Imperium

Behemoth`s Lair

Heroes: Kingdoms

Permalink

No i ruszyło toto u nas w Polsce :)

Sam już gram od jakiś 30minut :P
Wstępnie(zwracam uwagę na to słowo) gra wydaje się dobra. Z tego co na razie ogarnąłem wydaje się być wystarczająco bogata w opcje. Standardowo można rozwijać bohatera, rozbudowywać zamek, zdobywać kopalnie - czyli to co w normalnych herosach. Tryb walki wydaje się być śmiesznie prosty(papier-nożyce-kamień) jednak mam wrażenie, że to tylko pozory.

Ale po kolei:
Rozbudowa miasta: standardowo za surowce. Nowością jest możliwość zmiany tępa budowania. Można zapłacić więcej/mniej i szybciej/wolniej postawić dany budynek. Wydaje mi się to dosyć ciekawym rozwiązaniem.

Kopalnie: Można je rozwijać i to na dwa różne sposoby. Z tego co zauważyłem - jeden przynoszący większe korzyści w okresie długoterminowym a drugi bardziej skuteczny na krótszy okres czasu. Również i tu można dostosowywać czas budowy.

Bohater: Na razie zdążyłem wybrać mu specjalizację. Ma 1lvl wiec nie wiem jak to będzie wyglądać dalej ale wydaje mi się, że wraz z kolejnymi poziomami będzie można inwestować jeden punkcik w umiejętności w danej specjalizacji..?

Walka: Wydaje się być być bardzo prosta. Mamy do dyspozycji 3 rodzaje wojsk - kawaleria, strzelców i piechotę. Zasada ich działania opiera się na grze w marynarza czyli: kawaleria > strzelcy > piechota > kawaleria. Kluczem jest ustawienie jednostek w takiej kolejności aby zyskiwały 50 procentowy bonus. I mimo iż wydaje się to śmiesznie proste, zakładam że zaawansowany gracz będzie umiał zrobić z tym coś więcej.

Rasy: Do wyboru są 4 - Ludzie, Nekromanci, Czarodzieje i Demony. Ja z barku mhocznych elfów wybrałem tych ostatnich. Każda rasa oczywiście ma swoje plusy i minusy jak to w herosach zwykle bywa.

Multiplayer: To oczywiście gra przeglądarkowa więc graczy jest sporo. Jednak dla początkujących wprowadzono 15dniową osłonkę - w tym czasie nie możemy być atakowani, ale również sami nie możemy atakować.
Możemy też zakładać sojusze chociaż nie mam pojęcia jak miałoby to wyglądać. Sam chciałbym stworzyć Sojusz Jaskiniowy :)
Osobiście gram w realmie "The Dragon Legacy - East" bo w sumie tylko taki miałem do wyboru

I to chyba tyle. Gram za krótko, żeby powiedzieć coś więcej. Za krótko też żeby powiedzieć czy jest to warte zachodu czy nie. Myślę, że kilka dni próby rozwiąże te pytania.

ps. Jeśli ktoś chciałby spróbować zagrać i zobaczyć jak toto wygląda to mam prośbę. Jeśli zaprosi się znajomego do gry to można dostać jakiś tam bonus. Więc jeśli ktoś chciałby się zarejestrować prosiłbym o przesłanie do mnie(na PW) wcześniej swojego maila - chciałbym wykorzystać takową sposobność - a nuż widelec gra mi się spodoba :)


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 14.12.2010, Ostatnio modyfikował: Dagon

Permalink

Tak właściwie to co to za gra i za ile można ją kupić? bo opis bardzo mi się spodobał :D

Permalink

Jak wspomniał Dagon - jest to gra przeglądarkowa, dostępna za darmo (ale istniej oczywiście opcja kont premium). Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie (wymagana jest znajomość języków obcych).

Na dobry początek mają u mnie kreskę:

Your browser is not supported by Might and Magic: Heroes Kingdoms. Please upgrade to the latest version of Firefox, Internet Explorer, Chrome or Safari.

:/

Pozdrawiam


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 14.12.2010, Ostatnio modyfikował: MiB

Permalink

Dobra!
Przyznać mi się tu zaraz kto założył sojusz Jaskinia Behemota i mnie nie zaprosił? xD
Ale tak na serio to trzeba by się zorganizować pod wspólną flagą. Natomiast we wspomnianym sojuszu widzę dużymi literami napisane "TEST" więc nie wiem czy to oficjalne czy nie...


Permalink

Dobra!
Przyznam się. To ja!
Obecny sojusz nie jest oficjalnym, ale mam nadzieję, że do takowego (jeżeli zostanie utworzone) uda mi się dostać ;). -> "JB" rozwiąże się o 22:50.

Obecnie testuję gierkę, mam co do niej spore oczekiwania.

Pozdrawiam:
Darkem (Gasserlar w HK :) )

Permalink

Hmmm? Tylko cztery rasy są i do tego bez elfów, niefajnie :[


Permalink

Niefajnie, niefajnie... Choć słyszałem plotki, że elfy mają dojść w "2 sezonie" - kiedy się rozpocznie niestety nie wiem, nie wiem nawet na czym miałby polegać.

Permalink

W zakładce User Account (koło Strategy Guide) zaciekawiło mnie to:

13/01/2011
End of your free subscription

Czy to znaczy że gra jest darmowa tylko przez miesiąc??

Permalink

Nie, nie. Taka promocja jest teraz. W ramach zachęty(przynęty).
Gracze, którzy zarejestrują się do 16 grudnia mają przez miesiąc wszystkie przywileje konta premium. Po upływie miesiąca twoje królestwo nie będzie mogło mieć więcej jak trzech zamków i Herosów. Coś się też pozmienia w skrzynce mailowej twojego profilu. No chyba, że wykupisz konto. Swoją drogą 5ojro za miesiąc gry w przeglądarce to sporo, niewiele droższy jest WoW.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 15.12.2010, Ostatnio modyfikował: Dagon

Permalink

Też zacząłem w to grać ;) Chętnie się dopiszę do jakiegoś sojuszu, tylko nie wiem jak to zrobić ;) Poza tym nie wiem ile będę miał cierpliwości, żeby w to poklikiwać od czasu do czasu, ale póki co nie jest źle, a dużo czasu to nie zabiera.

Jakby co mój nick to: JSSN_1

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 16.12.2010, Ostatnio modyfikował: Faramir

Permalink

Mój nick to Reldi_1, ja też nie wiem jak długo będę w to grał ale obecnie wrażenia są dośc pozytywne :)


Permalink

Gra wydaje się sympatyczna nawet. Powoli jakoś to ogarniam, ale za bardzo nie mogę wyjść poza okolicę mojego zamku. Strasznie mocne są te neutrale naokoło ;P
Łatwo mnie znaleźć- szukajcie jegomościa o nicku Morgan Grin ;)


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 16.12.2010, Ostatnio modyfikował: Morghan Grin

Permalink

Faramir

Chętnie się dopiszę do jakiegoś sojuszu, tylko nie wiem jak to zrobić ;)

Założyłeś sojusz Behemoth's Lair to sam musisz zapraszać :)

Mnie się udało załapać już do jakiegoś czeskiego sojuszu Hyenas. Chociaż pozycję mamy niezłą to mam wrażenie, że nie dzieje się nic poza przyjmowaniem co raz to nowych członków...

Swoją droga sporo już zeszmaciłem w mojej rozgrywce. Jeśli ktoś zechce posłuchać mojej rady to powiem: czytajcie WSZYSTKIE listy jakie do was przychodzą. Z niektórych można "wyciągnąć" jednostki...


Permalink

Z tego co zauważyłem to jednostki w listach dostaje się tylko po walce o budynek w zamku i jeszcze dodatkowo raz dziennie jako prezent od Ashy :]
Jakby co to gram pod nickiem yanwbd, i stworzyłem sojusz The Silver Cities, jak ktoś chce dołączyć to zapraszam :)

Permalink

Już usuwam ten sojusz, bo nie umiem się nim posługiwać, wolę być czymś wasalem, niż rozkminiać o co w tym chodzi, a że usuwanie trwa dobę to jeszcze figuruje, że taki sojusz założyłem, ale to się zmieni około 22 dziś ;)

Permalink

Jeśli żaden sojusz JB się nie stworzy (choć miałem nadzieję na sojusz sojuszów ;), to zapraszam do sojuszu Acid Cave.

Jest mały i będzie funkcjonował tak długo, jak długo ta gra przypomina klasycznych Herosów, a nie wyścig szczurów wstających o 5 rano, żeby jakiś budynek zbudować i najeżdżać mniej nerdowatych od siebie graczy ;).

Czyli może jeszcze ze dwa tygodnie :P


Permalink

No nie zanosi się na powstanie tego sojuszu niestety. Sam bym założył, ale dobrze mi w moim aktualnym przymierzu :) Ale myślę, że w następnym sezonie - z błogosławieństwem administracji - mógłbym się za to wziąć. Szybko łapię o co w tej gierce chodzi i myślę że trochę jeszcze w to pogram :)

Swoją drogą dodam kolejną radę:
Bić co się da kiedy się da :) Straty własne i tak nie przekroczą 30%. Exp okazuje się bardzo ważny w tej grze. A i bonusy z zadań wiele pomagają.


Permalink

@Dagon: nie musisz prosić o pozwolenie, żeby założyć sojusz JB ;-) A mógłbyś przygotować krótki poradni dla zupełnie początkujących? Jak zacząć? Czego unikać? Może pokusilibyśmy się o stworzenie strony o Kingdoms w JB? W formie poradnika właśnie :-)

Pozdrawiam


Permalink

Ciężko Diable, ciężko. Gra wydaje się dość obszerna. A ja jeszcze nie czuję się na tyle obeznany, żeby pokusić się o poradnik. Sam nie wiem czy grając nie popełniam jakiś głupich błędów - raczej na pewno. Grę zacząłem niby z jednodniowym opóźnieniem, ale wielu w niektórych statystykach przegania mnie niemal dwukrotnie i nie mam zielonego pojęcia jak.
Zauważyłem też że na oficjalnej stronie jest coś takiego jak Wikipedia, ale na razie jest głucha i pusta. Może jak się tam coś ruszy łatwiej będzie coś sensowniejszego stworzyć.


Permalink

Może pisać jakiś większy poradnik jaskiniowy póki co to jeszcze za wczesny pomysł, ale gdyby tutaj na forum napisać kilka ścieżek rozwoju to mogłoby być ciekawsze, szczególnie teraz kiedy gra dopiero startuje. Od siebie mogę powiedzieć, że wystartowałem bijąc wszystko co się da dookoła (prawie połowę lasów dookoła rozwaliłem), ale potem zaczęło mi brakować jednostek, więc wziąłem się za ekonomię, czyli ulepszanie kopalni, jakieś budynki wspomagajace przyrost surowców, etc. I to że dużo przewalczyłem z początku nawet nie było takie złe, ponieważ przynajmniej miałem wyższy poziom bohatera i mogłem te kopalnie awansować do wyższego poziomu (aktualnie wszystkie 5 lev.), ale czekanie na odbudowę armii jest z drugiej strony bardzo bardzo powolne, tym bardziej, że dopiero zaczynam mieć jednostki trzeciego poziomu :|

Bohaterów wykształciłem w ten sposób, że jeden ma jakieś bonusy do budowania (builder) i zwiększa przyrost jednostek (leader) a oprócz tego dałem mu jeszcze knighta żeby miał bonusy do obrony na przyszłość. Mój główny bohater to mag (summoning i light magic) a oprócz tego fighter, raczej próbuje z niego zrobić typowego maga-wojownika. Co tak naprawdę nie wiem czy jest dobrym pomysłem, bo nie mam pojęcia na ile potężna jest magia w tej grze, ale skoro już gram akademią, to do czegoś to zobowiązuje. Oprócz tego mam jeszcze trzeciego bohatera, który póki co głównie kisi ogóra w zamku, aż nie odkryłem , że mogę go wysyłać na scouting do cudzych prowincji, zbierać jakieś informacje i przynajmniej nabijać sobie tym samym expa.

Sama gra nie jest zbyt dynamiczna: wydaję jakiś rozkaz, idę zjeść kolację, idę się wykąpać, oglądam film i wracam do gry - a tu jeszcze muszę czekać 40 minut, żeby znowu jakiś nowy wydać. To oglądam przez te 40 minut jakiegoś rankingi i patrzę się w nie jak krowa w malowane wrota i nic z tego nie wyciągam, ale szkoda mi już rozdrabniać się przez te 40 minut na jakieś mniejsze czynności. I w ten sposób zabijam czas, którego i tak nie mam za wiele :p