentualnie modem HD takie coś da rade zrobić?

Permalink

Według mojej wiedzy nie ma takiego moda.


Permalink

Widełki obrażeń wyświetla bez moda. Czy czasem też nie ilość potencjalnych strat? Ustawienia pola bitwy...

Permalink

Nie, straty nie. Za to istnieje kalkulator, który oblicza to wszystko. Jest o tyle dobry, że nie musisz posiadać możliwości konkretnego ataku, po prostu wklepujesz do kalkulatora co chcesz i git. I kontrę też wylicza.

Permalink

Witam wszystkich graczy. Mam pewien problem, aczkolwiek w jakiejś wersji H3 miałem opcje, że jak ustawiłem szybką walkę to po zaatakowaniu mogłem anulować jej wynik i zawalczyć normalnie. Nie mam pojęcia jednak co dawało mi taką opcję. Ktoś mógłby pomóc?

Permalink

Taką opcję dostarcza HD mod dostępny w dziale Heroes 3 na naszym wortalu (sekcja download).

Podczas instalacji zaznacz "HD+" by mieć dostęp do wszystkich przydatnych modyfikacji jak wspomniane powtarzanie szybkiej walki.

Permalink

Rzeczywiście :D Od siebie dodam że dochodzi to w najnowszej wersji HDmoda (miałem starszą, stąd wgl to pytanie). Dziękuje i pozdrawiam :)

Permalink

Witam,
ostatnio kolega namówił mnie i parę innych osób do grania w heroes3 online. Ściągnęliśmy hamachi, znajomy hostował gtę na tcp/ip, ale w przeciwieństwie do reszty ja nie mogłem jej znaleźć, chociaż wpisywałem dobre IP. Gramy na obu dodatkach, HotA i HD modzie. Czy problemem może być to, że ja mam wersję Complete (4.0) kupioną ostatnio na gogu a oni złotą edycję (pewnie 3.2). Co w takim wypadku zrobić? Z góry dziękuję.

Permalink

Z momentem instalacji Horn of the Abyss podstawowa wersja Heroesów traci na znaczeniu. Czy postąpiliście zgodnie z instrukcją z pierwszego postu w tym temacie (zmiana w ustawieniach sieciowych itd.)?

Istnieje też możliwość, że ktoś z Was może mieć poblokowane porty, ale z tym nie pomogę, bo najzwyczajniej się nie znam.


Permalink

Próbowaliśmy tego kroku, ale u mnie (windows 7) panel sterowania jest chyba inaczej zorganizowany i nie mogłem znaleźć tych ustawień. Może to być też problem z portami jednak niestety nie będę w stanie zająć się tym w najbliższym czasie.
Dzięki za pomoc. Sprawdzę dokładniej te dwie rzeczy i jeśli dalej będziemy mieli problemy to jeszcze napiszę.

Permalink

@Lorian udało Ci się jakoś odblokować te porty? Przyznam szczerze, że również natrafiłem na podobne problemy próbując zagrać przez Hamachi.

Permalink

Mam pytanie dotyczące edytora map Heroesa III. Czy istnieje jakiś sposób by naprawić tajemniczy prawie niewidoczny przycisk w zakładce narzędzia/ustawienia mapy/bohaterowie, który działałby przy SoDzie?

Permalink

Edytowanie bohaterów z tego poziomu zostało naprawione przez Uhma. Wgraj TEN PLIK do katalogu Data.


Permalink

Wielkie dzięki! Intrygowało mnie to od jakiegoś czasu a taka rzecz byłaby niezmiernie przydatna i dająca wiele możliwości przy tworzeniu map.
I jeszcze większe dzięki dla Uhma za stworzenie tego fixa.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 10.01.2017, Ostatnio modyfikował: Drajner

Permalink

Jeśli masz zainstalowaną Erę, wystarczy że wejdziesz w menu narzędzia do generowania przeszkód (ikonka z drzewami). Po prawej stronie minimapy powinieneś mieć ikonkę podpisaną "copy map area". Teraz zaznaczasz lewy górny róg obszaru który chcesz skopiować, a następnie prawy dolny. Wklejając zaś możesz wybrać, czy chcesz wkleić tylko teren, czy tylko obiekty, czy też jedno i drugie.