Imperium

Behemoth`s Lair

Czy Centaur powinien mieć łuk czy włócznię?

Czy Centaur w Homm powinien mieć:

  • Łuk ?
  • Włócznię ?
Permalink

Ok, teraz Vendral poważnie podchodzi do sprawy i wyjaśnia jak to widzi (bez "owijania w bawełnę").
W moich wizjach (miast) Centaur jest na 3 poziomie co i tak nie jest aż tak wysokim poziomie biorąc pod uwagę, że inne jednostki koniokształtne mają wyższe poziomy. Tzn. Jednorożec czy Koszmar (Hellmare) mają 4 poziom, a taki Kawalerzysta (Cavalier) ma u mnie nawet 5 level. Zresztą co tu dużo pisać. Mnie tam zawsze irytowała sytuacja w Homm w której centaur miał 1 level (tylko w H V łaskawie 2 ? ), a taki Champion prawie najlepszy, a w H IV to nawet najlepszy level. Także ja bym takiego Kawalerzystę to nawet na 4 poziomie umieścił, ale że u mnie ulepsza się na Ułana (Dragoon) czyli takiego Rycerza na opancerzonym koniu z bronią palną to jest na 5 poziomie.
Koniec bo zaczynam odbiegać od tematu Centaura.
A mym największym problemem jest oręż Centaura, nie jego poziom.
Mimo tego cieszę się, że się temat rozwija :D


Permalink

Centaur dla mnie budzi skojarzenia z burdami karczemnymi i nadużywaniem alkoholu; taki awanturniczy tryb życia z kolei kojarzy mi się z tężyzną fizyczną, bo wątłe mole książkowe z reguły nie są takimi zawadiakami. Łuk to broń wymagająca zręczności w znacznie większym stopniu niż włócznia, a w każdym razie nie daje możliwości wykorzystania w żaden sposób brutalnej siły jaką centaury dysponują. Stąd uważam, że jeśli mam wybierać między tymi dwoma to wybieram włócznię, choć osobiście wręczyłbym centaurom jakąś broń obuchową, bo włócznia to broń dla dzikusów z lasu.

Permalink

Moim zdaniem centaur powinien mieć włócznię.Jest to broń nie tylko do miotania na odległość ale też do walki wręcz .Uważam że łuk nie pasuje do centaura gdyż jest on stworzeniem raczej dużym i silnym(skrzyżowanie człowieka z koniem).Ciężko mi takie mityczne stworzenie wyobrazić sobie z łukiem zwłaszca że pierwsze wzmianki o tym stworzeniu pochodzą z mitologii greckiej a tam oszczep(włócznia) był popularną bronią.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 21.04.2009, Ostatnio modyfikował: Corwin

Permalink

Eh, dyskusja zamarła. Więc chyba będę kończył. Czyli jak dopracuję miasto Preserve, wreszcie zagłosuje w tej ankiecie i odejmując swój głos poznam wynik.
Jak ktoś jeszcze ma zdanie odnośnie Centaura, to może pisać (myślę że ma jeszcze z ok. miesiąc czasu lub mniej).


Permalink

Centaur powinien śmigać z łukiem, bo to koleś dystansowy i do tego waląc na odległość bardziej się przyda. Pierwszy lepszy napakowany dzikus może biegać z włócznią :P


Permalink

Ja uważam, iż powinien mieć włocznię, którą mógłby rzucać na dystans, ale nie powiniem mieć strat w walce na kontakt... Do tego centaury zawsze kojarzyły mi się z walką w zwarciu, a nie na odległośc.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 7.06.2009, Ostatnio modyfikował: Leonidasuss

Permalink

Leonidasuss

Ja uważam, iż powinien mieć włocznię, którą mógłby rzucać na dystans, ale nie powiniem mieć strat w walce na kontakt...

Ten temat służy do wyrażania opinii fabularnych, a nie jak włóczni czy łuk miałyby być przydatne w grze... gdzie jest jeszcze co najmniej 10 innych czynników wpływających na jednostkę.


Permalink

Mi Centaur kojarzy się jednak ze szlachetnością i jakąś inteligencją. Nie jest nieokrzesanym barbarzyńcą niczym Wilczy Jeździec, tym bardziej jeśli weźmie się pod uwagę to, że jest z nacjii natury. Główną jednostką strzelającą w Bastionie jest Elf, więc myślę, iż należałoby zachować jakieś optimum, np. Centaur miotający włócznią. Nie jest nigdzie powiedziane, że każda nacja musi mieć tyle samo jednostek strzelających, walczących wręcz, itd. Jeśli jest różnica polegająca na tym, że np. Nekropolis ma jedną jednostkę strzelającą, a Bastion dwie, daje to większe możliwości strategiczne i urozmaica nacje.


Permalink

Zdecydowanie Włócznie, jak kilka stron temu ktoś napisał Łuki są dla Elfów.


Permalink

Pierwotnie w mojej koncepcji na miasto Elfów i natury miały być tam same jednostki strzelające. Ale później ze względu na fabułę nie wyszło (no i zróżnicowane jednostek).
Jak dla mnie Centaur miałby łuk jako że jego ulepszenie Lamassu ma łuk, ale właściwie to włócznia rzucana też może być.
Kusza odpada, bo to już broń dla innych jednostek (ewentualnie gdyby Centaur miał Łuk, Lamassu mógłby mieć Kuszę)
Bumerang mógłby być tylko że mam już przewidziane shurikeny działające na podobnej zasadzie tylko że są dla innej jednostki.

I jeszcze do tekstu
"ktoś napisał Łuki są dla Elfów."
Tak. Łuki są dla elfów, ale nie są to normalne łuki.
Tylko o niezwykłej celności i niezwykłych strzałach.

Także dla Centaurów mogą być spokojnie zwyczajne łuki.

ps Piszcie jeszcze bo dopóki nie skończę 2 kampanii która tworzę w temacie fabuła do H VI to nie zajmę się Centaurem do miasta Elfów (raczej gdy wygra włócznia) lub Barbarzyńców (raczej gdy wygra łuk)


Permalink

Ja uważam, że centaur powinien mieć włócznię, ale nie powinien strzelać. W HoMM4 Centaur ciskający włócznią nie robił dobrego wrażenia, wręcz przeciwnie - Był okropny ! :P


Permalink

Optymista, jestem.
Przez wakacje jest jeszcze mniej czasu niż normalnie.
Cóż , ale wreszcie skończyłem pozostałe jednostki Preserve.
I czas podjąć wreszcie decyzję odnośnie Centaura.

Scalenie:

Ok, bałem się to zrobić ale wreszcie zrobiłem zagłosowałem w tej ankiecie i...
I dałem na włócznie, chociaż to bez znaczenia ( bo mój głos sie nie liczy)
Zgodnie z ankietą mamy 13 głosów na Łuk i 24 (bez mojego) na włócznie.
A więc Centaur będzie mieć włócznię i będzie w mieście Preserve.
Warg (Wielki Wilk) będzie w Stonghold.
Czyli drobna zamiana jednostek 3 poziomu.
Zaczynam się brać do roboty gdyż przygotowany byłem na Centaura w Stronghold.
Hmmm... ale może to i dobrze że centaur powrócił na łono natury


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 18.08.2009, Ostatnio modyfikował: Nicolai

Permalink

To się Vegeta spóźniłeś.
Ale dzięki za opinię :D


Permalink

W Titan Quest centaur ma łuk (niektóre może i włócznie). Pasuje to i to ale elfy mają łuki więc włucznia

Permalink

@Barek, po pierwsze witaj na forum. Musisz jeszcze trochę popracować nad ortografią, ale bądźmy dobrej myśli. Staraj się także bardziej rozpisywać, byśmy mogli lepiej zrozumieć twoje zdanie. Oczywiście nie ma jakiejś określonej długości minimalnej wypowiedzi, ale lepiej jest kiedy rozwijasz swoją myśl w miarę potrzeby oczywiście. I jeszcze jedna, bardziej smutna rzecz na koniec. Spóźniłeś się, bo ta ankieta została stworzona przez Vendrala, by pomóc mu zdecydowaniu, którą z tych broni powinien mieć Centaur w projekcie jego zamku. Wybrał już, więc ta sonda jest już nieaktualna.


Permalink

Według mnie centaur powinien działać z włócznią (oczywiście nie powinien nią rzucać), a łuk dostać w ulepszeniu.

Centaur jako istota która jest połączeniem KONIA i człowieka (nogi są konie), to powinien być szybki a skoro potrafi szybko się przemieszczać to poco ma strzelać? (dla mnie logiczne) Zresztą centaur bardziej pasuje na spokojną istotę, a nie na brutalnego potwora (w mieście Stronghold większość to bestialscy barbarzyńcy)

Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 20.11.2010, Ostatnio modyfikował: Krzysiowich

Permalink

Właściwie to ciężko stwierdzić. Bardziej rozpowszechniona została wersja z łukiem, lecz Centaury posiadały również oddziały włóczników. W Heroes mieliśmy do czynienia z obydwoma rodzajami. Osobiście przychylałbym się do Centaura z włócznią dla Heroes 6 :).