Imperium

Behemoth`s Lair

[Heroes IV] Nowe miasta

Permalink

Myślę że miast powinno być tyle ile jest. To już wystarcza. Dodając nowe miasto gra by była gorsza. Wymyślanie na siłę nowego miasta można by było zepsuć grę. Jest zamek ludzi, barbarzyńcy,czarnoksiężnika,maga, nekromanty. Tak więc nie ma co wymyślić ( jak by wymyślili zamek kosmity, to chyba by nie było za mądre).Chyba wystarcza że do H3 dodali zamek The Forge ale na szczęście wycofali bo gra była dużo słabsza.

Permalink

Widzę, że kolega jest trochę nieobeznany z sagą Might and Magic.
Jeśli nie podoba Ci się miasto kosmitów i nie chciałbyś takim grać to masz poważnego pecha, bo w H3 takim miastem jest inferno.
A co do Forge to powinno się pojawić w AB zamiast confluxa - tak wynikało z fabuły, którą niestety zarzucono. Nie żebym miał coś przeciwko żywiołakom, ale Forge byłoby odpowiedniejsze i umożliwiłoby kontynuację fabuły MM7. W H4 nie grałem za wiele i chyba nigdy tam Forge nie było (a może się mylę? - poprawcie jakby co), a w świecie Enroth doszło do jej reaktywacji.


Permalink

Wiem ale Kreeganie przypominają demony, chociaż to dobre. Przynajmniej nie ma takiej jednostki jak naga tank czy cyberzombie ( to głupie , jak dla mnie) :)

Permalink

Ale off top, Haav na pewno się wścieknie :P

Invictus

W H4 nie grałem za wiele i chyba nigdy tam Forge nie było (a może się mylę? - poprawcie jakby co), a w świecie Enroth doszło do jej reaktywacji.

Niema w H4 Forge, nie pomyliłeś się. Natomiast samo miasto Forge nie było kosmitów, tylko cyborgów rekrutowanych wśród zwykłych mieszkańców Enroth.

Gdzieś na forum był temat o Forge. Zapraszam tam do dyskusji :)


Permalink

Irydus

Ale off top, Haav na pewno się wścieknie :P

Może nie zauważy :).
Wracając do meritum sprawy po małym offtopie wywołanym zaskakującym postem Alkina muszę stwierdzić, że na nowe miasta w H4 nie wyczekuję (a może raczej nie wyczekiwałbym) tak jak na pojawienie się dodatku HotA. Na pewno wolałbym oglądać osobno inferno i nekropolis, a do tego confluxa. Forge w H4? W H3 AB wynikałoby to z uwarunkowań fabularnych, a tutaj? Niespecjalnie.


Permalink

Invictus

Na pewno wolałbym oglądać (...) do tego confluxa.

Jak nie zauważy, to i ja zaofftopuję.:)
Tak mi przyszło do głowy Invictusie, że Confluxu w H4 wcale nie trzeba robić. Jest w Rezerwacie. Wystarczy kupić portal istot, nastawić na żywiołaki, na bieżąco kupować rusałki i feniksy i poprawić przywoływaniem u naszego druida. Co prawda armia byłaby mniejsza, ale moglibyśmy mieć domowy conflux w H4 bez wychodzenia z domu, i to w niezapomnianym cukierkowym klimacie. :)


Permalink

Z tym confluxem to zapomniałem, że żywiołaki są w rezerwacie do wzięcia.
Ale dla mnie conflux to nie tylko te żywiołaki wody, ognia, powietrza i ziemi (swoją drogą w H4 wyglądają fatalnie). Jakieś inne mogliby twórcy wymyślić byłoby ciekawie.


Permalink

No cóż, pozwólcie, że i ja się trochę wypowiem...
Jak dla mnie, stworzenie nowych miast w H4 byłoby bardzo dobrym pomysłem, gdyż jak dla mnie jest ich za mało, jednak pod warunkiem, że pasowałyby one do klimatu gry i zostały zręcznie "wplecione" w fabułę. Myślę, że odświeżyłoby to z deczka rozgrywkę.
Mogłoby być również też tak, że dołożono by po jednym poziomie jednostek do każdego z istniejących miast, albo też stworzono ich ulepszeń. Oszczędziłoby to twórcom zawrotów głowy przy wymyślaniu nowych stworów i nie powstały by kolejne "cyberpunkowe" :) stworzenia, które do klimatu gry nie pasują,

Permalink

Jeśli dałoby się dodać jakieś miasta do H4 to mogłyby być to miasto piratów i potworów morskich. Mamy już trochę jednostek: Pirat, Syrena, Beholder, Troglodyta, Potwór Morski.

Permalink

Drakolicz

Jeśli dałoby się dodać jakieś miasta do H4 to mogłyby być to miasto piratów i potworów morskich. Mamy już trochę jednostek: Pirat, Syrena, Beholder, Troglodyta, Potwór Morski.

Wymienione przez Ciebie Drakolicz stwory już należą do rasy, mianowicie do Chaosu. W HoMM IV są stwory "pół-neutralne", należące do danej rasy, ale bez możliwości rekrutowania ich w zamkach.

Permalink

Hiro

Wymienione przez Ciebie Drakolicz stwory już należą do rasy, mianowicie do Chaosu. W HoMM IV są stwory "pół-neutralne", należące do danej rasy, ale bez możliwości rekrutowania ich w zamkach.

Hiro, z tego, co wiem, to syreny i potwory morskie to stwory Mocy. Ale rzeczywiście mnie też czasem się to myliło. pasuja też do chaosu. :)

Nie mniej jednak nigdy nie myślałem o zrobieniu miasta z takimi stworami. Po przekształceniu wyżej wymienionych stworów oczywiście w nową rasę, stworzeniu unikalnej linii zaklęć, dołączeniu: czy to z innych frakcji; czy to nowych (trochę chybiony pomysł.) bohaterów i nazwaniu stronnictwa można by było stworzyć całkiem niezły zamek.

Tylko trzeba by było zmieniać wszystkie mapy i kampanie o piratach z miast chaosu na nowe stronnictwo. To się nie opłaca.


Permalink

Mam pytanie - czy H4 da się WoGóle jakoś modyfikować? Chciałbym, np. żeby zamiast Bandytów w Chaosie byli Troglodyci, albo Beholdery. :)

Permalink

Biorąc pod uwagę fakt, że powstało Equlibris to chyba tak. Każdą grę z serii MM można modować.


Permalink

Chciałbym żeby były nowe miasta w H4. Mam parę projektów miast. Chętnie napiszę jeden projekt:
Zamek
1.Drwal-Topornik-Młotnik.
2.Łucznik-Kusznik-Strzelec
3.Wojownik-Miecznik-Rycerz
4.Kleryk -Mnich-Kapłan
5.Palladyn-Królewski Palladyn-Mistrz Palladynów
6.Anioł-Cherubin-Seraf
7.Złoty Smok-Królewski Smok-Kryształowy Smok
No i jak wam się podoba? Mogę zrobić więcej.


Permalink

Batista

No i jak wam się podoba? Mogę zrobić więcej.

Jak zrobisz animacje, napiszesz kod, wprowadzisz do gry to proszę bardzo :)


Permalink

Hellburn@:
Niestety tego nie potrafię. Chętnie bym zrobił. Jednak sam raczej tego bym nie zrobił.


Permalink

Ale w H4 jest już Przystań, po co dwie? I w H4 jest osiem rodzajów jednostek ułożonych w cztery poziomy, a nie 7 i to jeszcze z ulepszeniami jak w H5 ToE... Nie mówiąc co to za jednostka z drwala... [dostarcza 3 sagi drewna tygodniowo, może atakować drzewa ;p )

Swego czasu, wpadłem na pomysł coby stworzyć miasto Odrzuconych. Po wydarzeniach po Rozliczeniu elfy ludzie czy nieumarli zajęli własne miejsce nie tylko na Axeoth, ale i w porządku świata (Życie, Ład, Natura, Chaos etc...) Odrzuceni nie mieli wówczas nic do gadania. Ale nastały nowe czasy i teraz ich armie przywrócą swej nacji jej miejsce. Takie miasto połączone z części jednostek podziemnych i jednostek z Tatali. No i dodatkowa umiejętność...


Permalink

Tabris

[...] Swego czasu, wpadłem na pomysł coby stworzyć miasto Odrzuconych. Po wydarzeniach po Rozliczeniu elfy ludzie czy nieumarli zajęli własne miejsce nie tylko na Axeoth, ale i w porządku świata (Życie, Ład, Natura, Chaos etc...) Odrzuceni nie mieli wówczas nic do gadania. Ale nastały nowe czasy i teraz ich armie przywrócą swej nacji jej miejsce. Takie miasto połączone z części jednostek podziemnych i jednostek z Tatali. No i dodatkowa umiejętność...

No dobra Tabrisie, ale pytania następująco brzmią: Jak nazywałoby się ich (Odrzuconych) stronnictwo? Jak miasto (odpowiedniki Nekropolis, Akademii, Przystani, Rezerwatu)? Jaki teren by pasował do tego stronnictwa? Jaki stosunek by mieli do reszty stronnictw (czyli byliby jak stronnictwo Mocy, czy jeszcze inaczej)? Jakiej profesji byliby ich bohaterowie? Czy posiadaliby własne talenty magiczne, czy byliby tacy, jak barbarzyńcy?


Permalink

Mam nadzieje że ludzie podejmą się wyzwania, zmodowania Heroes IV


Permalink

Szkielet

Mam nadzieje że ludzie podejmą się wyzwania, zmodowania Heroes IV

Owszem, ale dopiero wtedy, gdy będą mieli do dyspozycji odpowiednie programy do kodowania/dekodowania grafik Heroes 4. Na razie, jak otwieram pliki H4R to widzę, że prawie każdy plik jest zapisany w innym formacie (nie wspominam o plikach scenariuszy/kampanii i muzyce).


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 18.01.2009, Ostatnio modyfikował: Caar Xoffek