Imperium

Behemoth`s Lair

Heroes Recognition

Czy Ubisoft powinien stworzyć grę osadzoną w świecie z Heroes III

  • Tak, ponieważ wielu fanów chciałoby zobaczyć jak doszło do Rozliczenia
  • Tak, ponieważ jest wielu graczy którzy chcieliby zobaczyć przyszłość Enroth
  • Tak, ponieważ Ashan nie różni się aż tak bardzo od Jadame
  • Nie, bo Ubisoft wszystko popsuję
  • Nie, bo świat Ashan jest wystarczajacą kontynłacją gier z serii M&M
  • Nie, bo mnie juz Universum porzednich części Heroes M&M nie interesuję
  • Tak, ale mam własną wizję takiej gry, niezwiązaną z poprzednimi odpowiedziami
  • Nie, ale z powodów innych niż w odpowiedziach poprzedzających
  • Obojętnie, wszystko mi jedno, nie obchodzi mnie to !
  • Nie mam zdania czyli sam niewiem ?
Permalink

Zakładam ten temat dla tych którzy nie oszukując się co do H VI, wiedzą że będzie się on rozgrywał w świecie zwanym Ashan. A z drugiej strony bardzo by chcieli ujrzeć jeszcze w jakieś grze świat o nieznanej nazwie, a znany im z Heroes III i innych gier z cyklu Might and Magic.

Nazwa tematu brzmi tak bo osobiście chciałbym zobaczyć grę opowiadającą o zdarzeniach z przed rozliczenia którego każdy fan serii M&M powinien zobaczyć oglądając intro H IV. Gra taka choć wymagałaby od twórców sporego wysiłku z zapoznaniem się z fabułą poprzednich części gier z serii M&M, byłaby wielkim ukłonem w stronę fanów tych gier, a zarazem mogłaby stać się zaczątkiem odrodzenia prawdziwego klimatu serii którego tym razem doświadczyłoby młode pokolenie graczy.

Pytanie w ankiecie mówi o Ubisofcie ponieważ to on jest aktualnie właścicielem wszelkich praw do gier z cyklu M&M. A więc to on jako producent może wydać taka grę. Wiem że nie którzy uważają że taką grę mogą stworzyć fani, ale znając realia rynku gier komputerowych wiem że grę z prawdziwym rozmachem może stworzyć tylko poważny producent. A od gry podejmującej tak ważne dla fanów serii tematy oczekiwałbym czegoś co zaciekawi również tych którzy nie są zagorzałymi wielbicielami serii.

Także oczekuję na posty o waszej wizji zdarzeń z przed Rozliczenia. Ale również wątki związane z Enroth, Jadame a nawet z postaciami czy rzeczami z poza świata na którym znajduję się Antagarich są mile widziane. Byle tylko by nie wykraczały w wątki całkowicie niezwiązane z światem z Heroes III ;)


Permalink

Kampanie HC mówią o tym jak doszło do rozliczenia - brak w nich jedynie ostatniej bitwy między Gelu a Kilgorem i ich armiami.


Permalink

Nieumiejętność kontynuowania starej Sagi i stworzenie nowej mówi sama za siebie...


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 4.11.2008, Ostatnio modyfikował: Trang Oul

Permalink

Punkt dla Lisza – Ubisoft coraz skuteczniej dowodzi swojej niekompetencji.

A czego bym chciał? Trudno powiedzieć, ale na myśl przychodzi mi chyba tylko nowatorskie MMO by JVC & TWN, na licencji od Ubivalu, z pełną swobodą w działaniu.

Ewentualnie nadzieje pokładam w Katauri i kontynuowaniu przez nich serii King’s Bounty. Mają skłonności do różnych aluzji, poza tym chyba najbardziej zatwardziali fani Forge nie są obojętni na dialogi z Linną i screeny z Wkrętaczem…
Poza tym z wywiadów wynika, że zapowiadane „Princess in Armour” ma mieć zupełnie inne niż Legenda, założenie co do fabuły – czyżby szykował się powrót do 4 Kontynentów? :-)

Tak, tylko co to ma do rzeczy?… Tak, tylko, że nigdy nie będziemy mieć pewności, że „Corak was here!” nie było tylko żartem....


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 15.09.2016, Ostatnio modyfikował: Tarnoob

Permalink

Tarnoob Jedwabislav

Tak, tylko co to ma do rzeczy?... Tak, tylko, że nigdy nie będziemy mieć pewności, że "Corak was here!" nie było tylko żartem....

?
Pojawia się taki tekst w nowym KB?


Permalink

W starym tak, z tego co pamiętam. Zapytaj Viniusa :-P


Permalink

Z tym Rozliczeniem to chodzi mi oto że nie wydaję mi się żeby władcy Deyji, Bracady, a pewnie również i Nighonu patrzyli z założonymi rękami jak Gelu i Kilgor niszczą cały kontynent na dodatek walcząc zapewne na terytorium Erathii.
Reasumując uważam że okres czasu od zdobycia przez Kije (żonę Kilgora) Miecza Mrozu aż do użycia go w walce z Gelu, mogło się wiele wydarzyć. Na dodatek tak wiele że nikt nie zauważył walki władcy małego Krewlod z władcą Avlee - kraju gdzie król nigdy nie był tak ważny jak rada Druidów (czy nawet Drzewców). I jeszcze dodał że fabułę takiego dodatku zacząłbym znacznie przed zdarzeniami z HC Frost Sword aby wprowadzając do głównego wątku zakończyć i wyjaśnić pewne wątki niedokończone w kampaniach H III i jego dodatków.


Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 12.11.2008, Ostatnio modyfikował: Vendral

Permalink

Piszę post pod postem bo mi nie pasuję tego postu dołączyć do poprzedniego (a żal mi ten poprzedni usuwać, ale ostatecznie mogę żeby ładnie wyglądało jeśli na ten post mi ktoś odpiszę).
Więc mam parę pytań:
- Jak można edytować ponownie ankietę, bo opcje wyboru napisałem trochę za długie i teraz litery prawie nachodzą na siebie ?
- resztę pytań zadaję żeby nie popełnić kolejnych gaf jak będę pisał o mojej wizji zdarzeń z przed Rozliczenia. No więc:
1. Kto został królem Erathii po abdykacji Królowej Katarzyny ?
Po Armagedon's Blade myślałem że regent Kendal wybrał Gelu na króla Erathii. Ale po HC Szarża Smoków jasne było że Gelu jest królem tylko Avlee.
No nie wiem ? Może w HC Rewolata Władców Bestii opowiada o następcach Katarzyny Ironfirst
2. Zna ktoś może losy Adrianny i Waerjacka po HC Szarży Smoków
Chodzi mi przede wszystkim czy wspomniani są w HC Miecz Mrozu (bo w tą część HC nie grałem). I od razu zaznaczam że znam losy Waerjacka w H IV
3. Jakie były dalsze losy Franuka Wlenina po The Restoration of Erathia ?
Jeśli są nieznane to nie pogardzę wszelkimi informacjami o Ziemiach Spornych i Harmondale.
4. Wie ktoś jak to w końcu jest z Cragami Hackami w MMIII, H M&M(bez V) i MM VII, czy to różne postacie czy jednak mają coś ze sobą wspólnego ?
5. Którzy z bohaterów MMVII przeżyli zdarzenia tej części, bo nie orientuję się za bardzo co jest kanoniczne ?
Chodzi mi tu przede wszystkim o doradców Archibalda i Gavina. Póki co to wiem że Kastor przeżył.
To tyle pytań i jeszcze mile bym widział jakieś informacje o :
- Nailiagu Ciadu oraz kampani Xsi w H WoG'u. Ja skończyłem WoG'a po przejściu kampanii chłopa Ivana, samarytanina Caneghema i 1sc. Kampanii Xsi
- waszej opinii o rządach Kastora w Deyji przed Rozliczeniem
Za rzetelne informację dziękuję.
Rzetelne tzn. nie takie jak twierdzenie Ghulka że Archibalda uwięziono na wyspie Clacera (jak już coś to na Wyspie Cancer która nawiasem mówiąc istnieję w na naszej planecie ;)), gdy tymczasem ja słyszałem o Laboratorium ClanKera w Lesie Tulareańskim.


Permalink

Co do ostatniego, to Ghulk miał częściowo rację. Archibald został uwięziony w laboratorium Clankera razem z Clankerem, żeby dożywotnio zająć się badaniami i nikomu więcej nie przeszkadzać. Laboratorium znajdowało się na wyspie przy wschodnim wybrzeżu Lasu Tulareańskiego. Było połączone mostem z wyspą, na której żyło Najstarsze Drzewo.

Do tego kronikarz lordów Harmondale wspomina, że mimo wyroku, jeszcze różnych rzeczy można się spodziewać po Archim.


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 24.04.2017, Ostatnio modyfikował: Tarnoob

Permalink

Vendral

1. Kto został królem Erathii po abdykacji Królowej Katarzyny ?

Nikt. Przynajmniej o nikim takim nie słychać w HIV.
Autor HC widocznie nie pamiętał o regencie (lub jak to stanowisko się zwało), dlatego napisał o królu (wszak nie wymienił go z imienia).

Vendral

2. Zna ktoś może losy Adrianny i Waerjacka po HC Szarży Smoków

Nie ma nic.

Vendral

3. Jakie były dalsze losy Franuka Wlenina po The Restoration of Erathia?

Faruka Welnina
Zaginął w pomrokach dziejów.

Vendral

4. Wie ktoś jak to w końcu jest z Cragami Hackami w MMIII, H M&M(bez V) i MM VII, czy to różne postacie czy jednak mają coś ze sobą wspólnego ?

HoMM1-4 -człowiek
MM1 - człowiek
MM3,7 - krasnolud
starczy?

Vendral

5. Którzy z bohaterów MMVII przeżyli zdarzenia tej części, bo nie orientuję się za bardzo co jest kanoniczne ?
Chodzi mi tu przede wszystkim o doradców Archibalda i Gavina.

Wszyscy.
Resurectra i spółka zwiedzała światy.
Kastore i spółka nie mieli zbytnio kim rządzić, bo gildia nekromatów upadła w Deyji (i znów autor HC i HIV nic o tym nie wiedział - zarówno o upadku gildii jak i o przewrocie Kastora).
Archibald wylądował na wyspie Clankera.

Vendral

To tyle pytań i jeszcze mile bym widział jakieś informacje o :
- Nailiagu Ciadu oraz kampani Xsi w H WoG-u. Ja skończyłem WoG-a po przejściu kampanii chłopa Ivana, samarytanina Caneghema i 1sc. Kampanii Xsi

Te kampanie sa niekanoniczne - czytaj: wg historii świata nie miały miejsca.

Vendral

Rzetelne tzn. nie takie jak twierdzenie Ghulka że Archibalda uwięziono na wyspie Clacera (jak już coś to na Wyspie Cancer która nawiasem mówiąc istnieję w na naszej planecie ;)), gdy tymczasem ja słyszałem o Laboratorium ClanKera w Lesie Tulareańskim.

Wyspa Clankera - alchemik Clive Clanker mieszkał na tej wyspie nim zmarł (i nim nekromanci go ożywili)., sprzedając swoje magiczne przedmioty głownie piratom z Regny, a pośrednio przez nich także Archibaldowi.
Czytaj uważnie teksty w grze, bo mam wrażenie, iż odczytujesz je po łebkach, a potem w postach piszesz bzdury, jak z ta wyspą Raka. :P


Permalink

To wreszcie odpowiadam.
- Zacznę o tej niefortunnej wyspy ClanKera:
Zwracam honor Ghulkowi, po prostu całe zamieszanie zaczęło się od napisania przez Ghulka ClanKera przez C. Tzn. właściwie to można uznać za wyspę, ale wolę jednak jak ktoś piszę Laboratorium (bo od razu wiadomo o co chodzi).
- Do pytań:
1. A więc HC Rewolta może to wyjaśniać, aczkolwiek niekoniecznie (czyli wszystko jest możliwe, fajnie :))
2. To dobrze że nic bo jakby coś się w HC Miecz Mrozu zdarzyło to bym musiał zmienić nieco moje plany.
3. To świetnie, tylko jeszcze chciałbym usłyszeć opinię o czasie w którym się rozgrywa kampania Franuka Wlenina (szczególnie w stosunku do Might and Magic VII).
4. Niby starczy, tylko z to że Crag Hack jest krasnoludem świetnie by tłumaczyło dlaczego tak niewiele się postarzał od zdarzeń w H I do jego pojawieniu się w H IV. OK, wygląda na to że ten będący człowiekiem został na Axeoth, a ten będący Krasnoludem poleciał z Resurectą na Ashan, a że był Krasnoludem to w odróżnieniu od pozostałych towarzyszy żył na tyle długo że mógł zapisać się w legendach Ashan.
5. Na pewno, a co z zamachami na Tolbertiego i Roberta Wise.
6. czyli o WoG'u
Właściwie to mi nie przeszkadza to że kamp. WoG są niekanoniczne (w MM VII jest to ważne ze względu na dwie wersje historii). Także dalej czekam na wieści o Nailiagu Ciadu i Xsi z WoG'a (bo nie wiem kiedy znajdę czas na przejście tych kamp.)

Jeszcze mam parę wątków do poruszenia:
1. Znane informację o Imperium Phynaxia
2. Regiony pustynne na Antagarichu (położenie)
3. Miejsca występowania Trolli,Niziołków i Orków na Antagarichu
4. Co wiadomo o Pół.-Zach. Erathii i Pół.-Wsch. Avlee
5. Czy są jakieś wzmianki o mieszkańcach morza (podwodnych) otaczającego Antagarich, lub chociaż o Morskich Elfach.
To na razie tyle :)
Za fatygę dziękuję (jak na razie Tarnoob'owi Jedwabislav'owi
oraz przede wszystkim Avonu).


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 19.11.2008, Ostatnio modyfikował: Vendral