Imperium

Behemoth`s Lair

[Heroes III] Lista gotowych modyfikacji do gry

Permalink

No właśnie, od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie myśl założenia jednego tematu, zawierającego listę wszystkich gotowych modyfikacji do WoGa. Zazwyczaj najpierw powstają tematy, kilka jednostek, grafik ale ostatecznie nic konkretnego się nie ukazuje, czego rezultatem jest pokaźna lista niedokończonych modów (oraz zawód osób, które w ukazanie się moda wierzyły, tudzież jakieś nieprzyjemne spięcia, na temat słomianego zapału). Jednakże powstają gotowe do pobrania modyfikacje, co zdecydowanie pozytywnie wpływa na Heroes of Might and Magic 3,5 In The Wake of Gods i jego żywotność.

Czemu ma służyć ten temat? Przede wszystkim ma służyć jako spis wszystkich ukończonych i gotowych do pobrania modyfikacji. Postaram się co jakiś czas aktualizować listę i (w razie czego) linki.
Kolejność jest całkowicie przypadkowa ;)

[Początek listy]

Większe projekty

HoMM III In the Wake of Gods ERA Edition
Temat na Heroes Community
Najczęściej używane mody, wtyczki, patche
Modyfikacje i mapy przeznaczone dla ERY II
Temat na forum Kwasowej Groty
Projekt mający na celu ułatwić tworzenie i wprowadzanie różnorakich modyfikacji do gry, poprawę stabilności i kompatybilności (naprawa błędów gry, języka ERM), a także zapewnienie wsparcia dla dodatkowych wtyczek i patchy. ERĘ należy instalować bezpośrednio na wersję SoD, bądź Complete, a nie na WoGa (ERA zawiera już w sobie WoGa w wersji 3.58f, jako moda).

VCMI
Oficjalna strona projektu
Temat na forum Kwasowej Groty
Projekt VCMI ma na celu odtworzenie kodu źródłowego Heroes of Might and Magic III, tak, aby ominąć ograniczenia oryginalnego kodu gry. Wtedy można by było dodawać nowe jednostki, miasta itp.

Modyfikacje, dodatki

Grove Town
Oficjalna strona moda
Mod ten zmienia Cytadelę w Gaj - nowe, stworzone przez fanów miasto nocnych elfów. Gaj posiada oczywiście swój własny, nowy wygląd, motyw muzyczny oraz armię, złożoną z nowych jednostek i ich ulepszonych form.
UWAGA! Po zainstalowaniu Moda każdą mapę trzeba WoGyfikować, gdyż w przeciwnym razie nowe miasto będzie działało błędnie. Zaleca się stworzyć kopię zapasową folderu "data", aby później nie trzeba było reinstalować całej gry w celu odinstalowania Moda i powrotu do Cytadeli.

Modern Forge
Oficjalna strona projektu
Mod podmieniający Wrota Żywiołów (Conflux) na miasto Modern Forge. Miasto jest w 100% gotowe, posiada swój własny wygląd, nowych bohaterów oraz nowe jednostki wraz z ulepszeniami. UWAGA! To NIE JEST próba odtworzenia miasta Forge z dodatku Armageddon's Blade. Modern Forge zostało zrealizowane zgodnie z wizją jego autorów.

HoMM III Horn of the Abyss
Temat na Heroes Community
Dział Horn of the Abyss w Kwasowej Grocie
Nowy, fanowski dodatek do Heroes III. Ogłoszony już w 2008 roku, miał dodawać znacznie więcej niż inne zapowiadane modyfikacje, czy oficjalne dodatki - główną atrakcją wydawały się trzy nowe miasta, które miały zostać do gry faktycznie dodane, obiecywano mnóstwo (aż 150) nowych artefaktów, nowe obiekty na mapie, zaklęcia, dowódcy, machiny wojenne i inne. Historia dodatku jest dosyć burzliwa (znany jest incydent z kontrolowanym wyciekiem wersji alfa dodatku), ale jednak ukazała się jego wersja 1.0 (a potem także 1.1), zawierająca miasto piratów - Cove. Zapowiedziane zostały przyszłe wersje dodatku.

Romanian Town
Temat na Heroes Community
Projekt, który został zrealizowany stosunkowo szybko (jeden rok pracy), przez jedną osobę. Z żarciku powstało kompletne miasto, oparte na Bastionie ;) Miasto działa tylko z ERĄ II

The Covenant
Temat na Heroes Community
Miasto obcych z serii Halo. Miasto jest opcjonalne, to znaczy, że może ono zostać wybrane w menu opcji WoG, aby zastąpić Conflux, ale nie musi. Wygodne rozwiązanie dla tych, którzy nie są zainteresowani permanentną podmianą miasta.

New interface for WoG
Temat na Heroes Community
Modyfikacja zmieniająca całkowicie wygląd i kolorystykę interfejsu w grze, między innymi ekran bohatera, miasta, dostępne są także nowe tła dla poszczególnych miast.
Cały Mod nie jest jeszcze całkowicie ukończony, ale jego gotowe elementy zostały udostępnione przez autorów.

Nowe Ulepszenia/ New Upgrades
Oficjalna strona moda
Mod ten pozwala na wybudowanie w każdym mieście budynku, który umożliwia 3 nowe ulepszenia. Nie zabraknie kilku nowych jednostek.

Four Upgrades
Oficjalna strona moda
Mod dodaje czwarte ulepszenie w każdym mieście. Nie zabraknie nowych jednostek.
Jest to modyfikacja przeznaczona dla moda Nowe ulepszenia/ New Upgrades.

Introducing Halflings
Strona moda w Kwasowej Grocie
Temat na Heroes Community
Modyfikacja Bastionu. Zmienia jednostki dostępne w mieście czyniąc z niego miasto Niziołków.

Heroines
Temat na forum Kwasowej Groty
Mod zawierający nowe grafiki, między innymi nowy wygląd dowódców, niektórych jednostek 8 poziomu. Zmienione są także niektóre dźwięki w grze. Jak można zauważyć, sporo grafik pochodzi z Heroes IV.

Nowi Dowódcy
Temat na forum Kwasowej Groty
Temat na forum Jaskini Behemota
Zmienia wygląd Dowódców.

New Necropolis
Temat na Heroes Community
Modyfikacja dla Nekropolii. Zawiera nowe tło ekranu miasta, nowe portrety jednostek, nowych bohaterów, muzykę w mieście itp.

Hero of Light Mod v3.0
Temat na Heroes Community
Modyfikacja zawierająca nowe jednostki, dodatkowe ulepszenie dla danej jednostki w każdym mieście, zmiany w balansie, nowe zestawy artefaktów, zmienione Wrota Żywiołów, nowe kampanie i inne rzeczy. Są dostępne różne wersje tego moda - wersja dla WoGa 3.58f, dla ERY II, oraz dla WoGa 3.58f i ERY 1.0 - 1.9

NCP Mod
Temat na Heroes Community
Mod zmieniający wygląd wszystkich Dowódców na całkowicie nowy. Poza tym zawiera dźwięki i muzykę z Heroes V, nowe tła do bitew, nowy wygląd Krwawego Smoka, Piekielnej Hydry i Lorda Piorunów itp.

New Heros Sprites
Temat na Heroes Community
Nowe animacje dla bohaterów na mapie przygody.

8th Level Reborn
Temat na forum Kwasowej Groty
Mod zawierający całkowicie nowe jednostki ósmego poziomu.

Autumn Rampart
Temat na forum Jaskini Behemota
Mod zmieniający dotychczasowy wygląd Bastionu, na jesienny.

Terry Pratchetts Mod
Oficjalna strona projektu
Temat na forum Heroes Community
Mod urozmaicający grę - nowe jednostki, nowe obiekty, nowe skrypty, nowe ikony i inne rzeczy. Dostępna jest angielska wersja językowa moda.

Heroes of Might and Magic 3: The Succession Wars
Oficjalne forum moda
Temat na Heroes Community
Temat na forum Jaskini Behemota
Temat na forum Kwasowej Groty
Mod, który upodabnia Heroes III do Heroes II - zmienione zostały miasta, powróciły znane z "dwójki" jednostki, a także doszło sporo nowych. Oczywiście dźwięk, interfejs, a także wiele innych rzeczy uległo zmianom. Poczuj się jak za starych dobrych czasów, czasów wojen o Sukcesję!

Master of Puppets
Oficjalna strona moda
Temat na forum Kwasowej Groty
Mod zawierający usprawnienia interfejsu, nowe jednostki, artefakty, możliwości (m. in. ulepszenie Szkieletornii) i garść innych elementów. Mod jest dostępny tylko w języku rosyjskim.

Phoenix Mod
Temat na Heroes Community
Mod dodający do gry szereg nowych możliwości, które urozmaicają grę: nowe portrety bohaterów wraz z możliwością ich zmiany, możliwość wyboru umiejętności do nauki, sprzedaży artefaktów, mieszane armie neutralne i wiele innych rzeczy.

Mapy-mody

StarGate Atlantis
Temat na Celestial Heavens
Mapa-mod zawierająca ogromną ilość nowych grafik, całą masę skryptów ERM i innych nowych rzeczy. Scenariusz oparty jest na serialu, toteż uświadczymy w nim znanych bohaterów oraz sporą dawkę science-fiction.
UWAGA!
"Co prawda technicznie jest to mapa, a więc pojedynczy scenariusz, aczkolwiek ilość elementów, jakie wprowadził autor do gry jest na tyle duża, że mapa ta rośnie do miana moda lub nawet dodatku opartego na WoGu. Minusem jest to, że wszelkie zmiany są "jednorazowe", a po zainstalowaniu reszta gry staje się całkiem niegrywalna."
Acid Dragon (News z 26.II.2010 Kwasowa Grota)

The 300 Spartans
Temat na Heroes Community
Mapa-mod oparta na filmie pt. "300" Franka Millera. Zawiera dużo nowych elemetów i grafik oraz jest w całości oparta na skryptach ERM.

Alexander the Great
Temat na Heroes Community
Mapa-mod opowiadająca historię Aleksandra Macedońskiego. Modyfikacje miast, nowe elementy, mapa oczywiście oparta na skryptach ERM.

Empire of the World IV
Temat na Heroes Community
Temat na forum Kwasowej Groty
Kolejna mapa-mod, tym razem przeniesiemy się w czasy starożytnego Rzymu, a naszym celem będzie wybudowanie Grala w tymże mieście. Mapa jest przeznaczona tylko dla ERY II.

[Koniec listy]

Jeżeli znacie jeszcze jakieś ukończone modyfikacje do WoGa, piszcie, wtedy ten post zostanie zaktualizowany. W razie sugestii odnośnie możliwych do zamieszczenia linków, czy jakichś błędów/nieścisłości także proszę pisać. Proszę tylko o nie wydawanie swoich opinii na temat wymienionych w liście modów (od tego są poświęcone odpowiednim modom, osobne tematy na forach). Posty mają dotyczyć listy modyfikacji i tylko jej. Dzięki temu (mam nadzieję) będzie ład i porządek w temacie.

Pozdrowienia dla wszystkich fanów Heroes of Might and Magic III, a także nieoficjalnego dodatku "In The Wake of Gods"!

Liczba modyfikacji: 22, Ostatnio modyfikowany: 18.01.2014, Ostatnio modyfikował: Hellburn

Permalink

Hero of Light Mod


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 16.07.2010, Ostatnio modyfikował: Tarnoob

Permalink

Po pierwsze - New Interface nie jest ukończony. Po prostu cała dotychczasowa praca została udostępniona.
Po drugie - Proponowałbym do każdego moda dodać krótki jego opis.
Po trzecie - Proponuję dodać do listy także ważniejsze mody, które nie zostały jeszcze ukończone (np. Terry Pratchet's mod, Horn of the Abyss itp.)
Po czwarte - Lista innych modów wartych dodania do listy:
1. NCP mod
2.300 spartan
3.Alexander the Great
4.VCMI
5.New Heroes Sprites


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 16.07.2010, Ostatnio modyfikował: Mitabrin

Permalink

Zatem tak:
1. Hero of Light Mod -> dodany na listę
2. Mody podane przez Mitabrina -> dodane na listę

Co do opisów, to jest to dobry pomysł, zatem umieściłem je gdzie trzeba. Na pewno się przydadzą. Gdyby opisy zawierały błędne i/lub nieaktualne informacje, piszcie. Odnośnie VCMI, to umieściłem go poza listą, gdyż:

Z oficjalnej strony VCMI

VCMI is NOT another mod

Sprawa ważniejszych, a niedokończonych modów - do przemyślenia.

Wielkie dzięki za propozycje i sugestie ;)

Permalink

Autumn Rampart - temat na JB...
8 Level Reborn - temat na JB...


Permalink

Stajnia przeznaczenia – gratulacje za tytuł :-)


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 15.09.2016, Ostatnio modyfikował: Tarnoob

Permalink

Nadrobiłem zaległości - dodałem następujące mody do listy:
- Terry Pratchetts Mod
- Heroes of Might and Magic 3: The Succession Wars

Odnośnie "Stajni" to nie znalazłem nic do pobrania (po kliknięciu w link wyskakuje wiadomość, że plik został usunięty), z tematu na Forum Kwasowej Groty wynika, że mod jednak nie jest ukończony. A może szukam w złym miejscu?

Permalink

Master of Puppets, można pobrać stąd.

Dodane do listy. Dzięki!

Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 26.03.2012, Ostatnio modyfikował: MiB

Permalink

Phoenix Mod, temat na HC.

[color=#F57900]Dodane do listy. Dzięki![/color]

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 22.01.2012, Ostatnio modyfikował: Fentrir

Permalink

Jay

Ironfist.

Nie ma to jak, rzeczowa odpowiedź :P

Mod Ironfist - jakby nie patrzeć, ani to mod do WoGa, ani "gotowy".


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 26.03.2012, Ostatnio modyfikował: Irydus

Permalink

Wspomnę też słowem ,że mod Sucession Wars został oficjalnie porzucony przez Melindara ,który jakby nie patrzeć został sam. Ponieważ Mister Kalu go zostawił i poza tym nie miał czasu na tworzenie moda. Informacja z dzisiaj z Kwasowej Groty.