Imperium

Behemoth`s Lair

Najbardziej efektywny zamek na randomkę

Permalink

W ogóle ten zamek na M jest chyba najbardziej ryzykowny ze wszystkich bo może Ci się kasy nie trafić (albo nie masz za co wykupić koniki w 2 tygodniu) albo drewna za mało (na stajnie i koniki) albo surowców (na kapłanów jak wolisz zamiast zamku/cytadeli) a z drugiej strony jak Ci się uda z tymi trzema przypadkami i jeszcze Ci się trafią stajnie na mapie przygody (ulepsza koniki za darmo) to zamiatasz.
I to jest główny powód dla którego wole bastion...jest po prostu bardziej stabilny bo z kasą raczej nie ma problemów (a jak już dużo mniejszy niż jak to jest z zamkiem) no z drewnem to niestety takie same zapotrzebowanie (no ale z drugiej strony ma się elfy zamiast kuszników którymi łatwiej jest się wbić w pierwszym tygodniu do innej strefy po drewno) a jeśli chodzi o surowce to trzeba tylko zdobyć 3 kryształy do zbudowania jednorogów (z pegazami nie ma problemu bo można wybrać klejnoty jako bonus startowy).


Permalink

Dragonis

Chmmm...
Cytadela (czy fortess, jak kto woli) byłaby bardzo dobra (Bron! Wiwerny! Ważki!), ale bagno strasznie ogranicza.

hmmm bagno ogranicza przeciwnika a nie ciebie sam sprawdź:|

Co do rozmowy Krewala z Kumbatem - grając na ryzyko wolałbym twierdzę jak zamek;] tylko nie znosze ptaków hp - zawsze mi pada ich troche na neutralach:/ no a zwyczajowa gra niestety ciągle ten bastion:P taniość szybkość dobre elfy (nie wiem czego ktoś wyżej napisał o entach i krasnalach to się buduje na końcu do tego czasu bastion może zamieść przeciwnika w 2-3tygodniu wszelką konnicą z elfami:P)


Permalink

mysle ze zamek jest najbardziej uniwersalny na kazdej mapie.co prawda gram prawie same xl na 200 ale na tych paru mniejszych mapkach tez sie sprawdzil.w "elfikowni" zawsze byly problemy z drewnem i krysztalami wiec mimo ze jest to naprawde tanie miasto zadko je wybieram na starcie(na malych mapach ewentualnie).
Ps:prowadziliscie kiedys armie twierdzy pod dowodztwem Orina ? to moj ulubiony "kombos"
pozdrawiam


Permalink

Lajonis

Ps:prowadziliscie kiedys armie twierdzy pod dowodztwem Orina ? to moj ulubiony "kombos"
pozdrawiam

ja nie prowadziłem bo rzadko nawet w 3tygodniu mam cyklopy:P


Permalink

Pozwole sobie przedstawić w statystykach jak to wygląda w turnieju RS:

Rampart - 14 graczy
Castle - 7 graczy
Dungeon - 4 graczy
Tower - 1 gracz
Stronghold - 1 gracz
Fortress - 1 gracz

W RS gra się na mapach random balance L 130%, reszta graczy (czwórka której tu brakuje) nie rozegrała żadnej walki lub nie gra w lidze więc nie miałem jak sprawdzić.
Jako ciekawostke dodam, że ten jedyny gracz walczący bagnem to Black Moses :)
Ciekawe jak mu pójdzie w finale, nie wiadomo czym będzie grał jego przeciwnik Dunpeal (u niego to różnie, zwykle rampart lub castle), a gdy sam zapytałem to mi tylko odpowiedział tajemniczo "z Mosem zagram innym zamkiem niz dotychczas".


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 3.12.2006, Ostatnio modyfikował: Kumbat

Permalink

Na małe mapki czyli S wymiata tower,confulux. Na M to zdecydowanie rampart, a na te największe czyli L i Xl to stronghold jest moim faworytem.


Permalink

Coż, ja preferuję Strongholda i Fortress, do L w każdym razie, przy większych mapkach macierzysty zamek nie ma takiego znaczenia, minusy, jeżeli takowe posiada, łatwo zrekompensować w innych miastach


Permalink

Lajonis

Ps:prowadziliscie kiedys armie twierdzy pod dowodztwem Orina ? to moj ulubiony "kombos"
pozdrawiam

Tak, choć ja gram zazwyczaj na mapkach autorskich(M i L) gównie.
Do Orina dodaj magie wody: Bless i Klon czy zapomnienie, a także Skuteczność ataku. Pięknie się gra wtedy:)


Permalink

Wg mnie najlepsze zamki na rendom'ke to Stronghold.
Ps. Wrócimy do tematu?


Liczba modyfikacji: 1, Ostatnio modyfikowany: 7.11.2008, Ostatnio modyfikował: Filus

Permalink

Rozmiary S i M chyba bastion, no a większe to zamek.


Permalink

heh wstaw sobie avatar kreta/kopacza/krasnoluda:P no ale jak już odkopałeś...
Pisząc rozmiarami jesteśmy bardzo niedokładni. Dużo lepiej pisać tygodniami, bo jedne randomki skończymy L nawet w 1tyg (3DO niektóre) a drugie w 2/2/x (blockbuster, extreme chyba nawet później).
No więc kończąc 1tyg raczej nie jest żadnym odkryciem - rządzi tower i dung.
dalej można sobie pobożne życzenia pisać...
Jedyne co można stwierdzić, to że ramp zawsze był jednak najczęściej wybierany na balance, a zamek na randomkach granych na wschodzie (2sm4d3 , 8mm6) i zdecydowanie na jebuscross2. Reszta już było różnie. Jeśli chodzi o powody: ramp na balance za wygodę, tanioche i najlepsze predyspozycje do Doublebuild, zamek prawdopodobnie także za wygodę i siłę równocześnie, a na jebusach za anioly z zamkiem 1tyg.
Ale faktem jest, że np na balance niesamowicie efektywne jest np. inferno - ciężko się tym gra, ale demonów można narobić tak niesamowite ilości, że nawet ze statami -5/-5 można spokojnie wygrać; albo twierdza - nie jest ciężko zrobić DB a behy to niesamowita siła, do tego z ptakami. Na jebusach grając z siedliskami można także inferno (trafić dobre mięcho z puch, +x hp arty i przerabiać) albo nawet lepiej dung (prawie zawsze mantikory, czasami smoki - z 1 siedliskiem mantikor mamy ich 15 w 2tyg).


Permalink

Zamki gdzie się rozwiną wszędzie to nekropolis i stronghold,.

Do średnich na budowie należą castle, inferno, cytadela, rampart, wrota

Do ciężkich w rozbudowie, tower, dungeon,


Permalink

Pentacz, mógłbyś wyjaśnić co to są skróty typu 8mm6 itd?


Permalink

Na malutkie mapki (S,M) polecam Stronghold, na nieco większe Dungeon i Necropolis (i jest zabawa ;) )

Permalink

Invictus - nie mam pojęcia:) po prostu jak widzisz taką głupią nazwę to wiadomo, że randomka jest zrobiona przez 3DO :P jakieś 2xm6, 2sm4d itp wszystko pisałem bez skrótów oprócz DB=Doublebuild

Artarion - błąd. nekro łatwe ale nie uzbierasz 10 siary i kaplica (szczególnie 160 i 200%), twierdzą najtrudniej ze wszystkich miast zrobić w 1tyg właściwie wymagane behy+zamek, rampart słynny ze swojej taniochy we wszystkim, a z wrotami mają najłatwiejsze DB.