Gorące Dysputy

Karczma Pazur Behemota - "Historia nicka"

Aktualnie w Osadzie: Ognisko jest zgaszone.
Osada 'Pazur Behemota' > Gorące Dysputy > Karczma Pazur Behemota > Historia nicka
Wędrowiec: zaloguj, wyszukiwarka
Cyrax

Cyrax

26.06.2009
Post ID: 45329

Mój nick po prostu używam w np. WP.

Konstruktor

Konstruktor

26.06.2009
Post ID: 45330

Ale jak go wymyśliłeś, czym się zasugerowałeś?

Czy może to nick od Cyrax => Czyrax od Czyraka?

Cyrax

Cyrax

26.06.2009
Post ID: 45331

Do z gry :-(

Konstruktor

Konstruktor

26.06.2009
Post ID: 45332

Jakiej gry? Dlaczego tej gry i dlaczego ta postać?

Cyrax

Cyrax

26.06.2009
Post ID: 45333

Z Mortal Kombat, bo jestem super po Heroes.
Ta postać po wygląda i super walczy.

Felagund

Felagund

26.06.2009
Post ID: 45338

Zanim trafiłem do JB to czytałem dużo Tolkiena. W głowie zapadło mi imię elfickikego króla zwanego przez krasnoludów rębaczem jaskiń (Felagundem). Bardzo mi się ono podobało i nawet w grach używałem tego imienia. Potem postanowiłem go użyć jako nicka i tak zostałem Felagundem. Oczywiście w JB nie jestem elfickim królem ale nekromantą, ale to już inna historia.

Edrehil

Edrehil

18.07.2009
Post ID: 46176

Na początku, jako że jest to mój pierwszy post postanowiłem się przedstawić. Jestem Edrehil, ewentualnie możecie mówić do mnie Ed.
Jestem nowy, ale jakby to powiedzieć, miałem już tutaj konto. Byłem znany, może większość pamięta, jako Haart, ale przytrafiła mi się pomyłka przy zmianie hasła/maila, z resztą już nie pamiętam. Ale to już nieważne, postanawiam zacząć życie w Jaskini od początku ; )
Hm, mój nowy nick pochodzi stąd, co Felagunda (Finrodzie! ; D ), czyli książek Tolkiena. Dosłownie, nie pojawiała się tam taka postać, była tylko wzmianka o Edrahilu (dokładnie w Silmarillionie), elfie który wyruszył z Berenem i Finrodem do Morgotha, aby odebrać mu jednego z Silmarillów. Postanowiłem, że zmienię jedną literkę, aby mieć oryginalny nick i o to jestem.
Myślę, że to tyle, chciałbym pozdrowić wszystkich tych, którzy mnie pamiętają i całą resztę ; )

Zyrpak

Zyrpak

18.07.2009
Post ID: 46177

Wypisałem cały alfabet, zakreśliłem litery o najbardziej krasnoludzkim brzmieniu ("z","r","p","k"), dobrałem dwie samogłoski (padło na "a" i "y") i mieszałem tak długo aż wyszło coś w miarę ładnie brzmiącego. Zakończyło się na "Zyrpak".

Nie jest może jakiś kosmicznie dobry, ale po wpisaniu tego słowa w google na całym świecie jest około 20 znalezień (z czego 15 to właśnie jaskinia behemota). Jestem przynajmniej oryginalny.

Mitabrin

Mitabrin

26.08.2009
Post ID: 47752

Cóż, ja też opowiem historię mego nicka...

Otóż zaczęło się to w roku 1999 po Chrystusie, wygrzebałem skądś jakiś czysty mały notatnik w twardej oprawie (który mam do dziś), wziąłem długopis i zacząłem bazgrać różne głupoty (mianowicie *wyjmuje ten notatnik* twarze ludzio-stracho na wróblo-kaczkowatych(?) istot). W pewnym momencie naszedł mi na myśl pomysł by narysować labirynt (w tamtym okresie w przedszkolu każdy rysował labirynty które później inni starali się przejść), po narysowaniu labiryntu nadszedł mi pomysł by dodać do labiryntu różne pułapki, stwory, bandytów, skarby i by zaczynał się on wejściem do groty a kończył na jakimś jaszczurze który przypominał kwasowego smoka (i to nie mówię z pamięci tylko piszę to co widzę narysowanego w notatniku). Po tym naszła mi myśl by zrobić bohatera który miał przejść przez tą grotę (i zabić Acid Dragona :D ) dać mu historię, imię (nazywał się "Xro" był elfem (f napisałem w trybie lustrzanego odbicia) "makiem") i twarz (miał min. uszy większe od twarzy, nie miał brwi, nos wyglądał jakby go nie było...). W każdym bądź razie ta zabawa spodobała mi się, i zacząłem robić cały ciąg labiryntów, wiosek, innych postaci (min. "cklopa" zwanego"Exr" który był "woiownikiem") i całą plejadę złych demonów. Pisałem w notatnikach (a w zasadzie rysowałem, gdyż każdy czar i broń można rozpoznać tylko po rysunku) historie o tym jak zły demon ciągle się wskrzesza by podbić świat i rodzina pewnej wymarłej rasy ciągle zsyła go do zaświatów (wersji tego złoczyńcy narysowałem setki) i... ciągle mam wszystkie notatniki i wciąż rysuje tą grę (teraz już piszę, gdyż najnowsza wersja już jest pełnoprawnym rpg którego system wymyślałem kilka dni) w której jest 5 rozumnych ras (z czego każdą wymyśliłem sam), świat tak naprawdę jest miejscem sporu pomiędzy bogami (którzy się pokłócili o to kto jest najlepszy i postanowili rozstrzygnąć ten spór tak, że każdy stworzył własną rasę, ulokowali je w wielkim świecie zwanym przez nich areną i wygra ten bóg którego rasa zniszczy inne) i w świecie tym wciąż jest ten sam demon który od początku chciał przejąć władzę nad światem (choć nie jest już demonem a przedstawicielem jednej z ras).
A byłbym zapomniał gdzie tu mój nick? Otóż kiedy rysowałem 3 notatnik z postaciami i grą (był to chyba rok 2006) narysowałem pewną postać której rysunek mi się spodobał (jak na me umiejętności był wręcz przepiękny) i dlatego zrobiłem z niego jednego z głównych bohaterów, postać ta nazywała się... Mitabrin. :)

Mathias

Mathias

26.06.2010
Post ID: 56279

Historia mojego nicka sięga wielu lat wstecz...
Było to bodaj w roku 2005. Na TVP1 zostaje wyemitowany serial ,,Zodiaque" (genialny! Polecam!). Głównym czarnym charakterem okazał się Mathias Russoe. Od tego czasu zacząłem używać tego francuskiego odpowiednika mojego prawdziwego imienia.
No a poza tym pamiętam jeszcze, że znacznie wcześniej zacząłem zbierać takie Lego Kings Kingdom czy jakoś tak. I kupiłem kiedyś postać - król Mathias :).
Używam tego pseudonimu od tego czasu i już przylgnął do mnie bardzo mocno. Mówią tak na mnie praktycznie wszyscy w internecie, w domu, wśród kolegów...

Dobra, kończę posta, bo przywołał on tyle cudownych wspomnień sprzed lat...

Mateusz

Mateusz

26.06.2010
Post ID: 56281

Tak mi mama dała na imię jak się urodziłem :p

Reldi

Reldi

26.06.2010
Post ID: 56283

Reldi -> Idler -> leń ;]

W dawnych czasach używałem nicku "Icarium", było to imię postaci z "Malazańskiej księgi poległych". Jednak po pewnym czasie stwierdziłem, iż należy mieć bardziej osobisty nick. I tak powstał idler, nick od mojej głównej cechy charakteru. W tej formie nick przetrwał około 3 lata, aż do momentu gdy stwierdziłem że czytany od tyłu bardziej mi pasuje:)
Także jest i prawdopodobnie pozostanie Reldi :)

Pozdrawiam

Samete

Samete

10.01.2011
Post ID: 59949

Mój nick jest wynikiem odwrócenia liter w imieniu Thomas i, tu studyjne zboczenie, zmian fonetycznych dla ułatwienia wymowy ;)

Thomas|Samoht > Sameht > Samehte > Samete

Gilralen Inglorion

Gilralen Inglorion

5.01.2012
Post ID: 67327

Mój nick powstał w ten oto sposób: dlatego że uwielbiam elfy i wiele osób w realu mówi, że jestem podobna do elfa, więc weszłam na :p ''generator imion elfów'' :p i wpisałam imię i nazwisko tak powstała Gilralen Inglorion. ;)

Taro

Taro

6.01.2012
Post ID: 67329

Heh, to jeszcze nic, jeden tutaj miał nick Gothicdiego...

Nebirios

Nebirios

6.01.2012
Post ID: 67330

Offtopując dodam, że to martwa (zbanowana) legenda Jaskini:P.

edit: Hańba! Nie pisałem tutaj. A więc opiszę to skrótowo. Kiedy rejestrowałem się na Jaskini w 2008 roku graliśmy z kolegą dość sporo w HV. Spodobała mi się postać z inferno o imieniu Nebiros. A kiedy tego pamiętnego 07.07.2008 o 20:41 się rejestrowałem wpadłem na pomysł, że tak się nazwę. Pomyłkowo dodałem jedno "i". I tak powstał legendarny Neb:P.

Def

Def

6.01.2012
Post ID: 67332

abcDEFghijk Jak już wspominałem tysiąc razy: nie należę do dobrych wymyślaczy imion :P. Ale ewentualnie utarło się jeszcze Definijusz, dla wzniosłych sytuacji :>

Grenadier

Kanclerz Grenadier

6.01.2012
Post ID: 67333

Kiedyś próbowano przemycić ksywe "Dildo"...

A oto historia nicku.
Nicku szedł ulicą. Rozmyślał o życiu, o życi, o Marynie... I tak zaczęła się jego historia. Historia nicku...

Hayven

Hayven

27.07.2012
Post ID: 70327

Kiedy ja się logowałem i wymyślałem nick, pierwsze co przyszło mi do głowy, to nazwa Przystani z Heroes V (angielska), czyli Heaven.

A żeby nie była to dosłownie ściągnięta nazwa, zmieniłem jej brzmienie na "Hayven". Uznałem, że brzmi znośnie, w klimacie, więc wpisałem to w polu "Nick"... I... Oto jestem ;)

Avonu

Avonu

27.07.2012
Post ID: 70328

Hayven

Kiedy ja się logowałem i wymyślałem nick, pierwsze co przyszło mi do głowy, to nazwa Przystani z Heroes V (angielska), czyli Heaven.

Tyle że Przystań po angielsku zwie się inaczej i wcale nie Niebo.