Imperium

Behemoth`s Lair

Turniej Wojowników

Permalink

Dobrze prawisz Gwynbleidd, chyba będę musiał wygrac ten turniej wtedy bynajmniej nikt z JB mojego nicku nie przekręci, na WoHu ten problem już mam z głowy :) , teraz może wezme sie za gre na nowych zasadach :)

Permalink

Moja propozycja jest taka : ustalić dokładnie listę plików, a potem nakazać graczom wybieranie zawsze zdolności z lewej strony przy zdobywaniu poziomu. Co to da ? Pewność że gracz zagrał na dobrych plikach, każdemu równe szanse oraz zaoszczędzi czas graczy na poszukiwanie najlepszej kombinacji zdolności.


Permalink

Razer

chyba będę musiał wygrac ten turniej wtedy bynajmniej nikt z JB mojego nicku nie przekręci

Trzymam za ciebie kciuki Żyleta ;).

@Black
Z wyborem umiejętności nie miałem do tej pory wielkich problemów.
Przed rozpoczęciem walk z danym zamkiem, ustawiałem auto-combat i obserwowałem jakie umiejętności się losują.
Po kilkukrotnym powtórzeniu czynności wiedziałem już jaki rozkład jest najkorzystniejszy.
Może byłoby to bardziej skomplikowane, ale są tylko cztery przydatne umiejętności na tych mapach.
Twój pomysł uważam że powinien być rozważony przed następnym turniejem.
Teraz wystarczy zezwolić na używanie pliku cranim i wszystko będzie dobrze.


Permalink

Witam

Na początku przepraszam Cie Razer za przekręcenie niku.

Pytanie co do plików to jestem za ty jak jest teraz, może być używany tylko jeden plik crtraits, i zabronienie używania innych modyfikacji.

A co do wyników które ktoś zrobił przed modyfikacja regulaminu i które zostały zaraportowane zostaną uznane, pod warunkiem wysłania wyniku do 14.11!! wyniki które będą miały datę raportu 15.11 i będą grane na zabronionych plikach juz nie uznam.


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 13.11.2008, Ostatnio modyfikował: Raj

Permalink

Ostatnia próba :) napisałeś Raj że nie wszyscy sie znają na zamianie plików czy naprawdę nie lepiej byłoby w takim razie je nakazac? Różnica zdolności z plikami a bez nich jest masakryczna jak dla mnie nawet o 1000,2000 jak nie więcej(szczególnie z bagnem) biorąc pod uwage 11tys wyniki to chyba sporo :) U nas w lidze zwracam uwage na każdy 1hp:) , a zdolności to podstawa walcząc z logistyką,nawigacją i mistycyzmem w 2 walce, a atakiem i obroną jednak robi swoje.
Dla uwidocznienia tej różnicy zagrałem z Fortresss, uzyskałem coś koło 17000 i to zaraportowałem jeśli mi to uznasz(a tak napisałeś że wysłane do 14 będą uznane) nawet zmartwychwstały Napoleon nie przebije tego wyniku bez tych plików.One naprawde nie gryzą wystarczy je wgrac tak samo jak crtraits i nie ma ża ktoś sie lepiej zna od drugiego.
Postaram sie już nie truc tyle :) ale uważam to za istotną wadę regulaminu pozdrawiam.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 14.11.2008, Ostatnio modyfikował: Razer

Permalink

No właśnie bez sensu bo bez armorera i offensa tych wyników nie da się już poprawić. Więc albo wszyscy albo nikt - takie jest moje zdanie.


Permalink

Właśnie to zrobiłem ze jest nakazane używanie tylko jednego pliku!

I teraz każdy będzie miał takie same szanse. A jak ktoś nie zdążył oddać mapy z zabronionymi plikami do tej pory to ma nauczkę żeby nie trzymać wyników do samego końca turnieju, bo to właśnie teraz ma miejsce. I cos będzie trzeba z tym zrobić w przyszłym sezonie które z pewnością będzie dużo bardziej dopracowany.


Permalink

hehe MiB pisze co mu podyktują i taka śmiechawa wychodzi, że szok:D
po kolei ludzie, wystarczy sobie otworzyć notatnik...

CrBanks jest do modyfikacji banków, tj: naga bank, krypta, konserwa itd, więc co to ma do Turnieju Wojowników ??

HcTraits - razer i black: przecież bez niego z bagnem jest łucznictwo i taktyka:D tym plikiem można modyfikować startowe statystyki herosów, jaki mają % na atk/def /moc/wiedza na poziomach oraz jaki % (właściwie to x/112) na każdą umiejętność (łucznictwo itd). Czyli co potwierdzone np z bagnem bez niego mamy po 1walce takte i łuk a z (tzn ze zmienionym na taki jaki jest na lidze, jakby zmienić jeszcze bardziej to pewnie znowu co innego by wyszło) atak i płatnerz, bo są trochę inne prawdopodobieństwa i inaczej się losuje.

CrAnim - ruch jednostek podczas bitwy... czy zagramy z czy bez i tak nikt tego w żaden sposób nie sprawdzi (chyba że będzie oglądał na żywo jak gramy albo zobaczy nagranie:P) i też w żaden sposób na rozgrywkę to nie wpływa, więc czy będzie zakazane czy nie - różnicy żadnej nie będzie jak z CrBanks.

aaa teraz widzę skąd się ten CrBanks wziął - myliłem go z HcTraits (właściwie to tylko raz pomyliłem, już poprawione):D w każdym razie cały czas miałem na myśli HcTraits w poprzednich postach;] heh najlepsze, że nikt nawet się nie połapał że ja po prostu pomyliłem nazwy...

P.S. tak dla jasności;] jeśli cały turniej wojowników tak wygląda jak pierwsza partia savów to nie da się niczym innym na niego wpłynąć poza HcTraits i CrTraits.


Liczba modyfikacji: 4, Ostatnio modyfikowany: 15.11.2008, Ostatnio modyfikował: Pentacz

Permalink

@Pentacz

Chyba nie myślałeś że każdy gracz jest zorientowany co dokładnie daje konkretny plik potrzebny do gry w lidze.
Wiedziałem że Crbanks wyrównuje bonusy z banków, ale nie dałbym sobie włosów na nogach ogolić za to, że to wszystko co ten plik powoduje. I pewnie nie tylko ja.
Sezon jak już niejednokrotnie pisano, jest testowy, więc dobrze że takie sprawy wychodzą.

Pozdrawiam.


Permalink

Sezon jest Testowy i takim pozostanie bo nie wiadomo było czy to wypali i tak jeszcze jest sporo spraw do poprawienia, ale jak to mówią „wszystko wychodzi w praniu”

W tym sezonie radykalnych zmian w regulaminie nie będzie. A co będzie później to czas pokaże jakie luki zostaną jeszcze wykryte.


Permalink

Widze, że niektórym zostały uznane wyniki z plikami, a reszta już nie może z nimi grać. W takim wypadku nie pozostaje mi nic tyko się wycofać bo nie widze w tym sensu niestety. :(

Byłem bardzo entuzjastycznie nastawiony do tego turnieju, sam zresztą namawiałem Mib'a na imprezie w Warszawie żeby się on odbył. Niestety problemy, które można by rozwiązać bardzo prosto i uczciwie są rozwiązywane w najgorszy z możliwych sposobów.

Reszcie uczestników życzę powodzenia i jak najmniejszych strat w bojach :).


Permalink

Uważam, że kwestię przyjmowania save`ów należałoby jeszcze raz rozważyć. TW ma być zabawą- powtarzam to jak mantrę od samego początku. Jest to jednak pierwszy sezon, w którym staramy się przetrzeć szlaki dla kolejnych sezonów. Skoro więc pojawiły się nieścisłości w regulaminie, to należałoby je dokładnie rozważyć i poprawić. Wiem, że wprowadziłem zamieszanie nie pytając się Raja o zdanie, gdy pierwszy raz wprowadzałem zmiany- dlatego przepraszam wszystkich uczestników.

Nie uważam jednak, że nagle należy rezygnować z udziału w turnieju. Bo, wybaczcie szczerość, ale gdyby Pentacz nie podesłał informacji, że wiadome pliki powoduję zmianę losowanych umiejętności, to nikt by nawet nie pisnął i każdy radośnie podsyłałby wyniki. Zamiast reagować emocjonalnie, spróbujmy się zastanowić co zrobić z zaistniałą sytuacją.

Może możnaby w tym sezonie akceptować wyniki zarówno z plikami jak i bez nich? A może widzicie inne rozwiązanie, które zadowoli wszystkich? (dodatkowy bonus za granie "gorszą" kombinacją, albo kara za używanie "lepszej", aby wyrównać szanse?)

Spróbujmy dojść do porozumienia :)

Pozdrawiam


Permalink

Podzielam zdanie Black Mosesa, mam ukończone necro i tower (niewysłane jeszcze)- robiłem je na cranim i crtraits bez używania jakichkolwiek innych plików i myślałem że inni też tak robią, według mnie zrozumiałe jest, że jeśli nie pisze w regu, że można używać HcTraits to znaczy, że nie można bo jest to w pewnym sensie naruszenie zasady drugiego punktu regulaminu.
Turniej traci swój największy atut - takie same szanse dla każdego i nie podoba mi się postawa sędziego w tej sprawie - "A jak ktoś nie zdążył oddać mapy z zabronionymi plikami do tej pory to ma nauczkę żeby nie trzymać wyników do samego końca turnieju, bo to właśnie teraz ma miejsce."
Trzeci punktu regulaminu tak powinien wyglądać:

3. Trzeba używać pliku crtraits (wyrównanie statystyk jednostek; plik należy wgrać do FOLDER_Z_HEROES_3/data). Wolno Cranim, inne pliki są zabronione.

Dodatkowo jestem za tym żeby nie było punktów za pokonywanie mniej niż czterech hirków i rozjaśnieniem 12 punktu regulaminu, który mówi o punktach za miejsca?

PS. jeśli wyniki z cranim mają być teraz nie zaliczone to także się wycofuje, bo nie mam czasu na ponowne granie dwóch map bez tego pliku, zamierzałem w tym sezonie oddać chociaż 2-3 mapy z braku czasu, może w drugim sezonie się uda.
PSs. Pentacz za bardzo namieszałeś z tymi plikami nie każdy gra w lidze.


Permalink

Przede wszystkim, jeżeli w trakcie turnieju wynikły jakiekolwiek problemy natury regulaminowej - muszą być rozstrzygnięte na korzyść uczestników. Nie ma innej możliwości. To jedna z najważniejszych zasad w organizacji wszelkiego rodzaju porządnych, poważnych zawodów czy konkursów.

W następnym sezonie można ustalić nowe, bardziej restrykcyjne zasady, ale teraz to niedopuszczalne. Tak, jak niedopuszczalne jest stwierdzenie, że "trzeba było nie trzymać wyników". Nie chcę, żeby ktokolwiek zaangażowany w organizację turnieju wziął to do siebie, ogólnie cały turniej to kawał dobrej roboty z niezłymi perspektywami, ale ta jedna kwestia została po prostu równo skopana i nie widzę żadnego rozwiązania innego, niż wycofanie się z obecnych decyzji i dopuszczenie aż do końca sezonu wszystkich zgłoszeń, jakich by plików nie użyto. Jestem pewien, że na uczestnikach turnieju można polegać i nie będą tej możliwości nadużywać.


Permalink

Wygląda na to, że sytuacja się skomplikowała i to na dobre. Niewątpliwie trudnym zadaniem będzie dojście do jakiegoś consensusu. Black Moses rezygnuje z uczestnictwa w turnieju ponieważ uważa za niesprawiedliwe uznanie wyników z plikami, a następnie zakazanie używania ich – i trudno się z Nim nie zgodzić. Natomiast Kumbat grał z plikiem cranim i również zapowiada rezygnację z dalszej rywalizacji jeżeli te wyniki nie zostaną uwzględnione (co niewątpliwie nastąpi wedle wprowadzonych poprawek do regulaminu). Kumbat tłumaczy swoją decyzję brakiem czasu. I tu również nie dziwi mnie taka postawa. Wiadomo jak to bywa z czasem wolnym, jedni mają go więcej – inni mniej. Na powyższych przykładach wyraźnie widać jakże skrajne argumenty sprowadzają się do jenej i takiej samej konsekwencji – rezygnacji z dalszj gry. A szkoda bo ucierpi na tym sam turniej. Mi generalnie nie przychodzi do głowy żadna konkretna propozycja wyjścia z zaistniałej sytuacji poza utworzeniem dwóch odrębnych klasyfikacji – jednej dla tych, którzy korzystali z plików, i drugiej dla tych, którzy nie korzystali. Pozdrawiam


Permalink

Nie ma teraz z tej sytuacji idealnego wyjścia, jak do kończyć pierwszy sezon do końca który pokazał ile wad miał ten regulamin i wyciągnąć wnioski by nie popełnić tych samych błędów w przyszłym sezonie.


Permalink

Gwyn no to teraz jest jasne:] ja pretensji nie mam tylko się pokręciło, ale te pliki jednak naprawdę wystarczy zajrzeć i raczej się wydedukuje. Co do ligowców to tam gdzie ściągają pliki na PLH mają odnośnik z dokładnym opisem zmian każdy plik po kolei.

Moim zdaniem kary i bonusy bez sensu, do tego trzeba by było każdą mapę sprawdzić z plikami i bez (komu się co losuje) i zadanie nie do wykonania: uwzględnić o ile lepiej jest trafić jedno niż drugie. Dla mnie równie dobrze może być tak jak teraz zrobiliście, nie uwzględniając savów wcześniejszych albo i najlepiej: "róbta co chceta" przez rundę castla. Tylko niektórzy się oburzą...

Kumbat
3pkt reg propozycja - gut
cranim nie ma różnicy czy użyłeś czy nie... trzeba odróżnić uczciwość od frajerstwa:P
no za pliki sory. ale i tak tylko raz pomyliłem:] chyba każdy miał kilka takich wyrazów w życiu co mu się zdarzały mylić

Enleth - tylko tutaj korzyść jednych zawodników jest niekorzyścią drugich, przecież wystarczy przeczytać: black ma problem o to że ktoś ma zaliczone wyniki z plikami, pewnie wiele osób nie chce powtarzać gier (chociaż akurat tutaj chyba dużego problemu nie ma raczej szybko można sobie przypomnieć jak się postanowiło ruszać...), dopuszczenie i z HcTraits i bez pewnie też będzie miało swoich przeciwników:P


Permalink

Rozwiązanie jest proste.
Dopuścić możliwość gry przez wszystkich na tych samych plikach niezależnie od tego kiedy zagrają i zaraportują.
Jak podzielicie graczy tak jak to robicie to bardzo źle wróży przyszłości tych rozgrywek.
To tak jak by w skokach narciarskich pozwolić jednym skakać z mamuciej skoczni a drugim z małej, a o wyniku decydowałaby długość skoku.

Permalink

No i na czym w końcu stanęło z tym regulaminem?
Bo nie wiem na jakich plikach grać.
Jak wyniki będą na różnych plikach to rzeczywiście można już pogratulować wyniku zwycięzcom i czekać na następny sezon.

Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 25.11.2008, Ostatnio modyfikował: Sokole Oko

Permalink

Aby dać wszystkim graczom równe szanse i możliwość przysłania wyników zrobionych z przed zamieszania z regulaminem będę uznawał wszystkie wyniki czy są grane z jednym plikiem czy z dwoma plikami.

Przepraszam z góry wszystkich graczy za cale to zamieszanie.