Osada

Behemoth`s Lair

Nowa gazeta

Czy podoba wam sie ten pomysł?

  • Tak
  • Oczywiscie Super!!!!!
  • Nie mam zdania
  • Nie
  • Okrutny temat!!!!
Permalink

Logos

Jak dla mnie rozłam nastąpiłby, kiedy Hells i Crux nie zgadzaliby się z Naczelnym (Tullusion), w sprawie kierunku rozwoju, albo czegoś tam i postanowili odejść z CI na rzecz utworzenia konkurencyjnej alternatywy tej pierwszej.

Faktycznie: jak dla Ciebie. Proszę żebyś na przyszłość dokładnie czytał posty innych użytkowników. Nigdy bowiem nie zasugerowałem nawet, że Nebirios czy Infero należą do grupy redaktorów CI. Ponadto pragnę zauważyć iż w ramach tego tematu zaczęły się pojawiać informacje a nawet zgłoszenia do redakcji nowego tworu.

Co zaś do mojej opini o rozłamie, rozłamu nie rozumiem tylko w ramach samego CI (co również wynika z moich wypowiedzi) ale wogóle w ramach Jaskini. Oczywiście nie chodzi mi też o jakiś niewyobrażalny rozłam, a raczej mały rozłamik. Z pewnością będzię to jednak rysa na Imperium, której z całą pewnością można byłoby uniknąć przez zdrową dyskusję w węższym gronie.

Nawiązując do wypowiedzi Cruxa, oczywiście się z nim zgadzam co do tego, że to coś nowego nawet jeżeli powstanie (w co szczerze wątpię) nie zagrozi w żaden sposób CI, a już na pewno go nie zmarginalizuje.

Permalink

To po kolei, już na spokojnie.
Słowa te kieruje przede wszystkim do DK (z Tullem już rozmawialiśmy na ogniu).

Co do naszej rozmowy, zapamiętałam ją tak, jak ją tu przedstawiłeś.

Nie zgodzę się z Tobą, co do:

„Śmieszy mnie ten zarzut o to, że jesteśmy skierowani wyłącznie na Osadę. Jeżeli już prowadzimy statystykę, wylicz proszę ile z działów z ostatniego numeru poświęcone było Osadzie, a ile nie. Moim zdaniem: 3/14. To naprawdę tak dużo?”

Będę drobiazgowa i skrupulatnie podliczę.
„Wstęp”- neutralny
„Newsy”- dwa neutralne („10 lat Jaskini, 6 lat Osady” i „Na urlopie” ) jeden za Imperium („King's Bounty w Polsce”)
Jeden za Osadą („Ognisko Artystyczne”). Podsumowując jest 1:1 zatem całość również można uznać za neutralną.
Dział Forum – neutralny
Lekcja historii jest o Heroslandzie zatem jestem skłonna określić to jako nieosadowe.
Biblioteka Osady- osadowe.
Ta muzyka nas przenika…- z racji tego że w GD jest stolik muzyczny zaliczam to do dziedzin osadowych
Recenzje Książek – osadowe
Wywiad – Nuk jest obecny tu i tu. Na forum z wiązany z heroesami, ale zawsze odwiedzał Osadę i z racji pełnionego urzędu uważam, że nie podlega klasyfikacji do żadnej ze stron.
„Nie tylko dla Gerontów”, „W szlafroku flisaka”, „Tryptyk głupców” – zdecydowanie zaliczam do twórczości Osadowej.
„Ogniskowe bajdurzenia” i „Kronika towarzyska”- Osada
Jedynie „7 GG” mogę zaliczyć do jako neutralne.
(Nie)Powaga też jest związana w większości z Osadą.
Według mnie bilans wygląda następująco
Działy/artykuły
Neutralnie –4
Osadowo – 9
Imperialnie -1
To są moje odczucia. Każdy może mieć inne zdanie jak i gdzie co zaklasyfikować.

Napisałeś:
„Prawda jest też taka, że ludzie związani bliżej z Osadą niż Imperium są po prostu bardziej zainteresowani istnieniem periodyku, jaki by nie był i aktywniejsi w kwestii współpracy.”

Może warto by było pomyśleć o przyciągnięciu innych ludzi. W końcu można zrobić wywiad z kimś, kto aktualnie wygrał jakiś turniej, a do tego poprosić taką osobę np. o napisanie relacji z tego turnieju. Jeśli by się zgodziła, taka relacja i taki wywiad zachęcił osoby, które tylko przeglądają działy Heroesowe.

Piszesz o grafice, mi też tego brakuje, dlatego zaproponowałam komiksy w pierwszym poście.

Co do przeszkadzania sobie nawzajem redakcji- uważam, że była by to niezła motywacja dla obydwu redakcji. Ludzie szukali by czegoś nowego, ciekawszego żeby się wyróżnić, zaciekawić czytelnika.

Piszesz o wywiadach, wymieniasz z kim były.
Poparz sam, nie ma tam osoby istniejącej tylko w Imperium. A przecież warto zrobić wywiad z wymienionym tu Wojradem, ale także np. z BH-sami, arbitrem Rajem – jest wiele ciekawych osób, które tworzą turnieje, biorą w nich udział, wygrywają, albo po prostu są cenione za wypowiedzi w Imperium.
Tego mi brakowało zawsze.

Sam piszesz:

„Marzyło mi się wtedy, żeby powstała konkurencyjna dla CI gazeta "półbrukowa"…”

Zapewniam Cię DK, że na początku tego tematu chodziło mi tylko o to. Uznałam, że może to być ciekawy pomysł, doświadczenie, alternatywa. Wyraziłam chęć współpracy i zrobienia czegoś innego niż CI (to tak jak z niewchodzeniem do czyjegoś ogródka), a przy okazji wyszła sprawa mojej opinii o CI. Podałam od razu kilka pomysłów, nie wiem czy trafnych, czy nie (na ten temat opinii się nie doczekałam).
Tull podniósł rwetes- i miał do tego prawo. I to jego wypowiedź mnie najbardziej zdenerwowała i stąd moje późniejsze ostre komentarze.
Faktycznie przesadziłam z tymi stołkami, ale przeglądając wypowiedzi na forum, co do wydań i artykułów nie mogę się oprzeć wrażeniu, że większość autorów nie jest zainteresowana ewolucją, rozwojem (jak to jeszcze można nazwać). Krytyka i opinia inna niż większości jest „przyduszana”. Bo przekomarzanie się i dbałość o to czyje na wierzchu – w tym przypadku czyj post ostatni zakończy dyskusję nie jest konstruktywne. Mnie nie przekonywała większość argumentów Tulla, a to ja w końcu „odpuszczałam”. Teraz to też ja odpuszczam (mój poprzedni post znajduje się przed Tullowym), teraz odpowiadam tylko Tobie DK, dlatego że cię szanuje, szanowałam twoją pracę (choć nie do końca zawsze podobało mi się, to co czytałam w CI). Jeśli chcesz jeszcze ze mną porozmawiać na ten temat, zapraszam na gg. To był mój ostatni post w tym temacie.


Permalink

Witam!

Wydaje mi się, że w sedno sprawy trafił Gnom:

Crazy

Jeśli tylko znajdziesz wystarczająco dużo zapału do pracy, masz odpowiednie umiejętności i znajdziesz chętnych do współtworzenia takiej gazety - masz moje pełne poparcie jako Radnego. Czytelnicy na pewno się znajdą.

Jak chce- niech robi. Mało mamy subdomen, mejli, czy miejsca na dysku? Ktoś chce coś robić dla JB- niech robi. Są chętni do pisania? Dlaczego nie. Niech tam pisze choćby 97% składu CI- jeśli tylko nie będą zaniedbywać pracy nad CI- dlaczego nie.

Czy komukolwiek - oprócz konkurencyjnym periodykom - zaszkodziło pojawienie się "Faktu", "Dziennika" czy innego czasopisma? Nie wydaje mi się. Więc po co ta cała dyskusja?

Inna sprawa- istnieje temat do zgłaszania propozycji zmian do CI oraz wszelkich zażaleń i proszę tam kierować swe kroki, a nie robić offtop tutaj.

Moderatorów uprasza się o posprzątanie bałaganu.

Pozdrawiam


Permalink

Witam!

I jak moi państwo- tyle było postów, dywagacji, sprzeczek i wszystko ucichło? Gdzie Wasz zapał :>?!

Będzie konkurencja dla CI, czy nie?

Pozdrawiam


Permalink

Nebirios będzie redaktorem naczelnym gazety "Drzewiec" na stronie "Elfi Gaj" Vinraela...


Permalink

Hellscream

Nebirios będzie redaktorem naczelnym gazety "Drzewiec" na stronie "Elfi Gaj" Vinraela...

Czyli będzie konkurencja ;) Obawiam się, że CI szybko zostanie przyćmione monumentalnymi artykułami jakie pojawiają się w tym "Elfim Gaju" ;)

Permalink

A dlaczegóżby nie? Jestem przekonany, że gazeta będzie tak obszerna, że gdyby wydać ją w formie papierowej, byłaby obszerniejsza od piątkowej "wyborczej", czy innego brukowca. :)

Pierwszy numer, moim jakże skromnym zdaniem, powinien być, że tak powiem - wypasiony - to przyciągnie potencjalnych czytelników i zapewni stałe grono, że tak zażartuję "prenumeratorów". Tak, czy inaczej, zawsze to coś do poczytania... :)


Permalink

Primo: jednym Nebiriosem konkurencja stała? A gdzie Ci wszyscy, którzy z takim zapałem przekonywali, że drugi periodyk w JB to nie taki zły pomysł?

Secundo: okażcie choć trochę szacunku innym stronom. To, że młodsze stażem i tworzone naprędce, nie oznacza, że będą złe. Spójrzcie tylko na World of Heroes - niby taka mała, niepozorna stronka, a niedawno świętowała rok i - moim skromnym zdaniem - ma zdecydowanie lepszą gazetę niż nasze skostniałe CI!

Pozdrawiam


Permalink

MiB

Spójrzcie tylko na World of Heroes - niby taka mała, niepozorna stronka, a niedawno świętowała rok i - moim skromnym zdaniem - ma zdecydowanie lepszą gazetę niż nasze skostniałe CI!

Wiesz co? Przekazałem nam obu znajomej wannie Twoje słowa... Zapadła cisza jak makiem zasiał. Raptem, gdy ledwo co skończyłem czytać ostatnie zdanie, wydarzenia nabrały tempa. Usłyszałem huk zsuwanego na dno Domestosa, a z głębi rury dobiegł do moich uszu głuchy i głęboki głos... Rzekł tylko jedno słowo... "Błądzisz".


Permalink

Nebirios

1.Vinrael dołączył do redakcji.

Kto jeszcze jest w tej redakcji? Tylko wy dwaj?


Permalink

Skoro behemocik.pl nie zdobył się na własną witrynę, to może by się do nowej gazetki przytulił? Ślif, Sev, pomożecie?


Permalink

Nowe ubranko dla pdf-owo - papierowego wydania "Czasu Imperium" jest właśnie u krawca, trwają przymiarki koncepcyjne, strona główna została już wstępnie skrawana. Trwają konsultacje z wrażliwymi na słowo "arg" i estetykę. Niedługo zrzucę przykłady pierwszych stron dla szerszej publiczności i wszelkie sugestie będą mile widziane. Na razie chętnym mogę udostępnić projekt nowej winiety.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 31.01.2009, Ostatnio modyfikował: Tullusion

Permalink

Ech, czy nie lepiej skupić się na jednej gazecie, czyli na naszym starym "Czasie Imperium" ?