Imperium

Behemoth`s Lair

Jaskiniowa Gra...

Czy podoba Ci się mój pomysł?

  • Tak, ale nie będę się angażował.
  • Tak i zaangażuje się w to.
  • Nie mam zdania.
  • Nie, uważam, że jest bezsensu, ale mogę pomóc.
  • Oszalałeś?! To jest denne, bezsensu, głupie i nie warte uwagi! Wrrr...!
Permalink

No to życzę wam wszystkim powodzenia. :D


Permalink

Może i ktoś by w to grał... Ale musielibyśmy zrobić dobry silnik, i to samemu. A wątpię, żeby ktoś na tyle umiał. Ale może...


Permalink

Oj, nie wątpię w to, że znajdzie się chociaż kilkuosobowa ekipa. Nie potrzeba wielu: 2-4 programistów, jakichś grafików, a pomysły, fabułę, teksty może dawać każdy. Jako że obiłem się o jeden projekt takiej gry, to wiem jak to wszystko wygląda ;), więc gdyby sprawa doszła do skutku, jedną osobę do szukania mniej. :}


Permalink

Mogę się zająć theme'em (ale lepiej nie), wyłapywać bugi i pisać uzbrojenie (nazwy, statystyki)


Permalink

Pomysł całkiem sympatyczny. Załapałabym się jako grafik, ale obecnie jestem wciągnięta w inny podobny projekt.


Permalink

Ale za serwery się płaci. Nazwa z Jaskinią Behemota musiałaby zostać zmieniona, gdyż Jaskinia Behemota nie należy do nas(niestety xD).Przeglądarkowa gra to niezły pomysł, a zauważcie, że tych, co zrobili google było dwóch. WoG'a zrobił jeden człowiek. Gdyby połączyć pomysły i siły gra przeglądarkowa by wyszła całkiem nieźle. Tylko problem w tym, że musielibyśmy sami wszystkie jednostki robić i wymyślać, bo Heroes ma prawka autorskie :(. Grafikę i kształty potworków też sami. Ulepszanie jednostek w grach przeglądarkowych jest (np. w KhanWars, Plemionach, Travianie), ale nie ma w tym ulepszaniu zmieniania jednostek tak jak w HoMM. Tam się ulepsza jednostki w Kuźni, Zbrojowni, a my byśmy ulepszali tak jak HoMM. Ulepszanie budynków = nowe lepsze jednostki. Najlepiej jakby tych linii ulepszenia było kilka, a nie tylko dwie, to będzie więcej zainteresowanych. A Kingdoms of Might and Magic to gra w języku angielskim (niestety), więc wiecej osób będzie wolało zagrać w grę polską, lecz trochę gorszą, niż w angielską, a lepszą, bo nikt dosłownie nie zrozumie o co chodzi w tej angielskiej - "A co się stanie jak kliknę to?" - i np. przez przypadek zbużymy sobie budynek xD.

Permalink

A ja myślałem o grze kótra została by zrobiona przez całą Jaskinię i była ściśle z nią powiązana.


Permalink

Fajnie, że wątek odżył nieco.

Też myślałem podobnie jak Laysander, znaczy: tworzy ten, kto chce się przyłączyć - jak ktoś nie potrafi programować, rysować, czy co tam, to wystarczy że daje pomysły, podpowiada, etc.

Jak są na to chętni, to można zrobić zarys ogólny, jakieś szkice, wybrać technologię i ruszyć, ale myślę, że jeszcze trochę czasu musi minąć (jeśli w ogóle bierzemy pod uwagę, że projekt ruszy)

Pozdrawiam ;)


Permalink

Ja mam pomysł na fabułę: "Dobry imperator Behemot żyje dobrze gdy nagle napada go władca Tawerny teraz Behemot planuję zemstę..."


Liczba modyfikacji: 2, Ostatnio modyfikowany: 24.08.2008, Ostatnio modyfikował: Nicolai

Permalink

Nebirios

Ja mam pomysł na fabułę .Dobry imperator Behemot żyje dobrze gdy nagle napada go władca Kwasowej groty teraz Behemot planuję zemstę..

Grota to nas sojusznik, poza tym wiele osób ma konta na obydwóch stronach, nawet twórca Kwasowej Groty Acid Dragon jest u nas administratorem jeśli dobrze pamiętam.


Liczba modyfikacji: 3, Ostatnio modyfikowany: 26.08.2008, Ostatnio modyfikował: Irydus

Permalink

Pomysł ciekawy, ale nie wiem czy jest do wykonania. Z braku programistów moglibyśmy użyć jakiegoś open source'owego silnika gry, ale pozostaje nam problem z grafiką i kampaniami, by ten pomysł mógł dojść do skutku potrzebujemy specjalistów...
@Nebiros
Niech milczenie będzie moim komentarzem na tę fabułę.


Permalink

Ciekawy pomysł warty poświęcenia uwagi. Jeżeli wszyscy się w to zaangażujemy to może wypalić. Będę śledził rozwój mogę nawet pomóc.


Permalink

Pomysł nie jest dobry.
Stworzyć jaskiniową grę? to by trwało latami! Samo wymyślenie fabuły, zorganizowanie wszystkiego, to już zajmie dość dużo czasu.
Ale, można by stworzyć jakiś dodatek do gry. To już zupełnie co innego.

Permalink

Poza tym pozostaje jeszcze jedna sprawa... Dzieci Neostrady... Dajmy na to że gra powstała i gramy. I tak pomiedzy gronem graczy kulturalnych z normalnymi ksywkami pojawiają się nOOby z nickami :
sÓpĘrmĘgĄKILLER, Jozin z Bazin, Twoja stara albo GameMaster. Będą tacy chodzić i pytać "PL?" i denerwować wszystkich. Chcielibyście z takimi ludźmi grać?


Permalink

Kordan, nie przesadzajmy. Strach przed Dziećmi Neo miałby być powodem, by nierobić gry? Wtedy nie powstałby żaden multiplayer. Problem Dzieci Neo występowałby tylko przy grze przez sieć i jeśli nie byłbyś w stanie wytrzymać gry z "Masterami Of Gejm" to wystarczy, że grałbyś w singleplayer, ew. Hot Seat.
@Hiro
Nie koniecznie, moglibyśmy skorzystać z dobrodziejstw OS, a fabuła nie musi być wcale najważniejsza (KB nigdy nie stawiał na fabułę w takim stopniu jak HoMM). Jak dla mnie Jaskiniowa Gra jest możliwa do zrealizowania, ale obawiam się słomianego zapału. Potrzebowalibyśmy zdolnych ludzi z zapałem i zapasem wolnego czasu...


Permalink

A ja zgadzam się z Hiro i Kordanem. Pomysł na gre nie jest dobry. A co do tych dzieci NEO to naprawde uważam, że nie chciałbym raczej grać z takimi wkurzającymi dziećmi.

Chociaż z jedną rzeczą się nie zgodze Hiro. Według mnie nawet dodatek to zły pomysł.


Permalink

Czas odświeżyć temat;). Czy projekt jest realizowany? Mógłbym jednostki albo potwory zaprojektować (zależy:RPG/Strategia).


Permalink

@Nebiros
Nawet nie marz o tym dopóki nie wywiążesz się ze swojej obietnicy. Uczciwie Cię ostrzegam. Podjąłeś się czegoś to zrób to, a nie wykręcaj się sianem. Poza tym po co nam zarys jednostek skoro nie mamy silnika? Będziemy grać w teorii? Zabieranie się za ten projekt ma sens tylko wtedy jeśli ktoś zabierze się za to od strony technicznej. Tak to możesz sobie najwyżej podywagować w przerwie między realizacją planów z działem H3.


Permalink

Co do realnych planów...

Co wy na forumową grę w Herosa VI? Znaczy tworzymy subforum, na nim podfora dla danego koloru gracza. Wszystko w oparciu o zamek i kreację świata opartego o jakiś z naszych tworów. Walki mogłyby być prowadzone na Chacie przy osobie MG. To tylko pomysł, już brałam udział w forumowej wersji Europa-Universalis i Medieval TotalWar, zatem wiem że jest to możliwe. Potrzeba tylko waszych opinii na ten pomysł i pozwolenia władz forumowych.

Permalink

Mmmm... chyba coś czuję że nikomu się już nie chce tworzyć tej gry. Obawiam się że jesteśmy właśnie świadkami "słomianego zapału", a szkoda, bo zaciekawił mnie ten temat i chętnie bym się zaciągnął jako grafik/ewentualnie pomysłodawca.

W tym temacie opisuję projekty do mojego zamku: http://imperium.heroes.net.pl/temat/2373/6

:) Pozdrawiam