Imperium

Behemoth`s Lair

Warhammer Inwazja

Permalink

Grał ktoś z jaskiniowców w tą zacną grę karcianą? Ja osobiście zamierzam zakupić ją niedługo :). Pociąga mnie klimat Młotka i wszystko co "Młotkopodobne":). Więc do rzeczy, czymże jest ta karcianka? Zacytuje ze strony wydawcy opis zestawu podstawowego:

Warhammer Inwazja

ROZPOCZYNA SIĘ INWAZJA…
Stary Świat aż kipi od starożytnych waśni i gotuje się w kotle dzikich wojen. Wrogowie i sprzymierzeńcy zmierzą się na polu bitwy, aby raz na zawsze położyć kres konfliktom i żyć w blasku wojennej chwały. Gra karciana Warhammer: Inwazja to gra dla dwóch osób, pełna zażartych zmagań, sprytnego zarządzania królestwami i epickich wypraw. Gracze muszą rozsądnie zarządzać zasobami, przeznaczając je na rozbudowę swojej krainy, wypełnianie misji i atakowanie wrogiej stolicy.
Czy będziesz grać niezniszczalnymi, pamiętliwymi Krasnoludami, przebiegłym i elastycznym Imperium, dzikimi, niszczycielskimi Orkami, czy też może entropicznymi, zmutowanymi siłami Chaosu? A może zawrzesz sprytne przymierze i zagrasz kombinacją potężnych oddziałów Porządku lub Zniszczenia?

Tyle słowem wstępu dla początkujących o Warhammerze Inwazji pisze nasz polski wydawca Galakta. Karty są oczywiście po polsku a gra wydaje się świetna widziałem ją już na żywo. W zestawie startowym znajdujemy 4 zestawy kart (dla Orków, Chaosu, Imperium i Krasnoludów) a w dodatku Szturm na Ulthuan dochodzą dwie rasy (Wysokie i Mroczne Elfy). Mechanika gry jest dość prosta i ciekawa.

Teraz pytanie do graczy Inwazji w JB, jeśli są jacyś. Jaką rasę preferujecie?

A dla początkujących polecam pełny opis Inwazji.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 8.05.2011, Ostatnio modyfikował: Nebirios