Imperium

Behemoth`s Lair

Diablo 3

Permalink

Ok, ok bez nerwów. Wiem że topik o Diablo już jest, ale tam toczy się dyskusja o tym co było albo co jest, tu natomiast chciałem utworzyć temat o zapowiedzianej bodaj 3 miesiące temu kontynuacji Diablo 2, temat o oczekiwaniach i dotychczasowych spostrzeżeniach. Myślę że możemy pozwolić sobie na taki "oficjalny" stolik.

Do rzeczy. Nowe diablo to nadal rzut izometryczny, nadal h'n's a nie mmorpg (jak niektórzy spekulowali), nadal radosna i satysfakcjonująca rzeź. Ale nie zabraknie nowości:

* grafa 3D
* rozwinięcie segmentu RPG przy zachowaniu zwykłej dla Diablo intensywności akcji
* zwiększenie różnorodności walki
* zaimplementowanie silnika fizycznego Havok, możliwość dewastowania otoczenia
* 5 postaci w podstawce
* multi przez Battle.net

Z dziennikarskiego obowiązku dorzucam film przedstawiający trailer i gameplay choć zapewne niepotrzebnie bo wszyscy już to dawno widzieli.

http://vimeo.com/1261941
http://vimeo.com/1451138

http://diablo3.com

Swoje zdanie na temat D3 dodam później. A co wy sądzicie o nadchodzącym przeboju?


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 8.09.2008, Ostatnio modyfikował: Konquer

Permalink

Bezwartościowy Hack n' Slash tworzony na siłę w celach zarobienia kasy na tytule. To moje zdanie.


Permalink

Titan Questa mam dość.Neverwinter zaczyna się troche nudzić a Diablo...Jak zagrałem w jedynkę przypominała jakieś stare rpg ale miało też swój urok. Diablo 2 Widziałem jak kolega gra więc ok. Od Diablo 3 oczekuję fajnej fabuły i co najważniejsze grywalności i żeby zabiała czas...Bo Loki wogóle nie zabija tylko nudzi

Permalink

Czy bezwartościowy? Hack'n slashe nie mają w założeniach mieć szczególnych wartości poza rozrywkową, tak przynajmniej mi się wydaje.

Co do tego że na siłę... tutaj również mam takie wrażenie, fabułą D2 została zamknięta i to, co zamierza się dodać jest istotnie nieco wymuszone (żartowano już wcześniej, że ponowne zagrożenie dla świata Sanktuarium ma nadejść z kosmosu :) ).

W celu zarobienia kasy na tytule to pewnie niekoniecznie, wszak sama marka Blizzarda kojarzy się z jakością i klasą (acz może i także z 'masówką dla kasy')

A coś od siebie... Ja jestem nastawiony pozytywnie, nie ukrywam jednak, że znacznie bardziej oczekuję Starcrafta II. Owszem na same trailery miło było popatrzeć, ale ja generalnie bardziej gustuję w strategiach, a przeważnie zamiast hack'n slashy wolę FPS'y, tym niemniej jeśli ukaże się demo, nie omieszkam sprawdzić.

Co do słówka o samej mechanice... Wygląda na bardziej rozbudowaną, a czy w ostatecznym rozrachunku gra będzie cieszyć nie tylko oko (od strony graficznej sprawia wrażenie dość klimatycznej, choć otwarte przestrzenie według mnie nieco za mało dark fantasy mają w sobie) Widać, że nie przesadzono i nie 'rzucono się' na nowe technologie, lecz postanowiono to rozwiązać powiedzmy... rozsądnie) zapewne dowiemy się później.

Permalink

Ja jestem nastawiony euforycznie, D3 wygląda prawie dokładnie tak jak sam sobie go wyobrażałem przed oficjalną zapowiedzią. Prawie, bo grafa na powierzchni jest zbyt kolorowa, jednak to wszystko jest uzasadnione przez twórców i myślę że wyjdzie grze na zdrowie. Sama grafika jest boska, nie widziałem dotąd gry która urzekłaby mnie w podobnym stopniu - jest trójwymiarowa, ale tak szczegółowa jak 2D. Wszystkie postacie są zaplanowane i gruntownie przemyślane.

Podoba mi się to, że wszystkie elementy budujące grywalność dwójki i jedynki zostały zachowane - różnorodność rozgrywki, efektowne potwory (i efektowne ich animacje), mnogość sprzętu, miodne postacie i umiejętności. D3 oferować będzie na dodatek więcej elementów rpg, więcej zadań, interakcję z npc, prawdopodobnie także większą nieliniowość.

Zmianom uległ także ekwipunek i system dropu przedmiotów. O ile to drugie bardzo mi się podoba (każda postać widzi tylko swój loot, nie wie co wypadło innym członkom drużyny). tak pierwsze rozwiązanie (wszystkie przedmioty zajmujące tyle samo miejsca) nie za bardzo pasuje mi do Diablo.

Oprócz wspomnianej wcześniej grafiki oraz ekwipu mam lekkie obawy co do systemu pvp - czy ten tryb będzie równie dynamiczny i złożony jak w D2? Zastanawiam się też czy w D3 przedmioty będą miały równie dużo modów ("zdolności" danego itemu) co w dwójce i czy będą istniały takie statystyki jak FHR (szybsze odzyskanie równowagi) czy FBR (szybszy blok). Diablo jest grą nastawioną na walkę, obecność tak wielu współczynników i "progów" pozwoliło w dwójce na zbudowanie wojownika kompletnego, który - co nie jest zbyt powszechne w innych grach - w walce musi zadbać o coś więcej niż tylko obrażenia i własną wytrzymałość. Mam nadzieję że Blizzard nie zrezygnuje z podobnej złożoności w D3.

@Hellburn: Diablo 3 nie jest robione na siłę; po pierwsze - fani bardzo chcieli tej kontynuacji, po drugie sama ekipa Blizzarda chciała kontynuować swoje nomen omen największe dzieło, po trzecie Diablo 2 nie ma, wbrew pozorom, zamkniętego zakończenia; zniszczenie Kamienia Świata może być początkiem o wiele bardziej epickich wydarzeń.


Permalink

A co z tytułowym Diablo? Przecież już nie żyje... Na upartego można by iść w Azmodana i Beliala, ale to już nie to...

Poza tym dla mnie Diablo skończyło się na części 1 i raczej nic tego nie zmieni...


Permalink

Twórcy nie potwierdzili że Diablo będzie w trzeciej części, poza tym zniszczenie kamienia duszy nie zabija demona tylko odsyła go z powrotem do Otchłani.


Permalink

Już udało się komuś tam ustalić, że trzecią profesją w D3 będzie Wizard. Więcej informacji: http://gry.interia.pl/news/znamy-trzecia-klase-w-diablo-iii,1193551


Permalink

Eh... A ja liczyłem że D3 będzie prowadzone z drugiej strony barykady, czyli, że teraz mielibyśmy grać demonami przeciwko ludziom... Fajnie by było...


Permalink

Staram się nie podchodzić do Diablo w jakiś euforyczny sposób bo mogę się grubo zawieść. Zresztą z tego co widziałem nawet nie mam się specjalnie czym zachwycać.
- Już na pierwszy rzut oka widać brak balansu między Barbarzyńcą a tym Doktorkiem. Mam nadzieję, że się mylę ale ewidentnie przypomina mi to nieudolność Nekromanty z dwójki.
- Absolutnie nie podoba mi się pomysł z jakimiś czerwonymi plamami, które odnawiają życie postaci... Po co to? Miksturki doskonale spełniają swoją rolę.
- Podoba mi się natomiast interakcja z otoczeniem - nie jest to może szczyt marzeń ale jest ok.
- Przypadł mi również do gustu trzeci wymiar. Dzięki temu postać wchodzi na schody, skacze z jednej górki na drugą itp.
Ale to tylko to co mogę stwierdzić oglądając gameplay... Wszystko może wyglądać zupełnie inaczej kiedy się zagra.

Czego oczekuje od D3?
- porządnego systemu rozwoju bohatera. Byłbym szczęśliwy widząc w tym miejscu kalkę z Morrowinda.
- ZABÓJCY!
- Takiej samej Mnogości przedmiotów jak w D2

Jednak co by nie było, prawda jest taka, że w to zagram. I zapewne, jak wszystkie gry Blizzard'a, również i ta będzie mi się podobać :)


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 13.10.2008, Ostatnio modyfikował: Dagon

Permalink

Już jest dostępna w sieci wczesna wersja trailera (??). Więcej tutaj: http://gry.interia.pl/wideo-galeria/wideo/diablo-3/zobacz,2652087


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 18.11.2008, Ostatnio modyfikował: Caar Xoffek

Permalink

Nie chcę nic mówić ale ten filmik ma już ładnych kilka miesięcy. Sam mam go na dysku na pewno od wakacji.


Permalink

Wszelkiego typu nowinki... na polskiej stronie Diablo III


Permalink

Ja jestem zadowolony, a nawet zachwycony nowym Diablo, ale boję się, że mogę się zawieść. Jednak na razie bardzo dobre wrażenie wywarły na mnie nowe (i mniej nowe) elementy:

- postaci: Witch Doctor jest postacią ciekawą, nietuzinkową i dobrze się zapowiadającą. Mam jednak nadzieję na więcej przyzywań, jako, że jest połączeniem Druida i Nekromanty, klas przyzywających. :) A ja w Diablo 2 miałem słabość zwłaszcza słabość do Druida i walk "zza pleców" zwierzęcych sojuszników. Nie sądzę, że będzie słaba, prędzej będzie wymagała więcej taktyki i pomyślunku. Barbarzyńca - classic, i dobrze, porządnie zrobiona postać. A Wizard? Chyba troszeczkę się zawiodłem, bo oczekiwałem, że ta postać mnie zaskoczy ;/ A poza kilkoma ciekawymi umiejętnościami (Spowolnienie Czasu), skill tree nie robi na mnie wrażenia.

- świat jest rzeczywiście mało mroczny jak na Diablo, ale może i lepiej? Pewnie będą lokacje słoneczne i trawiaste, a będą i mroczne i krwawe podziemia, więc dla każdego coś miłego... :P I tak jestem zachwycony grafiką.

- jestem strasznie ciekaw fabuły. W sumie tytuł zobowiązuje do finałowej walki z Diablo, a znając Blizzarda, jakoś z tego wybrną. Na razie inni bossowie zapowiadają się świetnie, z każdym będzie się walczyć inaczej, więc umiejętność szybkiego kombinowania bardzo się przyda, co nie zawsze było widać w poprzednikach.

- A ogólnie wydaje mi się, że Diablo 3 będzie strasznie pomysłową grą, bardziej wymagającą i możliwe, że nawet lepszą od poprzedniczki, ale nie chcę zapeszać. W końcu Blizzard tworzą profesjonaliści... ;)

Pozdrawiam. :)


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 1.12.2008, Ostatnio modyfikował: Seraf