Imperium

Behemoth`s Lair

Nowy dział Heroes III - komentarze

Permalink

Wiem, że tym postem mogę sobie trochę nagrabić(łagodne określenie) u autorów najnowszej odsłony działu H3. Szczególnie u MiBa, który na pewno nie mało czasu wysiłku włożył implementację nowej grafiki działu H3. Niemniej jednak, zgodnie z moim dzisiejszym postanowieniem i tematem, który jeszcze dzisiaj planuje założyć w kawernie chciałbym zaproponować pewne zmiany. Zmiany graficzne. Tak, wiem diable, to moje ciągłe czepialstwo może być i zapewne jest irytujące. Tym bardziej, że propozycje o których piszę mogłem wymusić jeszcze w zarodku tego layoutu zanim go odebrałem... Proszę jednak - nie miej mi tego za złe. To są tylko luźne propozycje, które moim zdaniem wyszłyby jaskini na dobre.

Obecnie dział wygląda tak
A tak z zaznaczeniem miejsc, w których myślałem nad poprawkami.
No i wersja robocza po poprawkach.

Oto co się zmieniło.

Kolor [color=#729FCF]niebieski[/color]:
Najważniejszą zmianą jest pozbycie się jednej sekcji spod TOPu - tej ze smokiem i wieściami z forum. Jak się bliżej zastanowić jej funkcjonalność jest bliska zeru(czasem ktoś może skorzysta z odnośnika do forum dlatego nie jest to równe zero) a swoją obecnością zakłóca funkcjonalność Głównej Sekcji(tam gdzie wyświetlane są informacje np o jednostkach). To wszytko po prostu nie mieści się na ekranie monitora. Konkretna treść informacyjna zaczyna się mniej/więcej w połowie strony przy mojej 900pikselowej wysokości. Na niższych rozdzielczościach pewnie jeszcze niżej.
No i ten smok średnio tam pasuje. Jest dość "niewyraźny" w porównaniu do stricte blaszanego i kanciastego designu.

Kolor [color=#FCE94F]żółty [/color]
Kolejna dość istotna zmiana. Mianowicie przeniesienie głównych kategorii z menu po lewej do menu poziomego nad Sekcją Główną. Niesie to ze sobą kolejny aspekt funkcjonalności. Spójrzcie. Obecne menu nie mieści się na wysokość w przeglądarce(u dołu można zobaczyć pasek windows'a a u góry karty przeglądarki). Przeniesienie głównego menu na górę spowoduje, że po lewej pozostaną tylko pod-kategorie wybranego zagadnienia czyli np. tylko wybór frakcji. Takie samo rozwiązanie funkcjonuje w dziale H5 i w mojej opinii sprawdza się bardzo dobrze(inna kwestia, że trochę podrasowałbym tam wygląd).

Kolor [color=#8AE234]zielony[/color]
I na koniec najmniej istotna sprawa. Jednak przykuła moją uwagę. Logo H3 jest jednak trochę słabo widoczne na obecnym tle. Może więc coś takiego? Dodany cień pod logiem.
EDIT: W wersji roboczej zapomniałem(fail...) zastąpić obecne logo tym z cieniem dlatego w zielonym kółku nie widać różnicy...

Podkreślam, że to tylko propozycje. Obecny Lay autorstwa Matta jest super, ale myślę, że drobne poprawki nie zaszkodziłby.


Liczba modyfikacji: 4, Ostatnio modyfikowany: 4.04.2010, Ostatnio modyfikował: Dagon

Permalink

Dagon, powiem wprost - twoje propozycje są jak najbardziej sensowne. Co więcej - sam od dawna zastanawiałem się jakby tu poprawić layout tej strony, ale aktualnie mamy masę roboty z dopracowywaniem istniejących już działów, oraz z opanowaniem mojego chaotycznego stylowania. Tak więc na razie poprawa strony wizualnej schodzi na dalszy plan. Co do menu - pomysły na ograniczenie jego długości są od dawna i na 100% zostana zaimplementowane.

Pozdrawiam.


Permalink

Cześć,

zmiany idą w dobrą stronę - nie dalej jak wczoraj wysłałem do Konquera (jak się nauczyłem pisać bez "u", to nadle to "u" się tam znalazło :/) i Hellburna pytanie jak chcieliby zagospodarować to menu tuż pod informacjami z forum. Świetny pomysł z tym dodatkowym menu, ale nie podoba mi się rozwiązanie TOPu. Smok podoba mi się znacznie bardziej niż ten stos ciał, a i najnowsze posty z forum/mapy w Krypcie bardzo mi odpowiadały. O to jednak kruszyć kopii nie będę, ale co na 100% bym widział, to zamiana kolejności logo - po lewej *musi* znaleźć się logo H3, a tarcza JB dopiero po prawej. I o to będę zaciekle walczył :>
Z takich pierdołek - "Strona Główna" i "News" to to samo - wystarczy zostawić jeden link (pierwszy).

Pozdrawiam


Permalink

Hehe, cieszę się, że propozycje nie zostały wyklęte xD.

MiB

Smok podoba mi się znacznie bardziej niż ten stos ciał, a i najnowsze posty z forum/mapy w Krypcie bardzo mi odpowiadały. O to jednak kruszyć kopii nie będę...

W sumie zmiana tego stosu to generalnie 5-10 minut roboty i można tam wstawić cokolwiek. Chociaż wg. mnie swoim motywem pasuje do jaskini nieźle, nawiązując do kampanii Barbarzyńców. I ta flaga ładnie wystaje ponad górną belkę.
Podsunąłeś mi za to pewien pomysł. A gdyby przygotować pewien pakiet obrazków i "zaaplikować" je tak aby za każdym odwiedzeniem działu H3 w TOPie był inny obrazek? Coś na zasadzie smoków z AC? Chociaż nie wiem czy to nie byłaby przesada...

...ale co na 100% bym widział, to zamiana kolejności logo - po lewej *musi* znaleźć się logo H3, a tarcza JB dopiero po prawej. I o to będę zaciekle walczył :>

Em, czyli odwrotnie niż na dotychczasowych stronach?
[ Logo Heroes .................................... Tarcza JB ] - w ten sposób?

Z takich pierdołek - "Strona Główna" i "News" to to samo - wystarczy zostawić jeden link (pierwszy).

Znaczy to było tylko przykładowe menu, żywcem skopiowane z projektu wyjściowego. Ale przy okazji chciałbym spytać czy możliwym jest zachowanie napisów z tego menu w ich oryginalnym stylu?


Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 5.04.2010, Ostatnio modyfikował: Dagon

Permalink

MiB, a czy aby nie ustaliliśmy kiedyś, że tarcza ma być w miarę możliwości w tym samym miejscu w każdym przerabianym serwisie za wyjątkiem Osady?

Jakbym miał czas, wręcz bym je wszędzie poprzesuwał co do piksela w to samo miejsce, żeby lepiej wyglądało przy przełączaniu tabów.

Jeśli o tego smoka czy stertę trupów chodzi, zamienianie obrazków pomysłem głupim nie jest, choż wartym wprowadzenia gdyby dało się znaleźć jeszcze ze dwie-trzy grafiki które tam pasują.

Samo skrócenie topu pomoże z pewnością teraz, ale co zrobimy, jak zbiorą się w końcu dane warte dorzucenia na stałe do strony? Niezależnie od najbliższych zmian, zostawiłbym pliki obecnego layoutu gdzieś na boku, tak na wszelki wypadek.

Długie menu jest rzeczywiście zbyt długie, ale ma jedną, ciekawą zaletę - poruszanie się po stronie jest trochę szybsze i wygodniejsze, bo przejście do czegoś w innej kategorii to tylko jedno kliknięcie. Konieczność przewijania przy tym nawet mi nie przeszkadza, mimo 1024x768 i trackpointa (który nie ma scrolla!). Zalety tej nie byłoby, gdyby zastosować bardzo gęste interlinkowanie w treści. Każde wystąpienie nazwy jednostki czy umiejętności w spisie bohaterów linkuje, wspomnienie o bohaterze w opisie jednostki (specjalność) linkuje, i tak dalej. Wydaje mi się, że to, w połączeniu z krótkim menu byłoby najlepsze.

Cień pod logo H3 jest oczywiście bardzo wskazany. A najlepiej znaleźć też większe logo.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 5.04.2010, Ostatnio modyfikował: Enleth

Permalink

@En: ustawianie tarczy co do piksela nie jest trafionym pomysłem (choć bardzo ciekawym, nie powiem). Zwróć uwagę, że działy mają zróżnicowany layout i trudno będzie sprostać temu zadaniu.

Zgadzam się, że w przypadku długiego menu dostęp jest szybki, ale obawiam się, że niedługo menu będzie zbyt długie. Zawsze można trochę poprawić style, żeby menu zmniejszyć (odstępy, czcionka, etc.), ale jakoś mi to rozwiązanie nie podchodzi. Natomiast gęste linkowanie do mnie przemawia - zrobić to można bez względu na wybrane rozwiązanie dotyczące nawigacji.

@Dagon: tak, logo H3 ma znaleźć się w lewej części strony. Taka jest konwencja - w lewym górnym rogu strony znaleźć można zlinkowane logo witryny przenoszące do strony głównej serwisu.
TOP można zmieniać, o tak (poczekajcie chwilkę na stronie głównej, albo zacznijcie przechodzić na różne podstrony z poziomego menu).

Pozdrawiam


Permalink

Lubię Sulię, ale bohaterka z jej avatarem nazywa się Mephala. :P


Permalink

Dzieńdobry :D
Niedługo wszystko wróci do właściwego stanu.


Permalink

MiB: Gdyby tarczę w dziale H3 przesunąć w to samo położenie co na głownej, poniżej (lekko w lewo, pod miejscem gdzie na głównej jest rozwinięcie liter z tarczy) byłoby akurat miejsce na logo H3. Grafikę tła ze stosem trupów można potraktować odbiciem w poziomie, żeby loga były na jednolitym tle.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 10.04.2010, Ostatnio modyfikował: Enleth

Permalink

@En: można spróbować, czemu nie.

Pozdrawiam


Permalink

@Dagon: to kiedy mogę dostać poprawioną wersję laya (z tarczą i logo serwisu po lewej oraz - a w zasadzie przede wszystkim - poprawionym paskiem nawigacyjnym z linkami do konkretnych działów)? :-)

Pozdrawiam


Permalink

Em, bo teraz już nie bardzo wiem... Czyli mam uwzględnić wspomniane przeze mnie wyżej poprawki? Wyglądałoby to tak.
Osobiście obstawałbym również przy oryginalnym, lekko podrasownym zagospodarowaniu TOPu.

Ps. Wszystkie teksty to oczywiście przykład, bo nie wiem dokładnie jaki jest planowany wygląd merytorycznej części.

EDIT: Hmm, u mnie niby okej... a ten link?

EDIT2: Dobra, oba poprzednie linki i tak nieaktualne. Zmieniłem jeszcze co nieco. Tutaj


Liczba modyfikacji: 5, Ostatnio modyfikowany: 21.04.2010, Ostatnio modyfikował: Dagon

Permalink

Moim zdaniem w wersji z odwróconym topem i przesuniętym logiem H3 wyszło bardzo dobrze, nadaje się. Na dodatek miejsce po prawej, które nawet teraz nie jest wizualnie puste, w razie potrzeby będzie można w przyszłości zająć czymś na tyle istotnym, żeby miało się znaleźć w nagłówku strony.


Permalink

Naprawdę nie dałoby się upchać w TOPie smoka i listy ostatnich tematów, w zamian za stos ciał? A jeśli nie w TOPie, to może w jakimś innym miejscu strony znalazłoby się miejsce na forum...

Pozdrawiam


Permalink

Twoja propozycja ostatnia jest ok, ale na Cthulhu, nie dawajcie "Home"...


Permalink

Napisy w projekcie od samego początku były takie i od samego początku są wyłącznie poglądowe - grafik nie miał pojęcia (i nie było mu to do niczego potrzebne) jakie konkretnie działy chcemy mieć i jak je nazwać, więc wpisał cokolwiek, żeby jakiś tekst było widać.


Permalink

Wybaczcie, obiecałem sobie, że dzisiaj siądę do tego projektu i zrobię co się da aby wilk był syty i owca cała. Niestety zachłysnąłem się słońcem(nawet nie wyobrażacie sobie jak się za nim stęskniłem) i nie dotrzymałem sobie danego słowa mimo iż takie dłubanie w grafice to przyjemne dla mnie zadanie. Jutro i pojutrze będę na uczelni. Ale w poniedziałek powinienem już mieć chwilkę.
Jeszcze raz sorry, że was tak wstrzymuje :(


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 23.04.2010, Ostatnio modyfikował: Dagon

Permalink

Co prawda z małym poślizgiem, ale jednak: Tutaj moja propozycja dla "wilka i owcy".

Nie mając zbytnio koncepcji gdzie upchnąć panel map i wieści wpadłem na pomysł aktywnego zwijania i rozwijania za pomocą tego elementu.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 27.04.2010, Ostatnio modyfikował: Dagon

Permalink

@Dagon: to usuń ten przycisk i umówmy się, że wieści z forum i mapy będą tylko na głównej działu H3. I zostawmy to tak jak jest.

Pozdrawiam


Permalink

Dział lokacje, przykład:

Zamarznięte Klify - Co tydzień, za opłatą, można tu dołączyć do armii 1 błękitnego smoka.

Może dodać należy, że przy niektórych budynkach należy wcześniej stoczyć pojedynek.

Studnia - Przywraca maksymalną liczbę punktów many bohatera.

Dodać - raz dziennie.

Chatka Wiedźmy - Uczy bohatera losowej zdolności poza dowodzeniem i nekromancją.

Chyba że w edytorze ustawiono inaczej.

Opuszczona Kopalnia - Po pozbyciu się hordy troglodytów, kopalnia ta będzie generować 1 sztukę losowego surowca (wykluczając drewno, kamień i złoto).

Błąd - wykluczając jedynie drewno.

Dział artefakty:

Buty Przyśpieszenia - Zwiększają punkty ruchu bohatera na lądzie o 600 punktów
Rękawice Jeźdźca - Zwiększają punkty ruchu bohatera na lądzie o 300 punktów

Trochę tego nie rozumie, zwłaszcza w oparciu o np.:

Fontanna Młodości - Zwiększa morale o 1 punkt aż do następnej bitwy.
Dodaje 4 punkty ruchu do końca dnia.

To samo z Naszyjnikiem Nawigatora i Hełmem Wilka Morskiego.

Buty Odporności - Zwiększają zdolność "odporność" o 15%.

Raczej nie dodaje 15% do zdolności, lecz dodatkowo zwiększa o +15%. Działa również w przypadku nie posiadania zdolności odporność. To samo w przypadku Naszyjnik Odporności i Płaszcz Przeciwstawienia.

Amulet Życia/td>

Literówka kodu :)